Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Karde┼čimle beraber oynuyoruz, tek ba┼č─▒ma oynayamad─▒m. :smiley: ─░lk oyundaki gibi yine ├žok kaliteli bir sanat tasar─▒m─▒ ve baya─č─▒ geren m├╝zikleri var. Bir yandan korkarak puzzle ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼č─▒ken di─čer yandan alttan altada derin bir hik├óye g├Âsteriyor.
Ilk oyundaki form├╝l├╝n ayn─▒s─▒ t├╝r├╝ sevenlere tavsiye ederim.

4 Be─čeni

Gecikmeli de olsa Disco Elysium. Toplam 10 oyun g├╝n├╝n├╝n 3.'s├╝ndeyim ve oyuna vuruldum, gel g├Âr ki tek seferde ├žok uzun oynanam─▒yor metin yo─čunlu─čundan dolay─▒.

2 Be─čeni

Switch han─▒mdayken ben de bilgisayarda bunu oynamaya ba┼člad─▒m ge├žen. Hen├╝z ilk g├╝ndeyim ve baya etkilendim, sokakta rastlad─▒─č─▒m rastgele insanla saatlerce muhabbet edecek konu┼čma a─čac─▒ var, inan─▒lmaz bir ┼čey yahu. Adamlar u─čra┼čm─▒┼č cidden.

1 Be─čeni

Evet y├╝zlerce sayfa diyalog var ve bunlara ├žok dikkat etmek gerekiyor, yoksa sa├žma durumlar─▒n i├žinde bulabiliyorsun kendini, her sat─▒r─▒ tek tek, s─▒rayla se├žeyim diye bir ┼čey yok.

Her sat─▒r─▒ tek tek s─▒rayla se├žmeye ├žal─▒┼čm─▒┼čt─▒m :slight_smile:

Fena ├žuvallars─▒n─▒z. (20)

Yanl─▒┼č se├žimler y├╝z├╝nden Cuno denen manyak bana k├╝sm├╝┼čt├╝. Yan g├Ârevlerden birini yapamad─▒m o y├╝zden.

Witcher_2_cover

Oyunu be─čenmeme ra─čmen herkes kadar be─čenmdedim. Oyunun m├╝thi┼č bir kurgusu var. Hatta ├Âyle ki oyunun a├ž─▒l─▒┼č k─▒sm─▒n─▒ oynad─▒─č─▒mda oynad─▒─č─▒m en iyi rpg deneyimlerinden biri olaca─č─▒na emindim. Ancak 2. chapter─▒n ba┼člar─▒nda b├╝y├╝ bozuldu ve bir ┼čeyi farkettim. Chapter 1 ile chapter 2ÔÇÖnin olay ├Ârg├╝s├╝ birbirine ├žok benziyordu. Hatta ilk oyunun cahpter 1 bile bu 2 chapter ile ayn─▒. ─░lk oyunda k├Ây├╝ lanetli taz─▒lar basm─▒┼čt─▒ onlar─▒ kovup yolumuza devam ediyorduk. Burda ise kayran ad─▒ verilen bir yarat─▒k ile bir cad─▒n─▒n yapt─▒─č─▒ laneti bozmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz. Bu benzerlik beni oyundan biraz so─čuttu. Sank─▒ form├╝le edilmi┼č bir hikayeyi oynuyormu┼čum gibi hissettim. Hikaye sunumu bu kadar m├╝kemel olan bir oyunda bunu g├Ârmek beni oyundan itti. Daha iyisini beklerdim a├ž─▒k├žas─▒. Son b├Âl├╝mde ya┼čad─▒─č─▒m save problemi ise art─▒k iyice oyuna cephe ald─▒m.

Yine de her ┼čeye ra─čmen witcher 2 harika bir oyun. Hikaye sunumunda ├ž─▒─č─▒r a├žm─▒┼člar. Birde yukar─▒da sayd─▒─č─▒m seylere ra─čmen oyunun hikayesi iyi. Sadece ben daha iyisini bekliyordum. Bu kadar benzerlik g├Ârmemeyi tercih ederdim.

1 Be─čeni

Puzzeler ve Hogwarts:

Yakla┼č─▒k 7 saat oynad─▒m. Ana hikayeden ├žok ┼čatoyu ke┼čfetmeye ├žal─▒┼čt─▒m. ├ľncelikle ┼čatoyu ├žok g├╝zel yans─▒tm─▒┼člar. Her yeri basti puzzel ve bulmacalar ile dolu. ┼×imdilik sadece bir ka├ž tane bulmaca ├že┼čidi g├Ârd├╝m o y├╝zden pek bir ┼čey diyemiyorum. ÔÇťRÔÇŁ tu┼čuna basarak s─▒rlar─▒ ortaya ├ž─▒karan b├╝y├╝y├╝ kullan─▒yoruz. B├Âylece kolay bir ┼čekilde etraftaki gizemleri buluyoruz ve ├ž├Âzmek i├žin kafa yoruyoruz. Lumos b├╝y├╝s├╝ ile tablodan ayr─▒lm─▒┼č kekebekleri tabloya geri g├Ât├╝rme, kap─▒lardaki say─▒ ve hayvan uzuvu say─▒lar─▒na bakarak toplama i┼člemi yap─▒p kap─▒y─▒ a├žma, hazine haritasi takibi, belirli tablolara b├╝y├╝ yap─▒p arkas─▒ndaki sand─▒─č─▒ a├žma, ├žanlar─▒ do─čru s─▒rada ├žalma gibi puzzeler var. Bunun d─▒┼č─▒nda accio ile ├ža─č─▒rabilece─činiz hava da u├žan sayfalar ve bir heykelin ya da tablonun hikayesini anlatan par┼č├Âmenler de var. ├ľzellikle sonuncusundan bolca var. G├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒ ile s├Âyleyebilirim ki Hogswarts oyuna m├╝hte┼čem aktar─▒lm─▒┼č. Ancak buna o kadar ├žok para ve zaman ay─▒rm─▒┼člar ki ba┼čka ┼čeylere para kalmam─▒┼č. Gelin bunlara beraber bakal─▒m.

Y├╝z animasyonlar─▒, ara sahneler:

Evet fragmanlarda g├Ârd├╝─č├╝n├╝z kadar berbat ve rezil haldeler. ├ľzellikle witcher 2 den sonra hi├ž ├žekilmiyorlar. Birde bunlar─▒n ├╝zerine profes├Ârlerin uzun ve s─▒k─▒c─▒ konu┼čmalar─▒n─▒ ekleyin. Cidden insan─▒ s─▒k─▒nt─▒dan patlat─▒yorlar tutorial k─▒sm─▒nda. Adamlar hi├ž mimik kasmam─▒┼člar. B├╝y├╝k ihtimal paralar─▒ bitti.

Aksiyon ve d├Âv├╝┼čler:

Her WB oyunu gibi bu oyunda Batman Arkham serisinden yani komba yapma ├╝zerine dayal─▒ sistemden esinlenmi┼č. Ayn─▒ anda 4 b├╝y├╝ ta┼č─▒yabiliyoruz. Elimizdeki ilk b├╝y├╝ler; Accio, Levioso, lumos ve reparo oluyor. Bunun d─▒┼č─▒nda ÔÇťzÔÇŁ tu┼čuna bast─▒─č─▒m─▒z da etraftaki e┼čyalar─▒ al─▒p d├╝┼čmanlara f─▒rlatabiliyoruz. D├╝┼čmanlar bize ssld─▒rd─▒─č─▒nda ba┼č─▒m─▒zda ─▒┼č─▒k ├ž─▒k─▒yor ve onun rengine bakarak ya ÔÇťctrlÔÇŁ ile yuvarlan─▒yoruz ya da ÔÇťQÔÇŁ ile kalkan a├ž─▒yruz. E─čer uzun basarsak d├╝┼čman sersemliyor. Muhte┼čem olmamakla birlikte yeterli geldi. Tek s─▒k─▒nt─▒ klavye mouse ile oynamak pek rahat gelmedi bana oynayacaklar gamepad varsa bi onu denesinler.

Daha hen├╝z a├ž─▒k d├╝nyaya ├ž─▒kmad─▒m o y├╝zden pek bir ┼čey diyemiyorum, oralar─▒da g├Âr├╝nce editlerim. Birde ┼×imdilik puzzel say─▒s─▒ yeterli olsa da gelecekte ├že┼čitlenmezse b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒ yarat─▒r gibi. E─čer ├žok fazla oyun oynamak istemiyorsan─▒z ya da HP fan─▒ de─čilseniz. Ben Atomic Hearts ├ž─▒kana kadar bekleyin derim. ─░kisini de kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒r ona g├Âre tercihinizi yapars─▒n─▒z.

3 Be─čeni

image

Daha ba┼člar─▒nda olmama ra─čmen sard─▒. Oyunda en sevdi─čim ┼čey, ├žald─▒─č─▒m ┼čeyi soydu─čum karaktere geri satmak.

4 Be─čeni

Bende yakla┼č─▒k 10 saati devirdim ps5te. Tam bir hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒. Puanlara sakin aldanmay─▒n. Acayip manip├╝lasyon var. Grafikler ├žok k├Ât├╝, Hogwarts hari├ž hi├ž d─▒┼čar─▒s─▒na ├Âzenilmemi┼č. Aksiyon g├╝zel. Hikaye eh i┼čte. Yapay zeka berbat. ├çok uzun konu┼čmalar var. B├╝y├╝ ├že┼čidi yetersiz. ┼×imdilik k─▒saca b├Âyle.

3 Be─čeni

Konu┼čmalar insan─▒ s─▒k─▒nt─▒dan ├Âld├╝r├╝yor. Ben en k─▒sa cevaplar─▒ verip ge├žiyorum. Open world o kadar k├Ât├╝ de─čil. Ancak ne hikmetse yap─▒lacak ┼čeylerin ├žo─ču toplanabilir ┼čeylerin ├╝zerine kurulmu┼č. Par┼č├Âmen toplamaktan i├žim d─▒┼č─▒ma ├ž─▒kt─▒. Bunun d─▒┼č─▒nda zindanlar ├žok k─▒sa giriyorsun 2 dk sonra ├ž─▒k─▒yorsun i├žinde d├╝┼čman filanda yok. Ke┼čke skyrim gibi olsayd─▒ dedim. Ps4 konsoluna ├ž─▒kacak bir oyuna g├Âre grafikler iyi bence.

├ço─ču ki┼či b├╝y├╝ say─▒s─▒n─▒n yetersizli─činden yak─▒nm─▒┼č ben yeterli buldum. Forspoken de 100 tane b├╝y├╝ var ka├ž─▒n─▒ kullan─▒yoruz sanki? Bence as─▒l problem d├╝┼čman ├že┼čitlili─činin yetersizli─či. Birde ben Hogswarts i├žinde ki puzzel ├že┼čitlili─čini yeterli bulmad─▒m. Tek puzzel kap─▒lardaki toplama i┼člemini yapmak. Hikaye ise klasik bir fantastik oyun hikayesi. Yeni bir ┼čey sunmuyor. Bence Last of us, God of war gibi klasik olmasa da gayet g├╝zel bir oyun. Firman─▒n ilk oyunu oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝rsek g├╝zel i┼č ├ž─▒karm─▒┼člar. Ortalamanin biraz ├╝st├╝ bir oyun olmu┼č.

Not: Oyunda beni en rahats─▒z eden ┼čey neden Alohomara b├╝y├╝s├╝ ile kilitleri a├žt─▒ktan sonra maymuncuk tarz─▒ bir ┼čeyle kilitleri a├žmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z oldu. Mant─▒─č─▒n─▒ ├ž├Âzemedim. Birde profes├Ârlerin verdikleri ├Âdevler ilk ba┼čta g├╝zel olsa da sonradan s─▒k─▒yor.

Atomic Heart

Oyunu bitirdim. Genel olarak ├žok e─člendim. Y├╝ksek ayarlarda hata ald─▒─č─▒m i├žin orta ayarlarda orta zorlukta oynad─▒m. Oyunun kapal─▒ alanlar─▒ bence ├žok e─členceli ke┼čke t├╝m oyun kapal─▒ alanda ge├žseymi┼č dedim. Fakat ilerledik├že a├ž─▒k k─▒s─▒m o kadar k├Ât├╝ gelmemeye ba┼člad─▒. Oyun cidden sizi i├žine ├žekiyor. Sanat tasar─▒mlar─▒, atmosfer, ana karakterin tuhafl─▒─č─▒, robot balerin ikizler. M├╝zikler genel olarak ho┼čtu. ─░ngilizce seslendirme ile oynad─▒m. ├ço─ču ki┼či taraf─▒ndan ├Ânerilen Rus├ža bana g├Âre uzun s├╝re i├žin a─č─▒r geldi. D├╝┼čman ├že┼čitlili─či biraz az gibi fakat bu kadar k─▒sa s├╝ren bi oyun i├žin yeterli denebilir. Silahlar ├žok ba┼čar─▒l─▒! Kap─▒lar─▒ a├žmak i├žin yapt─▒─č─▒m─▒z mini oyun-bulmacalar sevimli. Zindanlar─▒n hepsini yapt─▒m. Orada birka├ž sorunum oldu. ├ľzellikle t─▒rmanma ve atlama sorunlu. Bir yeri 7 kez denedikten sonra ge├žebildim bu sorun y├╝z├╝nden. Bulmacalar─▒ be─čendim. Daha iyi yap─▒labilece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum ama. ─░ki son var diye biliyorum. Ben hik├óyeye pek ─▒s─▒namad─▒m. ├çok buland─▒rm─▒┼člar gibi geldi fakat i┼členi┼či k├Ât├╝ de─čil. Karakterler ile kurulan etkile┼čimlerin d├╝nya hakk─▒nda bilgi vermesi g├╝zel. Alarm sistemi var oyunda, 2 a┼čamal─▒ ve beni cidden sinir etti. Oyunun ilk anlar─▒nda ├Âzellikle bizi d─▒┼čar─▒ cidden att─▒─č─▒ an ├žok s─▒k─▒nt─▒l─▒yd─▒. Bunu sonra halledebiliyor olsak bile gereksiz buldum. Oyuncuyu gereksiz yere yoruyor. Baz─▒ karakterlerde ayn─▒ sa├ž giysi modellerini kullanm─▒┼člar, y├╝z hareketleri genel olarak k├Ât├╝. Ayr─▒ca sinematiklerde karakterin ten renginin daha a├ž─▒k oynan─▒┼č an─▒nda daha koyu olmas─▒ biraz tuhaf. Oyun keyfimi etkilemedi ama onu oyuncuya sunmadan ├Ânce d├╝zeltmek o kadar zor olmasa gerek. Game pass ile oynay─▒n. Gidip tam fiyat ├Âdemeyin o kadar etmez ├ž├╝nk├╝. En fazla bu kurda bile 150TLÔÇÖlik bir oyun. Fakat bir ┼čans vermenizi isterim.

6 Be─čeni

Arkada┼člar Fallout 3ÔÇÖe ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Diplomat karakter mi yoksa sava┼č├ž─▒ karakter mi yaratsam emin olamad─▒m. Sizce Fallout 3 nas─▒l oynanmal─▒.? Oyunun rpg y├Ânleri fallout nv benziyorsa o zaman diplomat karakter ┼čart─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Fallout 3, Fallout New VegasÔÇÖtaki gibi karakter buildlerinin ├žok fazla ├Ânem arz etti─či bir oyun de─čil bence. Perkleriniz ve ├Âzellikleriniz oyunun gidi┼čat─▒n─▒ o kadar fazla etkilemiyor. Zaten oyunun ana hikayesi a┼č─▒r─▒ k─▒sa, istedi─činiz tarzda bir karakter olu┼čturup ba┼člayabilirsiniz.

Diplomat bir karakter olu┼čtursam sava┼člarda zorlan─▒r m─▒y─▒m? At─▒yorum silah g├╝c├╝ geli┼čmedi─či i├žin mutant akrepleri ├Âld├╝rmekte filan zorlan─▒r m─▒y─▒m?

Bu Bethesta oyunlar─▒n─▒n en g├╝zel yeri ke┼čif yapmak. S─▒rf diplomat─▒m diye ke┼čiften mahrum kalmak istemem :grinning:

1 Be─čeni

Age of Empires 2.

10-11 ya┼č─▒nda hangi oyunu oynuyorsam bug├╝n de onu oynayabilirim. O da ├╝├ž be┼č oyundan ibarettir toplasan─▒z. Yeni oyunlara al─▒┼čamad─▒m asla. :smiley: Mesela GTA VÔÇÖi kuzenimin PSÔÇÖsinden denemi┼čtim ama GTA Vice CityÔÇÖdeki zevki alamad─▒m.

1 Be─čeni

Hocam zaten bildi─činiz gibi genel olarak Fallout oyunlar─▒nda d├╝┼čman npcler ├Âlmek bilmedi─či i├žin speech kast─▒─č─▒n─▒zda veya g├╝├ž kast─▒─č─▒n─▒zda pek bir ┼čey de─či┼čmiyor a├ž─▒k├žas─▒. Yol ├╝st├╝nde mutantlarla veya akreplerle kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒mda genel olarak hile koduyla ├Âld├╝r├╝p ge├žiyorum. :smile:

1 Be─čeni

Bu zamanda da Fallout ├žekilmez ki. Her kap─▒da girerken-├žikarken y├╝kleme ekran─▒. O i─čren├ž eski grafik motoru. Bence zaman kayb─▒. Hikayesini dinle youtubedan daha keyifli olur.
Bende bu arada Re4 ├ž─▒kmadan 2 ile 3├╝ oynuyorum, yenilenmi┼č hallerini. Hogwarts legacy sonuna geldim ama oyun bence o kadar k├Ât├╝ ki zerre istek yok oyunu bitirme konusunda. Ama bitirece─čim tabiki. Senelik izine ├ž─▒kt─▒─č─▒m i├žin oyun i├žin baya vaktim var. S─▒k─▒l─▒nca 1 2 b├Âl├╝m TheLou ps5 versiyonunuda deniyorum. PS3 ve 4te bitirmi┼čtim.

1 Be─čeni

Harbiden ya Fallout NV de neydi ├Âyle. Vuruyorum vuruyorum bir t├╝rl├╝ ├Âlm├╝yordu d├╝┼čmanlar. En k├Ât├╝s├╝ de Sezar suikast├ži lejionuydu. Oyun boyunca nefes ald─▒rmad─▒lar.

@Buyifix beni s├╝rekli Fallout evrenine ├žeken bir ┼čey var. Oyunun d├╝nyas─▒ s├╝rekli ilgimi g─▒d─▒kl─▒yor. Seviyorum b├Âyle post apocalyptic d├╝nyalar─▒. Birde ben Bethesta oyunlar─▒ndaki ke┼čif hissini ├žok seviyorum.

Ben HogswartsÔÇÖ─▒ bitirdim. Hp fan─▒ olan ya da benim gibi Hp fan─▒ olmay─▒p sadece kitaplar─▒n─▒ severek okumu┼č birinin bu oyunu sevmeme ihtimalli yok fiye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ancak bence bu oyunu ilk ba┼čta coop olarak tasarlam─▒┼člar. Buna ili┼čkin ├žok ciddi ipu├žlar─▒ var oyun i├žinde.

2 Be─čeni