Aslı Dağlı ile Kitapfelek

Scientia’yı sosyetik kelimesine mi benzetiyorsun? Hmmm.

2 Beğeni

Sıkıntılı patates? Bi dünya da geldi ama hiç olmadı.

1 Beğeni

Bunu not alıyorum. Nasıl o est’i rule’a benzemediği halde eşleştirmişse örneklerden birinde ben de aynısını yapabilirim.

Ben bunu görünce aklıma gelen tek şey çağrışım olarak Sosyetik Protestanlar veya Protestan bilim adamları oluyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Sosyetik’i de not alıyorum. Bence işime yarar. Hiç yoktan iyidir en azından.

1 Beğeni

Ayrıca sosyete şundan ötürü Society kelimesini andırıyor. O da aklıma hemen Sosyete’yi getiriyor. :rofl:

1 Beğeni

Sosyete iyi, protestan da iyi. Zaten benim yapmam gereken şey çeviri değil, yeni metin yazmak buraya:) Ondan ikisini de kullanabilirim.

1 Beğeni

Esprili bir kitap mı? Yani cümlenin kendisi düşünen kişi için hem komik hem de garip ve anlaşılmaz oluyor. Yani benim yurtdışına çıkmış versiyonuma benziyor bu karakter. :smiley:

Tabelanın karşısında durmuşum:

Yanlışlıkla bitki genetiğiyle uğraşan tehlikeli sosyetik protestanların arasına mı düşmüştüm?.. :flushed:

2 Beğeni

Tamamen esprili. İngiliz mizahı buram buram. Benim şu fantastik polisiye: Rivers of London.

1 Beğeni

Bir fikrim daha var ama onu özelden yazacağım. :laughing:

1 Beğeni

Potestas için muhteşem öneriler geliyor. Ama scientia hala boynu bükük…

Biraz alakasız olacak ama Scientia deyince benim aklıma Sentorlar geldi nedense. :joy:

1 Beğeni

Bu benim de aklıma geldi. Senta… diye okumaya başlayınca kafam sentor diye tamamlıyor. Ama sanki sicilyalıdaki gibi s ve c harfi görmek istiyor gözüm.

1 Beğeni

Siz de haklısınız aslında. Ama şöyle düşünün, bitki genetiğiyle uğraşan sentorların arasına düşmek komik olabilirdi. :joy:

1 Beğeni

Az daha kafa yoralım. Buraya güveniyorum. <3

2 Beğeni

Diskdünya için epey uygun aslında. :smiley:

2 Beğeni

Dili Diskdünya’ya çok benziyor bunun da :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen, tam absürt komedi. :joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

“Sinsiye” olabilir mi :smile:

1 Beğeni

Senato geldi benim aklıma da.