Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #404

─░├žeri─čini g├Âremesekde UnderworldÔÇÖda (cehennem gibi bir mekan) ilerlerken buluyor ve kapa─č─▒nda manken gibi biri g├Âr├╝n├╝yor. ├ç─▒kt─▒─č─▒ nokta yine ayn─▒. Benim orada bekledi─čim NeroÔÇÖnun ÔÇťBunu kesin Dante burada b─▒rakm─▒┼čt─▒r.ÔÇŁ deyip bir yere f─▒rlatmas─▒yd─▒.

GTA: San AndreasÔÇÖ─▒ oynamaya ba┼člad─▒m. Bir ├žok ┼čeyi unutmu┼čum. Ke┼čke ┼ču oyunu bir elden ge├žirseler.

(Arda) #406

Ben de yeni motorlarla eskinin g├╝zel oyunlar─▒n─▒n remakeÔÇÖlerinin yap─▒lmas─▒n─▒ ├žok istiyorum. Resident Evil 2 ile remakeÔÇÖlerin ne kadar ba┼čar─▒l─▒ olabilece─čini g├Ârd├╝k zaten.

Aynen. Mafia 1ÔÇÖde yeniden yap─▒lmas─▒ gereken oyunlar─▒n ba┼č─▒nda geliyor.

Titanfall 2

Herkes ├Âv├╝yordu, ┼č├Âyle iyi b├Âyle g├╝zel. ─░├žten i├že hep bir ┼č├╝phelenme durumu ya┼čar─▒m b├Âyle konularla ilgili. Fakat ilk sinematik girdi─činde ve diyaloglar─▒ duyup fena halde etkilenmem ile birlikte bu ├Ânyarg─▒ tamamen k─▒r─▒ld─▒.

Abi ├žok ciddiyim, bu seri ve bu yap─▒mc─▒ g├╝ncel EAÔÇÖin elinde olan en iyi ┼čey. Titanfall 2 ne zamand─▒r bekledi─čim Sci-Fi FPS oyunuymu┼č benim. RespawnÔÇÖ─▒ cidden tebrik ediyorum.

Vanillia Call of Duty klonu beklerken, oynan─▒┼č─▒ delicesine g├╝zel olan ve hikayesiyle etkileyen bir oyunla kar┼č─▒ kar┼č─▒ya kald─▒m. MultiÔÇÖsi de bir o kadar ba─č─▒ml─▒l─▒k yarat─▒yor.

PS StoreÔÇÖda ┼čuan 27Ôé║. Ka├ž─▒ran ve oynamak isteyen d├╝┼č├╝nmeden als─▒n.

(Muhammet Topcu) #409

image
TyrannyÔÇÖyi 25 saatlik bir maratonun ard─▒ndan bitirmi┼č bulunuyorum. Bir tiran─▒n t├╝m d├╝nyaya d├╝zenledi─či fethin i├žerisinde yer alan bir askeri y├Ânlendirdi─čimiz oyunda, k├Ât├╝ safta yer al─▒yoruz. ├çok├ža vicdan─▒m─▒z─▒ ezecek, bizleri ikilemde b─▒rakacak durumlarda kal─▒yoruz. Fatebinder ad─▒ verilen, ├╝stlerimizden ald─▒─č─▒m─▒z yetkiye dayanarak sava┼č alan─▒nda yarg─▒├ž vazifesini yerine getiren say─▒l─▒ askerden biri olan karakterimizin kar┼č─▒s─▒na h├╝k├╝m vermesi gereken t├╝rl├╝ t├╝rl├╝ olaylar ├ž─▒k─▒yor. Onlarca toplulu─čun oldu─ču bu oyunda kimseyi ayn─▒ anda memnun edemiyorsunuz. ├ťstelik OverlordÔÇÖumuz Kyros ise bizim sonland─▒rmam─▒z gereken, Edict ad─▒ verilen t├╝rl├╝ t├╝rl├╝ lanet b├╝y├╝leri yolluyor diyara.

Uzun zamand─▒r k├Ât├╝ taraf─▒ oynad─▒─č─▒m─▒z bir oyun i├žerisinde yer almam─▒┼čt─▒m. G├╝zel bir deneyim oldu benim i├žin. ─░zometrik RYO sevenlere ┼čiddetle tavsiye edilir. Obisidan yine d├Âkt├╝rm├╝┼č.

(Erman G├╝nseren) #410

Bu ara ne oynuyorum? Tabi ki football manager 2019. Birka├ž kariyer yap─▒yorum. Be┼čikta┼č ve Tokatspor haricinde bir de ├Âzel db kullanarak farkl─▒ ┼čeyler deniyorum. FM d─▒┼č─▒nda motorsport manager, world of warcraft, astonia :sweat_smile: gibi oyunlar─▒ oynuyorum. Bir de mobilden game of sultans.

Game of SultansÔÇÖ─▒n reklamlar─▒ kadar itici ba┼čka reklam g├Ârmedim hen├╝z. Genelde ├Âne ├ž─▒kan oyunlar─▒ oynamay─▒ denerim ama o oyuna +1 indirme say─▒s─▒ daha kazand─▒rmamak i├žin indirmemi┼čtim. Reklamlar─▒ hem tarihimize hem de kad─▒nlara hakaret ediyor :confused:

Astonia, DiabloÔÇÖyu an─▒msat─▒yor bana. ─░leride denemek istedim.

Kenshi oynuyorum.

Oyunu tan─▒mlamak zor. Rpg, rts, sim vs. her ┼čeyden azar azar var.

Oyunun herhangi bir hikayesi yok. Yeni oyun ba┼člatmadan ├Ânce ÔÇťba┼člang─▒├ž durumlar─▒ndanÔÇŁ birini se├žiyorsunuz ve oyunu dal─▒yorsunuz. Tamamen ├Âzg├╝rs├╝n├╝z. H─▒rs─▒z olabilirsiniz, ticarete at─▒labilirsiniz, korkulan bir sava┼č├ž─▒ olup t├╝ccar kervanlar─▒na el koyabilirsiniz. Kendinizi s─▒n─▒rland─▒rmay─▒n.

Oyun d├╝nyas─▒n─▒n ÔÇťscaleÔÇŁ sistemi size ba─čl─▒ de─čil. Oyunun ba┼č─▒nda osuruktan nem kapar halde ba┼čl─▒yorsunuz. Etrafta a├ž a├ž dola┼čarak yemek arayan, silah tutmas─▒n─▒ bilmeyen haydutlar bile sizi ezip ge├žebilir. ÔÇťSeni ├Âld├╝rmeyen ┼čey g├╝├žlendirir.ÔÇŁ laf─▒na sad─▒k kal─▒yor oyun. Defans─▒n─▒z─▒ m─▒ geli┼čtireceksiniz? Sald─▒r─▒lar─▒ savu┼čturun. Daha m─▒ atletik olmak istiyorsunuz? Ko┼čun. ├ľrnekler ├žo─čalt─▒labilir.

Grafik anlamda pek ├╝st├╝n de─čil. Genelde grafi─če tak─▒lmad─▒─č─▒m i├žin ├žok ├Ânemli de─čil. Ayr─▒ca ssdniz yoksa harita durmadan y├╝klenecektir, ona dikkat edin.

SteamÔÇÖde 50 tl. Normalde indirimi bekleyecektim ama bence fiyat─▒ gayet makul. Kolay s─▒k─▒lan biri de─čilseniz 500 hatta 1000 saat oynayabilirsiniz.

(Erman G├╝nseren) #413

Asl─▒nda oyunda itici olan ├žok say─▒da oyuncu da var ama tan─▒┼čt─▒─č─▒m ve sohbet etti─čim arkada┼člar var ve b─▒rakmas─▒ ┼čimdilik zor geliyor.
AstoniaÔÇÖn─▒n yeri bende ayr─▒d─▒r. ─░lk online rpg oyunumdu. O d├Ânemler 1 ay deneme s├╝resi sonras─▒nda ayl─▒k ├╝creti vard─▒. Bende ├Â─črencilikten dolay─▒ sadece o 1 ayl─▒k k─▒sm─▒ oynard─▒m. :rofl: Sonras─▒nda da yeni hesap ba┼čtan ba┼člard─▒m. Oyuncu kalitesi ├žok ├╝stteydi. Yard─▒mla┼čma ve g├╝ven fazlas─▒yla vard─▒. Hep bir ayl─▒k k─▒sm─▒ oynay─▒nca oyunun belli k─▒sm─▒nda baya geli┼čtirmi┼čtim kendimi. ─░lk hesapla 11. seviyeye gelebilmi┼čken 7-8 hesap sonra 36. seviyeyi g├Ârd├╝m. Art─▒k oyunu ├ž─▒karanlar devam ettirmiyor ama datas─▒n─▒ payla┼čt─▒klar─▒ndan bir ├žok ├Âzel server var. ─░ki ├že┼čidi var. Astonia 3 ve Astonia 3.5 Genel olarak ayn─▒ olsalar da oyunda baz─▒ ├Âzelliklerde farkl─▒la┼č─▒yorlar.

(Damla) #414

Be─čendi─čim bir oyun bulamay─▒nca tekrar Dragon Age serisini oynamaya karar verdim. OriginsÔÇÖi mage olarak oynay─▒p Leliana ile b├╝y├╝k bir a┼čk ya┼čad─▒m (bu gruba do─čru ├Âzellikleri verirseniz epey etkili olabiliyor bir fireball ile 5 darkspawn ├Âld├╝rd├╝─č├╝m├╝ bilirim) AwakeningÔÇÖde VigilÔÇÖs KeepÔÇÖi tam olarak muhafaza edemedi─čimden epey bir companion kaybettim neyse ki Nathaniel ile Anders yan─▒mdayd─▒. Dragon Age 2ÔÇÖde 2h warriorÔÇÖdum yine mage rebellion u destekledim ileride yiyece─či haltlar─▒ bile bile AndersÔÇÖi romancelad─▒m. Carver uyuzundan sonra Bethany ile oynamak ├žok g├╝zeldi. Oyunum DLCÔÇÖsiz oldu─čundan SebastianÔÇÖ─▒ gruba alamamak ve LegacyÔÇÖi oynayamamak epey ├╝zd├╝. ┼×imdi tekrardan InquisitionÔÇÖa ba┼člad─▒m bu defa Rogue Trevelyan olarak oynuyorum, yine mageÔÇÖler ile ittifak yapt─▒m okuldan sonra eve gelip elfroot toplaya toplaya hinterlandsÔÇÖda dola┼č─▒yorum sinir stres kalm─▒yor hen├╝z SkyholdÔÇÖa yeni ayak bast─▒m CassandraÔÇÖdan sonra kimi romance edece─čimi se├žemedim.

(Onur Uslu) #415

Ben de epey sevdim bu oyunu. Ayr─▒ca Elder Scrolls BladeÔÇÖde harika bir mobil oyunu olmu┼č. Servisteki zaman─▒m─▒ genelde kitap okuyarak ge├žiriyordum ama ├žok ciddi iki rakibi ├ž─▒kt─▒ ┼čimdiÔÇŽ

(Onur Uslu) #416

PC d├╝nyas─▒nda ise etkinli─čim art─▒k giderek azald─▒. Ne Witcher 3 ne Skyrim ne de Deus Ex: Mankind DividedÔÇÖ─▒n d├╝nyas─▒na adam ak─▒ll─▒ girdim. O y├╝zden en az─▒ndan k├╝├ž├╝k oyunlara y├Âneleyim diyordum. INSIDEÔÇÖa ba┼člayaca─č─▒m umar─▒m art─▒k bir ara! Bir arkada┼č─▒m─▒n tavsiyesiyle de Oxygen Not IncludedÔÇÖa ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Town of Salem i├žin bir Kay─▒p R─▒htm ekibi kursak m─▒ bilemedim sevgili oyunseverler. Onu sizin takdirinize b─▒rak─▒yorum :slightly_smiling_face:

(Wifhty Zet) #417

Uzun zamand─▒r Dishonored oynuyorum. 17 saat s├╝rm├╝┼č. Oynarken gayet keyif ald─▒m ve s─▒k─▒ld─▒─č─▒m anlar pek az oldu. Bununla birlilkte senaryosunun ├žok etkileyici oldu─ču s├Âylenemez, az ├žok tahmin edilebilir ilerleyi┼č a├ž─▒s─▒ndan.

Zaten k├╝├ž├╝k krali├žeyi bu kadar ├žabuk kurtarmam─▒zdan sonra ba┼čka ne olabilirdi ki! Ekip tabii ki CorvoÔÇÖyu kullan─▒yordu. Zaten git ┼čunu ├Âld├╝r bunu ├Âld├╝r tamamiyle AC1ÔÇÖin en ele┼čtirilen y├Ân├╝ne benziyordu.

(Damla) #418

┼×u s─▒ralar Dragon Age 4 ├ž─▒kana kadaf benzer havada bir oyun ar─▒yorum yaz─▒n oynamak i├žin. Skyrim videolar─▒ izliyorum oyun g├╝zele benziyor ama fazla karma┼č─▒k gibi. ├çok tecr├╝beli bir oyuncu de─čilim a├ž─▒k├žas─▒ OriginsÔÇÖin Fade k─▒sm─▒n─▒ wikiden bakarak ge├žmi┼čtim InquisitionÔÇÖda ise Hinterlands g├Ârevleri zorlam─▒┼čt─▒. Dragon AgeÔÇÖde sevdi─čim olay karakterin kendine ait bir hayat─▒ olmas─▒yd─▒ arkada┼člar─▒, sevgilisi, origin hikayesine g├Âre de─či┼čik idealleri vard─▒ t├╝m karakterlerin SkyrimÔÇÖde ayn─▒ havay─▒ yakalayabilir miyim bilmiyorum evren Thedas kadar zengin g├Âzuk├╝yor, ├Ânerilere a├ž─▒─č─▒m.

(Tansel Diplikaya) #419

Oynamad─▒ysan Witcher serisine bakabilirsin.

Veeeee sonunda ├ž─▒kt─▒ g├Ânl├╝m├╝n sultan─▒. Yine bir paradox efsanesi ba┼čl─▒yor. Yine bir Grand StrategyÔÇŽ
Imperator: Rome

Yine b├╝t├╝n param DLC lere gidecek galiba. :confused:

Torrent cand─▒r. Ald─▒m m─▒ sand─▒n, kapt─▒m da ka├žt─▒mÔÇŽ

Korsan oyunu uzun s├╝re ├Ânce b─▒rakt─▒m :slight_smile: . Bence Paradox, iyi ├žal─▒┼č─▒rsa e─čer, e─člencesi hi├ž bitmeyen oyunlar yapabiliyor. CK2ÔÇÖyi indirimle 15ÔÇÖe, DLC leri -Holy Fury hari├ž- 50 liraya geldi. Nereden bak─▒l─▒rsa bir bak─▒ma s─▒n─▒rs─▒z oynan─▒┼č sunan bir oyun i├žin yeter bence. ─░ndirimsiz al─▒nmaz tabii ki, Holy Fury ┼čuan 32 lira.