Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar

Ben küçükken oynadığım bir oyun vardı mobil oyun Minecraft benzeri bloklu bir oyundu fps den görüyorduk ve statlarimizi gelistirebildigimiz bir RPG oyunuydu bloklar ve eşyalar Minecraft benzeri olsada içinde npcler vardi yaratıklar bosslar vardı mesela magaralarda devasa örümcek bossu vardı kendine özel ses efektleri var oyunun ve npclerin hepsi aynı güçte olmuyordu wizard vardı mesela 100 hasar birden veriyordu bide hançerli bir kadın vardı hem cani daha az hemde hasarı 13 falandı bunları öldürünce ellerindeki silahida alabiliyorduk oyunda evcil hayvanlarda vardı ejderha bossu vardi kertenkele geyik gibi hayvanlarda vardı rastgele minecraft köyü gibi yerlesimlerde vardı ve bu yerleşimlerde bahsettiğim npcler olurdu ve yine aynı minecraft gibi bu oyundada survival kendi dunyamizi olusturup survival veya yaratici modda girebiliyordum

Tumblebugs olabilir. 2. oyunu da var ama steam de yok.

1. Tahminim de Jungo.

Eveettt Jungo. Cook tesekkur ederiiim:)

1 Beğeni

Benden baska kimse oynamis midir emin degilim ama bir deneyeyim. Benimkisi etkilesimli bir hikayeydi, muhtemelen 2017-2018 yillari arasinda oynamistim. Ana karakter kizdi, annesi uzun saatler evde olmadigi icin kiz kendine yeni cikan bir oyunun donanimini aliyordu (oyunun adi hikayenin de adiydi ama ad yok iste aklimda) hikaye Japonya’da geciyordu muhtemelen sakura cicekleri falan vardi cunku. Kiz donanimi kullandiginda kendisini baska bir dunyada buluyordu gercek hayattaki en iyi erkek arkadasi bu donanimin yapimcilarindan biriydi hatta birlikte oynuyorlardi oyunu. Ya bu yapimci cocugu ya da donanimin icinde tanistigi cocukla endgame oluyorduk. Cok tatli bir havasi vardi, ana karakterin saci kisa pembeydi. Bulunmasini cok istiyorum…

Bu oyunu en son windows 8 de oynamıştım oyun elmas patlatma oyunuydu oyuna ilk başladığımızda bir tapınağın içindeydik karşımızda kapılar vardı sağdaki kapılar zincirlenmiş solda 2 kapı vardı birisi zincirliydi açık kapıyı seçince sandıkların olduğu bir odaya geliyorduk sonra oyuna başlıyorduk candy crush gibi birşeydi ama elmaslarla sol tarafta yuvarlak bir süre sayacı ve puan tabelası vardı ne kadar elmas patlatırsak oyun o kadar zorlaşıyordu son 10 saniye kalınca alarm gibi bir ses geliyordu sonra anahtar falan kazanıp sandık açıyorduk bilgisayarda yüklüydü oyun

Bende uzun zamandır bir oyun arıyorum ve ne yaptıysam bulamadım oynayanlarında çok az olduğunu düşünüyorum ama bilen var mı merak ediyorum oyun 2d 2 kişilik aynı klavyeden birbirimizle karakterlerimizin elindeki alev toplarını büyütüp savaşıyor birbirimize atıyorduk en son arkadaşımla 10 sene önce oynamıştım nedense bu yazıları görünce aklıma geldi şimdiden teşekkürler.

Sumire mi acaba bu :thinking:

1 Beğeni

Merhaba.
Benim de bir türlü adını hatırlayamadığım oyun var yardımcı olursanız çok sevinirim.
Oyunu 2000 lerde oynuyordum. Grafikleri o zamana göre gerçekten çok çok iyiydi.
Oyun bir evin içinde başlıyordu sanırım. Dışarı çıkıyorduk dışarıda bir sürü silah sesleri kaçışan insanlar vardı. Savaş vardı. Silahsızdık ve biz de siper alarak kaçıyorduk. En son bir rögar kapağından içeri, yerin altına geliyorduk. Merkezde bir yapı vardı o yapı da çeşitli demir köprülerle bağlanmıştı. Sanırım başka insanlar da vardı. ortam karanlıktı ve sanırım etraf mum ya da fener ışığıyla aydınlatılıyordu. Hatırladıklarım bu kadar :frowning: Bir de üçüncü şahıs olduğunu hatırlıyorum. Adam hatırladığım kadarıyla The Last of us’taki adama benziyordu biraz.

Freedom Fighters olabilir mi?

1 Beğeni

Yaaa evet buydu çok teşekkür ederim.

Merhabalar, benim de uzun süredir arayıp bulamadığım bir oyun var. Öncelikle oyunu mobilde oynamıştım. Oyunun kapak fotoğrafında yeşil bir örümcek vardı ayrıca arka planda yeşilimsiydi. Oyunda robotlarla oynuyorduk ve seçme ekranında robotlar dans ediyordu. Robotların kendine has rengi ve 2 tane silahları vardı mızrak gibi hatta mızrağı olan mavi renkti diye hatırlıyorum. Oyunda sanırsam 2 tane robot seçiyorduk sanırsam birini biz diğerini bilgisayar kontrol ediyordu ve sürekli bizi takip ediyordu. Başka mapler de var mıydı emin değilim ancak hatırladığım map yıkık bir şehirdi. Örümcekler vb. yaratıklar şehri istila etmiş durumdaydılar. Oyunun ismi hakkında hiçbir şey hatırlamıyorum. O zamanlar tabletimde oynuyordum ve tablet şuan daha duruyor ancak tabletimi şarj edip açamıyorum. 3 yıl oldu bulanın anlından öpücem şimdiden teşekkürler.

Merhaba benim oyunum bir tarayıcı oyunu (kel bir adam vardı bir adadayız adada sadece yengeçler yaşıyor bizde yengeçlere basmadan evimize karımızın yanına ulaşmaya çalışıyoruz basarsak mahkemeye filan çıkıyorduk) çok eglenceli bir oyundu ben araştırdım fakat bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

1 Beğeni

evet buydu çok teşekür ederim biraz nostalji yaşama zamanı gelmişti

1 Beğeni

Arkadaşlar oyunu eski casper bir laptopta oynuyordum 4-5 yaşlarında oyunun mantığı bilgisayardaki criminal case gibi eşyaların üzerine tıklayıp çözme tarzında idi en son hatırladığım bir ara sahnede kuleye insanlar zorla giriyordu yaşlı bir adam elindeki kavanozu bize veriyordu bizde kaçıyorduk sonra ise başka bir ara sahnede kıza geçip helikopter ile o konuma gidiyorduk ve helikopterimiz düşüyordu grafikler gayet güzeldi ama interagtif bir hikaye miydi orasını hatırlamıyorum…

arkadaşlar ben askerli temalı bi oyun arıyorum “soldier” diye bağıran oyun hostage-vehicle-destroyer görevlerini alıp oynadığımız hostage görevlerinden kurtardıklarımız bizim takıma katılıyordu yok mu bu oyunu bulabilecek

lütfen bunu okuyan kim varsa bana yardımcı olsun bu oyunu bulmam gerek yaklaşık 2 senedir kafayı yedirtti bana bulamıyorum
2004-2010 arasında defalarca oynadığım bu oyunu bulamıyorum aklımda kalanların hepsini yazıcam bulabilen olursa benden e-pin tarzı
bir ödül isteyebilir şimdiden teşekkürler
oyun askeri temalı bir oyundu oyuna masaüstündeki simgesinden tıklayıp girdiğimde intro ile karşılıyordu masa etrafında toplanmış
generaller şöyle böyle taktik verir gibi gösteriyorlardı gösterdikleri yerde animasyon giriyordu kısa 1 dakikalık bir introydu sonra oyuna gelirsek oyunda karakter oluşturuyorduk görev seçme kısmı vardı ve görevler “vehicle” “hostage” “destroyer” gibi uydu ekranından görevleri seçip start a basıyordum ekran 1 saniye donup “soldier” diye biri bağırıyordu sonra oyun başlıyordu gta vice city gibi ayarında grafikleri vardı ve oynanışı aynıydı çitlerle çevrilmiş askeri alanda başlıyorduk silah teçhizat araçsız bir şekilde ufak ufak depolar var oralara gidip silahları alıp aracı cagırıp binip yola çıkıyordum sonra görevi tamamlayıp tekara askeri üsse geri dönüp görevi bitiriyorduk ve “soldier” sesi geliyordu bu arada “hostage” görevlerinde kurtardığımız rehineler bir sonraki görevlerde yanımızda beraber geliyorlardı takım arkadaşımız olarak bana bu oyunu bulun lütfen

Arkadaslar selamlar muhtemelen kimse bilemicek ama belki cikar,oyun bi tarayici oyunuydu sanki 11 12 sene önce oynuyodum strateji oyunuydu ordumuz vardi agaçlarin icine falan gizleyebiliyoduk atlı askerler falan da vardi kuşbakişi bi savaş oyunuydu sarı atlı en üst rütbeli askerler de vardi galiba bulan benden ne dilerse dilesin

sırf bu oyun için üye oldum allah rızası için bi bakın. tahminimce 2005-2007 arası bi oyun. oyunun başlangıcında kapalı bi yola geliyosunuz sonra bi savaş uçağı gelip yolu açıyor. masalarda falan med kitler oluyodu onları toplayıp can topluyorduk. biraz ilerleyince uçurum gibi bi yere geliyoduk aşağısı full düşman askeri doluydu. çok böyle savan ikimi tarza bi yerde geçiyor gibiydi etrafta çadırlar ve banklar vardı dediğim gibi çardaklardan med kit ve mermi kiti alıyorduk. oyunun logosunda sniper nişangahı tarzı bi şey vardı.

Aradığınız oyun muhtemlen Soldier of Fortune: Payback.Dediğiniz tüm kriterlere uyuyor hatırladığım kadarıyla.

1 Beğeni