Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi

Şu seriyi bastıkları için yayınevi bünyesindeki her bilimkurguyu bu listeye eklemekeri pek mümkün görünmüyor.

5 Beğeni

Biliyorum. Umarım tüm bilimkurguları seriye eklerler dememin sebebi de bu zaten.
Ayrıntının kendi serisini orjinal seriyle sınırlandırması için bir neden yok bence. Ayrıntı kendi serisini oluşturuyor, başlangıç olarak seriyi ilerletmek adına hızlıca basmaya uygun oldukları için bu seriyle başlamıştırlar diye düşünmek istiyorum. =)

3 Beğeni

Yayınevlerinin bastıkları kitapları kataloglamak adına bazı diziler oluşturup, kitapları bu diziler altına toplamaları benim de istediğim bir tutum. Örneğin İthaki’nin Modern Serisi kitaplarının bir kısmını daha önce basmış ama pek ilgi çekmemiş.İthaki Modern dizi altında ise daha çok ilgi çektiler.

4 Beğeni

Aynen katılıyorum hocam.
Serileştirme insanları almayacakları kitapları seriyi tamamlamak adına aldırmaya yöneltiyor. Diğer bir taraftan okuyucunun normalde şans vermeyeceği kitapları okumasına yol açabiliyor. Biraz karışık bir durum. Ama en önemli artısı; az ilgi duyacağı için basılmasından çekince duyulan kitapların basılabilmesini sağlıyor. Bu çok önemli bir durum. Örnek olarak ‘‘aksiyonu az’’ ama önemli bir kitap seriye yedirilerek satılabiliyor. Bu da basılan her kitabın ‘‘aksiyonu çok’’ olmasının bir nebze önüne geçilmesini sağlıyor. Benim eyyorlamam bu kadar. =)

6 Beğeni

Daha önce sormuştum devam edeceklerini söylemişlerdi ama en azından programa ne zaman alacabileceklerini tekrar sorayım. :slight_smile:

4 Beğeni

Yeni keşfettim seriyi ilginç görünüyor. Lucky Strike ile başlayacağım sanırım.

1 Beğeni

Ne yazık ki doların yükselmesi, kağıt sıkıntısı derken seri kaldı öyle. Uzun zamandır yeni kitap gelmiyor.

11 Beğeni

Serinin kitaplarına %30-40 arası zam yapmışlar.

2 Beğeni

Çıkan kitaplara bakarsak bu seri için kağıt sıkıntısı yaşamazlar diye düşünüyorum. :sweat_smile:

6 Beğeni

Çok şükür uzun bir aradan sonra yeni kitap geldi.

1. İnsan Cephesi (Ken Macleod)

34 Beğeni

Kapak çok güzel. Hiç değilse o ödüllü şu ödüllü cart curt yazısı yok.

15 Beğeni

Ay ben şok kaç yıl oldu.
Seriyi unutmuştum valla :grin:

resim

3 Beğeni

Satışa açılmış
A

10 Beğeni

112 sayfa tek seferde okumalık bir kitap. Liste fiyatı 18 TL, inanılmaz… Nasıl bu hale geldik bilmiyorum.

7 Beğeni
7 Beğeni

20 karakter kere yaşasın.

3 Beğeni

Serinin devam kitapları nasıldır bilmiyorum ama ilk kitap olan “Vahşi Kızlar” faciadan biraz öncesiydi. Söylemeden edemedim. Editörlük olsun, çeviri olsun gerçekten kötüydü. Bu sebeple seriyi almaya devam etmedim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben sadece Lucky Strike okudum bu seriden ve çok beğendim. Bu nedenle bazılarını almayı düşünüyorum. Ama kitaplar sadece hikayeden oluşsa keşke. Lucky Strike’ın içinde yer alan makaleden hiçbir şey anlamamıştım ve çok gerekli olduğunu da düşünmüyorum kitapların sonuna böyle yazıları eklemenin. Yazar ile röportaj olabilir.

1 Beğeni

Yeni kitap :smiling_face_with_three_hearts:

31 Beğeni

Uzun zaman olmuştu. Yeni kitap görmek güzel. :slight_smile:

4 Beğeni