Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi

(M. Ihsan Tatari) #63

O linki içeren mesajı buraya da bırakayım madem :slight_smile:

(Emre ) #64

Web siteleri 1. Dünya Savaşı’ndan kalmış galiba.

(Cemalettin Sipahioğlu) #65

90’lar nostaljisini üstünden atmak öyle kolay olmayabiliyor :sweat_smile:

(Yasin) #66

Bu seriye Kasım ayında kitap eklenmedi sanırım. Ben de bu seriden üç kitap okudum ve üçünü de ayrı ayrı sevdim. Elimde Modern Zamanlar 2.0 var. Lucky Strike sepetimde. Umarım Aralık ayında yeni kitap gelir.

(Mustafa Yıldız) #67

Kitaplar elime yeni geçti ve detaylı inceleyemedim ama çok özenilmiş bir seri gibi geldi bana. PM press çok uzun aralıklarla çıkarıyor kitapları ama yazarı tanımak için başlangıç kitabı olsun diye yazılmış kitaplar gibi geldi bana. nedense bir de içinden ayraç çıkınca ayrı mutlu oldum.

Bir de kapaklara ayrı bi baskı yapılmış gibi duruyor dokusu farklı ve çok güzel his veriyor. Ayrıntı bu tarz işlemlerden vazgeçip fiyatı sabit tutabilirdi ama kendi çizgilerinden ayrılmamak için direkt zam yapmayı seçmiş adamlar gibi hissettim. Hatta hem zam yapıp hem kaliteden de kıssalar bahaneleri olurdu ama adamlar bayağı uğraşmışlar. Çeviri ve dizgi de kapak kadar güzelse değmeyin keyfime ama değilse sadece güzel kapaklı olarak kalacak kitaplar. Umarım beklediğim gibi güzel çıkar. kendi kendime heyecanlandım.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #68
  1. Kitaptan hiç haber yok galiba. Güzel gidiyordu.

Bu ay ki yayın planlarında yok sanırım. :slight_smile:

Yalnız bir Ursula K. Le Guin geliyor bilimkurgu dizisine dahil değil diye biliyorum. :thinking:

Ursula K.Le Guin kitabı bu galiba (2010- 2014 şiirler)

https://secure.pmpress.org/index.php?l=product_detail&p=744

Evet bende araştırıp bu kitabı bulmuştum. Artık bu seri için umutlar Şubat ayına kaldı. :slight_smile:

(fatih çetin) #72

Ayrıntı kardeşim kitapları biraz seri çıkarsan keşke. Kuruduk burada.

Şaka bir yana yeni kitap ne zaman gelir? Yoksa seri iptal mi?

( tansel) #73

Bilgi alabilen oldu mu bu serinin akıbeti hakkında, ben şimdi twitter’dan bir yokladım ama sanmıyorum ki cevap versinler?

Şubat’ı da boş geçiyorlar sanırım pek umut yok gibi.

(Yasin) #74

Ben de merakla bekliyorum bu seri hakkında haberleri. Ama yok. Umarım devam ederler. Seriden okuduğum dört kitabı da çok sevdim.

(Serhat) #75

Ayrıntı Yayınları’na mail attım bakalım ne zaman dönüş yapacaklar. Ya da dönüş yapacaklar mı.

Ben telefon edip bilgi almıştım, listede değişiklik olmazsa Mart ayında bu diziye kitap eklenmeyecek diye cevap vermişlerdi.

(Mustafa Yıldız) #77

Mart olmazsa nisan da olumlu devam edecekler mi yoksa tamamen mi iptal ettiler acaba?

Şubat ayı listesinde bu diziden kitap olmadığını görünce arayıp sormuştum. Mart ayı içerisinde de listelerinde olmadığını söylediler. Ancak seriye devam edeceklermiş, yani en azından bana bu şekilde ifade edildi.

(fatih çetin) #79

21 kitaplık bir seriyi yayınlıyorlardı ama henüz 6. kitap bile çıkmadı. Uzun süredir ses yok. Yakın zamanda dönerler umarım.

Söylenen seriye devam edecekleri. Açıkcası kitapların fiyatları çok makul, kapaklar harika olduğundan bende devam etmesini çok istiyorum.

Yayınevi ile ara ara konuşuyorum. Diğer kitapları sorarken mutlaka bu seriyi de soruyorum.

Serinin akıbeti ile ilgili soru sorulunca “Yine mi sen?” demesinler diye cevap vermemeyi de düşünmüştüm aslında :joy:

Şubat’ın başında sormuştum ben bu soruyu yayınevine. :slight_smile:

Mart programında bilimkurgu görünmüyor.

( tansel) #82

Benim twitter’dan soruma da cevap vermediler, ekim '18’di son kitap. Ben iptal gözüyle bakacağım artık bu seriye 5 aydır haber yok.