Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Yok

2 Beğeni

Belli ki bıkılmış, fakat @SJack iyi niyetiyle hâlen yardımcı olmaya çalışıyor. Odadaki filden kimse bahsetmiyorken ben dillendirmek isterim:

Ne oyuncusunu ne yönetmenini ne müziğini tanıyıp öylesine rastgeldiğimiz çocukluk filmleri adı üstünde çocuklukta ve internet çağının öncesinde kaldı. Ben bundan sonrasını “ayıp” olarak görüyorum. Belli ki bu sanata kıymet biçilmemiş, o hâlde biçenlerin de zamanını ayrıca sömürmenin bencillik olduğunu düşünüyorum.

3 Beğeni

Çok uzun zamandır aradığım ama bulamadığım bir film var yardımcı olursanız sevinirim. Filmin konusu kabaca anlatayım. Teknoloji ilerlediği bir döneme geçilmiş ve herkesin kafasında çip var. Bu çipler bir şirkete ait ve onlar yönetiyorlar. Çipler sayesinde insanlara sanal olarak reklam izletebiliyorlardı ve bir sahnesinde bu gösterilen reklamdaki ürünü almak istemeyen bir kişinin kafasını patlatıyorlardı. İşte böyle bir düzen içerisinde birisi bunu durdurmaya sistemi çökertmeye çalışıyor ve bunu yaparken bir hacker grubuna denk geliyor. Onlarla birlikte bu şirketi ve çipleri çökertmeye çalışıyorlar. Çok net hatırladığım hackerlardan birisi felçliydi(stephen hawking’in aynısı diyebilirim). Bir de bu insanlara gösterilen reklamlarda sürekli kırmızı elbiseli bir kadın çıkıyordu. Filme dair hatırladıklarım bu kadar eğer hatırlayan birisi varsa çok sevineceğim :smiley: Son olarak film eksiydi ya 2000’lerin başı ya daha eksi.

2000’lerin başından değil sonundan ama bence aradığınız film bu.

3 Beğeni

EVET! Kesinlikle bu. Çok teşekkürler valla çok şaşkınım pek bilinmediğini düşündüğüm için bulamam sanıyordum. Tarihini de baya yanlış hatırlıyormuşum daha eski diye hatırlıyordum. Neyse tekrar çok teşekkürler.

2 Beğeni

Filmde 18 yaşından küçük ikiz kız kardeşler vardı bunlar kızlar için yatılı bir yere gidiyorlardı ve yatılı okulda arkadaşları bunların birinin gözünü bağlayıp havuza falan atıyorlardı şaka yapıyorlardı ve ikiz kız kardeşin araları bozuluyordu biri arkadaşları ile takılıyirdu o arkadadaşları ise diğer kız kardeşe göre kötüydüler sonra diğer kız kardeş dışarda yaşlı bir adamın bulunduğu eve gidiyordu bu kadarını hatırlıyom

1 Beğeni

Lütfen bana da yardım edin.
Bir kasabada bir çocuk tüm çocukları öldürüyordu. Annesi bunu fark edince oğlunu korumak için onun öldürdüğü çocukları evin altına gömüyordu. Yıllar sonra o çocuk büyüyüp evlenmiş olarak geri geliyor. O eve taşınıyor. Karısı hiç cocuk yok diye şaşırıyor falan. Onun ivin uzak dur falan deniliyor kadına. Sonra kadın alt kata inen bir kapı buluyor kapanmış falan. Açıyor her şeyi ögreniyor işte. Ama ne oyuncu yönetmen yok aklımda.

1 Beğeni

Benim de yaklaşık 8 yıl önce izlediğim ve adını hatırlayamadığım bir film var yardımcı olursanız sevinirim ama şuana dek karşılaştığım hiç kimse yardımcı olamadı. Filmde bir seri katil var ve geceleri genellikle kızları öldürüyor ve polisler o seri katili bulmaya çalışıyor. Başrolde bir tane
35 yaşlarında adam var ve o polis. Bu polis katili arıyor. Filmin sonlarına doğru seri katil o polis babanın kızına da saldırıyor ama baba son anda yetişiyor ve katil bir evin bahçesinde polisin kolunu bıçaklayıp evin içine kaçıyor. Sonra polis ekipleri eve intikal ediyor ama sonunu hatırlamıyorum.

1 Beğeni

Evin içine girdiklerinde ise sarışın bir kadını sallanan bir sandalyede elinde bıçakla otururken buluyorlar.

1 Beğeni

Bir film arıyorum baş karakterimiz 30 lu 40 lı yaşlarda bir erkek ve bir fötr şapkası vardı bir hareket yaptığında şapkanın çevresini saran bıçaklar çıkıyordu bunu fırlatıp adamları öldürüyordu. Ve de karakterin ismi “Dada Hoco” gibi bir şeydi

1 Beğeni

Şu olabilir mi? 64 yapımı Goldfinger filmindeki Oddjob.

2 Beğeni

Yıllar önce izlediğim ve adını hatırlayamadığım bir film var en son A2 kanalında izlemiştim. Başrol olan kız kısa saçlı ve sanırsam esmer tenliydi üniversite öğrencisiydi hangi bölümü okuduğunu bilmiyorum ama bir okulda geçiyordu yani üniversite. Bu kızın aslında eskiden çocukken gittiği bir okul gezisinde başına olaylar gelmiş. O yabancı filmlerin meşhur okul servisleri yani şu sarı servisler işte o servisin içinde geziye gidiyordu ama servis kaza yaptı köprüden aşağıya düştü çoğu kişi öldü çoğuda yaralandı kız köprüden aşağıya düşünce sarsıldı ve denizin içine düştü sanırsam normalde yüzme bilmiyordu. Ama o zaman bir anda karşısına siyah bir şey çıktı siyah duman gibi bir şey. Ve hatırladığım kadarıyla kıza bir kolye vardı bunun bir koli olduğunu hatırlıyorum hatta yıllar önce ben bunu araştırmaya çalışırken hep koliyle alakalı filmleri araştırıyordum. Bu kız bu eskiden olmuş kazadan sonra galiba kaza ortaokul yıllarında olmuştu sonra yıllar boyunca bu koli çıkartmadı ve kolinin ne işe yaradığını da bilmiyordutaki üniversiteye kadar üniversitede yeni arkadaşlar edindi ve olan olayları hatırlamıyorum pek ama kız kolisini dokunduğunda kimin yaratık olup olmadığını anlıyordu hatta bir tane yaratıkla arkadaş olmuştu ve bu yaratık onun erkek arkadaşı mıydı tam hatırlamıyorum ama galiba değildi erkek arkadaşı üniversiteden bir öğrenciydi hatta bir ara üniversite veya başka yüksek bir binanın çatısına çıkmışlardı kız herhalde annesi ile ilgili bir haber aldı ama olmayadabilir şu an uyduruyor olabilirim sonra çatıdayken mutluydu yani ikisi de sonra öpüşmeye falan başladılar . Tam hatırlamıyorum tabii ki o kısımları ama öyle şeyler olduğunu ve o ikisini yüksek bir binanın üstünde olduğunu hatırlıyorum. Sonra kız başka bir şeye geçiş yapıp geri geliyordu oranın ismini bilmiyorum ne olduğunu yani gölge ile ilgili olabilir geçmişle ilgili olabilir filmin adı ben bu filmi yıllarca o kadar çok aradım ki resmen hani yetmedi ay ikinin şu ana kadar gelmiş geçmiş bütün filmlerinin Ayfa bitik sıralamasına göre baktım ve yine de bulamadım ama aile izlediğime eminim eğer gerçekten böyle bir film yoksa ben bunu iki defa izledigimi hatırlıyorum bu arada eğer yoksa cidden delirdiğimi Düşüneceğim. Küçüktüm o zaman beşinci sınıfa falan gidiyordum saatte 12:00 bir gibi izliyordum 11 de olabilir tam emin değilim ozamana göre benim için geç 1 saatte ama bunu biliyorum annem de çok geç oldu artık yat dedi o yüzden filmin adına bakmadan uyumuştum ve bir daha o filmi o zaman bulamadım. Sonra tekrar bir şey oldu 1- 2 yıl geçti o zaman bir daha aynı film çıktı bu arada pardon şu an yanlış söyledim galiba ilk izlediğimde üçüncü veya dördüncü sınıftım sonra ikinci defa izlediğimde beşinci sınıf gibi bir şeydim izliyordum tekrar ve neredeyse aynı kısmına kadar gelmişken ve saatte geç olmuşken annem tekrar odaya girdi ve kapat televizyonu geç oldu dedi bundan dolayı yine filmin ismi ne bakamadan uyudum ben sabah uyandığımda aklıma gelmemişti ondan sonra hatırladım ve ondan sonra araştırmaya başlayınca da bir daha hiçbir zaman bulamadım bu filmi iki defa izlemiştim ikinci defa resmen bana bir şans vermiş gibi olmuştu ve gerçekten hatırlayamıyorum eğer böyle bir film yoksa kendimi gerçekten delirmiş hissedeceğim. Anneme babama ve bazı diğer aile üyelerine filmle alakalı şeyler söyledim belki izlemişlerdir diye ama hiçbiri izlememiş ve benim rüya görmüş olabileceğini düşünüyorlar ama neden iki defa birbirini takip eden aynı rüyayı göreyim ki yardım ederseniz çok mutlu olurum çok sevinirim…

1 Beğeni

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri olabilir mi?

1 Beğeni

Merhabalar, öncelikle benim aradığım bir dizi. Çocukluğumda Flash Tv’de yayınlanan yabancı bir dizi. İksirlerle uğraşan bir baba,kızı ve kızın sevgilisi var. Dinozorlar, fantastik hayvanlar var. Bildiğimiz dünya değil. Aradım, bulamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

1 Beğeni

ARKADAŞLAR KIZ KENDİ ÖZ DAYISININ TECAVÜZÜNE UĞRUYOR VE AİLESİNDEN SAKLIYOR ARDINDAN TUVALETTE DOĞUM YAPIYOR HERKESDEN GİZLİ. SONRA ÇOCUĞU BOŞ BİR YERE BIRAKIYOR ARDINDAN VAZGEÇİYOR BİR ADAM VAR BEKAR OLAN ONUN EVİNE GÖTÜRÜYORLAR ÇOCUĞU VE ORADA LEĞENDE YIKIYORLAR ONDAN SONRA FİLM ZATEN BİTİYORDU. TEK HATIRLADIĞIM SAHNE BUYDU TÜRK FİLMİ İDİ ÇOK ESKİ DEĞİL 2005-2019 ARASINDA ÇEKİLMİŞTİR STAR TV DE YADA KANAL D FALAN İZLEMİŞTİM.

• Liste ögesi

Something to Talk About 1995

1 Beğeni

Benim de bulamadığım bir filmim var, birkaç alman kaçak/sahte alkol kullandıktan sonra kendilerini 2.dünya savaşında buluyorlar, filmin sonunda o kadar kötü şeyler yaşıyorlar ki birinin kolunda nazi dövmesi gibi birşey var, adam eliyle o dövmeyi kazıyor/derisini yırtıyor.

1 Beğeni

Filmi ne zaman izledim hatırlamıyorum. Ama öyle bilindik bir kanalda falan değildi hatırladığım kadarıyla. Film detayları şu şekilde:
Yakışıklı karizmatik bir borsacı ya da başka bir iş ile uğraşan ama bilindik birisi işten atılır ya da iflas eder. Sevgilisi (adını Sundu diye hatırlıyorum) bu parasız kalınca ki başkaları ile de görüşen birisi terk eder. Bu beş parasız ve sevgilisiz ortada kalır. Her şeyden vazgeçecek iken onu terk eden sevgilisinin işi olan bir gaztede sevgilisi gibi köşe yazarlığı yapmaya başlar. Gazete sahibi kadın duruma uyanmaz ama sekreteri adamı uyarır ve arada yazım hatası yapması gerektiğini söyler. Adam ilk başlarda zor soru alırken daha sonraları çuval ile mektup ve soru almaya başlar. Gazete yükseliştedir. Bu sırada gazete sahibi ya da patronu kadına aşık olur. Hayatı mükemmel giderken onu terk eden sevgilisi Sindy gelir. Sindy (onun yerine işine tutunan adam) ülkece ünlüdür ama kadının haberi yoktur. Sindy’den açıklama yapması istenir. Sindy tam açıklama yapmadan eski sevgilisi adam ve gazete sahibi gazeteyi satar ve büyük kâr elde eder. Sindy’den sonra gazete değer kaybeder.

1 Beğeni
2 Beğeni

Benim günlerce aradığım filmi senin 9 dakikada bulman :roll_eyes:

1 Beğeni