Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Bu tarz yan görevler gerçekten artık oyunun tadını kaçırıyor ve konsantrasyon kaybı yaşatıyor. Aynı şeyi bende Horizon Forbidden West te yaşadım. Aloy dünya yanıyor acele etmemiz gerek diyor biz biz gidip orada kazı yapan ekibe yardım etmeye çalışıyoruz. Yan görevler artık ana görevi besleyen ve tetikleyen görevler olmalı. Yada ana oyun bitince açık dünyada boş boş gezeceğimize bu tarz yan görevler çıkmalı. :roll_eyes:

2 Beğeni

Pc:
Cod 2, nfs most wanted (oynayabilene getçekten muhteşem bir oyun), nfs carbon

Trine 3:

Genel olarak 3. oyun ilk 2 oyuna göre daha az sevilmiş benimse en sevdiğim oyun bu oldu. İlk oyunu sevmiş ikinci oyunu ise dlc hariç gereksiz uzun bulup sıkılmıştım. Bu oyun ise tam kararında olmuş. Gerek ana bölümler gerekse soluk almanız izin veren mini bölümler ile ilk iki oyuna göre daha fazla sevdim.

Ancak gel görki sinir olduğum bir şey var o da yeni bölümlere geçmek için sarı üçgen toplamak. Ya abi neden böyle bir karar verirsin ki? Mobil oyun mu yapıyorsunuz? Sırf son bölüm de boss kesecem diye 900 tane sarı üçgen toplamak istemiyorum. Bu yüzden son bölümü oynamdan oyunu silebilirim.

Birde bu oyun ile 3d tasarıma geçmişler bunun sıkıntısını bir kaç yerde gördüm. Mesela bir yere atlarken derinliği tam kestiremiyorsunuz. Bunların dışın da pek bir sıkıntısı yok oyunun. Hikayesi de bence keyifli. Bu oyun ile birlikte Ruh taşlarının(Trine) hikayesini daha yakından öğreniyoruz.

1 Beğeni

Çoğu ff oyununu oynayıp bitirdim. Bu oyunu 2008de versus 13 adı ile ilk gördüğümde heyecandan elim ayagim titremişti. Tetsuya Nomurayi KH3 için projeden çıkardıklarında oyunu mezara gömmüşler resmen. Oyun yarım, eksik tamamlanmamış halde çıkardılar ve sonra da düzeltemediler. Daha sonra arkada baska sebepler çıktı. Oyunda ana karakterin ailesi Ölüm tanrıçasına ibadet ettiği, inandığı gibi temalar Çinde oyunun piyasaya sürülmesini engelliyormuş ölüm e ibadet veya şeytani temalı içerikler ülkede yasakmış falan… Ah Square ah…

Malum trailer

3 Beğeni

En azından "Somnus"u korumuşlar, muhteşem parça.

4 Beğeni

Oyunu bugün bitirdim ve ne yazik ki sonu hayal kırıklığı oldu. Hikaye pat diye bittiyor. Dün demeyi unutmuşum karakterlerin yapabilecekleride bayağı bi sınırlandırılmış. Büyücü artık birden fazla kutu yaratamıyor, okçu ise ateşli ok filan atamıyor. Yetenek ağacı da yok bu oyun da. Oyun önceki oyunlara göre bayağı bi düşmüş. Ama yine de bu oyunu seviyorum.

2 Beğeni

Disco Elysium The Final Cut oynuyorum. 10 saate yakın oynadım ve şu an 2. gündeyim.

Sorun şu ki şu an task listesindeki hiçbir görevi yerine getiremiyorum… Hepsine dair video izledim ama fark yaratacak bir video yoktu. Semtte konuşmadığım karakter gitmediğim yer kalmadı ama bunlara rağmen fena tıkandı oyun.

Oyun oynayan biri olmadığım için hiçbir çözüm bulamadım buna. :slight_smile: Bu tıkanıklığın geçmesi için ne yapabilirim fikri olan var mı? Lütfen çok kötü oynamışsındır, oyunu silip baştan yükle falan olmasın cevap. :smiling_face_with_tear:

3 Beğeni

Ben Trine 4’ü diğer oyunlarına göre çok daha fazla sevmiştim. Tasarımları sanat eseri gibiydi. 3. oyundaki 3 boyut mantığından dönülmüş ama oldukça iyi olmuş bence. Tam başarım yaparak bitirmiştim ben, umarım siz de beğenirsiniz. DLC’sini de oynamanızı tavsiye ediyorum hatta.

2 Beğeni

Yaklaşık iki yıldır pc oyunlarına ara verdim. Sadece Dnd oynuyorum.

Arkadaşlarla Hand Simülatör oynadık dün. Niye bu kadar saçma bi’ oyun yaptınız :joy: Kanser olmamıza ramak kala oyunu kapattık.

Trine 4’ü ben de merakla oynamayı bekliyorum. Özellikle ilk üç oyundan daha rafine bir oyun olduğunu duydum. Şimdi bir kaç oyun var oynayacağım onlar bittsin Trine 4’e başlayacağım.

Max Pyne 3:

Sanırım Max Pyne 1 den aldığım keyfi başka bir Max Pyne oyunundan alamayacağım. Oyun ile ilgili en büyük sıkıntı çok fazla sinematiğin olması. İki el ateş ediyorsunuz hemen sinematik giriyor. Böyle olunca oynamaktan çok izliyorsunuz oyunu. Oyun soğutuyor kendini hemen sizden. Daha henüz başlarındayim oyunun bittirince güncellerim.

düzenleme: Max Pyne gibi bir oyun üzerine gelen yığınla düşmanı öldür oyununa dönmüş. Üstelik oyun normal moda bile oldukça zor olunca iyice sıkıcı bir hale geliyor. Oyunun hikayesini de beğenmediğim gibi hikaye anlatma yönteminide beğenmedim. Her dk çıkan ara sahnelerin yanında Max’in sürekli karamsar karamsar konuşması ve ara sahnelerin sürekli yanarlı dönerli olması oyundan soğutu beni. Hikaye de daha oyunun en başından Max tek tek karakterleri tanıtırken belli oluyor.

2 Beğeni

images (57)

Bende mi sıkıntı var bilmiyorum ancak Trine 3 hariç oynadığım son 3 oyundan(SP Blacklist, Max Pyne 3, Ac 1) feci sıkıldım. Bu kadar sıkıcı ve zaman kaybedirici bir oyunu nasıl yapmışlar hala anlamıyorum. Oyunun görev tasarımı şöyle:

7 tane kule aç
2 tane yan görev yap
Bunları yapınca sıkıcı ana görev açılsın ve onu yap

Birde bunları yaprken peşinize muhafızların düşmesi ve çatıya çıkarken yanlışıkla düşmek gibi şeyleri ekleyin oyun aşırı sıkıcılaşıyor. Hikaye de dandiğe benziyor. Sadece bize verilen görevleri yapıyoruz şimdilik. Oyunun atmosferi daha karanlık sonraki oyunlara göre ancak o da tat vermiyor. Çünkü çok cansız bir atmosferi var. Bence bu oyun Ac 3’ten bile caha kötü. Ac 3’te en azından gemi görevleri ve homestead görevleri vardı.

2 Beğeni

Çok eski ve modası geçmiş oyunlar artık ondan sıkılmış olabilirsin. Gerçi sektör şuan acayip darda yeni oyunlarda çıkmıyor. Sürekli remaster.

2 Beğeni

Ac 1’in modası geçtiği için, Max payne 3’ten hikaye anlatım yöntemi ve sürekli üzerimize düşman boca etmesi yüzünden sıkıldım.

1 Beğeni

AC1 serinin ilk oyunu olduğu için oldukça sade bir oynanışı var. Ubisoft’un o meşhur açık dünya formülü bu oyunla başladı.

2 Beğeni

Önceden Valorant, LoL vs tarzı oyunlar oynuyordum ama bilgisayarım çok kötü olduğu için kasıyordu. İşe girmemle beraber kendime sonunda bir oyun bilgisayarı aldım yani oyun dünyasına yeni atıldım.Tabii ki açılışı herkesten duyduğum The Witcher 3 ile yaptım. Şimdi ne desem doğru bir yorum olmayacak çünkü daha hiç oyun oynamadım, Witcher bir ilk oldu. Bu yüzden oyuna bayıldım başından kalkamıyorum işteyken eve gidip oynamanın hayalini kuruyorum :smile: Mükemmel bir hikayesi ve karakter ağı var resmen bayıldım.

Not: Yennefer ablama tutuldum diyebilirim. Bir oyun karakterini nasıl bu kadar beğenebilirsiniz diyordum oynayınca çok iyi anladım.

header

7 Beğeni

Yenneferciler cemiyetine hoşgeldiniz. İyi oyunlar dilerim. :laughing:

3 Beğeni

Benm gibi triss çiler üzüldü :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Beğeni

Triss’te çok iyi ama Yennefer’in heybeti çok başka. Yüksek bir dişil enerjiye sahip, Triss daha tatlış :smile:

1 Beğeni
  • triss
  • yennefer

0 oylayanlar

Forum üyeleri en iyiyi seçiyor.