Ben 10 Sevenler Cemiyeti

Ben 10 serisi hakkında bir başlık göremeyince kendim açayım dedim. Ben 10 çoğumuzun çocukken izlediği ve az hatırladığı bir seri ama ben yakın zamanda orijinal dilinden sırayla izledim. Benim favorim Ultimate Alien. Bunda lovecraft hikayelerini sevmemin de etkisi vardır herhalde. Yeni çıkan reboot serisini izlemedim. Neden on yıldan fazla harcayarak oluşturdukları evreni bozdular anlayamıyorum. Ayrıca ben 10 hakkında güzel videoları olan bir youtube kanalı buldum.

6 Beğeni

Bende yazin baştan izlemeyi düşünüyorum. Biz tv de random izlediğimiz için fark edemiyorduk ama hikayesi ve evreni güzeldi baya. Özellikle ben 10.000 evreni çok hoşuma gidiyordu ama 2 filler bölüm dışında bölümü yoktu diye hatırlıyorum.

Keşke daha yetişkin içeriklerle seriye devam edilseydi. Böylece zaten büyüyen yaş kitlesi diziye çekilebilirdi. Reboot yapılmasında bir sıkıntı yok tabii ama dizinin ciddiyetiyle beraber hitap ettiği kitlenin yaş ortalaması feci düşürülmüş. Çizimler basitleşmiş, renk tonları değişmiş, hikaye sitcom vari bir kurguya bürünmüş. Neyse Adult Swim’den Samurai Jack’e yaptıkları gibi bir seri bekliyorum. Bunlar da favori karakterlerim.

images

3 Beğeni

İzlemişliğim vardır ve güzel bir çizgi film. Aslına bakarsanız konusu bakımından içinden güzel bir film çıkabilir. Çizgi filmin sinema versiyonu olarak değil de konudan hareketle bir şeyler düşünülebilir. Bu tarz çizgi filmleri severim. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Ben özellikle Ultimate Alien’In sonundaki Dagon hikayesini çok beğenmiştim. Ben 10.000 hikayesinin Omniverse’teki kısımları çok güzeldi.

İlk çıkan ben 10 serisinin hikayesi benim en çok sevdiğim şeydi bu seriler içinde. Saatin dünyaya gelmesi wilgagsın saati ele geçirmeye çalışması tesisatçı büyük babanın ben e yol göstermesi zamanda yolculuk yaparak ben 10.000 zamanına gitmesi sonra saatin tekrar yaratıcısına dönmesi vs ilk serinin hikaye derinliği ve olay örgüsü beni izlemeye en çok iten şeylerdi o zamanlar. Diğer yapılan serileri pek sevemedim nedense. Ben 10 ultimate de iyi sayılırdı ama ilk seri en severek izlediğim seriydi.

2 Beğeni

Çizimler her seride değişti zaten. Bence çizim tarzının olabildiğince değişmemesi daha iyi olurdu. Reboot’taki sıkıntı bence eski serilerin parayı izlenmeden değil oyuncak satışından kazanması. İlk ben 10 serisini izleyen çocukların çoğu oyuncak figür veya saat aldı. Alien Force gelince izlenmeler eski seriye yakın olmasına rağmen oyuncak satışları düştü çünkü ilk seride oyuncak satın alan çocuklar artık büyümüştü ve oyuncak istemiyordu. Bu yüzden Alien Force’un üçüncü sezonunda ilk ben 10 serisine benzetmeye çalıştılar. Üçüncü sezonda ilk iki sezonda yapılan tüm karakter gelişimi çöpe atıldı ve karakterler ilk serideki kişiliklerin geri döndü. Ama yine işe yaramadı. Ultimate Alien’da ultimate uzaylılarla ilgi çekip figür satmaya çalıştılar. Her seride saat tasarımının değişmesi de yeni saat satmak için zaten. Ama işe yaramadı. Sonra Omniverse’te nostaljiden prim yapmak için ilk seri ve Alien Force’un arasını anlattılar ama tutmadı. Omniverse’ün en büyük sıkıntısı ise komedinin dozunu kaçırıp her sahnede komedi yapmaya çalışmalarıydı. Hiçbiri tutmayınca eski ben 10 seven nesli kaybettiklerini anlayıp yeni nesli yakalamak için eski neslin tepkisini umursamadan çocuklara hitap eden yeni bir seri çıkardılar.

4 Beğeni

En sevdiğim çizgifilmdi Yugioh ve Bakugan’la birlikte. Kardeşimle birlikte çizgiflim sitelerinden eski bölümleri kaç defa izledik bilmem :smiley: Tüm sezonları -yani ilk sezon ve Alien Force ile Ultimate Alien’ı kastediyorum- beğeniyle izledim ama favori diyeceğim sezon Alien Force. Bunda Ultimate Alien’ın son bölümlerini türkçe izleyememiş olmamın etkisi var sanırım ve tabii Agragor(?) mu nedir o tipin de. Yeni çıkan seriye bir bakalım dedik kardeşimle beş dakika dayanamadık sanırım. Yeni seri Ben 10 adını taşıyan başka bir şey.

1 Beğeni

Oyuncak meselesi hiç aklıma gelmemişti, en iyi vurgunu sahiden de oradan yaptılar. Saatleri 50-60 tl ye satılıyordu.
Bir de Generator Rex - Ben 10 crossoveri vardı. Onu izlediniz mi? İzlediyseniz nasıl?

1 Beğeni

Ben öyle bir şeyin olduğunu unutmuştum. :rofl: Teşekkürler hatırlattığınız için. Şu an fikir güzel geldi izleyebilirim. Bu arada yazmamışım ama bence reboot’un en büyük sıkıntısı uzaylıların orijinal değil eski serilerdeki tutan uzaylıların karması olması. Diğer serilerde yeni uzaylılar görmek ilginçti ve bloxx hariç(bu uzaylıların ilginç yanı başka gezegende yaşayan türler olmaları ve hiçbir güç beni lego uzaylıların yaşadığı bir gezegen olduğuna inandıramaz) tüm uzaylı fikirlerini beğenmiştim.

2 Beğeni
1 Beğeni

43 dk imiş. Yarın izlerim bunu.

Cemiyetler, başlığından görüp geldim. Ben10’in ilk orijinal programı kişisel favorim. Çizim tarzını ve hikayesini çok seviyordum ve ilk Ben10 programı olarak bir gizeme ve heyecana da sahipti bence. Diğerlerinde onu pek bulamadım.

1 Beğeni

Ultimate Alien hikaye olarak en güzeliydi. Son savaş bu kadar kötü olmasaydı gerçekten efsane bir çizgi film olabilirdi. Alien Force ilk iki sezonunda güzel karakter gelişimleri vardı ve Ultimate Alien’daki hikayelerin temelleri atılıyordu. Tabi üçüncü sezon bunların hepsini çöpe attı o ayrı. Omniverse’ü çok hatırlamıyorum. İlk seri nostaljik olarak iyi ama hikaye konusunda kesinlikle bir Ultimate Alien olamaz. Bu yüzden en iyisine Ultimate Alien diyorum.

Ben beni dahil edeyim en iyisi buraya. :joy:

Seviyorum ve izliyorum ama versiyonlara dikkat etmeden izledim. Tekrar izlemek istiyorum ilk bölümleri.

1 Beğeni

Eskiden sevdiğim bir diziydi. Sonraları çok bozdu. Hâlâ CN veriyor sanırım. O saatin bende olmasını çok isterdim.

2 Beğeni