Aslı Dağlı ile Kitapfelek

Daktır nereden çıktı ki korku filmi yazıyoruz Belki budur diye ama daktır ipucu nereden çıktı ki korku paranormal deyince daktır gelmiyor aklıma :roll_eyes: tardis öcü mü oldu :scream:

(Kadir) #266

Son ipucuna bakarsanız anlarsınız.

:neutral_face: Biraz yanlış anlamış olabilirim :scream: Dizi kitapları olarak bugün jeton biraz geç düşüyor :rofl: üzgünüm :anguished: Bugünlük biraz böyle Ptt ye gidip değişim için kitabı göndereyim Ben gelene kadar kimse bulmaz inşallah :eyes::eyes: Korku filmi olarak gelecek filmler iki türü karşılıyor ama 1 tanesini karşılamıyor

(Kadir) #268

Aradığımız yazar iki dizinin kitaplarını yazmış. Bu kitaplar dizi evrenine etki etmeyen kitaplar yani resmi olmayan kitaplar. Ejderha Mızrağı Serisi’nin yan kitapları gibi.

Bizim araştırmamız gereken yazarlar Stranger Things, Doctor Who, Supernatural gibi dizilerin kitaplarını yazan yazarlar.

Doctor Who’nun paranormal ve korku türlerini içeren birçok bölümü var örneğin: Ağlayan Melekler’in olduğu bölümler.

Tür olarak Paranormal ve Korku olan çok kitap var ama Kara Mizah’ı karşılamıyor çoğu.

(Aslı Dağlı) #269

Dogru yoldasiniz. Cevirecegim paranormal + korku + kara mizah romaninin yazari Doctor Who romani/romanlari da yazmis. Bir dizi daha var. Kitabi henuz cikmadi.

Ekleme: O dizinin kitabi cikmadi ama haberi yapildi.

(Mustafa Yıldız) #270

Tam işim çıktığı anda bu ip ucunun gelmesi. :expressionless:

(Aslı Dağlı) #271

Arkadaşlar yanıldığım bir nokta olmuş. Diğer dizinin kitabı da çıkmış.

(Aslı Dağlı) #272

Şimdi, ne biliyorsunuz?

1. Kara Mizah + Paranormal + Korku
  2. Yazar Doctor Who romanı/romanları yazmış.
  3. Yine çok popüler başka bir dizinin daha kitabını yazmış.
  4. Sizin yerinizde olsam ikinci madde bana yazarın İngiliz olduğunu düşündürürdü.

(Gülçin Akın) #273

Sherlock mu acaba diğer dizi?

(Kadir) #274

Sherlock olamaz. Dizi kitap uyarlaması. Tam tersi olması gerekiyor.

(Aslı Dağlı) #275

Değil:) O diziyi bulursanız yazarı bulacağınızdan emin olduğumdan pek fazla bir şey söyleyemiyorum.

Ben Aaronovitch - Rivers Of London olabilir mi ki?

(Aslı Dağlı) #277

ahahaha onu da ben çevireceğim ama onun oyununu oynayalı epey oldu :slight_smile:

(Kadir) #278

Sonradan yazmadım diye pişman olmak istemiyorum. Neil Gaiman olabir mi?

Doctor Who dışında John Constantine hikayesi yazdığını keşfettim (Constantine çizgi roman uyarlaması ama yine de şansımızı deneyelim :joy:).

(Hazal Çamur) #279

Şu ipucunu gözden kaçırıyorsunuz :slight_smile:

Cevap orada bir yerde :alien:

Kitabı çıkmış dedi :thinking: İyice karıştı Daktır kitabı yazan zibilyon insan var :flushed: Neredeyse hepsi İngiliz Goodreads i tekrar karıştırayım sonra gideyim kitabı göndereyim ayıp olmasın Büyü öğrenmek şart oldu :laughing:

(Aslı Dağlı) #281

Soyle ki Goodreads’i actigimda kitabi da altindaki okur yorumlarini da gorebiliyorum.

(Hiçliğin bekçisi…) #282

Ohooo, iki dakika yoktuk ipucular ipucular…

Stephen Baxter diyorum. :thinking::face_with_raised_eyebrow:

(Erman Akman) #283

Alex Scarrow hadi sallamış olayım.

(Aslı Dağlı) #284

Degil… Tarih bugunu altin harflerle yazacak :relieved::relieved::relieved: