Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Aynen dediğim gibi oyunculara tezahürat yap veya emoji bırak.

Yahu evini inşaettigim adada mahsur kaldim ne başka adaya gidebiliyorum nede başka oyuncular karsima cıkyor. Galiba bug girdi.

En son 2 gün önce bıraktığımda başka adadaydı bugü açtığımda başka adada.

1 Beğeni

İlk önce bu çapa işaretini tıkla.

Geminin oraya gelince set sail tıkla harita açılır.

Lvl düzeyine göre başta olanlardakini tıkla 100-200 coine ışınlanırsın.Tabi önce ada üzerinde ki soru işaretini tıklayıp adayı aç.

Sağol husey sorunu çözdüm.

Hala Skyrim oynuyorum. Dark Brotherhood, Thieves Guild, Companions ve College of Winterhold yan görevlerini bitirdim, (Thieves Guild’de guildmaster olamadım daha gerçi) ana görevde epey ilerledim, Dragonborn ve Dawnguard dlc’lerine başladım civil war görevleri de Solitude’u aldıktan sonra bitecek ama sürekli görev çıkıyor. Şu yan görevleri bitireyim diye oturuyorum kalktığımda görevlerin sayısı iki katı oluyor. En eğlenerek yaptığım görevler Daedra ve Dark Brotherhood görevleri oldu Daedra görevlerinde iyi silahlar çıkıyor diye her türlü şerefsizliği yapıyorum yamyam oldum, bana güvenen companionumu kurban ettim ama Barbas’ı öldüremedim. Oyuna bir dolu mod kurunca tadı daha çok çıkmaya başladı. Skyrim günün birinde biterse Oblivion’u almayı düşünüyorum ama patates suratlı karakterler beni biraz soğutuyor.

2 Beğeni

Oblivion’da devasa ama içinde 3-5 vatandaşı olan şehirler var. Birazda eski olmasından kaynaklıyor tabi. Ama hikeyeside güzeldir.

1 Beğeni

Bence Morrowind her ikisinden de güzeldir. En sevdiğim TES oyunu benim. Çocukken hiçbir halt anlamıyor, geziniyordum; büyüyünce oynamaya başladım ve güzelliğini fark ettim. Oblivion da Skyrim’dan güzel bence. Açık şehirler, büyük araziler, karakterler ve görev çeşitliliği falan daha çok hoşuma gitmişti ama dediğim gibi Morrowind, bir başyapıt. Skyrim, eski iki oyundaki bazı özellikleri de kırptığı için benden eksi puan almıştı.

“Wake Up. We’re Here. Why are you shaking? Are you ok? Wake up. Stand up. There you go. You were dreaming. What’s your name?”

Şu başlangıç ve koskoca evrende yalnızlık. Ne duygu ama!

4 Beğeni

Morrowind’i hiç oynamadım. Çok eski oyun olduğundan oynayacağımı da düşünmüyorum.Zaten TES serisine Skyrim ile başladım. Hatta oyunun adının The Elder Scrols değilde Skyrim olduğunu biliyordum. :smiley: Artık TES 6 çıkarsa ve Fallout 76 gibi olmazsa onu oynarım artık :grin:

Bu modu da tavsiye ederim, mükemmeldir:

5 Beğeni

Ahahaha bunun resimlerini görmüştüm de gerçek bir mod olduğunu bilmiyordum

Oblivion’un hikayesine bakmıştım zamanında özellikle Dark Brotherhood ve ana görev ilgimi çekmişti ama grafiklerden dolayı oynamamıştım zamanına göre çok iyi ama 2019 koşullarında epey kötü duruyor. Yine de büyük ihtimalle alıp oynarım Skyrim’den sonra.

1 Beğeni

Bugün açıp oynamak biraz zor geliyor morrowind’i de oblivion’u da, pek iyi yaşlanmadılar bence.
Bakarsınız siz bitirip diğerlerine geçene kadar Skywind ve Skyblivion modları hazır olur o şekilde devam edersiniz.

https://tesrenewal.com/

1 Beğeni

Final Fantasy 7 oynuyorum.

İki sene önce Yuffie’nin materialarımızı çalıp kaçtığı yere kadar oynamıştım. Sonra sınavlar falan derken uzak kalmış, hikayeyi unutup devam edememiştim.

Tekrar oynarken zaten basit olan ingilizcesini çok sefer yanlış anlamış olduğumu farkettim. Haliyle hikaye daha çekici bi hâl aldı. Boş olduğum dönemde başlamıştım. Şimdi meşgulüm ama hiç durasım yok. Umarım bırakmam da.

Oyun da birinci CD nin sonuna doğru tam mânâsıyla olmasa da sıkılmaya başlamıştım. Midgar kısımları çok zevkliydi. Aeris’le Tifa’yı kurtarmak için kılık değiştirmek unutulmaz bir tecrübeydi. Companion toplamak hiç sıkmıyordu. Herbirinin farklı bir atmosferi vardı. Aslında oyunda en çok konuşulması gereken atmosfer zenginliğinin getirdiği büyü. Her dakika daha da yeni gibi geliyor.
Bu yenilik hissi ikinci CD ye geçince sadece atmosferde kalmıyor, hikayenin bağı çözülüyor ve farklı bir düğümle karşılaşıyorsunuz. Sephiroth neden kudurdu, jenova niye çalındı gibi sorular cevap bulurken Sephiroth’un izlettiği görülerin şokuyla biz kimiz ki demeye fırsat bulamadan Cloud’u bırakıyoruz. Başka karakterlerle oynamaya devam etmek zorunda kalıyoruz. Tifanın yaşadığı Neon Genesis Evangelion finali misali garip sekanslar ruhunuzu allak bullak ediyor. Bu sırada oyun mekanik olarak da değişiyor. Kısacası işler daha hız ve gaz kazanmaya başlıyor. Başka birinin bıraktığı yerden onun rüyasını görme meselesi beni sarstı. Daha bukonunun aydınlanışına tanık olmadım ama iyi işlenmiş duygular beni oldukça tatmin ediyor.

Öyle işte. Oynuyorum. Üç gün sonra sınav var, ben “Aeris’in sürekli bahsettiği Zack acaba Cloud’un clonusun denildiği adam mı?” onu düşünüyorum.

İlginç bir şey oldu, anlatayım. Bir ff oynayayım diye internete ff7 rom yazdım ve remake in yeni trailer ını gördüm. Videoyu açtığımda sadece 3 dakika önce yüklendiğini gördüm. Acaba… Yok canım, buradan bir mesaj çıkmıyor. Evrenin umrunda değilim.

2 Beğeni

Skyrim’in grafikleri öyle mükemmel olmasa da (gerçi mekanlar oldukça iyiydi) beni rahatsız etmemişti sadece karakterlerin yüzlerindeki ayrıntıların belli olması için tek bir mod kurmuştum. Böyle bir çalışma olduğunu bilmiyodum Oblivion ve Morrowind’in grafikleri Skyrim kadar olursa ikisini de alırdım açıkçası oyun serilerini yarım bırakmayı sevmiyorum bir de hikayesi güzel olan rpg bulmak epey zor.

image

1 Beğeni

Oyunun önce çıkmış olması sizi itmesin zira ben geçmiş yıllarda çıkmış oyunların büyük çoğunluğundan daha çok zevk alırım (çoğu eski oyuncu da böyle hisseder) ve bence oyunun eskisi yenisi yoktur.

Donkey Kong, Deus Ex, Diablo 2, Morrowind, Super Mario gibi bir çok başyapıtı açar, hala oynarım.

Morrowind’in sizi salıverdiği evren ve hayat, gerçekten farksız. Görevdeki tasvirlere göre bir şeyleri bulmak size saçma geliyor gibi görünebilir fakat bence, bu oyuna gerçeklik ve bir amaç katıyor. Şans verin derim, çok şey kaçırıyorsunuz.

Sabah sabah canım çekti. Morrowind’in yolları taştan diyerek giriş yapayım.
Bu arada izlemenizi öneririm.

4 Beğeni

Monster Boy’un demosu yayınlanmış, onu oynadım. Wonder Boy’un ruhani devamı. Tam bir klasik platform oyunu. Basit ama eğlenceli. Demo kısa sürüyor gerçi. Tadı damağınızda kalıyor. Türü sevenler bir bakabilir.

1 Beğeni

Hocam Obliviondan sonra her ne kadar da hikayesi güzel olsada pek oynasım gelmiyor. Belki ilerde grafikleri yenilerek yeniden piyasa sürerlerse alıp oynarım :smiley:

1 Beğeni

2019%2001_53_16

Skyrim’de 94 saati devirip civil war’ı da sonlandırdıktan sonra (sayısız göreve rağmen hala hırsızlar loncasının başına geçemedim Dragonborn’un da yarısına gelebildim henüz sayısız keşfedilmemiş yerler var daha) hikayenin öncesini merak ettiğimden Oblivion’u aldım ve ufaktan başladım. Wood Elf ile arasında kararsız kalsam da yine rehberlere baka baka Assasin ağırlıklı bir Breton karakter yarattım nedense bu evrende en çok Bretonları seviyorum. Karakter yaratma ekranı Skyrim’den daha detaylı gibi geldi bana patates surat demiştim ama istediğim gibi bir yüz yaratabildim.
Bir saat kadar oynadım oyunun havası Skyrim’den hatta Dragon Age Origins’den daha karanlık geldi. Modlayacağım çok nokta var ama şimdilik biraz nötrüm okuduğuma göre guild görevleri Skyrim’e göre daha zormuş. Skyrim’de en çok Dark Brotherhood görevlerini sevmiştim Oblivionda da DB’a katılmak için şehirlerde sinsi sinsi öldürecek adam arıyorum. Yarın ufaktan Kvatch’a gider ana hikayeye başlarım sanırım.

3 Beğeni

3-4 yıl önce Black Friday indirimlerinden alıp, aldığımı unuttuğum Dragons Dogma’ya başladım :slight_smile: Ben bu kadar doğu batı kültürü arasına sıkışmış bir RPG oyunu daha görmemiştim (malum capcom) :smile: Genel anlamda beklediğimden çok daha iyi çıktı. Combat kısmı hayli eğlenceli. Genelde RPG oyunlarında çok kullanmadığım Archer sınıfı ile başladım.

3 Beğeni