Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi

(galeme) #42

Kapakların hepsi birbirinden güzel. İşsizlikten kurtulunca alacağım seriler listesine ekledim :’)

(Kaan Aşkın) #43

Ben de işsizlik ve dolayısıyla meteliksizlik yüzünden bir yığın kitabı alınacaklar listesine ümitsizce ekliyorum haftalardır. :sob:

(Yasin) #44

Kitapyurdu 16 günün sonunda kargomu bugün ulaştırdı. Serinin tüm kitaplarını aldım. Hatta merakla Gece Yarısı Gezegeninden Raporlar’a başlayacağım az sonra. Yeni Tabular’ı önceden okumuş ve beğenmiştim. Ayrıca, kesinlikle kapaklar çok güzel.

(Ufuk) #45

Hemen bitirirsin hocam zaten iki hikaye var gerisi röportaj hatta bir bile olabilir tam hatırlamıyorum

(kimyager _ferhat gürdoğan) #46

Kargo ücretsiz. Ben verdim siparişi.

Hak veriyorum, hikayenin bir çatısı olmalı. Ama bu zaptı zor bir iş. Yazar için de okuyucu için de.

Stanislaw lem’in Aden ve Soruşturma kitapları böyle olmayabilir de fikrini barındırır. Hatta Fiyasko’yu bile sayabiliriz aynı minvalde. Ki bu da bir çatı olmuş oluyor aynı zamanda. Bir ağaç türünü elimizdeki tüm bilimsel disiplinlerle açıklayabileceğimiz, ilişki kurabileceğimiz gibi.

Bu tartışma çerçevesine lucky strike’taki söyleşi bölümünde robinson ufaktan değiniyor aynı zamanda.

Böyle güzel bir ortam için emeği geçenlere teşekkür ederim. Takipteyim.

İyi okumalar.

(Rocket quuen) #48

Hayda bu seriyi gözden kacirmisiz . Yanlız kitap 128 sayfa çok kısa değilmi bir klasik için .

(fatih çetin) #49

128 sayfanın hepsi öykü değil. Söyleşiler, yazarın farklı içerikleri var ama seri çok güzel olmuş. 5. kitap hariç hepsini okudum. Hangi Kitabı Okuyorsunuz? başlığındaki yorumlarıma bakabilirsiniz.

(Rocket quuen) #50

Vallaha güzel bir seriye benziyor ancak daha alacak birsürü kitap varken buna sıra gelir mi bilmem, birde öğrenci olunca …

(fatih çetin) #51

7-10 tl civarı olan kitaplar. Hediye kodları vs. derken biriktirip alırsanız uyguna gelir.

(Rocket quuen) #52

Sağolasın kardeş :slight_smile:

Üf su 20 karakter sınırını kim koydu ?

(kimyager _ferhat gürdoğan) #53

Yeni Tabular, Vahşi Kızlar’ı okudum. İkiside çok güzeldi. İçindeki deneme, makale olsun çok iyidi. Kararsızlar için tavsiyem; kesinlikle pişmaz olmazsınız.

(Kenan Ulusoy) #54

Vahşi kızlar feminist güzellemesi yapan kitap mı?

(ömer Akdoğan) #55

Vahşi Kızlar kitabı, Versus’un daha önce Yaban Kızlar adı ile bastığı kitap.

(Kenan Ulusoy) #56

Soruma cevap vermiyor.O zaman şöyle soralım.

Feminizmi yücelten,öven bir kitap mı?

Bilgi için yine de teşekkürler.

(Ahmet Boyraz) #57

Bu inceleme yardımcı olabilir belki.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #58

Konu ülkemizde de görülen mal karşışığı alınıp evlenilen kızlar, çocuk gelinler farklı bir dünyada ele alıp, ürkütücü bir distopya olarak anlatılmış.

(galeme) #59

Lucky Strike’ı aldım nihayet ve kapağına bayıldım. Özel bir ismi varsa bilmiyorum fakat farklı bir kartondan (sanırım) bir kapak yapmışlar ve muhteşem olmuş.

(Ahmet Boyraz) #60

Serinin tüm kapakları böyle zaten. Benim de hoşuma gitmişti ilk aldığımda. :slight_smile:

(Mustafa Yıldız) #61

Tüm seriyi Rum Doodle Tırmanışı’nı alacağım diye bir anda alıverdim. Çok güzel çerezlik kitaplar gibi duruyor. Ayrıntı PM Press’in tüm serisini tamamlayacak mı acaba ve PM press seriye devam ediyor mu? Kitaplar kaç ayda bir çıkıyor? Kafamda deli sorular :slight_smile: