Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

As─▒l zaten o g├Ârevi yap :smile:

(Damla) #467

Aynen mesaj─▒ iletmeyip biraz ilerleyece─čim ana g├Ârevde sonra da Dark Brotherhood ya da Thieves GuildÔÇÖe girece─čim ikisinin de ilk g├Ârevleri elimde.

(Ahmet Boyraz) #468

Dota oynayan ├žok az san─▒r─▒m. E─čer hala aktif olarak oynuyorsan─▒z beraber birka├ž oyun atabiliriz. :slight_smile:

(Damla) #469

G├╝ncelleme: SkyrimÔÇÖde ana g├Ârevden ilerleyip fus ro dah atabilecek seviyeye geldim. Thalmor el├žili─čine gitmeden sneak kasmaya karar verdim. Oynad─▒─č─▒m en manyak oyunlardan birisi muhtemelen. Diyalog k─▒sm─▒ Dragon AgeÔÇÖin eline su d├Âkemez (Ne de─či┼čik replikler vard─▒ originsde) ama da─čda bay─▒rda ko┼čarken ├Ân├╝me ├ž─▒kanlar,karakterin ba─č─▒ms─▒z ya┼čam─▒, g├Ârev bollu─ču a├ž─▒─č─▒ kapat─▒yor. Baz─▒ ┼čeyler ├žok g├Âze ├žarp─▒yor ama. Resmen 6 ki┼čiyle WhiterunÔÇÖu ald─▒k sgdhfhf. Yine de g├╝zel oyun sneakÔÇÖim 16 olmas─▒na ra─čmen Dark Brotherhood ve Thieves Guild g├Ârevlerine bula┼čmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum final d├Âneminde SkyrimÔÇÖe bula┼čmam hic iyi olmad─▒.

(H├╝seyin g├Âk) #470

images%20(21)

D├╝n itibari ile mobil platformlar i├žin ├ž─▒km─▒┼č bir oyundur.Oyunun konusu metroda ba┼čl─▒yor ve ani bir zaman k─▒r─▒lmas─▒ veya ba┼čka bi┼čey ile insanlar birden tarih ├Âncesine d├Ân├╝yor.Baz─▒ teknolojik envanterler olmas─▒na ra─čmen tamamen s─▒f─▒rdan ve ilkel y├Ântemler ile ├╝retim,sava┼č,ticaret vs gibi ┼čeyleri yap─▒yoruz.A├ž─▒k d├╝nya oyunu olmas─▒ sayasinde rahatl─▒kla harita i├žinde ki alanlar da hareket edilebiliyor.5-10 g├Ârevlerden sonra ula┼č─▒m ve gezi envanterleri a├ž─▒l─▒yor.Bu sayede di─čer adalara da gitme imkan─▒ oluyor.Oyunu tavsiye ederim.

(H├╝seyin g├Âk) #471

Evet aradan bir hafta ge├žti ve 40lvl olmu┼č biri olarak biraz daha a├ž─▒klay─▒c─▒ bilgi verim bu g├╝z├╝de ve ender ┼čekilde ki kaliteli oyun hakk─▒nda.

─░lk ├Ânce harita sistemi hakk─▒nda bilgi verim.Oyunda devasa bir harita var desem yalan olmaz her ada kendi i├žinde 3-4 tane k├╝├ž├╝k adac─▒klar bar─▒nd─▒r─▒yor ve 10 lvl ve 60 lvlÔÇÖe kadar ada mevcut.Her ada 5 farkl─▒ dinazor ve o iklime g├Âre envanterler bar─▒nd─▒r─▒yor.Ama adalarda s├Âyle bir s─▒k─▒nt─▒ mevcut 30lvl olunca bile o seviyede ki hatta 25lvl adada bile a┼č─▒r─▒ zorlanma oluyor.Adalara seyahat oyun i├ži coin ile ├žok d├╝┼č├╝k bir miktarla oluyor.

Hayvanlara gelirsek her b├Âlgede farkl─▒ farkl─▒ ├žok s├╝per hayvanlar var.Ben biraz da thranduilÔÇÖe ├Âzenmek istedim:)images%20(29) hayvan se├žimin ona g├Âre oldu ama k─▒yafet uymad─▒ gibi.:joy::joy:
Neyse konuya d├Ânersek her ada da t├╝rl├╝ t├╝rl├╝ hayvanlar mevcut.Baz─▒lar─▒ bineklik baz─▒lar─▒ ise sald─▒r─▒ i├žin.Hayvanlar─▒ kullanmak i├žin et veya meyve ve ot kullanmak zorunday─▒z.Ot bulmak kolay oldugu i├žin ben otobor bir hayvan se├žtim.Raptor hayvan gibi et yiyip duruyor ve toplamas─▒ zor:)

Skill sistemine gelirsek 12 adet farkl─▒ skill mevcut.Bu skiller avc─▒l─▒k,in┼čaat,sagl─▒k,tar─▒m vs gibi ┼čeyler i├žin mevcut.Her skill belli bir seviyeden sonra doluyor ve yenilemek gerekiyor yoksa skill y├╝kselme duruyor.

Ada i├žin ticaret bu oyundaki en ├Ânemli ┼čey diyebiliriz.├ç├╝nk├╝ hayatta kalmam─▒z ve oyunun s├╝reklili─či i├žin devaml─▒ al─▒┼čveri┼č ve sat─▒┼č yapmak gerek.Ticaretin di─čer g├╝zel yan─▒ ve ├Ânemli taraf─▒ ise lvl seviyeniniz yetmedi─či yerde k─▒yafet,hayvam,sagl─▒k ├╝r├╝nleri gibi ┼čeyleri alman─▒z─▒ sa─čl─▒yor.

Envanter olarak bize bir sand─▒k sistemi sunuluyor ve i├žine belli bir miktar tutma imkan─▒ var.Fazla envanteri ya hayvan─▒m─▒za y├╝kleyece─čiz yada sat─▒cak,kullanacak veya atmak zorunda kalaca─č─▒z.Bu oyundaki en nefret etti─čim ┼čey ise bu Envanter sistemi ├ž├╝nk├╝ lvl fazlas─▒ ├╝r├╝n veriyor oyun hediye olarak ve bu verilenleri ne kullanabiliyoruz nede satabiliyoruz.
K─▒l─▒k k─▒yafete gelirsek se├ženek ├žok.─░stedi─čimiz kadar k─▒yafet,silah yap─▒labilir.

G├Ârev alma ve teslim yerleri bu iki yerdir.Oyun size 4 adet en fazla g├Ârev veriyor.─░stereniz Oyun i├ži enerji ile yeni g├Ârevler al─▒nabilir yoksa her g├Ârevi 15-20dk beklemek zorundas─▒n─▒z.G├Ârevler Xp kasmak i├žin ├žok ├Ânemli b├╝y├╝k bir b├Âl├╝m├╝ lvl kasmada bu g├Ârevler sayesindedir.Onun haricinde avc─▒l─▒k,toplay─▒c─▒l─▒k veya ke┼čif yaparak xp kas─▒labilir.

Bunlar haricinde oyunda sagl─▒k ve enerji toplamak i├žin maalesef ate┼č ba┼č─▒nda dinlemek zorunday─▒z.:slight_smile:

Keyifli oyunlar.Oynayan olursa nickim Altair.:slight_smile:

(Carai an Caldazar!) #472

Ve bu oyun ├╝cretsiz ├Âyel mi? Hemen indiriyorum.

(H├╝seyin g├Âk) #473

Aynen oyun ├╝cretsiz ve ┼čuana kadar 1tl bile harcamad─▒m oyunu kasmak i├žin.Almak istedi─čin envanterleri coin biriktererek rahatl─▒kla al─▒yorsun.Ben zevkle oynuyorum valla:)

(Ufuk ) #474

Yaln─▒z oyun mobil platform i├žin baya─č─▒ iyi g├Âr├╝n├╝yor. ─░nsan─▒n t├╝m trafik stresini alabilecek bir g├Âr├╝nt├╝s├╝ var.

@mit abi bu mobil oyunlar─▒n geldi─či nokta nedir b├Âyle? Bu nas─▒l mobil oyun ┼čimdi? ┼×unu koy SteamÔÇÖa 10 dolar fiyattan sonra Varyemez Amca Mode OnÔÇŽ

Bu h─▒zla gidersek bilgisayar oyunculu─ču k─▒s─▒tl─▒ bir kitlenin hobisi olmaya do─čru ilerler. Geri kalan hekese mobilde oynamaya ba┼člar.

(H├╝seyin g├Âk) #475

Aynen grafikleri ├žok canl─▒ ve daha da ├Ânemlisi geni┼č bir hareket alan─▒ mevcut.Bu sayede saatlerce oyundan ├ž─▒kmadan zevk al─▒nabiliyor.─░n┼č.DiabloÔÇÖda b├Âyle olur.

(Carai an Caldazar!) #476

Oyunu indirdim,g├╝zel oyun.:slight_smile:

Bak─▒n s├Âyl├╝yorum 10 y─▒l sonra mobil oyun sekt├Âr├╝nde ├žok kaliteli i┼čler g├Ârece─čiz. Mesela Heavy Rain gibi oyunlar.

(Ufuk ) #477

Ben en iyisi bu konuda bir inceleme yaz─▒s─▒ yazay─▒m. ÔÇťMobil oyunlar─▒n ├Ânlenemez y├╝kseli┼čiÔÇŁ :smiley:

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky. B├╝t├╝n seriyi edinmek i├žin neden bu kadar ge├ž kald─▒m, bilmiyorum.

Birinci oyunun ├╝st├╝ne g├╝zel mekanikler eklenmi┼č. Artifact av─▒, faction sava┼č─▒ oyunun atmosferine yak─▒┼čm─▒┼č. Yine de oyunun ba┼člang─▒c─▒ biraz sa├žma geldi. ÔÇťB├ÂlgeÔÇÖde bir patlama oldu ve taraflar sap─▒tarak birbirlerine girdiler.ÔÇŁ

├ľlmeyen bir mod toplulu─ču var S.T.A.L.K.E.R.'─▒n. Seriyi oynam─▒┼č olanlara ÔÇťCall of ChernobylÔÇŁ, ÔÇťDead AirÔÇŁ, ÔÇťMiseryÔÇŁ modlar─▒n─▒ ├Âneriyorum.

(H├╝seyin g├Âk) #480

Hay─▒r bende atma veya donma olmuyor.Lakin oyuna g├╝ncelleme geldi─či zaman oyun i├žinde donuyor.Belki o ana denk gelmissindir.Di─čer t├╝rl├╝ devaml─▒ donma ise telefon dan kaynakl─▒ olmal─▒.Bende sony xperia xz kullan─▒yorum.Son ayarda a├žmama ragmen grafikleri donma yok.

Edit:nick ne hocam arada g├Âr├╝rsem malzeme atar─▒m.

(M. Ihsan Tatari) #481

Unity oyun motoru sa─č olsun. Ba┼čta ├žok iyi de─čildi ama son y─▒llarda baya─č─▒ geli┼čtirdi kendini. Zaten mobile ├ž─▒kan oyunlar─▒n ├žo─ču SteamÔÇÖe de geliyor art─▒k. Last Day of June, Room, Old ManÔÇÖs Journey gibi ├Ârneklerini sayabilirim.

├ľte yandan telefonlar da i┼člemci ve RAM olarak baya─č─▒ geli┼čti. PCÔÇÖde yap─▒l─▒p mobile uyarlanan oyunlar ve konsol klasikleri de var.

A├ž─▒k├žas─▒ exclusive olay─▒n─▒n iyice ayyuka ├ž─▒kmas─▒ y├╝z├╝nden tek umudum art─▒k bu ba─č─▒ms─▒zlar. Yoksa bu gidi┼čle EpicÔÇÖe ├Âzel, Apple+'a ├Âzel, OriginÔÇÖe ├Âzel derken bir ┼čey oynamayaca─č─▒z.

(Serkan) #482

Blizzard fan─▒ olanlara ├Âzeniyorum, ba┼čka bir oyuna gerek duymadan 3-4 oyun aras─▒nda gidip geliyorlar. Mis gibi.

(Batuhan Barutcu) #483

Mobilde Clash Royale baya iyi :wink:

(─░brahim ┼×ahin) #484

PS4 ├╝zerinden Darksiders 3 oynayan var m─▒ arkada┼člar?

Bu arada PS4 sahibi arkada┼člar eklerse sevinirim, belki bir g├╝n beraber oyun oynar─▒z. Nick: ohyespatates.

(Tansel Diplikaya) #485

Ben en son ge├žen sene Dragon AgeÔÇÖin ve Final FantasyÔÇÖnin mobil oyuna bakm─▒┼čt─▒m oyunlar g├╝zel ama enerji al, kristal al,┼čunu al bunu al diye oyunun hi├ž zevki kalmad─▒ benim i├žin. Oyunu a├ž─▒p istedi─čim kadar oynayam─▒yorum. DAÔÇÖi do─čru d├╝zg├╝n oynayabilmek i├žin InquisitionÔÇÖa verdi─čimden daha ├žok para vermem laz─▒m. E bir de pil sorunu olunca iyice so─čudum mobil oyundan. Art─▒k hi├ž bir mobil oyuna bakm─▒yorum.

(Serkan) #486

Divinity 2

Oyun bitmiyor, ger├žekten bitmiyor :S Ben mi ya┼čland─▒m yoksa old school rpg ler bu kadar uzun muydu. 117 saat oldu ve g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla bitmesine daha var.
Bende de sorun var asl─▒nda, bir oyunda her ┼čeye bula┼čmadan bitirmiyorum.

Ama g├╝zel oyun, Pillars of Eternity de arad─▒─č─▒n─▒ bulamayanlar i├žin bi├žilmez kaftan.