Aslı Dağlı ile Kitapfelek

Güncelleme: Kamara’da başlayan ve @Firtinakiran’ın önerisiyle bağımsızlığını ilan eden eğlencemiz/yarışmamız şöyle: Çevireceğim serileri ya da kitapları iki ya da üç ipucuyla özetliyorum. İlk bulan da çevirinin basıldığı tarihte kitabını kapıyor:)

Dahil olmak isteyen başka çevirmenler/editörler olursa bu başlık altında hiç çekinmeden oyunu oynatabilirler. Fakat kendilerine bir uyarım olacak: Bu Rıhtım her şeyi şipşak buluyor!

XXXXX

Yılın ikinci yarısı için fantastikli, masallı, mitolojili, üç kitaplık muhteşem bir seriye hazır olun. İthaki Yayınları etiketiyle çıkacak ve BEN ÇEVİRECEĞİM! (Son kısmı, otuz beş yaşında bir kadının evin ortasında hop hop zıplayarak bağırdığını düşünerek okuyun.)

Heyecandan gözüm dönmüş durumda.

Şimdilik serinin ismini veremiyorum. Ama yaz aylarında onu da öğreneceksiniz. En yakın arkadaşlarımı ve erkek arkadaşımı çığlık çığlığa aradıktan sonra buraya da yazmadan edemedim:)))

[hoplayan, zıplayan, halay çeken smileyler]

29 Beğeni

Biz de zıplıyoruz öyleyse. :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Sizinle birlikte zıplayabilirdim mitolojili kısmı okuduktan sonra. :smile: Ben de heyecanla bekliyorum artık okuyacak ne kadar seri birikti :hushed:

1 Beğeni

Hep beraber zıplayabiliriz bence :smiley:

Şahsen ben seriyi daha önce hiç duymadığım için kendimden utandım. Goodreads puanları 4’ün üzerinde ve en az 60.000-70.000 review’u var. Anlaşmayı az önce yaptığımız için hala midem ağrıyor heyecandan. O derece.

Benim kadar heyecanlanacak bir tek siz varsınız diye size geldim benimle zıplamanız için. <3

15 Beğeni

Fantastik delisi olduğumuz için bu cümleler bile yeterli oldu zıplamak için. Haydi zıplayalım. :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Malazan Serisi herhalde? Yok Malazan olamaz 60-70k review neymiş öyle ya? Hemen tespit edelim.

Adını verseydiniz biz de zıplardık :sweat_smile:
Artık Yeni Kitaplar da görünce zıplarız.
Ama heyecanınız bile bizi coşturmaya yetti.
Bu güzel seri size emanet. :+1:

1 Beğeni

Yok değil:) Elimdeki kitaplar biraz erisin, ondan sonra adını sanını duyuracağım. :heart:

2 Beğeni

Konunun tam bu noktasına bir mesaj bırakayım yakında adı duyulunca durmadan kabaran listeme onları da eklerim :smile:

2 Beğeni

@Asli_Dagli şimdiden başarılar dilerim.

2 Beğeni

Aklıma gelen bir seri var ama hakları Pegasus’ta diye biliyorum. :roll_eyes: Biraz Goodreads’i kurcalayayım bari. :rofl: Kolaylıklar dilerim.

2 Beğeni

Tahmininiz varsa alabilirim:)

2 Beğeni

Şifreliyeyim bari doğru falan çıkar. :rofl: Yazarın adının 3.harfi t, soyadının 2.harfi de r.

3 Beğeni

Benim tahminim düşük bir ihtimal versem de:

“The bear and the nightingale”

Hani olur da bilirsem sizden imzalı bir tane gönderirsiniz umarım. :joy:

Zamanında basılmasını istediğiniz kitaplar kısmına kapak fotografını atmıştım.

images%20(8)

15 Beğeni

Ben de onu kastettim. :rofl:

1 Beğeni

Yalniz… evet! Cevirmen kopyalarindan kitaplariniz hazir bilin:)

9 Beğeni

Doğru mu? :fearful::fearful::fearful::fearful::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream:

8 Beğeni

Hahaha süper! Merak ettiğim bir seriydi, sizin çevirinizle okuyacak olmak çok güzel.

3 Beğeni

@Agape @patriotic niye bu seri aklınıza geldi çok mu güzel?

@Asli_Dagli duyuruyu yapmış kadar oldunuz, sorun olmasın yayıneviyle :confused:

2 Beğeni

Aman Tanrım! Töbe töbe… Ben gidip helvamı kavurayım. Hayatımda ilk defa böyle bir şey oluyor.

Yoksa öldüm mü? Ciddi ciddi yazıyorum değil mi buraya? Öldüysem söyleyin. :joy::joy: Yapmayın…

Çok güzel olacağına eminim. Elleriniz dert görmesin şimdiden. Kendinizi çok germeyin. Su gibi aksın. Güzel olacaktır. Biz bekleriz.

6 Beğeni