Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Tansel Diplikaya) #343

Oyunu aktarma durumu 1ÔÇÖden 2ÔÇÖye aktar─▒ld─▒─č─▒ gibi de─čil malesef. Yapt─▒─č─▒n eylemleri teker teker tan─▒mla─č─▒n Keep diye bir sistem yapm─▒┼člar (─░├že aktar─▒c─▒ yapmaya ├╝┼čenmi┼čler gibi olmu┼č)

Baya─č─▒ h─▒zl─▒ gidiyorsun bu arada benim bitirmem aylar alm─▒┼čt─▒ :grin:

(Damla) #344

Aynen o siteyi bulup 2ÔÇÖde yapt─▒klar─▒m─▒ aktard─▒m ama san─▒r─▒m oyuna ba┼člarken yapmam gerekiyordu ortas─▒nda keepÔÇÖe kaydedince olmad─▒.
Oyunda ba┼člarda epey zorland─▒m ama Deep RoadsÔÇÖdan sonra a├ž─▒ld─▒ sadece MerrillÔÇÖin ayna g├Ârevini yapamad─▒m onu da sonra yapar─▒m diye ertelemi┼čtim birden Qunari ayaklanmas─▒ ├ž─▒k─▒nca arada kaynad─▒ gitti.
Yaz─▒n tekrar oynay─▒nca kaydederim art─▒k zaten duydu─čuma g├Âre InquisitionÔÇÖda ├ž─▒kan karakterlerin ├žo─ču

OriginsÔÇÖtenmi┼č b├╝y├╝c├╝leri InquisitionÔÇÖa al─▒rken Alistair ile Anora ├ž─▒km─▒┼čt─▒ daha kim var bilmiyorum

Bu aralar reva├žta olan Apex Legends oynuyorum. ┼×imdiye kadar hi├žbir battle royale oyununa a┼čina olmam─▒┼čt─▒m ama Apex oynarken e─členiyorum. Tek s─▒k─▒nt─▒ tak─▒m arkada┼č─▒ yok ve bu da oyunu zorla┼čt─▒r─▒yor. Oynayan, oynamak isteyen varsa origins nickinden ekleyeyim.

(Feslegeen) #346

Lords mobile
Gayet ba┼čar─▒l─▒ bir rol oyunu
Klanlar sava┼člar askerler itemler ittifaklar

(Damla) #347

InquisitionÔÇÖa Da2ÔÇÖdeki HawkeÔÇÖ─▒ kaydedemeyince OriginsÔÇÖi oynamaya karar verdim. D├╝n ba┼člad─▒m ve grafikler bir yana konulursa en i├ži dolu ve g├╝zel Dragon Age oyunu. Art─▒k 2 ├žok ruhsuz geliyor ├Âteki oyunlar─▒n yan─▒nda.
T├╝m origin hikayelerini okuduktan sonra human noble ve 2h warrior olarak ba┼člad─▒m ├ž├╝nk├╝ mage olmaktan s─▒k─▒lm─▒┼čt─▒m ve grupta da Morrigan vard─▒ zaten. Ben k─▒l─▒c─▒ bir kere sallayamadan AlistairÔÇÖin adam─▒ yere sermesi durumunu saymazsak gayet g├╝zel gidiyor. Arl Eamon g├Ârevini bitirdim ve atmosfer olsun g├Ârevin kendisi olsun dolu doluydu. CouslandÔÇÖlar─▒n hikayesi de ├žok iyi zaten. ┼×erefsiz Arl Howe
Grey Warden ├╝niformas─▒ giyememek ├╝z├╝c├╝ deri z─▒rhlarla dola┼čacaksam ne anlad─▒m ben Grey Wardenlikten. Parti ├╝yeleri 2ÔÇÖye ve 3ÔÇÖe k─▒yasla daha dolu sanki. Hepsini ho┼čnut tutmak ger├žekten ├žok zor ama. K├Ât├╝ olsan Alistair k├╝s├╝yor herkese yard─▒m etsen Morrigan alay ediyor hediye vererek aray─▒ d├╝zeltmeye ├žal─▒┼č─▒yorum. Sten desen galiba karakterime feci uyuz oluyor. FadeÔÇÖe girmeye ├╝┼čenip ConnorÔÇÖu ├Âld├╝r├╝nce Alistair posta koydu neyse ki aray─▒ d├╝zelttim. Diyaloglar ├žok dikkat istiyor parti ├╝yeleriyle konu┼čmak gerekli ha bir de tavsiyelere uyup ZevranÔÇÖ─▒ ├Âld├╝rmedim ama aptall─▒k m─▒ ettim bilmiyorum. Kilit a├žabildi─či falan da yok.

Edit: Oyunu bitirdim, son sava┼č, karakterler aras─▒ diyaloglar, ta├ž giyme t├Âreni epey duyguland─▒rd─▒ beni. Oyunu 2ÔÇÖye aktar─▒p tekrar oynamaya karar verdim ama OriginsÔÇÖden sonra o kadar bo┼č ve ruhsuz geldi ki kapatt─▒m. Human noble olarak oynamak ├žok g├╝zeldi Cousland hikayesi oyundaki en g├╝zel hikaye olabilir. Arl HoweÔÇÖ─▒ ├Âld├╝r├╝nce mutlu oldum. Hele sonunda FergusÔÇÖu bulmak

AnoraÔÇÖy─▒ krali├že yapmay─▒ planl─▒yordum ama ihanet edince uyuz olup AlistairÔÇÖi tahta ├ž─▒kard─▒m adam ona bile trip att─▒ beni neden kral yapt─▒n diye. Bir de karakterimi ├Âld├╝rmeyi d├╝┼č├╝n├╝yordum ama LelianaÔÇÖya k─▒yamad─▒m.
Oyun epey zorluyor bu arada Fade b├Âl├╝mlerini videolara baka baka tamamlad─▒m. Orzammar t├╝nelleri sa├ž ba┼č yoldurdu hele Branka g├Ârevi kesinlikle travmatikti. Oynayanlar neden bahsetti─čimi anlam─▒┼čt─▒r.

(Ufuk ) #348

Apex benim de ilgimi ├žeken ilk Battle Royale oyunu oldu. Kurdum, birka├ž el att─▒m. E─členceli g├Âr├╝n├╝yor. Fakat hikayesi olmayan oyunlar─▒n atmosferine girmekte zorlan─▒yorum. Bu oyunda da ayn─▒s─▒ oluyor.

M├╝zikleri ┼čahane bu arada. ─░lgimi ├žeken ilk ├Âzelli─či o oldu.

Titanfall evreninde ge├žti─čini ├Â─črenince ilgimi ├žekmi┼čti duvarlardan ko┼čarak adam vururuz diye heyecanlanm─▒╚Öt─▒m ama wall run yokmu┼č. ─░lerde gelir umar─▒m. TitanfallÔÇÖun devam oyunu olan 3.oyun da bu sene i├žerisinde gelecek deniyor hadi bakal─▒m.
Dedi─činiz gibi m├╝zikleri benim de ilgimi ├žekti bir Witcher m├╝zi─či olmasa da battle royale i├žin epik ve g├╝zel k─▒vamda olmu┼č.

(Damla) #350

Dragon Age-Awakening

Origins bitince 2ÔÇÖye ya da OriginsÔÇÖi import edemedi─čim i├žin InquisitionÔÇÖa ba┼člamak istemedi─čimden ek paketlere dadand─▒m. ─░lk oyunda AlistairÔÇÖi tahta ├ž─▒karm─▒┼čt─▒m (it herif bana trip att─▒ bir de bunun i├žin) ve Morrigan ile ├žocu─čumuz olmu┼čtu en son da FereldenÔÇÖdeki Grey WardenÔÇÖlar─▒ d├╝zene sokmak i├žin yola ├ž─▒k─▒yordum. Bana g├Âre oyunun i├žindeki en iyi origin hikayesi olan Cousland WardenÔÇÖ─▒mla AmaranthineÔÇÖe gittim bir bakt─▒m kaleyi darkspawnÔÇÖlar basm─▒┼č olduk├ža karanl─▒k olaylar d├Ân├╝yor. OghrenÔÇÖi bulmak ho┼č s├╝rpriz oldu zaten eski dostlardan kimse kalmam─▒┼č g├Âzler MorriganÔÇÖ─▒, ZevranÔÇÖ─▒ hatta StenÔÇÖi ar─▒yor. Alistair desen kaleyi kurtard─▒ktan sonra gelip DenerimÔÇÖde i┼čler ├žok yo─čun halledersin sen hadi kib by :wink: diyip gitti.

AndersÔÇÖin bu halini g├Âr├╝nce ufak ├žapl─▒ ┼čok ya┼čad─▒m HoweÔÇÖun o─člunu da Grey Warden yapt─▒m bakal─▒m sonumuz ne olacak. Bu bitsin Witch HuntÔÇÖa ba┼člay─▒p MorriganÔÇÖ─▒n pe┼činde kosturaca─č─▒m.

Bir de oyunda Grey Warden olup ├╝niforma giyememek epey yaralad─▒ beni.

Tom ClancyÔÇÖs The Division 2 Open Beta

Oyuna girer girmez kendimi Mart 2016ÔÇÖya ─▒┼č─▒nlanm─▒┼č gibi hissettim. Mekanikler ve aray├╝z ilk oyunla neredeyse birebir ayn─▒. Tabi bu k├Ât├╝ bir ┼čey de─čil ├ž├╝nk├╝ bunlar ilk oyunda zaten ├žok ba┼čar─▒l─▒yd─▒, ikinci oyunda ufak tefek iyile┼čtirmeler ile daha da g├╝zelle┼čmi┼č diyebilirim.

─░lk oyunda mevsim k─▒┼čt─▒ ve New York sokaklar─▒nda dola┼č─▒yorduk, bu sefer baharday─▒z ve Washington DCÔÇÖde geziyoruz. NYÔÇÖu ve karl─▒ atmosferini ├žok be─čendi─čim i├žin ilk oyun bu a├ž─▒dan biraz daha ├Ânde benim i├žin.

DarkzoneÔÇÖda ufak tefek de─či┼čiklikler olmu┼č. Tek bir b├Âlge yerine WashingtonÔÇÖun ├╝├ž y├Ân├╝ne da─č─▒lm─▒┼č ┼čekilde ufak DZ b├Âlgeleri var. Ayr─▒ca art─▒k DZ i├žinde d├╝┼č├╝rd├╝─č├╝n├╝z her e┼čya vir├╝sl├╝ de─čil. ├ço─čunlukla yerden ald─▒─č─▒n─▒z e┼čyalar direkt envanterinize d├╝┼č├╝yor, vir├╝sl├╝ olanlar k─▒rm─▒z─▒ ┼čekilde belirtiliyor ve onlar─▒ da ilk oyundaki gibi helikopter ile deponuza g├Ânderebiliyorsunuz. Son olarak ilk oyunda da b├Âyle miydi hat─▒rlam─▒yorum ama burda da DZ i├žinde ufak ufak g├Ârev b├Âlgeleri bulunuyor.

─░lkini de ilk kez a├ž─▒k beta ile oynad─▒ktan sonra ├žok be─čenip alm─▒┼čt─▒m, ikinci oyunu da oynay─▒nca ├Âzledi─čimi farkettim. Y├╝ksek ihtimal bunu da al─▒p uzun s├╝re oynar─▒m.

(An─▒l) #352

resident evil 4ÔÇÖ├╝ bitirdikten sonra dark souls 3ÔÇÖe ba┼člad─▒m tekrar. sekiro: shadows die twiceÔÇÖa 469 lira vermemekte kararl─▒y─▒m :ÔÇÖ)

284 liradan ├ž─▒kan oyunu 469 liraya y├╝kselttiler, halen pi┼čmanl─▒k duyuyorum ├ž─▒kar ├ž─▒kmaz ├Ân sipari┼č yapmad─▒─č─▒m i├žin. of.

Battle Brothers

Uzun s├╝redir oynuyorum. Mount and blade ve hex strateji kar─▒┼č─▒m─▒ bir oyun. Fantastik bir d├╝nyada paral─▒ asker birli─či olu┼čturuyoruz ve t├╝rl├╝ hilkat garibelerine kar┼č─▒ can─▒m─▒z─▒ ortaya koyarak para kazan─▒yoruz. Oyun cidden zor, ┼čans faktor├╝n├╝n oynan─▒┼čta pay─▒ b├╝y├╝k, yine de t├╝r├╝n├╝n tek ├Ârne─či olabilir.

Yap─▒mc─▒ firma ├Ânce b─▒rakt─▒ oyunu. ┼×imdilerde aktif olarak geli┼čtirilmeye devam ediyor. 2.dlc si ├ž─▒kacak. ├ço─ču ki┼čiye hitap etmeyebilir ama hi├ž de─čilse bir g├Âz at─▒lmal─▒.

─░yi ki yapmam─▒┼čs─▒n─▒z bo┼čverin. 284 lira ucuz mu yani? Hikaye oyunu online de─čil, bir ka├ž ay sonrada oynasan─▒z kayb─▒n─▒z yok. Ayr─▒ca olduk├ža uygun fiyata alm─▒┼č olacaks─▒n─▒z. Mevcut ┼čartlarda ├Ân sipari┼čle indirime girmeden verilen paraya yaz─▒k ve gereksiz l├╝ks. En pop├╝ler oyunlar bile bir ka├ž aya yar─▒ fiyat─▒na d├╝┼č├╝yor az sabretmeliyiz.

(─░brahim ┼×ahin) #355

Ve FM19 ├žukuruna tekrar d├╝┼čt├╝m, Erzurumspor kariyeri yap─▒yorum. Memlekete hizmet vakti geldi :smiley:

Allah sab─▒r versin, itina ile uzak duruyorum FMÔÇÖden. Bir ba┼člarsam i┼č g├╝├ž, sorumluluk aksayacak.

Son 3 ay─▒m─▒ i┼čgal etmi┼č oyun. Norve├ž liginden SogndalÔÇÖ─▒ se├žerim taa CM 01-02ÔÇÖden beri. Bu oyunu oynamam─▒n amac─▒n─▒ defalarca sorguluyorum gene de oynuyorum. SogndalÔÇÖ─▒n T├╝rkiyeÔÇÖdeki tek taraftar─▒y─▒m zannedersem. Hayalim bir g├╝n oraya gidip orada SogndalÔÇÖ─▒n ma├ž─▒n─▒ seyretmek.

Hatta ge├žen Erzurumsporun ma├ž ├Âzetinde Kristien Fardal OpsethÔÇÖi g├Ârd├╝m.O da SogndalÔÇÖ─▒n eski futbolcusudur. G├Âr├╝nce evlad─▒m─▒ g├Ârm├╝┼č gibi sevindim. Sanki eski hocas─▒yd─▒m ve bir ge├žmi┼čimiz vard─▒. Sanki kar┼č─▒s─▒na ├ž─▒ksam vay hocam siz de mi burdayd─▒n─▒z diyecek, sar─▒lacaz birbirimize bol ┼čanslar dileyece─čiz.

─░nsan garip oluyor, ├žok bilinmeyen bir ligdeki tak─▒m─▒ ├žok iyi tan─▒y─▒p sonra futbolcusunu T├╝rkiyeÔÇÖde g├Âr├╝nce. Eski FMÔÇÖciler bilir Freddy AduÔÇÖyu ├çaykur RizeÔÇÖde g├Ârmek gibi.

Neyse bu oyuna bir son vermem gerek.

(─░brahim ┼×ahin) #359

Bu sene oyuna klasik olarak Kar┼č─▒yaka ile ba┼člad─▒m. FM di─čer i┼člerimi aksatt─▒─č─▒ i├žin kariyerime ara verme karar─▒ ald─▒m. 2-3 ay ├žok g├╝zel gidiyordu ama ta ki d├╝ne kadar. D├╝n misafir gelen arkada┼člar─▒m FM muhabbeti ├ževirince danan─▒n kuyru─ču koptu.

(Yakup Alio─člu) #360

Yillar ├Ânce FM 2005 ya da 2006 olabilir ─░ngiltere liginden Hull City kulubune almistim. Bu ya┼čima kadar hala unutumadi─čim ve en zevk aldigim sezonlari yasamistim 3-4 kademe asa─čidan takimi alarak yillar icerisinde Premier lige cikartmistim. Ancak hayallerde gercekle┼čebilecek sezonlar, do─čru oyuncu secimleri, dogru yatirimlar gercekten Fatih Terim modunda egonun dibine vurdugum, bagirislar ve gururla inanilmaz sezonlar yasadigim bir oyundu. Tabi ancak b├Âyle bir y├╝kseli┼č oyunda olur san─▒rdim.
Yillar sonra ger├žek Hull City ayni benim oyunumda oldu─ču gibi sirayla ligleri gecerek Premier lige cikarak destansi bir i┼č basariyordu.

(Do─čan) #361

Yeni ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒m APEX. B├Âyle oyunlar ├Âm├╝r t├╝ketiyor. Bilin├žli oynanmad─▒─č─▒ zaman hayat─▒n─▒z─▒ ertelemenize sebep olabiliyorlar. O y├╝zden, bilgisayar ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒na, e─čer ki yaz─▒l─▒m/m├╝hendislik ├╝zerine yo─čunla┼č─▒l─▒yorsa, kar┼č─▒ olmasam da oyun ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒ konusunda ki┼činin kendisini kontrol edebilmesi gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Yoksa sonucunda, geriye bakt─▒─č─▒n─▒zda ellerinizde bo┼ča ge├žirilmi┼č seneler kal─▒yor. Dikkat etmek, kontrol alt─▒na almak gerek.

He, i┼činiz g├╝c├╝n├╝z elinizdedir. Bir raddeye kadar kabul edilebilir ancak ├Â─črenci gen├žler i├žin kontrols├╝z oyun bir zehir. Hi├ž yoktan bu oyunlar─▒ oynarken ingilizce konu┼čman─▒z─▒ geli┼čtirmeye ├žal─▒┼č─▒n.

Hikayeli oyunlarda durum biraz daha insafl─▒ ama rekabet├ži oyunlar─▒n sonu dengeyi tutturamazsan─▒z s─▒k─▒nt─▒l─▒ bir yere ├ž─▒k─▒yor. ├ľrne─čin, eski kald─▒─č─▒m yurtta, LOL oynayan ama ─░t├╝, Yt├╝, Bo─čazi├žiÔÇÖnde m├╝hendislik okuyan, not ortalamalar─▒ da gayet ├╝st seviye olan hatta yan dal bile yapanlar vard─▒. Dengeyi tutmak ├Ânemli.

(Muhammet Topcu) #362

─░lgimi ├žekti, deneyece─čim. ├ľzellikle se├žilmi┼č ki┼či sensin, d├╝nyay─▒ kurtar temal─▒ bir fantastik evren olmamas─▒ ho┼čuma gitti. Paral─▒ asker cand─▒r.

(Tansel Diplikaya) #363

Child of LightÔÇÖ─▒ bitirdim. Umdu─čumdan ├žok daha uzun s├╝rd├╝ oyun. Gayet keyifli bir oynan─▒┼č sunuyor. M├╝zikleri, ├žizimleri ortam─▒ gayet iyi olmu┼č. Arada b├Âyle 2B el ├žizimleriyle yap─▒lm─▒┼č oyunlar g├╝zel oluyor. Bana g├Âre tek eksikli─či karakter seslendirmeleri olmamas─▒.

┼×imdi AssassinÔÇÖs Creed serisine 3. oyunla devam ediyorum. ┼×imdiye kadar g├Âzlemledi─čim ├ľnceki oyunlar─▒n havas─▒ndan ├ž─▒km─▒┼č biraz. Ezio 3lemesindeki tad─▒ alam─▒yorum. Karakterle bir ├Âzde┼čle┼čme yapamad─▒m bir t├╝rl├╝. Daha 3. Sekansa yeni ge├žtim. Bakal─▒m.

FPS t├╝r├╝nde ├žok iyi oynayamad─▒─č─▒m i├žin ├žok oyunculu FPS oyunlar─▒ benim i├žin ├žok s─▒k─▒c─▒ oluyor z─▒rt p─▒rt ├Âld├╝─č├╝m i├žin :smile: O y├╝zden zorluk seviyesini ayarlayabil─čim senaryolu tek oyunculu olanlar─▒ tercih ediyorum. Bir FortniteÔÇÖa bakm─▒┼čt─▒m 1 saat oyna─▒ktan sonra sildim. y├╝zden ApexÔÇÖe de hi├ž bakmad─▒m. Videolar─▒ndan b├╝y├╝k oranda ayn─▒ym─▒┼č gibi geldi.

Oyun oynarken ger├žekten ba┼č─▒na otururken bir s├╝re s─▒n─▒r─▒ koymak laz─▒m, yoksa i┼čin ucu ka├ž─▒yor. Ben ak┼čam oynuyorum genelde oyuna ba┼člarken de alarm kuruyorum kaapatmak i├žin.