Brandon Sanderson Okuma Rehberi / Bibliyografisi

Arcanum unbounded’ı basmayacaklarını dememişler miydi

1.5 yıl önceki soruma aldığım cevap ve geldiğimiz nokta…

5 Beğeni

Bugün "Kralların Yolu"nu inceledim eski baskıdan. Bildiğin arı kuşe kağıda basmışlar, ben 50 liraya aldım ama şuan bu kitabı bu baskıyla satsalar hangi yayınevi olursa olsun 100den aşağı etiket basmazlar. Keşke bu kalitede devam etseymiş.

3 Beğeni

Yeni okuyucu çekememeyi geçtim, ellerindeki kemik kitleden de oldular. Yazık oldu. :roll_eyes:

Ben başlamak istiyordum ama şimdi kaçıyorum. Okumadığım Zaman Çarkı, Dune (tamamlanirsa) gibi seriler varken paramı bunlara veremem. 1-2 yıl sonra belli şeyler yerine oturursa o zaman bakarız.

2 Beğeni

neden öyle dediniz ki :thinking: gördüğüm kadarıyla ithaki baskıları çok güzel ve kaliteli oluyor…

ben zaman çarkı ciltli kitaplarının tümünü aldım lakin bir kere bile baskı falan beklemedim (yeni bahar dışında) baskıların gecikmesi olayı bana pek denk gelmedi belkide ondan böyle düşünüyor olabilirim ama ciltli baskı olarak bence ithaki iyi iş çıkarıyor.

Belki de. Umarm gelmez de hiçbir zaman :love_you_gesture:t2:

1 Beğeni

Dünyayla aynı seviyede değiliz bence. Arcanum unbounded daha çıkmadı. Oathbringer için iki yıl çeviri bekledik. Sanderson 1,5 ay içinde 4. Kitabı bitirmeyi hedefliyor. Onun çevirisi de 2 yıl sürer gibi.

1 Beğeni

Arcanum Unbounded seriye dahil değil. Daha çok toplama hikayelerden oluşan bir antoloji. Her gezegenden hikayeler var, bunlardan sadece bir tanesi fırtınaışığı ile bağlantılı. O da Edgedancer. Diğer hikayeler Hope Of Elantris gibi farklı serilerle bağlantılı.
Çevirisinin ne durumda olduğunu bilmiyorum açıkcası ama ana seri zamanında çıktığı sürece yan hikayeler bekleyebilirler.
Çeviri zaten kitap bugün çıksa bile hangi yayınevi olursa olsun 7 8 ay sürecektir. Aynı anda çıkma ihtimali yok sonuçta. 2 yıl bekleme olayı evet bence de çok kötü ama 6 yıl bekletenler var. Seriyi ortada bırakanlar, ilk kitabı basıp 5 yıl sonra son kitaptan hala haber vermeyenler var. :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben fırtınaışığını başladım okudum bitirdim. Savaşkıran’ı sıkıştıramadım araya. Şimdi çöp mü oldu bu :smile:

1 Beğeni

Yok tam olarak öyle değil. Kralların yolundan sonra okuduğun sürece sorun yok. Zaten savaşkıran parlayan sözlerle çok küçük bağıntılara sahipmiş. Ben daha savaşkıranı almadım bile :sweat_smile:

Aslında bekleyemezler. Wax&Vayne 4 çıkmadan önce bir süre daha beklenebilir tabii ama okunması şart kitaplardan. Çünkü edgedancer dışında secret history diye bir gerçek bulunuyor içinde.

Secret history Sissoylu serisine dahil. Fırtınaışığı arşivine değil.

“The Hope of Elantris” (Elantris)
“The Eleventh Metal” (Mistborn)
“The Emperor’s Soul” (Elantris)
“Allomancer Jak and the Pits of Eltania, Episodes 28 through 30” (Mistborn)
“White Sand" (excerpt; Taldain)
"Shadows for Silence in the Forests of Hell” (Threnody)
“Sixth of the Dusk” (First of the Sun)
“Mistborn: Secret History” (Mistborn)

Hikayelerini içeriyor Arcanum.

Bununla beraber edge dancer için oathbringer ile parlayan sözler arasında geçiyor dendiği için zaten oathbringer çıktığı için çok da önemli değil ne zaman çıkacağı :sweat_smile:

Edgedancer," which will appear in this book for the first time anywhere. It is a story of Lift, taking place between Words of Radiance and the forthcoming Oathbringer .

Tabi Sissoylu için gerekli olduğu bir gerçek. Wax & Wayne için daha epey zaman var. Fırtınaışığı 4 den sonra yayınlasalar aslında yeterli olur bence.

Ben böyle bir okuma sıralaması olduğunu bilmiyordum, kafama göre okuyordum hepsini. :rofl:

Ritmatist - Elantris - Sissoylu - Savaşkıran - Kralların Yolu şeklinde gideceğim. Başka kitapları da varmış ancak ben bulamadım onları. Bulursam onları da aradan çıkartırım tabii ki .

2 Beğeni

Benim merak ettiğim 4 bittikten sonra direkt 5 yazıp fırtına ışığı ilk kısmı mı bitirecek? Yoksa sissoylu ikinci çağı mi bitirecek? :thinking: Bana fırtına gibi geliyor ama bi’ sissoylu iyi olurdu artık.

1 Beğeni

Biraz keyfini kaçırabilir ama

“January 1st, I have to start on Stormlight Four. And so I’m trying to squeeze the last Wax & Wayne in after I finish Skyward 2.”

Demiş. Yani önce Fırtınaışığı 4 sonra Skyward 2 sonra da w&v4. Bir kere daha yazmış bu entryden sonra aslında Skyward 3lemesini bitirmek istiyorum sonrra sissoyluya dönerim demiş. Bence en az 1 senesi var.

Bırakıp uzaklaşıyorum. :pensive:

4 Beğeni

9 posts were merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

Güzel konu eline sağlık.