Beğendiğiniz Kitap Alıntıları

Evet tamamı Silmarillion 'dan.

Ki bunu en başından beri biliyordu ve buna hazırdı.

4 Beğeni

Evet biliyordu. Kendini feda etme fantezisi vardı hep.

4 Beğeni

" Hep derim, darağacına çıkacaksan kalabalığa espri yap, cellada bahşiş ver ve tabureyi dudaklarında bir gülümseme ile tekmele. "
Zaman Çarkı (Birgitte)

8 Beğeni

ASOIAF evrenin en güzel diyalogu:

Not cry. Fly. “I can’t fly,” Bran said. “I can’t, I can’t…” How do you know? Have you ever tried? The voice was high and thin. Bran looked around to see where it was coming from. A crow was spiraling down with him, just out of touch, following him as he fell. “Help me,” he said. I’m trying, the crow replied… The crow took to the air and flapped around Bran’s hand. “You have wings,” Bran pointed out. Maybe you do too. Bran felt along his shoulders, groping for feathers. There are different kinds of wings, the crow said… Bran was falling faster than ever. The grey mists howled around him as he plunged toward the earth below. “What are you doing to me?” he asked the crow, tearful. Teaching you how to fly. “I can’t fly!” You’re flying right now. “I’m falling!” Every flight begins with a fall, the crow said. Look down.

2 Beğeni

Hatırlayan var mı gençler Mat, Valan Luca için “yeterince altın verirseniz Luca Karanlık Varlığı bile kaçırır” demişti. :smiley: Bir kitapta okuduğum en komik ikinci sahneydi. :smiley:

4 Beğeni

‘’ Eskiden bir erkek bir kızın bedenine bakınca safça baştan çıkardı, diye geçirdi aklından. Oysa artık katıksız aşk ya da katıksız şehvet diye bir şey kalmamıştı. Her şeye korku ve nefret karıştığı için, artık hiçbir duygu katıksız değildi. Sevişmeleri bir savaş, doyumun doruğuna varışları bir zafer olmuştu sanki. Parti’ye indirilmiş bir darbeden farksızdı. Siyasal bir eylemdi. ‘’

1984 - George Orwell

5 Beğeni

“O her şeyin mutlaka bir iz bırakacağına inanıyordu,izsiz şey olamazdı; kuşların bile izi vardı gökyüzünde,sözcüklerin dişte,bakışların yüzde.”

Gölgesizler-Hasan Ali Toptaş

11 Beğeni

Gitsem bütün akşamlar geç, sabahlar erken
Kalsam bu kent alnıma yeni çizgiler ekler.
Akıp giden her suya akma isteği midir bu?
Açan her çiçeğe açmak mı gelir içimden?

Ahmet Erhan, Burada Gömülüdür

5 Beğeni

"Güzel anlar olacak bunlar, sonra daha az güzelleri gelecek, bunlar da söz konusu, hazırlıklı olmalı insan, gece çökecek. Böyle yazdım işte. Uyuyabileceğim bir uyanabilirsem eğer. "

Samuel Beckett, Acaba Nasıl?

3 Beğeni

Sihir, zevk için veya övülmek için oynadığımız bir oyun değildir. Şunu düşün: Bizim Sanatımızdaki her söz, her hareket ya hayır için ya da şer için yapılır. Bir şey söylemeden veya bir şey yapmadan önce, ödemen gereken bedeli bilmen gerekir!

Yerdeniz - Ursula K. Le Guin

2 Beğeni

“Yüce ruhun bana bahşettiği aklı kullanacak olsaydım,” dedi, “bu hanımefendinin var olamayacağını söylerdim… çünkü aklıselim sahibi hiçbir erkek düşlere gerçek diyemez. Yine de aklıselim sahibi olmaktansa bu çekici, büyülü gözlere inanmayı tercih ederim.”
Vakıf ve İmpratorluk - Asimov

4 Beğeni

Bırakın Ejder bir kez dahA zamanın rüzgarlarına binsin

6 Beğeni

Birgitte’i çok seviyorum ya, acaba bu cümlesini hayat düsturum haline falan mı getirsem? :smiley:

1 Beğeni

Her zaman bir sır daha vardır
Sissoylu .

7 Beğeni

Çocuklar, ilk silah sesinde yaşlanacakmışcasına
Sıkıca tutuyorlar oyuncaklarını
Ve bir namluya dönüşeceklerinden kuşkulanarak çiçekler
Kırmak istiyorlar saksılarını

Ahmet Erhan, Alacakaranlıktaki Ülke

3 Beğeni

Bu Ahmet Erhan’ın hangi şiiri?

1 Beğeni

Anladım, teşekkürler :baris:

1 Beğeni

İntihar etmen ardında bıraktıklarının yaşamını daha yoğun kıldı. İç sıkıntısı diş gösterdiğinde ya da acımasız bir aynada yaşamlarının saçma taraflarıyla yüz yüze geldiklerinde, seni anımsıyor, varoluş acısını varolmama kaygısına yeğ tutuyorlar…

İntihar-Edouard Leve

1 Beğeni

Başlık okumama gibi bir alışkanlığım olduğunu kabul ediyorum :smile: siz sorunca cevabım saçma geldi, başlıksız şiir mi olur dedim. O numaralı şiirleri başlıksız sanıyordum. Meğersem en başta yazıyormuş adı. Dönüşün Senfonisi adlı şiirden alıntı.