Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi

Ursula K.Le Guin kitabı bu galiba (2010- 2014 şiirler)

https://secure.pmpress.org/index.php?l=product_detail&p=744

7 Beğeni

Evet bende araştırıp bu kitabı bulmuştum. Artık bu seri için umutlar Şubat ayına kaldı. :slight_smile:

1 Beğeni

Bilgi alabilen oldu mu bu serinin akıbeti hakkında, ben şimdi twitter’dan bir yokladım ama sanmıyorum ki cevap versinler?

Şubat’ı da boş geçiyorlar sanırım pek umut yok gibi.

2 Beğeni

Ben de merakla bekliyorum bu seri hakkında haberleri. Ama yok. Umarım devam ederler. Seriden okuduğum dört kitabı da çok sevdim.

2 Beğeni

Ayrıntı Yayınları’na mail attım bakalım ne zaman dönüş yapacaklar. Ya da dönüş yapacaklar mı.

3 Beğeni

Ben telefon edip bilgi almıştım, listede değişiklik olmazsa Mart ayında bu diziye kitap eklenmeyecek diye cevap vermişlerdi.

3 Beğeni

Mart olmazsa nisan da olumlu devam edecekler mi yoksa tamamen mi iptal ettiler acaba?

3 Beğeni

Şubat ayı listesinde bu diziden kitap olmadığını görünce arayıp sormuştum. Mart ayı içerisinde de listelerinde olmadığını söylediler. Ancak seriye devam edeceklermiş, yani en azından bana bu şekilde ifade edildi.

4 Beğeni

Söylenen seriye devam edecekleri. Açıkcası kitapların fiyatları çok makul, kapaklar harika olduğundan bende devam etmesini çok istiyorum.

Yayınevi ile ara ara konuşuyorum. Diğer kitapları sorarken mutlaka bu seriyi de soruyorum.

Serinin akıbeti ile ilgili soru sorulunca “Yine mi sen?” demesinler diye cevap vermemeyi de düşünmüştüm aslında :joy:

Şubat’ın başında sormuştum ben bu soruyu yayınevine. :slight_smile:

4 Beğeni

Mart programında bilimkurgu görünmüyor.

4 Beğeni

Benim twitter’dan soruma da cevap vermediler, ekim '18’di son kitap. Ben iptal gözüyle bakacağım artık bu seriye 5 aydır haber yok.

2 Beğeni

Ben daha bu ay aramıştım, Mart ayı programında yok denmişti. Nisan ayında yeni bir kitap gelse de gönlümüzü alsalar.

3 Beğeni

Durun hemen pes etmeyin. Alfa PKD serisinin 2. kitabını bir yıldan fazla süreden sonra çıkardı.

4 Beğeni

Bir sürü bilimkurgu kitabı var.
Jaguar çıkarıyor. Panama çıkarıyor. İthaki var.
Yıldız lejyonlarını basan kitabevi de seri yapacakmış daha.

Sakin olun. Kalitesiz bir çeviri ve editörlüktense beklemeyi yeğlerim.

9 Beğeni

Bu seriyi çok seviyordum ve fiyat olarak en uygun seri olduğu için düzenli takip ediyordum. (Fiyatı uygun diye seriyi toplamıyordum, sadece ilgimi çeken seriler içinde düzenli olarak toplama imkanına sahip olduğum tek seri buydu:)).Ama takip ettiğim tek düzenli seri şansıma elimde patladı. Dediğiniz gibi devamı gelmeyecek sanırım.

3 Beğeni

Yakın zamanda iletişime geçmedim. Tekrar şansımızı deneyip soralım. :slight_smile:

2 Beğeni

Ayrıntı duraklama dönemine girdi. Ayrıntı dergi artık 3 aylık oldu, Türkçe klasiklerde uzun zamandır çıkmıyor. Ekonomik kriz etkiledi Ayrıntı’yı.

7 Beğeni

Ben de soracaktım bu serinin akıbetini. Bitirdiler sanırım. Tamamlansa keşke ama zor görünüyor.

2 Beğeni

Ben 2 ay önce sordum. Seriyi bırakmadıklarını söylediler.

10 Beğeni

Seriyi bitirmesinler de isterlerse bir yıl daha kitap çıkmasın hiç sorun değil. Kapakları boya badana yapıp ortaya simge yerleştirerek yapmaktansa her kitap için özel yapmaları, kapakların basım kalitesi, yazarları daha iyi tanıyabilmemize olanak sağlayan röportajlar, başlangıç olarak çıkmış kitapların uygun fiyatlı olması bu serinin güçlü yanları. Umarım Ayrıntı elindeki tüm bilimkurguları bu seriye ekleyip sonradan çıkaracağı her bilimkurguyu da bu seriye ekleyerek güzel bir şekilde ilerler. İş Bankasının modern klasiklere yaptığı gibi aynı çizgide devamlı olarak ilerlemesini çok isterim.

Ben Vahşi Kızlar ve Gece Yarısı Gezegeninden Raporları okudum bu seriden. Vahşi Kızlar bilimkurgu değildi bence. Gece Yarısı Gezegeninden Raporlar’ı ise kurgu açısından zayıf buldum, yazarın fikirleri de bir o kadar saçma geldi bana. Ama ikisini de okuğuma memnunum ve seriyi merakla takip ediyorum.

3 Beğeni