Bir Yılın Kitapları (Goodreads My Year in Books)

Goodreads’in “My Year in Books” özelliği 2020’de okuduğunuz kitapların minik bir özetini gösteriyor. Sadece 2020 ile sınırlı da değil; isterseniz geçmiş yıllara da bakabiliyorsunuz.

Toplam kaç sayfa okudunuz, okuduğunuz en kısa ve en uzun kitaplar nelerdi, bu yıl verdiğiniz puanların ortalaması nedir gibi bazı soruları cevaplıyor. Goodreads kullanan Rıhtım sakinleri paylaşmak isterlerse buyursunlar :slight_smile:

Benim özetim: Cansu ’s Year in Books

8682 sayfa ve 26 kitap okumuşum. Yılın başında 24 olarak belirlediğim hedefime de ulaşmışım. Gönül isterdi ki daha fazla olsun ama birkaç yıldır olamıyor. Okuduğum kitapların ortalama uzunluğu da 333 gibi tatlı bir sayı.

Ortalama puanlamam 3,7. Bu puanın biraz yüksek olduğunu düşünüyorum. Kendimi yavaş yavaş 2 puanın bile “idare ederdi” anlamına geldiğine alıştırmam gerek :smile:

Son ve burada bulunmayan bir istatistik olarak; bu yıl en severek okuduğum kitap Kathryn Stockett’tan Duyguların Rengi (veya eski adıyla Yardımcı) oldu. 60lı yıllarda geçen kitap ırkçılığa odaklanıyor birkaç kadının hikayesi üzerinden. Epey etkilenmiştim.

Sizde durumlar nasıl?

6 Beğeni

Bu sene için bitirmek istediğim hiç olmazsa bir kitap daha var, o yüzden sene sonu paylaşırım ben :slight_smile:

1 Beğeni

Şuan okuduğumu hesaba katmazsak 11,399 sayfa ve 22 kitap okumuşum. Ortalama sayfa 518. Çok daha az bir performans bekliyordum aslında, ilk 4 ay pek aktif şekilde kitap okuduğumu söyleyemem. Hadi bakalım seneye durum ne olur göreceğiz. :slight_smile:

2 Beğeni

51 kitap 15,512 sayfa diyor.

Normalde en az 75 80 olurdu, bu sene biraz az olmuş :slight_smile:

5 Beğeni

Yıl sonuna kadar 1-2 kitap var bitirmek istediğim, onları da eklerim bitirip. Sign in

Linkinize tıklayınca kendi istatistiklerimi gördüm. Sanırım bir hata oldu link paylaşımında. :slight_smile:

Ben de paylaşırım ama bekliyorum ki yıl bitsin. Daha son düdük çalmadı :hanci:

Daha Dune eklenecek listeye. :partying_face:

Aynen. Dune eklenir… Daha ohoo çok var :slight_smile:

Dune heralde bu haftasonu eklenir zaten onun işi bitti bile :smiley:

Okumayacağım diyenden korkacaksın bu devirde. :joy: Ben de bu akşam başlıyorum bir aksilik olmazsa ama ben ay sonuna anca bitiririm tatillerden dolayı.

Valla başlayınca akıyor yapacak bir şey yok. Yarılamak üzereyim :slight_smile:

Hmm, nedenini anlayamadım. Kopyala yapıçtır yaptığımda link kutulanıyor ve üstte sign-in yazıyor.

Goodreads kullanmıyorum. 1000kitapın böyle bir özelliği olduğu zaman katılırım.

7,946 sayfa, 20 kitap.
Buna da şükredeyim de gelecek sene daha da az olmasın, aslında okuyabildiğime bile seviniyorum.
Linkteki sorunu çözemedim daha.

4 Beğeni

Hedefimi yarı yarıya azaltmak zorunda kaldım aylar süren okuyamama sebebiyle. Bir kaç tane mini minnoş modern klasik okursam bu iş tamam. :grin:
Listemi 50’ye tamamlayınca paylaşacağım.

2 Beğeni

Goodreads’a kütüphanenemin tamamını eklerken okuma durumlarımı sıfırladım o sebeple orada sadsce 5 kitap okumuşum görünüyor. 1000kitap ise sadece okuma durumu paylaştığım bir yere dönüştü böyle olunca.

6 Beğeni

Resmen yılın son günü ucu ucuna tamamladım hedefimi. :grin:

image

4 Beğeni

Kitap okuma konusunda hayatımın verimli yılıydı.

5 Beğeni

Bu sene hedef 100.