Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

├ľncelikle te┼čekk├╝r ederim tavsiyeleriniz i├žin. San─▒r─▒m benim oyuna ba┼člamam left4 dead2 etkinli─čine denk gelmi┼č :sweat_smile: Bug├╝n oyuna girdi─čimde zombiler olmas─▒ gerekti─či gibi yava┼č hareket ediyordu. Nadiren h─▒zl─▒ ko┼čan zombiye denk geldim (oyuna ilk ba┼člad─▒─č─▒mda t├╝m zombiler h─▒zl─▒ ko┼čup t─▒rman─▒yordu).

Bug├╝n yanl─▒┼čl─▒kla hapishane m├╝cadelesine girmi┼čim tek ba┼č─▒ma. Bitirmem 1 saat 20 dakika s├╝rd├╝ :smiley: G├Ârevin ├žok zor bir yan g├Ârev oldu─čunu 40-50. dakikalarda fark etti─čim i├žin yar─▒da b─▒rakmak da istemedim. G├Ârevin sonuna do─čru hi├ž mermim kalmam─▒┼čt─▒. Final bossÔÇÖu s├╝rekli ta┼č f─▒rlat─▒p omuz atan kocaman polis z─▒rh─▒ olan bir zombiydi. Onu golf sopamla ├Âld├╝rmek zorunda kald─▒m :d 20-25 dakikam─▒ ald─▒ ama ba┼čard─▒m (say─▒s─▒z kez ├Âld├╝m tabii).

Bir de hayat─▒mdan memnun bir ┼čekilde gece etrafta gezerken hi├žbir ┼čey yapmam─▒┼č olmama ra─čmen bir anda gece avc─▒s─▒ gelip beni ├Âld├╝rd├╝. Hi├ž beklemedi─čim i├žin korkudan ├Âl├╝yordumÔÇŽ Ama oyun i├žin ├žok g├╝zel bir detay olmu┼č. S├╝rekli bir g├╝vensizlik ve endi┼če atmosferini tamaml─▒yor. Oyunu ilk oynay─▒┼č─▒mda 5 saat boyunca t├╝m zombilerin ├╝zerime atlamas─▒na al─▒┼č─▒nca bug├╝nk├╝ zombiler ├žok basit gelmi┼čti. Bunun verdi─či rahatl─▒─č─▒ da sap─▒k bir gece avc─▒s─▒ g├Ât├╝rd├╝. ─░yi de oldu :smiley:

1 Be─čeni

Hapishane g├Ârevi gibi yan g├Ârevler zor, g├Ârevi belirli bir s├╝rede bitirince ├Âd├╝l al─▒nabiliyor, ben de hapishaneye girdim ama ├žok oyaland─▒─č─▒m i├žin ├Âd├╝l alamad─▒m. Bu tarz yerlere galiba 2-3 arkada┼č girmek daha iyi oluyormu┼č. Ecel inlerine girince fazlas─▒yla i┼čaret fi┼čeginiz varsa ini da─č─▒tabiliyorsunuz ama o ├Âd├╝ll├╝ yerler tek ba┼č─▒na ├žok zor oluyor, s├╝re s─▒k─▒nt─▒s─▒ nedeniyle verdi─či ├Âd├╝ller al─▒nam─▒yor.

Evet etkinlik nedeniyle 2-3 g├╝nd├╝r h─▒zl─▒ zombiler pek ortal─▒kta g├Âz├╝km├╝yor. Ama iri omuz atan zombiler z─▒rhl─▒ olarak daha ├žok g├Âz├╝kmeye ba┼člad─▒lar.

G├╝venli b├Âlge kap─▒s─▒n─▒n ├Ân├╝nde bekliyordu. :slight_smile:

Gece avc─▒s─▒ ile 6-7 kar┼č─▒la┼čmam oldu ama kazanamad─▒m. O avc─▒lar─▒ da oyuncular y├Ânlendiriyor, siz de gece avc─▒s─▒ olabilirsiniz.

Oyunun en sevdi─čim yan─▒ bu benimde.

2 Be─čeni

├ľncelikle UYARI: @Ufuk ve Zombi vs korkanlar izlemesin.

Dying Light b├╝t├╝n zombiler bu oyuncuymu┼č.

5 Be─čeni

Zombilere olan b├╝t├╝n sayg─▒m─▒ yitirdim :confused:

1 Be─čeni

The Long Dark oynamaya ba┼člad─▒m. ─░lk b├Âl├╝m├╝ bitirdim. Pek bekledi─čimi bulamad─▒m, bizim eleman z─▒plam─▒yor bile. D├╝md├╝z yol olmazsa kafay─▒ g├Âz├╝ yar─▒yor. A├žl─▒k, uyku, so─čuk, kurt, ay─▒ ile m├╝cadele etmek g├╝zel ama ├žok s─▒n─▒rl─▒ bir etkile┼čimi var oyunun.

1 Be─čeni

Evet ilk ba┼člarda daha k├Ât├╝yd├╝ fizik, sonradan baya geli┼čtirdiler ama bu kadar oldu. Oyunun olay─▒ daha ├žok hayatta kalabilme, y├Ân bulabilme ├╝zerine, hikayede sonradan eklendi ben hikayesini de be─čendim. Senin de be─čenece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Benim sevmedi─čim y├Ân├╝ bir s├╝re sonra i┼č hikayeyi ilerletmek i├žin getir g├Ât├╝re d├Ân├╝yor, ama sen oralara baya uzaks─▒n ┼ču an :slight_smile:

1 Be─čeni

Hocam muhabbeti tam olarak bilmemekle beraber, tavsiye ├╝zerine oyun oynuyorsan─▒z size ├žok g├╝zel bir tavsiyede bulunabilirim. Bilmiyorum, belki de daha ├Ânceden oynam─▒┼čs─▒n─▒zd─▒r ama DishonoredÔÇÖe bir bak─▒n derim. Long Dark mesaj─▒n─▒z─▒ yan─▒tlad─▒m ama t├╝r bak─▒m─▒ndan bile alakas─▒ olan oyunlar de─čiller :smiley:

1 Be─čeni

Salg─▒n nedeniyle 7-8 ayd─▒r bir yerlere gitmedi─čim i├žin can s─▒k─▒nt─▒s─▒ nedeniyle oyunlara sard─▒m. ─░ndirimde oyun bulduk├ža al─▒yor, uzun uzun oyunun i├žinde geziniyorum. D├╝n oyunlar─▒ al─▒rken ufuk ile WhatsAppÔÇÖdan oyunlar ├╝zerine muhabbet ediyorduk, o nedenle ona oyunla ilgili d├╝┼č├╝ncemi yazd─▒m.

├ľneriniz olan oyuna bakaca─č─▒m.

1 Be─čeni

├çok iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z hocam, en iyisini yapm─▒┼čs─▒n─▒z hatta :smiley: E─čer olur da oynama f─▒rsat─▒ bulursan─▒z yorumlar─▒m─▒z─▒ bekliyorum :slight_smile:

1 Be─čeni

Dishonored ger├žekten ├žok keyifliydi. Kendine has mekaniklere sahip ve ilerledik├že yeni mekanikler ke┼čfediyorsunuz, b├Âylece kendini tekrar etmeyen bir oynan─▒┼č sunuyor. SteamÔÇÖde 7 k├╝s├╝r liraya kadar d├╝┼č├╝yor. 2. oyununu oynamak i├žin xbox game pass for pcÔÇÖye g├Âz atabilirsiniz.

1 Be─čeni

K├╝├ž├╝k bir uyar─▒, ilk oyunu bitirip ikinci oyuna ge├žmek isterseniz aradaki iki DLCÔÇÖyi bitirmeniz gerekmekte. En az ana oyun kadar sa─člam. Oynanmazsa hikayede bo┼čluklar kal─▒r. ─░kinci oyunu da bitirip, ├╝st├╝ne Dishonored evrenini sonland─▒rmak isterseniz ikinci oyunun DLCÔÇÖsine bakabilirsiniz :slight_smile:

2 Be─čeni

S├Âyledi─činiz iyi oldu bilmiyordum b├Âyle oldu─čunu. Peki steamdeki bu 4 ek paket toplamda ka├ž saatlik bir oynan─▒┼č sunuyor? Ona g├Âre indirimlerde de─čerlendirebilirim.

1 Be─čeni

The Knife of Dunwall ve The Brigmore Witches a┼ča─č─▒ yukar─▒ 5-6 saat diyebilirim. Son DLCÔÇÖye ise 7 saat diyeyim. Oynan─▒┼ča g├Âre de─či┼čir tabii ki :slight_smile:

1 Be─čeni

tumblr_pxd3b9ogSP1r1pku7o6_540

tumblr_pxd3b9ogSP1r1pku7o5_540

Bu aralar fena sard─▒─č─▒m oyunlardan birisi de Children of Morta oldu. Xbox game pass sayesinde belki de normalde para verip denemeyece─čim oyunlar─▒ indirip deniyorum. Oyun k├╝lt├╝r├╝m├╝ geni┼čletme a├ž─▒s─▒ndan ├žok faydal─▒ oldu bana. Children of MortaÔÇÖn─▒n hikayesi i├žine ├žekti beni ilk ba┼čta. K─▒saca bahsedecek olursam, orman─▒n koruyucusu bir aileyi oynuyoruz. Yozla┼čma denen bir ┼čey var ve canl─▒lar, mekanlar bu yozla┼čmaya kap─▒l─▒yorlar. Bir yandan bu yozla┼čmay─▒ ortadan kald─▒rmaya u─čra┼č─▒yoruz, bir yandan da ailenin ser├╝venini izliyoruz. Karakterlerle empati kurmak ├žok kolay. Oynan─▒┼č─▒ ise gayet g├╝zel. Rogue-like bir oyun oldu─ču i├žin biz ├Âld├╝k├že hikaye daha da ilerliyor. Bu t├╝r├╝ sevenlerin bakmas─▒n─▒ ├Âneririm.

1 Be─čeni

The Long Dark hikaye modunu oynamaya devam ediyorum. Oyunun hikayesini sevmeye ba┼člad─▒m ve galiba oyun yap─▒mc─▒lar─▒ taraf─▒ndan hen├╝z yay─▒nlanmam─▒┼č 2 b├Âl├╝m daha olacakm─▒┼č.

Oyunu oynamad─▒ysan─▒z ve oynama ihtimaliniz olabilir diye blur ile olan k─▒sm─▒ a├žmay─▒n.

3 b├Âl├╝mÔÇÖde MackenziÔÇÖyi ya ├žok k├Ât├╝ durumda ya da ├Âl├╝ olarak b─▒rak─▒yoruz ve AstridÔÇÖin hikayesi ba┼čl─▒yor.
Her ne kadar MackenziÔÇÖyi hi├ž iyi bir durumda b─▒rakm─▒yor hatta belki ├Âl├╝ olarak b─▒rak─▒yor olsak da, hikayenin ba┼čka karakterleriyle de oyunu oynamak g├╝zel oluyor.
Kurt tehditleri Astrid hikayesinde MazkenziÔÇÖye y├Ânelik Ay─▒ tehditleri kadar ├žok olacak gibi. Tekrardan hayatta kalma malzemeleri toplama, ta┼č─▒mak, bu malzemeleri eri┼čilebilir ┼čekilde depolamak biraz s─▒k─▒c─▒ olacak olsa da hikayeyi sevdi─čim i├žin bu b├Âl├╝m├╝ de oynamaya devam edece─čim ve yeni b├Âl├╝mleri yay─▒nland─▒k├ža alaca─č─▒m.

1 Be─čeni

Yeni b├Âl├╝mler ├╝cretsiz geliyor.

1 Be─čeni

O daha iyiymi┼č. :slight_smile: Ger├ži 4.b├Âl├╝m i├žin 1 seneden fazlad─▒r bekliyormu┼č oyuncular.

1 Be─čeni

Evet bir ├Âncekini de ├žok bekledik :slight_smile:

1 Be─čeni

Bug├╝n Ryse: Son of RomeÔÇÖa ba┼člad─▒m. ├çok da bir ┼čey vaat etmeyen, tek d├╝ze oynan─▒┼ča sahip olsa da grafikleriyle etkileyen bir yap─▒m. Hen├╝z ilk b├Âl├╝m├╝n├╝ oynad─▒m ve epik sahnelere tan─▒k oldum. Hikaye anlat─▒m─▒ ┼ču an fena de─čil, merakla devam ediyorum.

Not: Tanr─▒├žaÔÇÖn─▒n yol g├Âsterdi─či k─▒s─▒m ├žok g├╝zel.

├ľzet

!

1 Be─čeni

Astrid ile madenlerden ├ž─▒kt─▒k ve ├žok iyi bir yerde oyun bitti. The Long Dark hikaye b├Âl├╝mleri yeni b├Âl├╝mlerin yay─▒nlanmas─▒n─▒ bekleyenler kervan─▒na ben de kat─▒ld─▒m. Kitap serilerinin devam kitaplar─▒n─▒ beklerken ├╝st├╝ne bir de oyun beklemeye ba┼člad─▒m. :slight_smile:

Genel anlamda oyuna ba┼člarken ├žok sevmemi┼čtim ama oynad─▒k├ža oyunu sevdim ve hikayesine ba─čland─▒m. Oynan─▒┼č olarak biraz eksik bulsam da oyunun hikayesinin g├╝zelli─či oyuna devam etmemin temel neden oldu. T├╝m yan g├Ârevleri yapt─▒m ve galiba b├Âl├╝mlerde ayr─▒ ayr─▒ t├╝m haritay─▒ dola┼čt─▒m. Hikayeyi merak etti─čim i├žin yeni b├Âl├╝m ve b├Âl├╝mleri de merakla bekliyorum.

Bu k─▒s─▒m oyunu oynayanlar i├žin:

Oyun sadece 1-2 yerde bana karar─▒ vermeyi b─▒rakt─▒. Bunlardan birisi Mackenzi b─▒├žakla yaralanm─▒┼č bir firari mahkumdan ya b─▒├ža─č─▒ ├žekip ├ž─▒karacakt─▒ ya da b─▒├ža─č─▒ daha derine itecekti. Bu karar oyunun hikayesinde bir de─či┼čiklik yap─▒yor mu onu bilemiyorum, Bilen varsa yazabilir mi?

┼×imdi de─čil ama yeni hikaye b├Âl├╝mlerini beklerken oyunun ÔÇťHayatta KalmaÔÇŁ modunu oynama d├╝┼č├╝ncem var.