Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Cihan) #202

┼×u aralar tekrardan SkyrimÔÇÖe ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ^^

:relieved:

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #204

├çok g├╝zel bir oyun oynuyorsun. Sonras─▒nda serinin as─▒l ba┼č yap─▒t─▒ olan ilk oyunu da tavsiye ederim.

(Umur) #205

Az ├Ânce yeni ├ž─▒kan GRISÔÇÖi bitirdim. Yaz─▒n duyuruldu─čundan beri bekliyordum ve gram ├╝zmedi. ├çok etkileyiciydi. Oyunun her bir karesi duvar ka─č─▒d─▒ yapmal─▒kt─▒ adeta. M├╝zikleri desen ayr─▒ bir g├╝zel. Oynarken o an ya┼čan─▒lan duyguyu ├žok iyi veriyordu. Sanki 3 saatlik indie bir oyun i├žin de─čil de b├╝y├╝k bir film/oyun i├žin haz─▒rlanm─▒┼čt─▒. Bu arada aman aman bir platformer beklemeyin. ├ç├╝nk├╝ amac─▒ bu de─čil. A─č─▒r bir oyun. Ama ├žok g├╝zel bir 3 saatlik deneyim kesinlikle. Oyunun sonu ise etkileyiciydi, ├žok. Oynay─▒n, oynatt─▒r─▒n.

PS4 i├žin Online oyun sevmiyorum hikaye modlu oyunlar─▒ seviyorum bu do─črultuda oyun ├Ânerisi olan var m─▒?

Persona 5
Nier Automata (PcÔÇÖde de var ancak oyunun yap─▒s─▒ PS i├žin daha uygun)
Heavy Rain
Beyond Two Soul (GameplayÔÇÖden ├žok hikaye var bu oyunda)
Yakuza
Final Fantasy XV
Horizon Zero Dawn
Kingdom Hearts (Bu biraz g├Âreceli)
Soma (Bu ay PS plus veriyor)
Shadow of Colossus (Do─čruca bir hikaye anlat─▒┼č─▒ yok ama sanatsal ve duygusal bir yap─▒s─▒ var)
Last Guardian (Shadow of Colossus ile benzer bir yap─▒da)

(Hi├žli─čin bek├žisiÔÇŽ) #208

The Long Dark oynuyoruz karde┼čimle pasla┼čarak. Hikaye k─▒sm─▒ndaki y├╝r├╝me mesafeleri zaman zaman ├žileden ├ž─▒kartsa ve harita kullan─▒m─▒ tamamen sizin y├Ân bilginize kalsa bile keyif veriyor. Ger├žek├žili─či hissediyorsunuz. Ay─▒lar biraz sorun oluyor. Hikaye b├Âl├╝m├╝ne san─▒r─▒m g├╝ncelleme gelecekti ve 3. g├╝n i├žin de 2019ÔÇÖu beklemek gerekecek. Bu sebepten hayatta kalma b├Âl├╝m├╝ne ge├ži┼č yapt─▒k. Zaten hikaye b├Âl├╝m├╝ndeki save dosyalar─▒ da silinecek diye uyarm─▒┼č Hinterland. Biz baya e─členiyoruz asl─▒nda. Benim buldu─čum her ┼čeyi eve ta┼č─▒ma huyum var. Bin kere gidip gelecek olsam ta┼č─▒r─▒m. ├çok g├╝zel bir yerde iyi bir d├╝zen kurduk. Bir s├╝r├╝ bal─▒k avlad─▒k, pi┼čirdik filan gayet g├╝zel gidiyorken me─čerse ay─▒ ma─čaras─▒n─▒n yan─▒ndaym─▒┼č─▒z. :smiley: Sabah yine biz tabi hayaller pe┼činde ko┼čarken ay─▒yla y├╝z y├╝ze geldik. Tarumar olduk biraz ama hayattay─▒z h├ól├ó. Baz─▒ e┼čya ve hayatta kalma mekani─či a├ž─▒s─▒ndan s─▒k─▒c─▒la┼čmaya ba┼člayabiliyor. ─░nsan bir ka├ž se├ženek daha olsun istiyor. Sadece geyik, ay─▒, tav┼čan, kurt bir noktadan sonra s─▒k─▒c─▒. Ba┼čka beslenme bi├žimleri de eklenebilir. Buna benzer oyunlarda tohum vs. se├ženekler de olabiliyor. Hayatta kalma modu i├žin en az─▒ndan g├╝zel olurdu. Yine de ben sevdim g├Âr├╝nt├╝ ve oynan─▒┼č bi├žimini. Ger├žek├ži hissettiriyor insana. Oltalar bitip, bal─▒klar da ├ž├╝r├╝meye ba┼člay─▒nca ba┼čka haritaya yolculuk yapar─▒z art─▒k :smiley: ─░nternetten kesinlikle haritalar─▒ indirmek gerekiyor. Neredeyim, neredeydim, nereye gideyim gibi sorular─▒ en az─▒ndan g├Âz karar─▒ ile bulabiliyorsunuz ve yakt─▒─č─▒n─▒z ate┼č s├Ân├╝nce k├Âm├╝r almay─▒ unutmay─▒n.O k├Âm├╝rlerle y├╝r├╝d├╝k├že haritaya i┼čliyorsunuz. Lakin tipi, sis gibi durumlarda g├Âr├╝┼č alan─▒ olmad─▒─č─▒ i├žin harita a├ž─▒lm─▒yor. Y├Ân├╝n├╝z├╝ kaybetmeniz i├žin her ┼čey var. :smiley:

(Ahmet Boyraz) #209

Yok mu DOTA 2 oynayan burada? :smiley:

(MerterKrkmz) #210

3000 saatim var ama sinir hastas─▒ olmak istemedi─čim i├žin izlemek ile yetiniyorum art─▒k.

(Ahmet Boyraz) #211

Ne yaz─▒k ki oyunun b├Âyle bir taraf─▒ var. :smiley: Steam ismini verirsen eklerim denk gelirsek 1-2 el oynar─▒z belki.

(MerterKrkmz) #212

Tabiki. ├ľzelden yazar─▒m a├žar a├žmaz.

(Erdem Demir) #213

Lego Marvel Super Heroes

Lego ┼ču hayattaki en sevdi─čim ┼čeylerden biridir. MarvelÔÇÖda ├Âyle. ─░kisi birle┼čince g├╝zel bir ┼čey ortaya ├ž─▒km─▒┼č. Oyunun ikincisi ├ž─▒km─▒┼č. 2.oyunun indirimini ka├ž─▒rd─▒m malesef. ┼×imdi bu oyunu %100 e zorlamaya ├žal─▒┼č─▒yorum.
Gamepad kullanan biri iseniz Lego oyunlar─▒ tam size g├Âre. E─čer hi├ž Lego oyunu oynamad─▒ysan─▒z a├ž─▒l─▒┼č─▒ bu oyunla yapabilirsiniz diyebilirim. Bir s├╝r├╝ karakter. Ana senaryo sonras─▒ g├Ârevler i├žinde sakl─▒ olan objeleri ba┼čka karakter ile oynayarak bulabiliyorsunuz. Deadpool karakterini a├žmak i├žin ona ├Âzel g├Ârevler mevcut. A├ž─▒k d├╝nyas─▒nda yap─▒lacak aktivite ├žok. Bir de iki ki┼či oynayabiliyorsunuz. Bir de ┼ču var:

Lego Lord of the Rings

Yukar─▒da sayd─▒─č─▒m ├žo─ču ┼čey bu oyun i├žinde ge├žerli. Orta d├╝nya sevenler i├žin bunu da ekleyeyim dedim.

(Erman Akman) #214

Mutlaka PS4 sahibi olan arkada┼člar─▒n oynamas─▒ gereken bir oyun.

REGIONS OF RUIN
Starbound dan sonra en sevdi─čim eglencelerden biri oldu kendileri minno┼č c├╝cemle aman─▒n ne battle lar ne battlar. ┼×ehrimizi de kuruyoruzÔÇŽ

image

Wolfenstein The New Order :crazy_face:

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #217

Final Fantasy 12 Zodiac Age ( Ya da Final Fantasy 12 : A Star Wars Story)

FF12ÔÇÖyi bitirdim. A├ž─▒k├žas─▒ oynad─▒─č─▒m Final Fantasy oyunlar─▒ aras─▒nda en zay─▒f olan─▒yd─▒. Oyunun ana karakteri olan Vaan ├žok k├Ât├╝ bir ana karakter. Oyunda a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒ koyamad─▒─č─▒ gibi bazen saatlerce konu┼čmad─▒─č─▒, kameran─▒n kadraj─▒na girmedi─či zamanlar oluyor. Karakter i┼členmeyince ba┼čta olan motivasyonu da anlams─▒z hale geliyor. Ama di─čer yandan hikayeyi s─▒rtlanan karakterler de mevcut. Basch ve Balthier gibi.

Oyunun d├Âv├╝┼č sistemi zay─▒f. Oyun Gambit ad─▒nda bir d├Âv├╝┼č sistemi kullan─▒yor ve bizden karakterlerimize liderin sald─▒rd─▒─č─▒ d├╝┼čmana sald─▒r, can─▒ %50 alt─▒na d├╝┼čene can yap, ┼ču b├╝y├╝y├╝ kullan ┼čeklinde emirleri dizmemizi istiyor. Buras─▒ ├žok ├že┼čitli ama oyunu oynamaktan ├žok izlemeye d├Ân├╝┼čt├╝r├╝yor. O y├╝zden oynan─▒┼čtan keyif alamad─▒m. Boss sava┼č─▒nda ├žay demlemeye gidip d├Ând├╝─č├╝mde boss kesen bir ekibim vard─▒.

Ba┼čta ÔÇťYa da A Star Wars StoryÔÇŁ dememin sebebi ise oyunun hikayesinin, karakterlerinin, hatta m├╝ziklerinin ciddi ┼čekilde Star WarsÔÇÖa benzemesi. Karakter olarak bakarsak: Ba┼čka bir ─▒rktan yard─▒mc─▒s─▒yla hava korsanl─▒─č─▒ yapan bir pilot, bu pilot taraf─▒ndan ka├ž─▒r─▒lmak isteyen bir prenses, ┼čovalyeli─či b─▒rakm─▒┼č bir usta ya da bu ekibe e┼člik eden 2 arkada┼č. Hikaye a├ž─▒s─▒ndan bakarsak: ─░syanc─▒lar ve ─░mparatorluk aras─▒nda bir sava┼č. M├╝zik olarak da: https://www.youtube.com/watch?v=5xtPB8z4Aog

Zaman─▒ i├žin sinematikleri ├žok etkileyici olabilir ve bu y├╝zden k├╝├ž├╝kken oynam─▒┼člara harika bir oyun gibi gelebilir ama politik hikayesi zay─▒f. ├ľzellikle y├Ânetmenlik olarak serideki en sevdi─čim FFXÔÇÖin ├žok uza─č─▒nda.

7.5/10

(M. Ihsan Tatari) #218

Herald: An Interactive Period Drama

Bekledi─čimden ├žok daha ba┼čar─▒l─▒ bir macera oyunu. Asl─▒nda tam olarak macera denemez, ├ž├╝nk├╝ envanter nam─▒na pek bir ┼čeyimiz yok ama gerek anlatt─▒─č─▒ hik├óye gerekse de karakterleriyle sizi kendine ba─člamay─▒ ba┼čar─▒yor.

Bir ticaret gemisine tayfa olarak yaz─▒lan, Devan ad─▒ndaki bir genci y├Ânetiyoruz oyunda. Do─čal olarak ilk i┼čimiz kaptan─▒n g├Âz├╝ne girmeye ├žal─▒┼čmak ve di─čer tayfalarla kayna┼čmak. ─░┼čin g├╝zel taraf─▒ oyunda ilerledik├že kendinizi ger├žekten de m├╝rettebat─▒n bir par├žas─▒ gibi hissetmeye ve karakterleri ger├žekten de ├Ânemsemeye ba┼člaman─▒z. Hepsinin kendince bir ya┼čam hik├óyesi ve hayat g├Âr├╝┼č├╝ var.

Yolculuk s─▒ras─▒nda pek ├žok aksilik ya┼čan─▒yor do─čal olarak. Biz de bunlar─▒ dostlar─▒m─▒z─▒n ba┼č─▒ belaya girmeden, bar─▒┼č├ž─▒l yollarla ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼č─▒yoruz. Ama istersek tam tersini yap─▒p kurallara s─▒k─▒ s─▒k─▒ya ba─čl─▒ kalmak ve hepsinin kaptan taraf─▒ndan cezaland─▒r─▒lmas─▒n─▒ sa─člamak da elimizde. Hatta birka├ž yerde ba┼čar─▒s─▒z olabiliyor, birilerinin ├Âl├╝m├╝ne bile sebep olabiliyoruz.

Hepsinin ├╝st├╝ne hikaye i├žinde hikaye tekni─či uyguluyor oyun. Gemide yapt─▒klar─▒m─▒z asl─▒nda daha ├Ânce ya┼čanm─▒┼č olaylardan olu┼čuyor ve Devan t├╝m bu s├╝re zarf─▒nda bunlar─▒ kendisini esir tutan, gizemli bir kad─▒na anlat─▒yor. B├Âl├╝m ba┼člar─▒nda ve sonlar─▒nda esir tutuldu─čumuz bu yerde de ufak b├Âl├╝mler oynuyoruz. Oyunun seslendirmeleri, grafikleri ve m├╝zikleri de bir o kadar ba┼čar─▒l─▒.

Ne yaz─▒k ki st├╝dyo maddi krize girmi┼č ve oyunun son iki b├Âl├╝m├╝n├╝ yapmakta zorlan─▒yorlar. E─čer imk├ón─▒n─▒z varsa indirime girmesini beklemeden sat─▒n al─▒p destek olabilirsiniz. Zaten sadece 18 lira. Bunu cidden hak ediyorlar.

https://store.steampowered.com/app/380810/Herald_An_Interactive_Period_Drama__Book_I__II/

(Hi├žli─čin bek├žisiÔÇŽ) #219

Babam─▒n ameliyat─▒, annemin rahats─▒zl─▒klar─▒, her g├╝n├╝ anlayamad─▒─č─▒m─▒z ┼čekilde hastanede sabahlamam─▒z sebebi ile bir s├╝redir annemlerde ya┼č─▒yorum. Babam─▒n her dakika haber kanallar─▒na olan ba─č─▒ml─▒─č─▒ndan, annemin ak┼čam dizileri derken karde┼čimle steam indirimlerini de f─▒rsat bilerek danaya girer gibi ortak oyuna girdik. :smiley:

Bu ba─člamda uzun zamand─▒r istedi─čimiz oyunlar─▒ ve cebimizdekileri ortaya koyarak Witcher 3, Ghost of a Tale, Banished ve Northgard oyunlar─▒nda karar k─▒ld─▒k. ├çocuklu─čumuzdaki eski usul oynama y├Ântemi ile oynamaya ba┼člad─▒k.

├ľncelikle Ghost of a TaleÔÇÖden ba┼člad─▒k. Bir fare olarak oynamak, saklanmak, ┼či┼čeler f─▒rlat─▒p oradan oraya ka├žmak ├žok keyifli. Uzun zamand─▒r b├Âyle keyif almam─▒┼čt─▒m bir oyundan. Heyecanlan─▒nca panikleyen, panikleyince de hi├ž bir yere bakmadan ko┼čturmaya ├žal─▒┼čarak oynar─▒m. :smiley: Bu sebeple karde┼čim benimle ├žok e─členiyor. Ay ay ay ablaaaa, diyerek kahkahalara bo─čuluyor. Evlad─▒m bende panik atak var, diyerek g├╝l├╝yorum ben de. Bizim kahkahalar─▒ duyan ev ahalisi de olay─▒ merak etti─činden bilgisayar─▒ evin televizyonuna ba─člad─▒k. C├╝mb├╝r cemaat e─členiyoruz. (Dizilerden kurtulduk, ya┼čas─▒n!) ┼×u tats─▒z zamanlar─▒mda ila├ž gibi geldi. Oyun tamamen ingilizce ve se├žimleriniz, soraca─č─▒n─▒z sorular epey ├Ânem arz ediyor. Hatta baz─▒ sorular─▒n cevaplar─▒ i├žin para harcaman─▒z gerekti─činden ├Âzen istiyor. Karde┼čimin ingilizcesi benden daha iyi ama yine de s├Âzl├╝k deste─či al─▒yoruz. Hem ├Â─črenip hem de e─členebilirsiniz.

Oyuna ba┼člarken bir zindanda uyan─▒yorsunuz. K─▒saca bahsetmek gerekirse kay─▒p e┼čimizi arayan minik mi minik bir fareyiz. Ayn─▒ zamanda da ozanl─▒k yap─▒yoruz. ├ľncelikli g├Ârevimiz zindandan ├ž─▒kmak ama bunu yaparken de ayn─▒ zamanda ├žok dikkatli olmal─▒y─▒z ├ž├╝nk├╝ n├Âbet├žilere yakalanmamal─▒y─▒z. Uykuda olanlar─▒ uyand─▒rmamak i├žin parmak u├žlar─▒nda y├╝r├╝meli, bu s─▒rada da ne bulursan─▒z b├Âcek, elma, ┼či┼če vs. toplamal─▒s─▒n─▒z. Oyunun g├Âr├╝nt├╝leri de gayet g├╝zel. Daha fazlas─▒ i├žin videolara bakabilirsiniz arkada┼člar.

─░kinci olarak Witcher 3 oynamaya ba┼člad─▒k. ─░kisini d├Ân├╝┼č├╝ml├╝ olarak oynuyoruz. Ev ahalisi art─▒k neye oy kullan─▒rsa ona g├Âre oynayaca─č─▒m─▒z oyun da belirleniyor. Tabi ─▒┼č─▒klar kapanana kadar. I┼č─▒klar kapand─▒ktan sonra nas─▒l istersek ├Âyle devam ediyoruz. Oyun hakk─▒nda ├žok fazla ┼čey duymu┼čsunuzdur ve bir ├žo─čunuz da ├žoktan oynam─▒┼čt─▒r eminim. Yine de bizler gibi sonradan elde edenler i├žin bir-iki c├╝mle s├Âylemek isterim.

Gerek hikayesi gerek kendi se├žimlerimize g├Âre ┼čekillenmesi benim ├žok ho┼čuma gitti. Yine benim merak├ž─▒ huyum ve panik ata─č─▒m sayesinde (bazen g├Âzlerimi kapatt─▒─č─▒m do─črudur) ba┼č─▒m─▒za bin t├╝rl├╝ bela geliyor. Sa─čda solda bir ┼čey g├Âr├╝nce bakmazsam yapamam. Orada ne var mutlaka g├Ârmem, bilmem gerekiyor. Eh bende bu huy olduk├ža tecr├╝beler de bazen ├Âl├╝mle sonu├žlan─▒yor. Buradan da anl─▒yorum ki ben bu tip bir d├╝nyada ├žok ya┼čamazm─▒┼č─▒m. :smiley: ┼×ehirlerde parlayan kutulara bakaca─č─▒m diye pe┼čimize b├╝t├╝n muhaf─▒zlar─▒ takt─▒─č─▒m do─črudur. Bu sebeple fellik fellik ka├žacak delik arad─▒─č─▒m─▒z da.

Oyunun hikayesi ├žok g├╝zel gidiyor ama bu ├Âzg├╝rce dola┼čma opsiyonu daha da g├╝zel. Hikaye nas─▒lsa devam ediyor. ─░lan panolar─▒ndan ald─▒─č─▒m─▒z kontratlar pe┼činde ko┼čmak ho┼čuma gitti. Tam olarak baz─▒ ┼čeyleri ├ž├Âzebildi─čimizi sanm─▒yorum ama zamanla ├ž├Âzece─čimizden eminim. G├Âr├╝nt├╝ kalitesi ve bol se├ženek sunan d├╝nyas─▒ ├žok g├╝zel. Envanter a─čac─▒ olduk├ža geni┼č. Hikaye k─▒s─▒mlar─▒nda ge├žmi┼če d├Ân├╝┼č b├Âl├╝mlerinde sizin tercihlerinize g├Âre ilerlemesi de ayr─▒ keyif verici. Ben ├Âzellikle ┼ču ka─č─▒t oyununa bay─▒ld─▒m. ─░ki g├╝nd├╝r Gwent destesi pe┼činde ko┼čuyoruz. Neredeyse t├╝m seriyi toplad─▒m bir tek canavarlar destesi kald─▒. Oyunun T├╝rk├že altyaz─▒l─▒ olmas─▒ ise daha ├žabuk ilerlememize sebebiyet veriyor.

┼×imdilik b├╝t├╝n tecr├╝belerim bu kadar. Banished ┼čehri ayakta tutma oyunu daha ├Ânceleri Life is Feudal - Forest Village oyunu ├žok ho┼čuma gitti─či ve oradaki yorumlarda BanishedÔÇÖden bahsettikleri i├žin almay─▒ tercih ettim.

NorthgardÔÇÖa ise daha s─▒ra gelmedi.

D├╝n dolaplar─▒ kar─▒┼č─▒t─▒rken bir kutu dolusu kablo buldum. Bunlardna baz─▒lar─▒ benim eski konsollar─▒n kablolar─▒ym─▒┼č. Tatil olmas─▒n─▒da f─▒rsat bilerek, f─▒rsattan istifade hemen elime bir tozbezi alarak i┼če giri┼čtim :smile:

XboxÔÇÖ─▒ kurdum, d├╝nden beri Broken Sword Sleeping Dragon oynuyorum. 3D oyunlar─▒n iyiden iyiye oturmaya ba┼člad─▒─č─▒ d├Ânemde ├ž─▒km─▒┼č, ├žok sevdi─čim Broken Sword serisinin 3D ├ža─č─▒na ad─▒m att─▒─č─▒ oyunda, yine George ve Nico ile maceradan maceraya at─▒l─▒yoruz. UnchartedÔÇÖ─▒n babas─▒ da denebilir :slight_smile:

(M. Ihsan Tatari) #221

Ghost of a Tale ger├žekten ├žok ama ├žok g├╝zel bir oyundu :slight_smile: ├çok az biliniyor, oynanm─▒yor diye hay─▒flan─▒yordum. Birilerinin daha oynad─▒─č─▒n─▒ ve sevdi─čini g├Ârmek g├╝zel. The Witcer 3 ise ba┼čl─▒ ba┼č─▒na bir efsane zaten. Ev hallerinize baya─č─▒ g├╝ld├╝m yaln─▒z :slight_smile: Baban─▒za da ├žok ├žok ge├žmi┼č olsun. En k─▒sa zamanda eski sa─čl─▒─č─▒na kavu┼čur in┼čallah.

Broken Sword yaaÔÇŽ Efsane seri. Her oyununu en az iki-├╝├ž kez bitirdim san─▒r─▒m. Monkey Island serisiyle birlikte birka├ž defa ba┼čtan sona, s─▒k─▒lmadan oynad─▒─č─▒m nadir serilerdendir. San─▒r─▒m zevzek karakterleri sevmemden dolay─▒ :smiley: George da GuybrushÔÇÖtan a┼ča─č─▒ kalm─▒yor ne de olsa.