Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

GTA da kariyer modu oynuyorum. Oyunu durduram─▒yorum nedense, oyundan at─▒yor. Laptop da emekli olmak ├╝zere ama ne yapal─▒m. En az─▒ndan oynayabiliyorum. :sunglasses:

League of legends runeterra.

Hearthstone fakirlere rest ├žektikten sonra ila├ž gibi geldi. Deste olu┼čturmak ├žok zor de─čil. Kartlar birbiriyle uyumlu olunca g├╝zel kombolar insan─▒ oyuna ba─čl─▒yor. Geli┼čtirmeye h├ól├ó devam ediyorlar.
├çok fazla etkinlik yok biraz s─▒k─▒c─▒ olmad─▒ de─čil.

Ve lanet Nautilus destelerinden g─▒na geldi :confused:

OriÔÇÖyle benim de y─▒ld─▒z─▒m hi├ž bar─▒┼čmad─▒. O ko┼čma b├Âl├╝mleri beni ├žileden ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Bir de h├╝z├╝nl├╝ hik├óyesi olan ┼čeyleri pek sevmiyorum. E─členmek i├žin oyun oynuyorum ben, derdime hi├ž yoktan dert katmak i├žin de─čil :slight_smile:

CupheadÔÇÖi de sevmedim. Gereksiz zor. Biraz oynad─▒ktan sonra kanser olmamak ad─▒na iade etmi┼čtim.

─░nsan─▒ ├žok zorlamayan, e─členceli platform oyunlar─▒ ar─▒yorsan─▒z AssassinÔÇÖs Creed Chronicles, Max: Curse Of Brotherhood, Pinstripe ve Tembo The Badass Elephant gibi oyunlara g├Âz atabilirsiniz.

YokuÔÇÖs Island Express de ├Âz├╝nde bir tilt oyunu olsa da platform ├Â─čeleriyle epey e─člendirmi┼čti beni.

6 Be─čeni

200px-Whizbang_the_Wonderful(89813)

Bu kart─▒ wilda g├Ândermeyeceklerdi. Yeni ba┼člayanlar i├žin g├╝zel kartt─▒. Kartlar─▒m olmas─▒na ra─čmen ben bile bunla oynuyordum.

1 Be─čeni

Yoku ger├žekten ├žok e─členceliydi, ├žok keyif alarak bitirdim :slight_smile: Max: Curse of Brotherhood, Xbox OneÔÇÖda ilk bitirdi─čim oyundu san─▒r─▒mÔÇŽ hani di─čer ├Ârnekler aras─▒nda biraz s├Ân├╝k kal─▒yor sankiÔÇŽ

Bu arada CupheadÔÇÖi tam olarak ÔÇťgereksiz zorÔÇŁ kategorisinden ay─▒r─▒p, insan─▒ oynatan yan─▒, asl─▒nda oyunun o kadar da kaotik olmamas─▒ÔÇŽ yap─▒lmas─▒ gerekenler belliÔÇŽ ama genelde bu tip oyunlarda bir sabit algoritma varken, bunda ├žok fazla rastgele durum var(mesela bir b├╝y├╝k d├╝┼čman─▒n 7 farkl─▒ formu olup, sadece 3 tanesiyle sava┼č─▒labiliyor) ve hepsine al─▒┼č─▒p, haz─▒rl─▒kl─▒ olmak zor. Di─čer taraftan, yine bu tip oyunlarda bir tempo olur, CupheadÔÇÖde o tempo da yok, o y├╝zden her an her ┼čey olabiliyor :smiley: Bu da oyunu ÔÇťimkans─▒zÔÇŁ yerine ÔÇťu─čra┼čt─▒r─▒c─▒ÔÇŁ yap─▒yor ve ba┼čarma hissine katk─▒da bulunuyorÔÇŽ

Ori ve h├╝z├╝n konusuna zaten ├žok girmeyelimÔÇŽ G├╝zel oyunlar ├╝zd├╝─č├╝nde de k─▒zam─▒yorumÔÇŽ Adamlar yapm─▒┼č :slight_smile:

1 Be─čeni

Arkada┼člar, benden size b├╝y├╝k hizmet. Elimde mikrofon, bir U─čur D├╝ndar edas─▒yla y├╝r├╝yorum ve delilleriyle birlikte @mitÔÇÖin maskesini y├╝ce Kay─▒p R─▒ht─▒m toplulu─ču i├žin d├╝┼č├╝r├╝yorumÔÇŽ S─▒k─▒ durun!

image

Ne demi┼č az yukar─▒da sevgili @mit:

Peki ayn─▒ @mit, e─člencenin dibine vurdu─čumuz, s├╝rekli eller havaya tak─▒ld─▒─č─▒m─▒z (!!!) To the Moon oyunu i├žin bak─▒n ÔÇť─░├žeri─čiyle Y├╝rekleri Da─člayan Oyunlar?ÔÇŁ ba┼čl─▒─č─▒nda ne demi┼č:

image

Takdiri 82 milyonluk y├╝ce Kay─▒p R─▒ht─▒m toplulu─čuna b─▒rak─▒yorum. Bakal─▒m @mit, t├╝m delilleriyle a├ž─▒─ča ├ž─▒kard─▒─č─▒m bu 180 derecelik d├Ân├╝┼č├╝ i├žin nas─▒l bir bas─▒n a├ž─▒klamas─▒ yapacak. ─░nternet unutmaz sevgili @mit, yok ├Âyle ben h├╝z├╝nl├╝ oyun sevmiyorum deyip ka├žmak. :smiley:

ÔÇťBen hep Arstechnica - War Stories falan izliyorum,ÔÇŁ deyip Dirili┼č Ertu─črulÔÇÖa g├Âz ucuyla yanc─▒l─▒k yapt─▒─č─▒n g├╝nleri de biliriz biz. :stuck_out_tongue:

Eylemlerimiz devam edecekÔÇŽ Bizden ayr─▒lmay─▒n. ┼×imdi reklamlarÔÇŽ

18 Be─čeni

Bug├╝n yar─▒n derken en sonunda Persona 5 e ba┼člad─▒m 1 hafta ├Ânce. ─░ndirimde 60-70 lira gibi bi┼čeye geldi. ├çok be─čendim uzun olmas─▒na ra─čmen s─▒kmadan ilerliyor. Serinin di─čer oyunlar─▒n─▒ oynayaca─č─▒m b├╝y├╝k ihtimalle bu oyundan sonra.

To The Moon farkl─▒ can─▒m. Onu duygusal bir hikaye beklentisiyle oynuyorsun zaten :slight_smile: Benim derdim atlamal─▒ z─▒plamal─▒, ┼čirin grafikli oyun kisvesinin alt─▒nda sa─č b├Âbre─če ├žal─▒┼čanlar :slight_smile: Hem To The MoonÔÇÖda da yer yer g├╝ld├╝ren ┼čeyler vard─▒ ┼čimdi hani.

4 Be─čeni

ÔÇťBenim derdim atlamal─▒ z─▒plamal─▒, ┼čirin grafikli oyun kisvesinin alt─▒nda sa─č b├Âbre─če ├žal─▒┼čanlarÔÇŁ

Bu yorumunuza g├╝venerek tavsiye etti─činiz platform oyunlar─▒na bakaca─č─▒m :grinning:

1 Be─čeni

images
Paper pleaseÔÇÖe ba╚Ölad─▒m bir kez daha :blush:

3 Be─čeni

Ben de AssassinÔÇÖs Creed Chronicles: ChinaÔÇÖya ba┼člad─▒m. 10 liraya oyun bulunca insan mutlu oluyor.

2 Be─čeni

D├╝n itibariyle 8 -9 ay ├Ânce ald─▒─č─▒m The Witcher 3 oyununa ba┼člad─▒m.

Bu arada kitap serisi ile ilgili (son kitap da ├Â─črenilen) s├╝rpriz bozan varm─▒┼č daha oyunun ilk b├Âl├╝mlerinde. Hen├╝z oynamam─▒┼člar varsa, kitaplar─▒ okumadan oynamay─▒n bence.

4 Be─čeni

image

Witcher 3 isimli ├ž├Âp tenekesinden hallice (!) oyunu oynamaya devam ediyorum. 150 saatlik maceran─▒n sonunda ana hikaye bitti. Ek paketlere ba┼člamadan ├Ânce yan g├Ârevleri temizlemeye devam ediyorum. Herhalde bir 100 saat daha gider bu oyun.

Bir tane yan g├Ârev beni epey etkiledi. Haz─▒r Ek┼čiÔÇÖde ÔÇťWitcher 3ÔÇÖ├╝n senaryosu t─▒rtÔÇŁ adl─▒ bir tart─▒┼čma ├ž─▒km─▒┼čken bu yan g├Ârevde ya┼čad─▒klar─▒m─▒ d├╝n ak┼čam bir entryÔÇÖde anlatt─▒m. Bu sabah bir bakt─▒m entry debeÔÇÖye girmi┼č. Merak edenler ┼čuradan okuyabilir:

https://eksisozluk.com/entry/108951009

7 Be─čeni

Bir YouTuber dan oyunu seyretmi┼čtim. Hikayesi, m├╝zikleri falan g├╝zeldi. Ben duygusal ┼čeyleri seviyorum ama tabi tad─▒nda olsun her┼čeyÔÇŽ

1 Be─čeni

Bu g├Ârevi hat─▒rl─▒yorum. Skellige adalar─▒nda bir g├Ârevdi. Ormandaki yarat─▒─č─▒n kadim d├╝nyadan gelen bir leshen oldu─čunu anlay─▒nca balrog g├Âren gandalf gibi bu d├╝┼čman beni a┼čar diyip ka├žmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Ya┼čl─▒n─▒n dediklerini yap─▒p k├Âye d├Ând├╝m. Ama sonra gen├žler geldi ortal─▒k kar─▒┼čt─▒. Sonra bi bakt─▒m ben hari├ž herkes ├Âl├╝. Ne oldu da ortal─▒k kar─▒┼čt─▒ anlamam─▒┼čt─▒m. Cidden ├ž├Âp! bir oyun.

2 Be─čeni

Basit bir yan g├Ârevi bile en az d├Ârt farkl─▒ sonla bitirebildi─činiz ├ž├Âp o─člu ├ž├Âp oyuna Witcher 3 denir.

Bunlar bir de Cyberpunk oyunu yapmaya ├žal─▒┼č─▒yorlar. Kim bilir ondaki g├Ârevlerde ka├ž son vard─▒r. B├Âyle oyun yaparsan─▒z sekiz y─▒lda bile bitiremezsiniz tabi. Zaten sizde az─▒c─▒k ak─▒l olsa oyunu Cyberpunk 2077 olarak de(y)il, Cyberpunk 2020 olarak ├ž─▒kart─▒r, bir sene sonra da az─▒c─▒k de─či┼čtirip Cyberpunk 2021 diye salard─▒n─▒z piyasaya. Loot box falan da hak getire bu oyunda zaten. Hi├ž basm─▒yor kafalar─▒. Nerede sizde o ak─▒l? Sizin neyinize oyun yapmak? Basit bir yan g├Ârevin sonunu bile ba─člayamay─▒p d├Ârt farkl─▒ son yazm─▒┼čs─▒n─▒z. Beceriksiz CD Projekt Red! witcher 3 o kadar k├Ât├╝ ki, 150 saattir oynuyorum bir tane bile olumlu ┼čey g├Âremedim. Herhalde bir 100 saat daha arar─▒m en fazla. Sonra da ne halleri varsa g├Ârs├╝nler. Tam bir re-za-let!

Efendim, ├ž─▒k─▒p bir hava m─▒ alay─▒m? Ama Geralt bensiz yapamaz ki. Ya bir anda ya─čmur bast─▒r─▒rsa, ya da bir yarat─▒k uykuda yakalarsaÔÇŽ Yan─▒nda olmam laz─▒m. :frowning:

├ç├Â├Â├Â├Âp!

3 Be─čeni

Minecraft Dungeons. ├çok g├╝zel yapmam─▒┼člar m─▒ oyunu? ─░nsan─▒ hi├ž sinir etmiyor. Tatl─▒ tatl─▒ oynuyorsunuz.

Karantina d├Âneminde home office ├žal─▒┼č─▒nca ve soka─ča ├ž─▒kma yasaklar─▒ da eklenince, ├╝niversiteden arkada┼člarla saatlerce LoL oynamaya ba┼člad─▒k. Hala devam ediyoruz :confused:

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam bu g├Ârev bedava dlc ile gelmi┼čti. Ba┼čar─▒m─▒nda da sorun vard─▒. Mesela ben g├Ârevi yapt─▒─č─▒m halde ba┼čar─▒m─▒ vermemi┼čti bana.

─░lk turu bitirmek ├žok kolayd─▒(golemler hari├ž)ÔÇŽ O ┼č─▒mar─▒kl─▒kla ikinci tura da zorlu─ču k├Âkleyerek girince a─čz─▒m─▒ y├╝z├╝m├╝ k─▒rd─▒lar :rofl: