Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Kitaplar

Meteor atmosfere gelince yanmıyor muydu? Benim ilk aklıma gelen ateş gibi adam oldu. Kocamıza meteor gibi adamsın diyebilir miyiz? Eğer dersek tam olarak ne anlatmak istiyoruz?

Taş gibi adam:

2 Beğeni

Kitabı yakında piyasada…

2 Beğeni

Okulun bahcesinde Çimlere uzanmış karşıya bakarken gördüğü şey karşısında dehşete düşmüştü

Bir kitap vardı. Adını yazarını hatırlamıyorum ama kapağı maviydi. Konusu; zengin bir ailenin öğretmen kızını kaçırmaya çalışanlar vardı ve tuttukları adam kıza acıyıp bir dağ evine götürüyordu. Bu yüzden hem adamı hem de kadını arıyorlardı öldürmek için ve bunlar bayağı orada kalıyordu. Kız konuşmuyordu bu yüzden adam ona bir defter vermişti. Oraya bir şeyler çizip yazıyordu. Sonra zamanla birbirlerine aşık oluyorlardı. Bir zaman sonra bunları buluyorlardı ve adamı öldürüyorlardı. Sanırım kadın oradan kurtuluyor ve hamile olduğunu öğreniyordu. Her şeyi hatırlıyorum ama kitabın adı yok aklımda.

Şu kitap olabilir mi?

images (3)

AAAAA EVET ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM… :heartpulse:

Ben de bir kitap hatırlıyorum. Çocuk kitabıydı karakterimiz kız oluyordu küçükken büyütüldüğü yaşlı kadın tarafından bulunmuş ismine de yandaki bir mağaza veya o tarz bir işletmenin adı verilmişti M ile başlıyordu sanırım yabancı bir kitaptı

Çocukken okuduğum bir kitabın adını hatırlayamıyorum. Kitap fantastik roman türünde. Baş karakter 12,13 yaşlarında bir kız.Tam hatırlayamıyorum ama sanırım bir akrabasının yanına kasabada bir şatoya,yaz tatili için ya da başka sebeple kalmaya geliyor.Kasabadaki çocuklarla arkadaş oluyor. Bir sahnede zencefilli gazoz ictiklerini hatırlıyorum.Bir sahnede kız şatonun çalılıklardan yapilmis labirent gibi bahcesinde otururken sonradan onun arkadaşı olacak oğlan onu görüyor ve prenses sanıyor, kız da onu kandırıyor.Şato büyülü bir şato, sanırım belli bir gecede şatodaki heykeller canlanıyor,bir de kıza bir büyü yapılıyordu diye hatırlıyorum.

Peggy Sue ve hayaletler serisinden bir kitap olabilir mi bahsettiğiniz?

1 Beğeni

Yok o değil kitabı buldum edith nesbit-sihirli şato yine de teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba az önce aklıma yıllar önce çocukken okuduğum bir kitap geldi. Saatlerdir kitabı bulmaya çalışıyorum fakat bulamadım belki hatırlayan birileri vardır ya da belki çocuğunuzun elinde bu kitaptan vardır.
Kitap hakkında hatırladıklarım:
Kapak fotoğrafında bir tavşan vardı. Kış mevsiminde geçiyordu bu kitap. Tavşanın üşüdüğünü ve bir ayı ya da kurtun ininde bir bölümün olduğunu hatırlıyorum. Hatırladıklarım maalesef bu kadar umarım vardır bir bilen… Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba, konuyu görüp üye oldum.Nereye nasıl yazacağımı bilemiyorum onun için özür dilerim. Çocukluğumda okuduğum bir roman var. Şimdi de kızım okusun istediğimden bulmaya çabalıyorum. Kitapta romanın karakteri çocuk olağanüstü bi şekilde bilgisayarın içine giriyordu. Osirus, Firavun…kitapta bahsi geçen konulardı. Bilen duyan okuyan var mı acaba? :slight_smile:

1 Beğeni

Benim de ilkokulda okuduğum kitaptı hâlâ saklarım. Fafa ile Mimi, fafa bilgisayarda ismi :slight_smile:

1 Beğeni

Bu vesileyle önereyim. Başarılı bir bilim kurgu romanı. Baskısı yok ama sahafta denk gelirseniz mutlaka alıp, okuyun. Bestseller olmuş bir sürü (bana göre) “çöp” roman sırf üzerinde yabancı bir isim bulunduğu için birden fazla baskı yaparken, yerli yazarların okunmaması çok üzücü.
Özlem Ada gerçek mi yoksa müstear isim mi emin değilim, keşke daha çok yazsa biz bilimkurgu severler okuyabilseydik.

2 Beğeni

Ben belki 5-6 sene önce isminden tanıyınca, kardeşim için bir kitabını daha almıştım. Fafa ile Mimi güneşe yolculuk imiş ismi şimdi kontrol ettim. Onu okumadım tabi ama dediğiniz gibi keşke daha çok yazsaydı ve tanınsaydı.

1 Beğeni

Merhaba benimde bir türlü bulamadığım bir kitap var 2016-18 arasında okumuştum sanırsam ama yayın yılı daha eski olabilir. Türk bir yazardı ve sanırım ilk kitabıydı uzaylılar ile alakalıydı yerin metrelerce altında gemileri vardı devasa korkunç görünümlü bir uzaylı ilk başlarda köyde bir ahırda ki inekleri yiyordu köylülerin ihbarı üzerine jandarma falan geliyordu kitabın sonunda o bi tane uzaylıyı yenmeyi başarıyorlardı ama uzay gemisine girince uykuda olan yüzlercesi falan olduğu ortaya çıkıyordu. Ne yazarı ne ismi bir türlü hatırlamıyorum sadece kitabın kapağı böyle koyu gece mavisi tarzda bi şeydi.

1 Beğeni

Kitabı bilmiyorum ama üstteki derleme işinize yarayabilir.

2 Beğeni

Tamamdır çok teşekkürlerrr

Kitabı buldum sonunda çok sağolun gerçekten🤩

Çocukken okuduğum bir kitaptı.

Ana karakter bir kediyi kurtarmaya çalışırken ölüyor ve yanlışlıkla Cehenneme, Şeytanın Veliahtı olmak için götürülüyordu.

Çocuk aşırı iyi birisi olduğu için Şeytanın en iyi iki astı ise çocuğa kötü olmayı öğretiyorlardı, zamanla çocuğun boynuzları ve kanatları çıkıyordu.

Sona doğru çocuk bir kıza aşık oluyordu ama tüm bu sevgi olayları çocuğun nefretini körüklemek için planmış birtakım olaylardan ibaretti. Çocuk en güçlü haline geldiği zaman ise Cennetin Melekleri o çocuğun yerinde olması gereken kişiyi getiriyor ve Cehenneme düşen çocuğu Cennete götürmek için geliyorlardı.

Bu kitap ara ara aklıma gelir sürekli, bilen-okumuş olan varsa adını yazabilir mi lütfen?

1 Beğeni