Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi

Hak veriyorum, hikayenin bir çatısı olmalı. Ama bu zaptı zor bir iş. Yazar için de okuyucu için de.

Stanislaw lem’in Aden ve Soruşturma kitapları böyle olmayabilir de fikrini barındırır. Hatta Fiyasko’yu bile sayabiliriz aynı minvalde. Ki bu da bir çatı olmuş oluyor aynı zamanda. Bir ağaç türünü elimizdeki tüm bilimsel disiplinlerle açıklayabileceğimiz, ilişki kurabileceğimiz gibi.

Bu tartışma çerçevesine lucky strike’taki söyleşi bölümünde robinson ufaktan değiniyor aynı zamanda.

Böyle güzel bir ortam için emeği geçenlere teşekkür ederim. Takipteyim.

İyi okumalar.

2 Beğeni

Hayda bu seriyi gözden kacirmisiz . Yanlız kitap 128 sayfa çok kısa değilmi bir klasik için .

1 Beğeni

Vallaha güzel bir seriye benziyor ancak daha alacak birsürü kitap varken buna sıra gelir mi bilmem, birde öğrenci olunca …

1 Beğeni

Sağolasın kardeş :slight_smile:

Üf su 20 karakter sınırını kim koydu ?

1 Beğeni

Yeni Tabular, Vahşi Kızlar’ı okudum. İkiside çok güzeldi. İçindeki deneme, makale olsun çok iyidi. Kararsızlar için tavsiyem; kesinlikle pişmaz olmazsınız.

3 Beğeni

Vahşi kızlar feminist güzellemesi yapan kitap mı?

1 Beğeni

Vahşi Kızlar kitabı, Versus’un daha önce Yaban Kızlar adı ile bastığı kitap.

1 Beğeni

Soruma cevap vermiyor.O zaman şöyle soralım.

Feminizmi yücelten,öven bir kitap mı?

Bilgi için yine de teşekkürler.

1 Beğeni

Bu inceleme yardımcı olabilir belki.

4 Beğeni

Konu ülkemizde de görülen mal karşışığı alınıp evlenilen kızlar, çocuk gelinler farklı bir dünyada ele alıp, ürkütücü bir distopya olarak anlatılmış.

4 Beğeni

Lucky Strike’ı aldım nihayet ve kapağına bayıldım. Özel bir ismi varsa bilmiyorum fakat farklı bir kartondan (sanırım) bir kapak yapmışlar ve muhteşem olmuş.

2 Beğeni

Serinin tüm kapakları böyle zaten. Benim de hoşuma gitmişti ilk aldığımda. :slight_smile:

5 Beğeni

Tüm seriyi Rum Doodle Tırmanışı’nı alacağım diye bir anda alıverdim. Çok güzel çerezlik kitaplar gibi duruyor. Ayrıntı PM Press’in tüm serisini tamamlayacak mı acaba ve PM press seriye devam ediyor mu? Kitaplar kaç ayda bir çıkıyor? Kafamda deli sorular :slight_smile:

2 Beğeni

O linki içeren mesajı buraya da bırakayım madem :slight_smile:

8 Beğeni

Web siteleri 1. Dünya Savaşı’ndan kalmış galiba.

1 Beğeni

90’lar nostaljisini üstünden atmak öyle kolay olmayabiliyor :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu seriye Kasım ayında kitap eklenmedi sanırım. Ben de bu seriden üç kitap okudum ve üçünü de ayrı ayrı sevdim. Elimde Modern Zamanlar 2.0 var. Lucky Strike sepetimde. Umarım Aralık ayında yeni kitap gelir.

2 Beğeni

Kitaplar elime yeni geçti ve detaylı inceleyemedim ama çok özenilmiş bir seri gibi geldi bana. PM press çok uzun aralıklarla çıkarıyor kitapları ama yazarı tanımak için başlangıç kitabı olsun diye yazılmış kitaplar gibi geldi bana. nedense bir de içinden ayraç çıkınca ayrı mutlu oldum.

Bir de kapaklara ayrı bi baskı yapılmış gibi duruyor dokusu farklı ve çok güzel his veriyor. Ayrıntı bu tarz işlemlerden vazgeçip fiyatı sabit tutabilirdi ama kendi çizgilerinden ayrılmamak için direkt zam yapmayı seçmiş adamlar gibi hissettim. Hatta hem zam yapıp hem kaliteden de kıssalar bahaneleri olurdu ama adamlar bayağı uğraşmışlar. Çeviri ve dizgi de kapak kadar güzelse değmeyin keyfime ama değilse sadece güzel kapaklı olarak kalacak kitaplar. Umarım beklediğim gibi güzel çıkar. kendi kendime heyecanlandım.

2 Beğeni
  1. Kitaptan hiç haber yok galiba. Güzel gidiyordu.
3 Beğeni

Bu ay ki yayın planlarında yok sanırım. :slight_smile:

Yalnız bir Ursula K. Le Guin geliyor bilimkurgu dizisine dahil değil diye biliyorum. :thinking:

4 Beğeni