Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(A. Kemal Ayd─▒n) #529

Oyunun ├Ânce ├ž─▒km─▒┼č olmas─▒ sizi itmesin zira ben ge├žmi┼č y─▒llarda ├ž─▒km─▒┼č oyunlar─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu─čundan daha ├žok zevk al─▒r─▒m (├žo─ču eski oyuncu da b├Âyle hisseder) ve bence oyunun eskisi yenisi yoktur.

Donkey Kong, Deus Ex, Diablo 2, Morrowind, Super Mario gibi bir ├žok ba┼čyap─▒t─▒ a├žar, hala oynar─▒m.

MorrowindÔÇÖin sizi sal─▒verdi─či evren ve hayat, ger├žekten farks─▒z. G├Ârevdeki tasvirlere g├Âre bir ┼čeyleri bulmak size sa├žma geliyor gibi g├Âr├╝nebilir fakat bence, bu oyuna ger├žeklik ve bir ama├ž kat─▒yor. ┼×ans verin derim, ├žok ┼čey ka├ž─▒r─▒yorsunuz.

Sabah sabah can─▒m ├žekti. MorrowindÔÇÖin yollar─▒ ta┼čtan diyerek giri┼č yapay─▒m.
Bu arada izlemenizi ├Âneririm.

(M. Ihsan Tatari) #530

Monster BoyÔÇÖun demosu yay─▒nlanm─▒┼č, onu oynad─▒m. Wonder BoyÔÇÖun ruhani devam─▒. Tam bir klasik platform oyunu. Basit ama e─členceli. Demo k─▒sa s├╝r├╝yor ger├ži. Tad─▒ dama─č─▒n─▒zda kal─▒yor. T├╝r├╝ sevenler bir bakabilir.

(Emre Can Alg├╝l) #531

Hocam Obliviondan sonra her ne kadar da hikayesi g├╝zel olsada pek oynas─▒m gelmiyor. Belki ilerde grafikleri yenilerek yeniden piyasa s├╝rerlerse al─▒p oynar─▒m :smiley:

(Damla) #532

2019%2001_53_16

SkyrimÔÇÖde 94 saati devirip civil warÔÇÖ─▒ da sonland─▒rd─▒ktan sonra (say─▒s─▒z g├Âreve ra─čmen hala h─▒rs─▒zlar loncas─▒n─▒n ba┼č─▒na ge├žemedim DragonbornÔÇÖun da yar─▒s─▒na gelebildim hen├╝z say─▒s─▒z ke┼čfedilmemi┼č yerler var daha) hikayenin ├Âncesini merak etti─čimden OblivionÔÇÖu ald─▒m ve ufaktan ba┼člad─▒m. Wood Elf ile aras─▒nda karars─▒z kalsam da yine rehberlere baka baka Assasin a─č─▒rl─▒kl─▒ bir Breton karakter yaratt─▒m nedense bu evrende en ├žok Bretonlar─▒ seviyorum. Karakter yaratma ekran─▒ SkyrimÔÇÖden daha detayl─▒ gibi geldi bana patates surat demi┼čtim ama istedi─čim gibi bir y├╝z yaratabildim.
Bir saat kadar oynad─▒m oyunun havas─▒ SkyrimÔÇÖden hatta Dragon Age OriginsÔÇÖden daha karanl─▒k geldi. Modlayaca─č─▒m ├žok nokta var ama ┼čimdilik biraz n├Âtr├╝m okudu─čuma g├Âre guild g├Ârevleri SkyrimÔÇÖe g├Âre daha zormu┼č. SkyrimÔÇÖde en ├žok Dark Brotherhood g├Ârevlerini sevmi┼čtim Oblivionda da DBÔÇÖa kat─▒lmak i├žin ┼čehirlerde sinsi sinsi ├Âld├╝recek adam ar─▒yorum. Yar─▒n ufaktan KvatchÔÇÖa gider ana hikayeye ba┼člar─▒m san─▒r─▒m.

3-4 y─▒l ├Ânce Black Friday indirimlerinden al─▒p, ald─▒─č─▒m─▒ unuttu─čum Dragons DogmaÔÇÖya ba┼člad─▒m :slight_smile: Ben bu kadar do─ču bat─▒ k├╝lt├╝r├╝ aras─▒na s─▒k─▒┼čm─▒┼č bir RPG oyunu daha g├Ârmemi┼čtim (malum capcom) :smile: Genel anlamda bekledi─čimden ├žok daha iyi ├ž─▒kt─▒. Combat k─▒sm─▒ hayli e─členceli. Genelde RPG oyunlar─▒nda ├žok kullanmad─▒─č─▒m Archer s─▒n─▒f─▒ ile ba┼člad─▒m.

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #534

Oyunun y├Ânetmeni Devil May Cry serisinin y├Ânetmeni olan Hideaki Itsuno. DMC 5ÔÇÖden sonra belki Dragons Dogma 2ÔÇÖye ba┼člam─▒┼čt─▒r.

(Cem) #535

Total War: Three Kingdoms batakl─▒─č─▒na d├╝┼čt├╝m. Kendimi durduk yerde Total War oynarken buluyorum. O Song Krall─▒─č─▒ var yaÔÇŽ bittiniz olm siz!

Epic GamesÔÇÖin ÔÇťbele┼čÔÇŁ da─č─▒tt─▒─č─▒ Rime oyununu oynuyorum. Hi├ž s├Âylemiyorsunuz oyun g├╝zel diye. Oyunu s─▒rf ÔÇťbele┼čÔÇŁ diye ald─▒m ama oyun ├žok g├╝zelmi┼č.

Total Overdose (2005)
Bir sanat eseri de─čil ama nostalji kokuyor, Max Payne + GTA vari bir tad─▒ var. M├╝zikleri harika.

(Damla) #538

OblivionÔÇÖu 3 g├╝nd├╝r oynuyorum ve SkyrimÔÇÖden daha manyak bir oyun ├ž─▒kt─▒ kesinlikle. G├Ârevler ├žok daha ilgin├ž karakterlerin her biri tuhaf. SkingardÔÇÖa girer girmez bir wood elf taraf─▒ndan kovaland─▒m birilerini takip etmem i├žin para verdi ┼čehir halk─▒na sora sora ├Â─črendim ki paranoyak bir karaktermi┼č bo┼ču bo┼čuna bir g├╝n boyunca istedi─či adam─▒ takip etmi┼čim. Para i├žin istedi─či adam─▒ ├Âld├╝r├╝p handa uyuyunca Dark BrotherhoodÔÇÖa davet edildim. ArenaÔÇÖdaki ┼čampiyonun ge├žmi┼čini ara┼čt─▒r─▒rken babas─▒n─▒n vampir oldu─čunu ├Â─črendim adam depresyona girdi. Ana senaryodan ilerlemeye karar verince KvatchÔÇÖa gittim orada da kaos ortam─▒yla kar┼č─▒la┼čt─▒m. Level 5 halimle o gateÔÇÖi kapatana kadar can─▒m ├ž─▒kt─▒ MartinÔÇÖi al─▒p gittim ki Amulet of Kings ├žal─▒nm─▒┼č. Orada b─▒rakt─▒m oyunu ┼čimdilik.

(Ufuk ) #539

(G├Ârsel temsili)

─░lk WitcherÔÇÖda 45 saati devirdim. 4. b├Âl├╝mdeyim. Hikayenin a├ž─▒l─▒m─▒ ve yan hikayeleri ile beni fena ba─člad─▒. Kontroller, envanter y├Ânetimi, tak─▒lmalar, buglar ve aray├╝zdeki sa├žmal─▒klar gibi s─▒k─▒nt─▒lar─▒ ┼čimdilik elimden geldi─čince s─▒r─▒tarak kar┼č─▒lamaya ├žal─▒┼č─▒yorum. ├ç├╝nk├╝ onlara tak─▒l─▒rsam oynanamaz bir oyun olur Witcher 1.

Bitirip 2. ve 3. oyuna ba┼člamak gibi bir hayalim var Mehmet Ali Bey. Yard─▒mc─▒ olur musunuz?

(muhammettopcu.com) #540

Siz iyi ilerlemi┼čsiniz. Ben daha ilk b├Âl├╝mdeki sava┼čta salm─▒┼čt─▒m oynamay─▒ :smiley: Eski oyunlara kar┼č─▒ ├Ân yarg─▒m yoktur, ├žo─čunu keyifle oynar─▒m hatta ama oynan─▒┼č y├Ân├╝nden bu kadar ├ža─č─▒n─▒n gerisinde kalm─▒┼č bir oyuna pozitif y├Ânden bakmas─▒ benim i├žin g├╝├ž.

(Bo┼č ─░nsan) #541

katana%20zero

Ge├žen g├╝n sat─▒n ald─▒m ve Katana ZeroÔÇÖyu oynamaya ba┼člad─▒m. ─░nan─▒lmaz g├╝zel oynan─▒┼č, m├╝zikler, hikaye, anlat─▒┼č her ┼čey m├╝kemmel. Tek k├Ât├╝ yan─▒ 4 saatlik bir oynan─▒┼č s├╝resi olmas─▒. Tad─▒ dama─č─▒mda kald─▒ resmen.

(─░brahim ┼×ahin) #542

2019 senesinin ┼ču ana kadar ki en iyi oyunu bence. 1 g├╝nde tahmini olarak yar─▒s─▒na kadar geldim. Senaryo tahmin edilebilir olmas─▒na ra─čmen oynan─▒┼č─▒ o kadar g├╝zel ki bu eksi─čini ├Ârt├╝yor. Dante ile kombo yapman─▒n tad─▒n─▒ ├Âzlemi┼čim :heart:

(H├╝seyin g├Âk) #543

Full lvl olunca her┼čey├žokg├╝zel:)

(Damla) #544

Oblivion, Dark Brotherhood quesline ─▒n─▒ bitirdim. Bir de oyunun sonunda malum karakterin ├Âl├╝m├╝yle ilgili spoiler yedim. Bu oyunla ilgili i├ž karart─▒c─▒ bir ┼čeyler oldu─čunu tahmin ediyordum ger├ži ama b├Âyle bir ters k├Â┼če beklemiyordum. Oyunu ┼čimdilik kapatt─▒m ├ž├╝nk├╝ epey can─▒m s─▒k─▒ld─▒. SkyrimÔÇÖdeki Dark BrotherhoodÔÇÖun imhas─▒nda zerre etkilenmedi─čim halde OblivionÔÇÖda bir k├Ât├╝ oldum ki ben oyunlarda ya da filmlerde ├╝z├╝len birisi de─čilimdir

(─░brahim ┼×ahin) #545

G.R.R. Martin ve Dark SoulsÔÇÖun yap─▒mc─▒s─▒ Hidetaka MiyazakiÔÇÖnin ├╝st├╝nde ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ Elden Ring s─▒zd─▒r─▒lm─▒┼č. E3ÔÇÖte tan─▒t─▒m─▒ yap─▒lacakm─▒┼č. PC, PS4, Xbox One i├žin geli┼čtirilecekmi┼č.

(Tansel Diplikaya) #546

Son zamanlarda AssassinÔÇÖs Creed Serisinden gidiyorum. AC 3ÔÇÖ├╝ bitirdim daha ├Ânceki oyunlara g├Âre hikaye olarak en k├Ât├╝s├╝yd├╝ diyebilirim. Karakter ve olaylar─▒n i├žine ├žok giremedim, yard─▒m etti─čim k─▒ta ordusuna hi├ž de isteyerek yard─▒m etmedim. Yard─▒m etti─čim ordu dahil herkesin bana sald─▒r─▒yor olmas─▒ ├žok rahats─▒z edici olmu┼č. Ticaret sistemi eklenmi┼č ama bir hayli s─▒k─▒c─▒ olmu┼č. En keyifli k─▒sm─▒ gemi eklenmi┼č olmas─▒, gemi olay─▒ tuttu ki Blag FlagÔÇÖde a─č─▒rl─▒kl─▒ olarak gemide ge├žiyor.

3ÔÇÖden sonra Liberation HDÔÇÖyi oynad─▒m, Karakterin s├╝rekli sa─ča sola tak─▒lmas─▒ d─▒┼č─▒nda oyun g├╝zeldi.

┼×imdi s─▒rada Black Flag var.

(Ayberk ┼×ent├╝rk) #547

Black FlagÔÇÖin hikayesi ├Âyle ah─▒m ┼čah─▒m de─čil ama korsanl─▒k ├žok g├╝zel.

(Tansel Diplikaya) #548

Ben ConnarÔÇÖa ├žok ─▒s─▒namad─▒m oyunda, belki dede EdwardÔÇÖa ─▒s─▒n─▒r─▒m :grinning: