Aslı Dağlı ile Kitapfelek

(Aslı Dağlı) #224

Ahahaha. Ya cevirdigim kitabin konusunu biliyorsunuz. Haliyle elim o ortama tava sokmaya gitmiyor. Ciddi ciddi Duello demeyi dusunuyorum. Zira Panhandle kadar muglak ve oyunun ne olduguna dair betimleme icermiyor. Gittikce daha uygun gorunuyor gozume.

(Aslı Dağlı) #225

Bunu yapamam:) ama neden yapamayacagimi da buyuk spoiler olacagi icin anlatamam:) sanirim Duello diyecegim.

(Hiçliğin bekçisi…) #226

Ben de onu düşünmüştüm. Tava ne alaka acaba diye insan düşünmeden edemiyor. :joy: Yazar iki kelam etseymiş daha güzel olurmuş. Bakkal Memet Efendi de değil ki arayıp sorasın. :sweat_smile:

(Muhammet Topcu) #227

Aslında bahsedilen kelime pan handle değil de panhandle olduğu için aklımda dilenme ile alakalı şeyler canlandı. Bu oyunun hile hurda ile de oynanabildiğini bildiğimizden ve kültürümüze ait yağlıkayış gibi muazzam yaratıcı oyun isimlerini pusulam belirleyerekten şöyle bir sonuca vardım:

Fukara Keleği,
Fukara Kazığı.

(Erdal) #228

Sanki fukara kazığı yerine Dost Kazığı daha iyi durmaz mı? Güzel bir kağıt oyunudur :roll_eyes:

(Aslı Dağlı) #229

Duello diyorum arkadaslar. Cunku onerilen isimlerin hepsi fazla yerel ya da gercek oyunlara karsilik geliyor. Mesela Italya’da bir sokak arasinda oglan cocuklarinin oynadigi bir oyundan bahsediyor olsak Fukara Kazigi cok hos olabilirdi. Lakin laboratuvar soguklugunda, insanin icini urperten bir distopyadan bahsediyoruz. O nedenle yazarin kelimesiyle ayni oranda muglak buldugum Duello kelimesini tercih edecegim.

Benimle birlikte akil yuruttugunuz icin hepinize cok tesekkur ederim:)

(Aslı Dağlı) #230

Ben ceviriye dalip dun oyun oynatmayi unutmusum! Hemen ipuclarimi yaziyorum. (En Sevdigim Alper Bey danismaya bekleniyorsunuz. @alper)

Tur: Paranormal + Korku + Kara Mizah
Yayinevi: SOYLEMIYORUM ISTE! Hodri meydan. :smirk:
Yazar: Ilgili ipucu kitabi zirt diye bilemezseniz aksam eklenecektir.
Konu: Ilgili ipucu buyuk ihtimalle yarin gelir. Bu sefer oyunu uzatmaya kararliyim. :smirk:

(Hiçliğin bekçisi…) #231

Sallanılıyor…

Robert Bryndza :joy:

Bu tutarsa gidip kendime mezar yeri bakacağım. :joy:

(Aslı Dağlı) #232

Degil. :smirk::smirk::smirk:

Su ipucunu simdiden vereyim de birkac ismi eleyin bari:))) Bu yazari daha once hic cevirmedim.

(Hiçliğin bekçisi…) #233

Çok şükür… :joy:
(İçimden vasiyetimi filan yazıyordum.)

(Aslı Dağlı) #234

Hicbir durum sizin The Bear and The Nightingale’i bilisinizin uzerine gecemez. Siz bile gecemezsiniz. Hala birkac sayi soyleseniz de gidip super loto filan oynasam diye bakiyorum.

(Hiçliğin bekçisi…) #235

Ahahaha. Yahu 30 senedir amorti bile tutturamamış bir insanım. :joy: Onu da geçtim zamanında sayısal oynardım. Benim seçtiğim sayılar: 3-14-26-32-39-40ise çıkan sayılar: 2-15-27-31-38-42 olurdu. Ha çok istiyorsanız sizin için gelsin. :joy: 6-18-27-33-40-42

(Aslı Dağlı) #236

Sayilari gorup ben de oynayayim diyecek baba yigit varsa karsima ciksin! Ikramiyeyi boldurtmem! :neutral_face:

(Enver Arman ★) #237

A. Lee Martinez olabilir mi acaba ?

Birini eledim siz devam edin. :sweat_smile:

(Aslı Dağlı) #238

Degil:)

Galiba ilk kez bu baslik altinda iki kere ust uste “hayir” deme serefine eristim!

(Muhammed Furkan Sayın) #239

Çok korku değil galiba ama :joy: aradığımız yazar Christopher Moore olabilir mi ?

(Kadir) #240

A Dirty Job- Christopher Moore

(Enver Arman ★) #241

Bu kitap çevrildi hatta basımı da bitmiş.

(Kadir) #243

Hadi ya. Goodreads’te görünce direkt yazmıştım. Tüekiye’de basılıp basılmadığını kontrol etmemiştim.

(Hiçliğin bekçisi…) #244

Umarım Shirley Jackson değildir. Yani sizden gelse ve ben kazanamasam üzülürdüm. O sebeple.

Acaba bu kitabın bir seri olma olasılığı nedir?

Charlaine Harris kitapları olamaz herhalde…