Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Carai an Caldazar!) #509

Yeri buras─▒ de─čil ama su asag─▒daki seyin nasil yapildigini bilen var mi? @Husey

Screenshot_2019-05-24-17-26-31

Deli etti yahuu!!!

(H├╝seyin g├Âk) #510

Ba┼čka oyuncular─▒n yan─▒na gidip emoji b─▒rakacan :):grin:

Bu arada ben iyi lvl kast─▒m 60olur bir ka├ž g├╝ne.lvl 56 ┼čuan.

(Carai an Caldazar!) #511

Tessekurler. Peki ba┼čka oyuncular─▒n yan─▒na nasil gidiyoruz.

(H├╝seyin g├Âk) #512

Camp alan─▒nda yada haritada gezerken denk gelirsen art─▒k.O g├Ârevler ├žok da ├Ânemli de─čil.Ana g├Ârevleri yap yeterli.Bide farm,avc─▒l─▒k vs bunlar─▒ ├žok yap.O skill kasma yeri ├žok ├Ânemli.Para biriktirmeyede bak ada marketlerinden sa─člam silahlar al─▒rs─▒n ilerde.

(Carai an Caldazar!) #513

Olur mu yahu bu g├Ârevi yapamad─▒─č─▒m i├žin ana g├Ârevlere devam edemiyorum.

(H├╝seyin g├Âk) #514

Aynen dedi─čim gibi oyunculara tezah├╝rat yap veya emoji b─▒rak.

(Carai an Caldazar!) #515

Yahu evini in┼čaettigim adada mahsur kaldim ne ba┼čka adaya gidebiliyorum nede ba┼čka oyuncular karsima c─▒kyor. Galiba bug girdi.

En son 2 g├╝n ├Ânce b─▒rakt─▒─č─▒mda ba┼čka adadayd─▒ bug├╝ a├žt─▒─č─▒mda ba┼čka adada.

(H├╝seyin g├Âk) #516

─░lk ├Ânce bu ├žapa i┼čaretini t─▒kla.

Geminin oraya gelince set sail t─▒kla harita a├ž─▒l─▒r.

Lvl d├╝zeyine g├Âre ba┼čta olanlardakini t─▒kla 100-200 coine ─▒┼č─▒nlan─▒rs─▒n.Tabi ├Ânce ada ├╝zerinde ki soru i┼čaretini t─▒klay─▒p aday─▒ a├ž.

(Carai an Caldazar!) #517

Sa─čol husey sorunu ├ž├Âzd├╝m.

(Damla) #518

Hala Skyrim oynuyorum. Dark Brotherhood, Thieves Guild, Companions ve College of Winterhold yan g├Ârevlerini bitirdim, (Thieves GuildÔÇÖde guildmaster olamad─▒m daha ger├ži) ana g├Ârevde epey ilerledim, Dragonborn ve Dawnguard dlcÔÇÖlerine ba┼člad─▒m civil war g├Ârevleri de SolitudeÔÇÖu ald─▒ktan sonra bitecek ama s├╝rekli g├Ârev ├ž─▒k─▒yor. ┼×u yan g├Ârevleri bitireyim diye oturuyorum kalkt─▒─č─▒mda g├Ârevlerin say─▒s─▒ iki kat─▒ oluyor. En e─členerek yapt─▒─č─▒m g├Ârevler Daedra ve Dark Brotherhood g├Ârevleri oldu Daedra g├Ârevlerinde iyi silahlar ├ž─▒k─▒yor diye her t├╝rl├╝ ┼čerefsizli─či yap─▒yorum yamyam oldum, bana g├╝venen companionumu kurban ettim ama BarbasÔÇÖ─▒ ├Âld├╝remedim. Oyuna bir dolu mod kurunca tad─▒ daha ├žok ├ž─▒kmaya ba┼člad─▒. Skyrim g├╝n├╝n birinde biterse OblivionÔÇÖu almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama patates suratl─▒ karakterler beni biraz so─čutuyor.

(Emre Can Alg├╝l) #519

OblivionÔÇÖda devasa ama i├žinde 3-5 vatanda┼č─▒ olan ┼čehirler var. Birazda eski olmas─▒ndan kaynakl─▒yor tabi. Ama hikeyeside g├╝zeldir.

(A. Kemal Ayd─▒n) #520

Bence Morrowind her ikisinden de g├╝zeldir. En sevdi─čim TES oyunu benim. ├çocukken hi├žbir halt anlam─▒yor, geziniyordum; b├╝y├╝y├╝nce oynamaya ba┼člad─▒m ve g├╝zelli─čini fark ettim. Oblivion da SkyrimÔÇÖdan g├╝zel bence. A├ž─▒k ┼čehirler, b├╝y├╝k araziler, karakterler ve g├Ârev ├že┼čitlili─či falan daha ├žok ho┼čuma gitmi┼čti ama dedi─čim gibi Morrowind, bir ba┼čyap─▒t. Skyrim, eski iki oyundaki baz─▒ ├Âzellikleri de k─▒rpt─▒─č─▒ i├žin benden eksi puan alm─▒┼čt─▒.

ÔÇťWake Up. WeÔÇÖre Here. Why are you shaking? Are you ok? Wake up. Stand up. There you go. You were dreaming. WhatÔÇÖs your name?ÔÇŁ

┼×u ba┼člang─▒├ž ve koskoca evrende yaln─▒zl─▒k. Ne duygu ama!

(Emre Can Alg├╝l) #521

MorrowindÔÇÖi hi├ž oynamad─▒m. ├çok eski oyun oldu─čundan oynayaca─č─▒m─▒ da d├╝┼č├╝nm├╝yorum.Zaten TES serisine Skyrim ile ba┼člad─▒m. Hatta oyunun ad─▒n─▒n The Elder Scrols de─čilde Skyrim oldu─čunu biliyordum. :smiley: Art─▒k TES 6 ├ž─▒karsa ve Fallout 76 gibi olmazsa onu oynar─▒m art─▒k :grin:

Bu modu da tavsiye ederim, m├╝kemmeldir:

(Damla) #523

Ahahaha bunun resimlerini g├Ârm├╝┼čt├╝m de ger├žek bir mod oldu─čunu bilmiyordum

(Damla) #524

OblivionÔÇÖun hikayesine bakm─▒┼čt─▒m zaman─▒nda ├Âzellikle Dark Brotherhood ve ana g├Ârev ilgimi ├žekmi┼čti ama grafiklerden dolay─▒ oynamam─▒┼čt─▒m zaman─▒na g├Âre ├žok iyi ama 2019 ko┼čullar─▒nda epey k├Ât├╝ duruyor. Yine de b├╝y├╝k ihtimalle al─▒p oynar─▒m SkyrimÔÇÖden sonra.

( tansel) #525

Bug├╝n a├ž─▒p oynamak biraz zor geliyor morrowindÔÇÖi de oblivionÔÇÖu da, pek iyi ya┼članmad─▒lar bence.
Bakars─▒n─▒z siz bitirip di─čerlerine ge├žene kadar Skywind ve Skyblivion modlar─▒ haz─▒r olur o ┼čekilde devam edersiniz.

https://tesrenewal.com/

(Enver Arman Ôśů) #526

Final Fantasy 7 oynuyorum.

─░ki sene ├Ânce YuffieÔÇÖnin materialar─▒m─▒z─▒ ├žal─▒p ka├žt─▒─č─▒ yere kadar oynam─▒┼čt─▒m. Sonra s─▒navlar falan derken uzak kalm─▒┼č, hikayeyi unutup devam edememi┼čtim.

Tekrar oynarken zaten basit olan ingilizcesini ├žok sefer yanl─▒┼č anlam─▒┼č oldu─čumu farkettim. Haliyle hikaye daha ├žekici bi h├ól ald─▒. Bo┼č oldu─čum d├Ânemde ba┼člam─▒┼čt─▒m. ┼×imdi me┼čgul├╝m ama hi├ž duras─▒m yok. Umar─▒m b─▒rakmam da.

Oyun da birinci CD nin sonuna do─čru tam m├ón├ós─▒yla olmasa da s─▒k─▒lmaya ba┼člam─▒┼čt─▒m. Midgar k─▒s─▒mlar─▒ ├žok zevkliydi. AerisÔÇÖle TifaÔÇÖy─▒ kurtarmak i├žin k─▒l─▒k de─či┼čtirmek unutulmaz bir tecr├╝beydi. Companion toplamak hi├ž s─▒km─▒yordu. Herbirinin farkl─▒ bir atmosferi vard─▒. Asl─▒nda oyunda en ├žok konu┼čulmas─▒ gereken atmosfer zenginli─činin getirdi─či b├╝y├╝. Her dakika daha da yeni gibi geliyor.
Bu yenilik hissi ikinci CD ye ge├žince sadece atmosferde kalm─▒yor, hikayenin ba─č─▒ ├ž├Âz├╝l├╝yor ve farkl─▒ bir d├╝─č├╝mle kar┼č─▒la┼č─▒yorsunuz. Sephiroth neden kudurdu, jenova niye ├žal─▒nd─▒ gibi sorular cevap bulurken SephirothÔÇÖun izletti─či g├Âr├╝lerin ┼čokuyla biz kimiz ki demeye f─▒rsat bulamadan CloudÔÇÖu b─▒rak─▒yoruz. Ba┼čka karakterlerle oynamaya devam etmek zorunda kal─▒yoruz. Tifan─▒n ya┼čad─▒─č─▒ Neon Genesis Evangelion finali misali garip sekanslar ruhunuzu allak bullak ediyor. Bu s─▒rada oyun mekanik olarak da de─či┼čiyor. K─▒sacas─▒ i┼čler daha h─▒z ve gaz kazanmaya ba┼čl─▒yor. Ba┼čka birinin b─▒rakt─▒─č─▒ yerden onun r├╝yas─▒n─▒ g├Ârme meselesi beni sarst─▒. Daha bukonunun ayd─▒nlan─▒┼č─▒na tan─▒k olmad─▒m ama iyi i┼členmi┼č duygular beni olduk├ža tatmin ediyor.

├ľyle i┼čte. Oynuyorum. ├ť├ž g├╝n sonra s─▒nav var, ben ÔÇťAerisÔÇÖin s├╝rekli bahsetti─či Zack acaba CloudÔÇÖun clonusun denildi─či adam m─▒?ÔÇŁ onu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

─░lgin├ž bir ┼čey oldu, anlatay─▒m. Bir ff oynayay─▒m diye internete ff7 rom yazd─▒m ve remake in yeni trailer ─▒n─▒ g├Ârd├╝m. Videoyu a├žt─▒─č─▒mda sadece 3 dakika ├Ânce y├╝klendi─čini g├Ârd├╝m. AcabaÔÇŽ Yok can─▒m, buradan bir mesaj ├ž─▒km─▒yor. Evrenin umrunda de─čilim.

(Damla) #527

SkyrimÔÇÖin grafikleri ├Âyle m├╝kemmel olmasa da (ger├ži mekanlar olduk├ža iyiydi) beni rahats─▒z etmemi┼čti sadece karakterlerin y├╝zlerindeki ayr─▒nt─▒lar─▒n belli olmas─▒ i├žin tek bir mod kurmu┼čtum. B├Âyle bir ├žal─▒┼čma oldu─čunu bilmiyodum Oblivion ve MorrowindÔÇÖin grafikleri Skyrim kadar olursa ikisini de al─▒rd─▒m a├ž─▒k├žas─▒ oyun serilerini yar─▒m b─▒rakmay─▒ sevmiyorum bir de hikayesi g├╝zel olan rpg bulmak epey zor.

image