Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Çok teşekkür ederim harikasınız :slight_smile:

3 Beğeni

İyi günler izlediğim Film netflixte gördüğüm fakat adını hatırlayamadığım kısa bir adı vardı galiba sadece hikayesinin bir kısmını biliyorum yardımcı olursanız sevinirim…
Şöyle bir genç bilgisayarı ile atari oyunu kodluyordu ve bir eve gitti orada uyuşturucu kullanıyordu galiba 1 kadın 1 erkek orada intihar etti ve ölmediğini söyledi sonra kendide defalarca intihar etmeyi denedi ve kendide sürekli başa sardı ve ölmedi bilgisayardan ara sıra ona mesaj gibi bir uyarılar geliyordu film bilim kurgu gerilim kategorisinde olabilir

2 Beğeni

Bandersnatch olabilir.

2 Beğeni

Teşekkkür ederim ya sağol vallaa :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Adını unuttuğum film öncelikle bilim kurgu filmidir. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ismi de bir tarihten oluşmaktaydı. Tv+ dan izlemiş olduğum filmin içeriğine geçecek olursak. Şöyle ki: İnsan ırkını daha gelişmiş bir şekilde yaratmaya çalışıyorlar ve ortaya kel beyaz adamlar çıkıyor kanları siyah akıyor. Hatırladığım kadarıyla insan ırkı ile bu yeni çıkan ırk savaş içinde kalıyor yeni yapılan ırkın ele başı aslında onu yapan bayan profesörü öldürenlerden intikam almak. Sonra insan ırkından biri bu buzul bir yerde diye hatırlıyorum bu ele başlarının peşine gidiyor onu yakalamaya çalışıyor. Peşine düşen adam onu buluyor konuşuyor ve aslında iyilerin onlar olduğunu anlayıp onların safına geçiyor. Hatırlayabildiklerim bu kadar yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

1 Beğeni

Bi ihtimal The Titan olabilir.

1 Beğeni

Yıllar önce bir film seyretmiştim hoşuma gitmişti, bu aralar aklıma geldi fakat kesinlikle bulamadım. Film genel olarak şöyle idi:
Başlangıçta başrol(erkek) kaçırılmış bir adamı uzaktan keskin nişancı tüfeği ile kurtarıyordu. Daha sonra farklı bir görevde birini öldürmek için bir kasabaya balıkçı kılığıyla gidiyordu. Başrolü yakalayıp elleri bağlı suya atıyorlardı, oradan kurtulup görevini tamamlıyordu. 2015 öncesi bir film olması lazım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Yok kanka ya benzer ama değil. Sağol yinede.

1 Beğeni

Ben de daha demin bu başlığa geldiğim için, hatırlayamadım bir film olduğunu hatırladım. Bu bir komedi filmi. 2 tane başrol var ve bunlardan birisi Zach Galifianakis galiba. konusu da; bu 2 kişilik arkadaş grubunun arasına, bir şekilde, bir kanguru giriveriyor. Onun dışında kırmızı bir spor araba ve kangurunun sürekli kırmızı kapüşonlu giydiğini hatırlıyorum. (filmde kanguru olduğu dışında hiçbir bilgi kesin değildir.)

1 Beğeni

Kanguru Jack olabilir

2 Beğeni

Türkiye içinde siyahi demenizde bir sakınca yoktur diye düşünüyorum. Çünkü ülkemizde bu bir ırkçılık sebebi sayılmıyor ancak daha yakınlarda bunun üzerine bir makale okumuştum buna dayanarak söylüyorum ki Amerika ve Avrupa’da ırk belirtmek için bile olsa ‘black’ denilmesi hoş karşılanmıyor. Zamanında tuvaletten tutun da otobüs koltuklarına kadar her şeye ‘white people’ ‘black people’ diye etiket koyup ayırmalarından kaynaklı sanırım bu. Bunun yerine yurt dışında illa ırk belirtilecekse african-american, african-british vs şeklinde söyleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Evet, bu. Teşekkür ederim. Fragmanını izledim bayağı sallamışım aslında. :grin:

1 Beğeni

Ahh bende izledim bunu ya hatta renkler hep koyu mavi/ lacivert karanlık bir atmosferdi. Dur bakalım adı da çıkar.

1 Beğeni

1 Beğeni

Dark city (1998) mi acaba

1 Beğeni

Benziyor ama emin olamadim fragmandan. Bir de fragmani izlerken dedim ki insan bunu niye izler? :rofl::rofl::rofl:

2 Beğeni

2015 yılında dizisi çıktı, absürd komedi olarak çok keyif almıştım izlerken.

2 Beğeni

Benim de yıllar önce denk geldiğim bir film var. Öncelikle filmi gece FİL TV kanalında izlediğimi hatırlıyorum. Bir genç kız vardı, babası doğum gününde kamyonet tarzı bir araba hediye ediyordu kıza (gerçek araba). Sonra kız alkollüydü sanırım, ıssız yollarda giderken bir çocuğa çarpıyordu. Sonrasındaki olayları pek hatırlayamadım ama sanırım sürekli rüyasına giriyordu çocuk.

1 Beğeni

Herkese selamlar,
Daha önce sormuştum ama baya yukarıda kaldığı için tekrar yazmak istedim. Yabancı ve oldukça eski bir filmi sormak istiyorum. Yaklaşık 20 sene önce televizyonda izlemiştim. Siyahi iki karakter başroldeydi diye hatırlıyorum. Orta yaş üstüydü ikisi de. Bu karakterlerin biri veya ikisi de emin değilim, zeka geriliğine sahipti. Birbirlerine aşık oluyorlar ve evlenmek istiyorlardı, ama sanki yetkililerce izin verilmiyordu. Filmin adında aşk kelimesi geçiyor olabilir, emin değilim :blush:

Şimdiden teşekkürler.
[/quote]

1 Beğeni

Merhaba.
Benim ismini bulamadığım film 2000’li yıllara ait. VCD’de izlemiştim. Sarı ya da siyah, kısa saçlı bir kadın vardı başrolde. Kadın marjinal biriydi. Yanında da bir adam vardı galiba. Kadın özel dedektif gibi bir şeydi sanırım, tam emin değilim. Suçluları kovalıyorlar ve bunları, bir TV programı gibi bir şeyde canlı yayınla izleyicilere aktarıyorlardı. Kadını sürekli takip eden bir muhabir ve kameraman vardı. Ne kadının adını ne de simasını hatırlayamadım. Filmin adı da kadının oynadığı karakterin adıydı sanırım.
Nikita gibi bir ismi vardı ama Nikita değil. O filmi biliyorum.
İzlediğim yıl sanırım 2005-06 yıllarıydı.
Kaç zamandır araştırıyorum ama bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 Beğeni