Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

D├╝n az biraz oynayabildim. Diski ald─▒m ama ne yapaca─č─▒m─▒ ├ž├Âzemedim. Bug├╝n biraz ├╝st├╝ne gidece─čim. :sweat_smile:

1 Be─čeni

@geraltofrivia hocam do─čru s├Âyl├╝yor oyunlar kitaplardan sonra ge├žiyor ama bence ├╝├ž oyunu da oynay─▒n. (E─čer ki ben yorumu atana kadar ba┼člay─▒p bitirmediyseniz tabii :smiley: ) ┼×├Âyle ki bence ├╝├ž oyunun da hikayesi ├žok iyi ama ├Âzellikle ikinci oyun serideki favori hikayem. ─░lk oyun ise kitap atmosferini en iyi veren oyun kitap sonras─▒ evreni tan─▒mak i├žin gerekli. ├ť├ž├╝nc├╝ oyunda ilk oyundan g├Ândermeler bile var. ┼×ahsi ├Ânerim birden ba┼člay─▒n, ge├ženlerde tekrar ba┼člad─▒m ve grafik tak─▒nt─▒n─▒z yoksa hala ├žok iyi. Daha h─▒zl─▒ oynamak i├žin mod kurup karakterinizi ├žabuk geli┼čtirebilirsiniz. @Tilqi_Gin dedi─či gibi ─░kinci oyun s─▒r─▒tmayacakt─▒r zaten, onu ├Âzellikle hikayesi i├žin oynamal─▒s─▒n─▒z bence. ├ť├ž├╝nc├╝ oyun ile ├žok ba─člant─▒l─▒. ├ť├ž├╝nc├╝ oyun ise hem en uzun hem de en ki┼čisel Witcher hikayesi ilk iki oyunun kurdu─ču evrenin ├╝zerinden devam etse de bu sefer Geralt politikadan ├žok kendi ama├žlar─▒yla ilgileniyor. Sonu├ž alarak tavsiyem ├╝├žlemeye de g├Âz atman─▒z :smiley: ─░yi oyunlar.

4 Be─čeni

Bir s├╝redir bu oyunu oynuyordum. Nerdeyse bitirmek ├╝zereyim. Yorum olarak daha ├Ânce a┼ča─č─▒daki bir ba┼čka oyun i├žin yapt─▒─č─▒m yorum, Fallen order i├žinde uygun olacakt─▒rÔÇŽ

5 Be─čeni

A├ž─▒k├žas─▒ oyun ├ž─▒kmadan ├Ânce ├žok y├╝kselmi┼čtim. Hatta bir ara ├žok gaza gelip ├Ânsipari┼č vermeyi filan d├╝┼č├╝n├╝yordum. Sonra kendimi frenledim. Daha sonra ├ž─▒kt─▒─č─▒nda videolar─▒ izledim. Grafik a├ž─▒s─▒ndan yerden yere vurulmas─▒na ald─▒rmadan oyunu takip etmeye devam ettim. Ge├žen g├╝n arkada┼č─▒m donan─▒mhaberÔÇÖden oyunu kiralayarak bana hesap bilgilerini verdi ve b├╝y├╝k i┼čtahla kurdum.
Ama benim aylard─▒r y├╝kseldi─čim oyun resmen ben oynamaya ba┼člay─▒nca g├Âz├╝mde tuzla buz oldu.
Herkesin ele┼čtirdi─či grafiklere kesinlikle bi┼čey demiyorum. Karde┼čim sen seneler ├Ânce ├ž─▒kartt─▒─č─▒n Ghost Of Tsushima ├╝zerine b├Âyle bir oyun ├ž─▒kartmaya utanm─▒yor musun diye bile sormad─▒m. Grafikler bir kere PS4 bile de─čil. Bildi─čimiz PS3 grafikleri. Benim i├žin grafik her┼čey de─čil. Ben oynan─▒┼č k─▒sm─▒na bakar─▒m. Oyuna ba┼člam─▒┼č bulundum. D├Âv├╝┼č sistemi, tu┼č kombinasyonlar─▒ kafam─▒ allak bullak etti. Bir kere bast─▒─č─▒n─▒z tu┼č ile oynan─▒┼č aras─▒nda bir tepkime gecikmesi vs gibi sorunlar var. Gelen sald─▒r─▒lar─▒ savu┼čturman─▒z i├žin blok tu┼čunu ayr─▒ koymu┼č, ayr─▒yeten bir de ├╝├žgen tu┼ču ile garip bir savu┼čturma tekni─či koymu┼č. ├ť├žgen ile savu┼čturaca─č─▒n─▒z darbeler i├žin neredeyse saniyenin daha da alt─▒nda bir zamanlama uygulaman─▒z gerekiyor ki ben defalarca denememe ra─čmen d├Âv├╝┼č sisteminde ba┼čar─▒l─▒ olamad─▒m. Ayr─▒ca men├╝ye girdi─činizde detay yapaca─č─▒z derken g├Âz ├ž─▒kartt─▒klar─▒n─▒ bile g├Âr├╝yorsunuz. Evet karde┼čim Ghost Of TsushimaÔÇÖda da birden fazla silah ├že┼čidi, d├Âv├╝┼č stilleri vard─▒ ama bu oyunda bunlar─▒n i├žinden ├ž─▒kam─▒yorsunuz ki oyun bana kal─▒rsa fazla detaya bo─čulmu┼č. Hatta ba─č evleri diye bir sistem var. O evin i├žerisini dekore etmeye kadar uzatm─▒┼člar i┼či. G├╝zellik tabiki g├Ârecelidir ama ben aylarca hype yapt─▒─č─▒m oyunu 2 saat gibi bir s├╝re oynad─▒ktan sonra direkt sildim. Nerede seneler ├Ânce ├ž─▒kan ve 2 kere bitirdi─čim Ghost Of Tsushima , nerede bu oyun.
Gruplarda g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒ ile oyunu platinleyen ├žok fazla insan var. Dedi─čim gibi belki ben oyunun hakk─▒n─▒ veremedim ama ┼ču an ├Ânsipari┼č vermedi─čim i├žin ┼č├╝krediyorum.

7 Be─čeni

Tails Of IronÔÇÖ─▒ ├žok be─čendi─čim i├žin baya─č─▒ suyunu ├ž─▒kararak bitirdim :slight_smile: Haz─▒r ├žizgi roman─▒n─▒ da okuyorken XIIIÔÇÖe ba┼člad─▒m. ─░lk oyunu yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam XboxÔÇÖda oynam─▒┼čt─▒m. Bu 2003 y─▒l─▒nda ├ž─▒kan oyunun remakeÔÇÖi. Oyun yap─▒s─▒ gere─či eski oldu─čunu hissettirse de karakter tasar─▒mlar─▒, ├ževre grafikleri, animasyonlar, efektler, UI gibi elementleri s─▒f─▒rdan modelleyip, oyunu yeni renk paleti ile daha ├žizgi roman tarz─▒nda g├Âze hitap edecek hale getirmi┼čler. ├ľzellikle hikayedeki ana karakterlerimizden biri olan Major JonesÔÇÖu (Siyahi kad─▒n olan) Remake de yeniden modelleyip ├žizgi romandaki haline benzetmeleri ├žok ho┼čuma gitti. Orijinal oyunda rastal─▒ mastal─▒ alakas─▒z bir tipti.

3 Be─čeni

Sekiroda 1 ayd─▒r denedi─čim atl─▒ boss u sonunda ge├žtim. San─▒r─▒m zirvede b─▒rak─▒cam bu i┼či :sweat_smile:

4 Be─čeni

Hen├╝z ├žok erken :sweat_smile:. Guardian Ape var daha.

2 Be─čeni

O zaman dedi─čim gibi ┼čuan haz─▒r zirvedeyken b─▒rakmak laz├»m :smile::smile:

2 Be─čeni

-Harold HAL─░BUT-

T├╝rk├že altyaz─▒n─▒n mevcut oldu─ču ,bir denizalt─▒nda ge├žen tamamen el eme─či stop-motion tekni─či ile yap─▒lm─▒┼č ├žok g├╝zel sanat oyunu .Oyun Xbox gamepassta da mevcut.

4 Be─čeni

Uzun zamand─▒r bekledi─čim bir oyundu ama metacritic notlar─▒n─▒n d├╝┼č├╝k gelmesi can─▒m─▒ s─▒kt─▒.

2 Be─čeni

Ghost of tsushima, PCÔÇÖye gelmi┼č. PS4 deki bence en iyi oyunlardan biriydi. Bakal─▒m deneyece─čim, ona g├Âre buraya yazar─▒m.

4 Be─čeni

Bu oyun baya─č─▒ g├╝zel olmu┼č. UbisoftÔÇÖun Montreal ve Montpellier st├╝dyolar─▒na yapt─▒rd─▒─č─▒ Valiant Hearts, Child Of Light, Rayman gibi k─▒smen d├╝┼č├╝k b├╝t├želi oyunlar─▒ AAA oyunlar─▒ndan bin kat daha g├╝zel bence. Lost CorownÔÇÖ─▒n da d├Âv├╝┼č mekanikleri, grafikleri, ├ževre tasar─▒m─▒, platforming ├Â─čeleri falan ├žok ├žok iyi. ÔÇťOyun ak─▒yorÔÇŁ derler ya ├Âyle :slight_smile:

Oyunun ilk trailer yay─▒nland─▒─č─▒nda ana karakterimiz olan bu sevimsiz tipi Prince sanm─▒┼čt─▒m ama de─čilmi┼č. PrinceÔÇÖi korumakla g├Ârevli, Immortals isimli bir klan─▒n ├╝yesi olan Sargon isimli bir sava┼č├ž─▒y─▒ y├Ânetiyoruz. Benim gibi Afrikan─▒n b├Â─čr├╝nden kopup gelen Hip-HopÔÇÖ├ž─▒ tipine uyuz olduysan─▒z oyunun i├žine Sands Of Time SkinÔÇÖi koymu┼člar. PoP:SoTÔÇÖdaki Prince gibi oynayabiliyoruz, oyunun t├╝m ├žehresini bir anda de─či┼čtiriyor :slight_smile:

PC i├žin En ucuz Ubisoft StoreÔÇÖda sat─▒l─▒yor. Al─▒m esnas─▒nda LEGEND24 kodunu kullan─▒rsan─▒z 260TLÔÇÖye iniyor. SteamÔÇÖde yok. EpicÔÇÖde %40 indirime girmi┼č 500 TLÔÇÖye inmi┼č.

7 Be─čeni

Pile Up isimli oyuna bakt─▒m ama pek benlik de─čil gibi hissettirdi. Bug├╝n ValheimÔÇÖde epey tak─▒ld─▒m, oyun g├╝zel ama arkada┼člarla oynan─▒rsa daha keyifli oluyor. Ben yaln─▒z ba┼č─▒ma gezerken zaman zaman s─▒k─▒l─▒yorum, crafting mekanikleri ile u─čra┼čmak, kaynak toplamak hamall─▒km─▒┼č gibi geliyor.

1 Be─čeni

G├Âr├╝n├╝┼čten ziyade ben Warrior Within k─▒yafetiyle gezmi┼čtim oyunda yak─▒┼č─▒yordu SargonÔÇÖa :smiley:

2 Be─čeni

Ben bulamad─▒m daha onu. Sanda of time outfitini bulabilen ┼čimdilik. B├Âyle a├ž─▒k d├╝nya oyunlarda kaybolmay─▒ ├žok seviyorum. Gidiyorsun baya bir bak─▒yorsun alet yada yetenek yok. Hop geri d├Ân├╝yorsun. Oraya bir kuran g├Âr├╝nt├╝s├╝ b─▒rak─▒yorsun. Bu ├žok ho┼čuma gitti. Umar─▒m di─čer oyunlar da bunu kullan─▒r. Misal ├ž─▒karsa in┼čallah silksongÔÇŽ

2 Be─čeni

Ya ┼č├Âyle o galiba deluxe s├╝r├╝m ile geliyor. Ben oyunu ubisot+ ile bir ayl─▒k abonelik al─▒p oynam─▒┼čt─▒m. Galiba orada da deluxe s├╝r├╝m├╝ oynamama izin veriyordu, ├Âyle alabilmi┼čtim yanl─▒┼č olmas─▒n.

1 Be─čeni

BaldurÔÇÖs Gate 3 oynayanlar sonra ba┼čka bir oyuna nas─▒l ge├žebildiler, birileri birka├ž t├╝yo versin yoksa sonsuza dek oynamaya devam edece─čim. Benim i├žin ba┼čka oyunlar─▒ tamamen mahvetti, durup durup epilog biter bitmez ya yeni karakter yarat─▒yor ya da orijin hikaye ba┼člat─▒yorum. ─░lk oynamaya ba┼člad─▒─č─▒mdan beri ba┼čka hi├žbir oyun a├žam─▒yorum. 2 heroic/vanilla tav ile (biri multiplayer), bir redeemed durge, bir embraced durge ile, bir de Astarion orijin ile oynad─▒m, AstarionÔÇÖda Act 3ÔÇÖteyim ve biter bitmez yeni tav a├žman─▒n plan─▒n─▒ yap─▒yorum. Wood elf bard, high elf cleric, human druid ve tiefling sorcerer oynad─▒m, oyun sonuna hep farkl─▒ ┼čekillerde girdim, ├žo─ču companionÔÇÖu redemption arclar─▒nda da tuttum, k├Ât├╝ ama├žlar─▒na da g├Ât├╝rd├╝m, yar─▒ yolda da ihanet ettim, bazen hi├ž partiye dahil etmedim, bazen Gale, Karlach gibi karakterlere yaz─▒k oldu, ama ├žo─ču zaman hepsi benimleydiler. Her oyunumda Astarion romans rotas─▒nda gidip onu genelde spawn b─▒rakt─▒m, bir kere rit├╝eli tamamlad─▒. Bir kere Minthara partideydi, bir kere RolanÔÇÖ─▒ LorroakanÔÇÖdan kurtarabildim, hen├╝z sadece bir kere Us ve ShovelÔÇÖ─▒ alabildim, sonsuza dek ÔÇťBu kez neyi farkl─▒ yapsam?ÔÇŁ diye oynayabilirim san─▒r─▒m, oyun bit-mi-yor, ba┼čka hi├žbir ┼čey beni daha fazla ├žekmiyor, ben bir ba─č─▒ml─▒y─▒m. B─▒rak─▒p ba┼čka bir oyuna ba┼člayam─▒yorum, epilog sonras─▒ The Power ├žalarken ÔÇťbir kez de drow a├žmak laz─▒m asl─▒nda, drow durge ├žok iyi olurÔÇŁ diye ele ge├žiriliyorum. ─░mdat.

10 Be─čeni

indir
(PC versiyonu)
├çok ├Âv├╝len bu oyuna ba┼člad─▒m. Ancak lin├žlenmeyeceksek maalesef be─čenmedim. Grafikler bence iyi de─čil. Karakter ile oyunun kaplamalar─▒ aras─▒nda fark var. ─░kisi ayr─▒ d├╝nyadalar gibi. Kald─▒ ki karakterin do─ča ile etkile┼čimi felaket. ├ľzellikle t─▒rman─▒┼č, ini┼č vs de. Bir k├Âpr├╝ g├Ârevinde da─č─▒n eteklerindeki d├╝┼čmanla bir ara kafay─▒ yedi kontroller ve kamera. Mesela at s├╝rme mekani─či RDR den sonra tabiki ├žok k├Ât├╝ geldi ama en az─▒ndan biraz daha iyi olmas─▒n─▒ beklerdim. Bu konuda bile do─ča ile etkile┼čim s─▒f─▒r. At ile a─čac─▒n i├žinden ge├žip gidiyorum.
D├Âv├╝┼č mekani─či keza ├Âyle. Yapay zeka yerlerde. ├ť├ž D├Ârt ki┼či ile d├Âv├╝┼č├╝rken herkes s─▒ras─▒n─▒ bekliyor sanki :slight_smile:

Konusu da k├Ât├╝ se├žilmi┼č. Japon tarihini yeni okumu┼č biri olarak Mo─čollar─▒n 1200 l├╝ y─▒llarda bu kadar ba┼čar─▒l─▒ olarak lanse edilmesi tarihi ├žarp─▒tmak olmu┼č.
┼×├Âyle ki ;

Mo─čollar─▒n Japonya seferleri (Japonca: ňůâň»ç, Genk┼Ź), Yuan Hanedan─▒ÔÇÖn─▒n imparatoru Kubilay Han taraf─▒ndan Kore Yar─▒madas─▒ÔÇÖndaki Goryeo Krall─▒─č─▒ÔÇÖn─▒n ele ge├žirilmesinden sonra JaponyaÔÇÖya kar┼č─▒ d├╝zenlenen 1274 seferi (ŠľçŠ░ŞŃü«ňŻ╣, Bunei no Eki) ve 1281 seferi (ň╝śň«ëŃü«ňŻ╣ K┼Źan no Eki) olmak ├╝zere iki asker├« sefer ve sava┼č─▒ kapsar. ─░┼čgal giri┼čiminin ba┼čar─▒s─▒z olmas─▒ tarihsel a├ž─▒dan b├╝y├╝k ├Ânem ta┼č─▒r. Ba┼čar─▒s─▒zl─▒k sonucunda Mo─čol ─░mparatorlu─čuÔÇÖnun yay─▒lmas─▒n─▒n do─čal s─▒n─▒rlar─▒ belirlenmi┼č ve Japon ulusal tarihi de derinden etkilenmi┼čtir. Japonlar adalar─▒n─▒ ba┼čar─▒yla savunurlar ancak Mo─čol donanmas─▒n─▒n yakla┼č─▒k %75ÔÇÖinin ├žok ┼čiddetli f─▒rt─▒nada batmas─▒n─▒n da istilan─▒n ba┼čar─▒s─▒z olmas─▒nda pay─▒ b├╝y├╝kt├╝rÔÇŽ

Neyse daha fazla g├Âmmeyeyim genel olarak bende hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ yaratt─▒.

2 Be─čeni

G├╝zel g├╝zel oynarken Act2 Ay─▒┼č─▒─č─▒ Kuleleri k─▒sm─▒nda oyun beni o kadar bayd─▒ ki hareketlilik olsun diye hareket eden her ┼čeyi ├Âld├╝rmeye ba┼člad─▒m. Ondan sonra oyun rol yapma k─▒sm─▒ndan ├ž─▒k─▒p seri katil sim├╝lat├Âr oldu zaten.

Act3ÔÇÖte h─▒zl─▒ seviye atlamak i├žin bir hayli ┼čehir muhaf─▒z─▒ ├Âld├╝r├╝p hemen son seviye oldum. Ondan sonras─▒ ├Âld├╝r, daha da ├Âld├╝r, ├žok fazla ├Âld├╝r oldu. Karakterin "Karanl─▒k D├╝rt├╝"lerinin de yeterince karanl─▒k olmad─▒─č─▒n─▒ deneyimledi─čim i├žin iyice hevesim ka├žt─▒.

Hikayeden iyice kopunca, yan karakterlerin ÔÇťAman ┼ču i┼čimiz var, ┼čunu ┼č├Âyle yap.ÔÇŁ triplerinden s─▒k─▒l─▒p onlar─▒ da ├Âld├╝rd├╝m. Ondan sonra tamam─▒yla can─▒m s─▒k─▒ld─▒ ve oyunu sildim.

├ľzetle: Ben hikayesine ba─čl─▒ kalmam gereken oyunlar─▒ sevmiyorum. Bu t├╝r oyunlar bana i┼č gibi geliyor. BaldurÔÇÖs Gate 3 bu oyunlar aras─▒nda bana fazla bile dayand─▒. Bu a├ž─▒dan g├╝zel bir oyundu.

┼×imdi ise ufak minik oyunlara ba┼člad─▒m.

Hades oynad─▒m, sevmedim.
Animal Well oynad─▒m, sevmedim.
Hotline Miami oynad─▒m, sevmedim.
Manifold Garden oynad─▒m, sevdim ama sonra zor geldi ve sildim.
Slay the Spire oynad─▒m, sevdim ama sonra s─▒k─▒l─▒p sildim.
No Rest for the Wicked oynad─▒m, fena de─čil gibiydi ama optimizasyonunun berbat oldu─čunu fark edip gelecekte oynamak ├╝zere sildim.

1 Be─čeni

images

Bramble
Daha yeni ba┼člad─▒m. G├╝zel ambiyansta huzur bulurken bir anda bir troll gelip kafam─▒ patlat─▒yor :smile: Yani huzurlu ve tatl─▒ bir oyun sanarken ┼čiddet fig├╝rleri de olduk├ža fazla. Genel olarak be─čendim, bitirece─čim.

header

Satisfactory
├ľnceden arkada┼člarla oynam─▒┼čt─▒k. ┼×imdi tekrar ba┼člad─▒k. Olduk├ža keyifli ve sonsuz bir oyun :slightly_smiling_face:

3 Be─čeni