Bir Rahatsızlık (Dilin Düzgün Kullanımı)

Benim tek sorun yaşadığım virgülün doğru kullanılamaması yada hiç kullanılmaması. Noktalama işaretlerinde bana göre en önemlisi virgüldür. Whatsappda bile virgül kullanımına dikkat ederim.

3 Beğeni
6 Beğeni

Adam benim düşüncelerimin sesi olmuş. :joy:

3 Beğeni

Bu çok iyiymiş. :grinning: O değil de bilmediğim birkaç şey varmış. Onları da öğrenmiş oldum. Ben de adamla aynı kafayım. Bu forumda bile ayrı yazılması gereken -de görünce okurken otomatik olarak -de ayrı diyorum kendi kendime. :joy: Bunu her seferinde yapıp her seferinde kendime gülüyorum. :grin:

6 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: 1000kitap

Güzel bir test

dahianlamindaki.de

5 Beğeni

Bu ne şimdi? Bilerek yapılıyor bence. Bilerek isteyerek özen gösterilmiyor. Ben “acaba şahit sözcüğüne sesli harfle başlayan bir ek gelince yumuşama oluyor mu?” diye araştırıp yazıyorum herhangi bir yazışmamda; dilime, kendime, karşımdakine saygımdan yapıyorum bunu. Bir insan okuduğu kitaba dair “düşünerek” yazdığı bir metni nasıl böyle kötü yazabilir:

Her şey yolunda iken birgün Elektiriklerin gittiğini düşünün.Bir daha asla gelmese.Ne yapardınız?Düşünmesi bile korkunç dimi işte hikayemizde Nükleer bir savaş sonrası Mona, Dylan ve Annesinin hayatta kalma mücadelesini okuyacaksınız.
Annesi ile bir anlaşma yapar ve Dylan şimdiki zamanı Anneside Son ‘dan önce’ki hayatlarını yazıcaktır.
Hayatta kalmak için artık yapmaları gerekenleri çok iyi biliyorlardı…
Saklanacak yer yoktu. Bilgisayarların,elektriğin,telefonların ve internetin artık olmadı bir Dünya.

5 Beğeni

Okuyor ama kendi yazdığını dili döndüğü gibi yazıyor.

1 Beğeni

Bir cümlede nasıl bu kadar çok hata olabilir? Gerçekten bilerek yapılmış gibi, inanılmaz :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Ki’yi ayrı mı yazsam bitişik mi derken karar verememiş ve kesme işareti kullanarak bir çağı kapatıp yeni bir çağ açmış.

5 Beğeni