Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

GTA: San Andreas’ı oynamaya başladım. Bir çok şeyi unutmuşum. Keşke şu oyunu bir elden geçirseler.

4 Beğeni

Ben de yeni motorlarla eskinin güzel oyunlarının remake’lerinin yapılmasını çok istiyorum. Resident Evil 2 ile remake’lerin ne kadar başarılı olabileceğini gördük zaten.

1 Beğeni

Aynen. Mafia 1’de yeniden yapılması gereken oyunların başında geliyor.

Titanfall 2

Herkes övüyordu, şöyle iyi böyle güzel. İçten içe hep bir şüphelenme durumu yaşarım böyle konularla ilgili. Fakat ilk sinematik girdiğinde ve diyalogları duyup fena halde etkilenmem ile birlikte bu önyargı tamamen kırıldı.

Abi çok ciddiyim, bu seri ve bu yapımcı güncel EA’in elinde olan en iyi şey. Titanfall 2 ne zamandır beklediğim Sci-Fi FPS oyunuymuş benim. Respawn’ı cidden tebrik ediyorum.

Vanillia Call of Duty klonu beklerken, oynanışı delicesine güzel olan ve hikayesiyle etkileyen bir oyunla karşı karşıya kaldım. Multi’si de bir o kadar bağımlılık yaratıyor.

PS Store’da şuan 27₺. Kaçıran ve oynamak isteyen düşünmeden alsın.

2 Beğeni

image
Tyranny’yi 25 saatlik bir maratonun ardından bitirmiş bulunuyorum. Bir tiranın tüm dünyaya düzenlediği fethin içerisinde yer alan bir askeri yönlendirdiğimiz oyunda, kötü safta yer alıyoruz. Çokça vicdanımızı ezecek, bizleri ikilemde bırakacak durumlarda kalıyoruz. Fatebinder adı verilen, üstlerimizden aldığımız yetkiye dayanarak savaş alanında yargıç vazifesini yerine getiren sayılı askerden biri olan karakterimizin karşısına hüküm vermesi gereken türlü türlü olaylar çıkıyor. Onlarca topluluğun olduğu bu oyunda kimseyi aynı anda memnun edemiyorsunuz. Üstelik Overlord’umuz Kyros ise bizim sonlandırmamız gereken, Edict adı verilen türlü türlü lanet büyüleri yolluyor diyara.

Uzun zamandır kötü tarafı oynadığımız bir oyun içerisinde yer almamıştım. Güzel bir deneyim oldu benim için. İzometrik RYO sevenlere şiddetle tavsiye edilir. Obisidan yine döktürmüş.

4 Beğeni

Bu ara ne oynuyorum? Tabi ki football manager 2019. Birkaç kariyer yapıyorum. Beşiktaş ve Tokatspor haricinde bir de özel db kullanarak farklı şeyler deniyorum. FM dışında motorsport manager, world of warcraft, astonia :sweat_smile: gibi oyunları oynuyorum. Bir de mobilden game of sultans.

1 Beğeni

Game of Sultans’ın reklamları kadar itici başka reklam görmedim henüz. Genelde öne çıkan oyunları oynamayı denerim ama o oyuna +1 indirme sayısı daha kazandırmamak için indirmemiştim. Reklamları hem tarihimize hem de kadınlara hakaret ediyor :confused:

Astonia, Diablo’yu anımsatıyor bana. İleride denemek istedim.

1 Beğeni

Kenshi oynuyorum.

Oyunu tanımlamak zor. Rpg, rts, sim vs. her şeyden azar azar var.

Oyunun herhangi bir hikayesi yok. Yeni oyun başlatmadan önce “başlangıç durumlarından” birini seçiyorsunuz ve oyunu dalıyorsunuz. Tamamen özgürsünüz. Hırsız olabilirsiniz, ticarete atılabilirsiniz, korkulan bir savaşçı olup tüccar kervanlarına el koyabilirsiniz. Kendinizi sınırlandırmayın.

Oyun dünyasının “scale” sistemi size bağlı değil. Oyunun başında osuruktan nem kapar halde başlıyorsunuz. Etrafta aç aç dolaşarak yemek arayan, silah tutmasını bilmeyen haydutlar bile sizi ezip geçebilir. “Seni öldürmeyen şey güçlendirir.” lafına sadık kalıyor oyun. Defansınızı mı geliştireceksiniz? Saldırıları savuşturun. Daha mı atletik olmak istiyorsunuz? Koşun. Örnekler çoğaltılabilir.

Grafik anlamda pek üstün değil. Genelde grafiğe takılmadığım için çok önemli değil. Ayrıca ssdniz yoksa harita durmadan yüklenecektir, ona dikkat edin.

Steam’de 50 tl. Normalde indirimi bekleyecektim ama bence fiyatı gayet makul. Kolay sıkılan biri değilseniz 500 hatta 1000 saat oynayabilirsiniz.

3 Beğeni

Aslında oyunda itici olan çok sayıda oyuncu da var ama tanıştığım ve sohbet ettiğim arkadaşlar var ve bırakması şimdilik zor geliyor.
Astonia’nın yeri bende ayrıdır. İlk online rpg oyunumdu. O dönemler 1 ay deneme süresi sonrasında aylık ücreti vardı. Bende öğrencilikten dolayı sadece o 1 aylık kısmı oynardım. :rofl: Sonrasında da yeni hesap baştan başlardım. Oyuncu kalitesi çok üstteydi. Yardımlaşma ve güven fazlasıyla vardı. Hep bir aylık kısmı oynayınca oyunun belli kısmında baya geliştirmiştim kendimi. İlk hesapla 11. seviyeye gelebilmişken 7-8 hesap sonra 36. seviyeyi gördüm. Artık oyunu çıkaranlar devam ettirmiyor ama datasını paylaştıklarından bir çok özel server var. İki çeşidi var. Astonia 3 ve Astonia 3.5 Genel olarak aynı olsalar da oyunda bazı özelliklerde farklılaşıyorlar.

1 Beğeni

Beğendiğim bir oyun bulamayınca tekrar Dragon Age serisini oynamaya karar verdim. Origins’i mage olarak oynayıp Leliana ile büyük bir aşk yaşadım (bu gruba doğru özellikleri verirseniz epey etkili olabiliyor bir fireball ile 5 darkspawn öldürdüğümü bilirim) Awakening’de Vigil’s Keep’i tam olarak muhafaza edemediğimden epey bir companion kaybettim neyse ki Nathaniel ile Anders yanımdaydı. Dragon Age 2’de 2h warrior’dum yine mage rebellion u destekledim ileride yiyeceği haltları bile bile Anders’i romanceladım. Carver uyuzundan sonra Bethany ile oynamak çok güzeldi. Oyunum DLC’siz olduğundan Sebastian’ı gruba alamamak ve Legacy’i oynayamamak epey üzdü. Şimdi tekrardan Inquisition’a başladım bu defa Rogue Trevelyan olarak oynuyorum, yine mage’ler ile ittifak yaptım okuldan sonra eve gelip elfroot toplaya toplaya hinterlands’da dolaşıyorum sinir stres kalmıyor henüz Skyhold’a yeni ayak bastım Cassandra’dan sonra kimi romance edeceğimi seçemedim.

1 Beğeni

Ben de epey sevdim bu oyunu. Ayrıca Elder Scrolls Blade’de harika bir mobil oyunu olmuş. Servisteki zamanımı genelde kitap okuyarak geçiriyordum ama çok ciddi iki rakibi çıktı şimdi…

PC dünyasında ise etkinliğim artık giderek azaldı. Ne Witcher 3 ne Skyrim ne de Deus Ex: Mankind Divided’ın dünyasına adam akıllı girdim. O yüzden en azından küçük oyunlara yöneleyim diyordum. INSIDE’a başlayacağım umarım artık bir ara! Bir arkadaşımın tavsiyesiyle de Oxygen Not Included’a başlamayı düşünüyorum.

Town of Salem için bir Kayıp Rıhtm ekibi kursak mı bilemedim sevgili oyunseverler. Onu sizin takdirinize bırakıyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Uzun zamandır Dishonored oynuyorum. 17 saat sürmüş. Oynarken gayet keyif aldım ve sıkıldığım anlar pek az oldu. Bununla birlilkte senaryosunun çok etkileyici olduğu söylenemez, az çok tahmin edilebilir ilerleyiş açısından.

Zaten küçük kraliçeyi bu kadar çabuk kurtarmamızdan sonra başka ne olabilirdi ki! Ekip tabii ki Corvo’yu kullanıyordu. Zaten git şunu öldür bunu öldür tamamiyle AC1’in en eleştirilen yönüne benziyordu.

Şu sıralar Dragon Age 4 çıkana kadaf benzer havada bir oyun arıyorum yazın oynamak için. Skyrim videoları izliyorum oyun güzele benziyor ama fazla karmaşık gibi. Çok tecrübeli bir oyuncu değilim açıkçası Origins’in Fade kısmını wikiden bakarak geçmiştim Inquisition’da ise Hinterlands görevleri zorlamıştı. Dragon Age’de sevdiğim olay karakterin kendine ait bir hayatı olmasıydı arkadaşları, sevgilisi, origin hikayesine göre değişik idealleri vardı tüm karakterlerin Skyrim’de aynı havayı yakalayabilir miyim bilmiyorum evren Thedas kadar zengin gözuküyor, önerilere açığım.

2 Beğeni

Oynamadıysan Witcher serisine bakabilirsin.

Veeeee sonunda çıktı gönlümün sultanı. Yine bir paradox efsanesi başlıyor. Yine bir Grand Strategy…
Imperator: Rome

3 Beğeni

Yine bütün param DLC lere gidecek galiba. :confused:

Torrent candır. Aldım mı sandın, kaptım da kaçtım…

Şaka niyetli olduğunu düşünüyorum. Özellikle de 60 liralık bir oyun için.

2 Beğeni

Yooo gayet ciddiyim…