Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

PSN Plus ile verilen Borderlands 2’yi level 15’e gelene kadar oynadım, sıkıldım sildim. İlk oyundaki özgünlüğün 10’da 1’ini dahi barındırmayan, aynı tip questleri 30 kere yaptığınız, sıkıcı, mizahı bayıcı bir oyun olmuş. İyiki zamanında para verip almamışım.

1 Beğeni

Hikayesi çok geć açılıyomuş. Öyle söylemişti Enis Kirazoğlu.

Dark Souls 3 ve DLC’lerinden sonra Marvel’s Spider-Man’i bitirmiştim, yeni Peter Parker ile ilgilibir takım çekincelerim vardı fakat kısa sürede alıştım kendisine.

Ardından ise dayanamayıp ikinci el olarak aldığım Sekiro Shadows Die Twice’a başladım. 60 saatlik bi maratonun (işkence) ardından o da bitti. Evliliğimin ilk günlerinde başladığım bu oyun eşim ve benim için adeta bir stres testi oldu heheh.

Şaka bir yana Sekiro -Anita’nın da belirttiği gibi- şu ana kadar tüm Souls/Borne oyunlarını oynamış biri olarak inanılmaz zorlayıcı geldi bana. Bir yerden sonra Boss’ları yenmek düşüncesini tamamen aklımdan çıkarıp sadece hareketlerini ezberlemek olayına yoğunlaştım ki ancak öyle ilerleme kaydedebildim.

Tüm zorlayıcılığına rağmen bitirdiğimde son derece tatmin olduğumu söyleyebilirim, oyunun birden fazla sonu bulunuyor From Software serisinden alışıla geldiği üzere, favorim Purification oldu.

Son olarak da japonun hastasıyım ama favori From Software oyunum hala Bloodborne.

2 Beğeni

“Bloodborne 2 geliyor.” haberleri vardı bir ara. Umarım doğrudur. Zevkle oynadığım ve iki kere bitirdiğim bir oyundu.

1 Beğeni

E3’te George R. R. Martin ile birlikte Elden Ring’i duyurduktan sonra Bloodborne 2 ihtimali biraz düştü gibi.

Yine de From Software çok değişik bir geliştirici. Benzer diyebileceğimiz oynanış mekanikleri, Asset’ler ve temel olarak aynı oyun motoru ile Dark Souls II, Bloodborne ve Dark Souls III birer yıl ara ile çıktı.

Yanılmıyorsam Elden Ring’ten sonra şu an üzerinde çalıştıkları ve duyurulmayan bir oyunları kaldı, o da Bloodborne 2 olabilir mi? Lütfen olsun :’)

1 Beğeni

Steam’dan Elder Scrolls Online ve Divinity Original Sin 2’yi aldım internet sorunu yüzünden bilgisayara inemeden öylece bekliyorlar. Eso’ı sneak ağırlıklı Breton bir archer yaratıp oynamayı düşünüyorum ama sınıflar galiba önceki oyunlara göre daha karışık. Her iki oyunla ilgili sınıflar hakkında tavsiyeler vermek isteyen olursa önerilere açığım.

1 Beğeni

Call of Duty MW 3 oynuyorum. Oyunun yüzde 22 sini tamamaldım. Ancak yeni geçtiğim bolumde biraz ilerledikten sonra şoyle bir yazı çikıp oyun kapanıyor.

Yardımcı olabilecek olan var mı?

The solution is not to go along the street but jump inside the bulding with broken windows on the right. There will be several enemies there, you will kill them, exit the building on the other side and the checkpoint will save. Going along the street in the open causes this glitch.

Yabancı bir forumda bulduğum çözüm; en iyi cevap tag’i almış. Diyor ki yoldan gitmeyin sağdaki kırık camlı binanın içine atlayın. İçerideki ‘arkadaşları’ temizleyin, binanın diğer tarafından çıkın ve checkpoint olacak sonra rahatsınız. Dışarıdan sokak boyu gitmek bu hataya sebep oluyormuş.

Yani bilgisayarda sorun yok. Oh be rahatladim. Sagolasin dostum.

1 Beğeni

Yok bilgisayarda bir sorun olsa oyundan masaüstüne atıp bir hata mesajı verir, resimden anladığım kadarıyla sizi oyundan oyun içi bir menüye atıyor. Oyunun kendi içinde bir sorunu var, oyun dosyalarında bir eksiklik falan yoksa, yaratıcı davranıp farklı yollardan gitmeyi deneyin, bir yerde checkpoint olur zaten. Ben de oynayalı uzun zaman oldu bölümü hatırlamıyorum şimdi belki ben de almışımdır bu hatadan.

Aynen oyunun içinde ki menüye atıyor.

Son bir kaç gündür indirimdeyken aldığım Divinity Original Sin 2’yi oynuyorum. Bazı yönlerden bana Dragon Age serisini anımsatıyor. Karakterimi Necromancer olarak açtım ama elflerin ölü insanları yiyip skill kazanma muhabbetinden sonra keşke elf olsaymışım dedim ne zaman elime kol bacak kafa geçse Sebille’e paslıyorum ben de. Dragon Age ile çok fazla ortak seslendirmeler var şimdilik Inquisitor’lar ile Sebastian’ı fark ettim. Bir de önceki oyunları hiç oynamadığımdan boş boş dolaşıyorum. Fort Joy’a geldim ama quest ve skill mantığı biraz farklı kaçış için gerekli olan karakterlerden birisini Sebille öldürdüğünden farklı yollar arıyorum şimdilik.

3 Beğeni

Black Flag, AC3’ten sonra ilaç gibi gelmişti bana :slight_smile: Baş karakter tam bir acur (ne de olsa korsan) ama o okyanuslarda yelken açmak, ansızın bastıran kasırgalar, mürettebatın birdenbire korsan şarkılarına girmesi falan acayip keyifli. Tavsiye ederim.

5 Beğeni

Senin bu yorumundan sonra mutlaka başlayacağım. Hele şu artık 60 saati geçen Witcher 1 esaretim bir bitsin…

1 Beğeni

ağırlıklı olarak GTA V oynuyorum. çok önyargılıydım yayıncılar ve oyunun kitlesinden dolayı ancak beni sardı. online ayrı güzel. 2 saat de WİTCHER 3 çıtırdattım keşke ilk ve ikinci oyunu da oynasaydım.
( ilk oyuna alışamadım kontroller çok deli)

Darkest Dungeon ne güzel oyun, oynarken gerilmekten zevkini çıkaramıyorum ama oynamayı da bırakamıyorum.

1 Beğeni

“Many fall in the face of chaos, but not this one! Not today…”

Narrator gibi bir karakter daha görmedim. Oyunun atmosferini tek başına oluşturabiliyor bazen.

3 Beğeni

Bu arada Narrator’u seslendiren Wayne June’un eşsiz sesinden H.P. Lovecraft dinlemek isterseniz diye şu playlisti bırakıyorum buraya.

2 Beğeni

15 saat kadar oynayıp act 2’ye başladığıma göre artık Divinity Original Sin 2 için görüşlerim de şekillenmeye başladı. Driftwood’a geldim partimde Sebille, Ifan ve Red Prince var. Lohse ile Sebille arasında kararsız kalsam da sonunda Sebille’in daha ilginç olduğuna karar verip Fort Joy’daki karakter bölümlerini yaptım. Fort Joy’da oyalanmadım çünkü o adada dolaşmak bile içimi karartıyordu sadece level atlamak için bir kaç ufak görev aldım. Başta kaçış için rehbere baksam da sonunda araya araya lağımlar aracılığıyla seekerlara giden yolu buldum ve Lady Vengeance’a binmeyi başardım tabi companion görevlerini de tamamladım. Driftwood’da aldığım görevler -özellikle Love has a Price- ilginç. Oyunun içindeki savaşlar çok değişik. Belki ilk defa izometrik rpg oynadığımdan atış mesafesi olayları falan zorluyor. Ana karakterimden necromancer+summoning Red Princeden warrior+pyromancer ağırlıklı gidiyorum öteki karakterlerde ek sınıf açma ya da değiştirme olaylarına girmedim pek assasin ve archer olarak epey işime yarıyorlar. Oyun güzel ama daha önce bu türde oynamadığımdan ve önceki olayları bilmediğimden hikaye ve oynanış açısından zorluyor. Skillleri kitaplar ve vücut parçalarıyla kazanma olayı güzel. Elimde Fane’in elfe dönüşturen maskesi olduğundan bacak, kafa ya da kol bulunca hemen deneyeceğim. Bu oyunu bitirirsem Pillars of Eternity ya da Spellforce 3’e başlayabilirim ama bu gidişle epey oyalanacağım sanırım.

Pc’den hayır olmmadığı için psp kırdım phantasy star 2 yoğunlaşmış durumdayım şu an. Npcler ile parti kurup zindan temizlediğin, onun dışında ise resimli dialoglar ile ingilizceni bi nebze geliştiren tam benim sevdiğim türlerden biri olan çooooook güzel bi oyun. Öylesine indirmiştim bu kadar benlik olcanı tahmin edemezdim. Eski oyunlar gereği eminim uzun da olcak. Çok zaman ayıramasam da olsundu doya doya oynarım artik.