Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Ben de Assassin’s Creed Chronicles: China’ya başladım. 10 liraya oyun bulunca insan mutlu oluyor.

2 Beğeni

Dün itibariyle 8 -9 ay önce aldığım The Witcher 3 oyununa başladım.

Bu arada kitap serisi ile ilgili (son kitap da öğrenilen) sürpriz bozan varmış daha oyunun ilk bölümlerinde. Henüz oynamamışlar varsa, kitapları okumadan oynamayın bence.

4 Beğeni

image

Witcher 3 isimli çöp tenekesinden hallice (!) oyunu oynamaya devam ediyorum. 150 saatlik maceranın sonunda ana hikaye bitti. Ek paketlere başlamadan önce yan görevleri temizlemeye devam ediyorum. Herhalde bir 100 saat daha gider bu oyun.

Bir tane yan görev beni epey etkiledi. Hazır Ekşi’de “Witcher 3’ün senaryosu tırt” adlı bir tartışma çıkmışken bu yan görevde yaşadıklarımı dün akşam bir entry’de anlattım. Bu sabah bir baktım entry debe’ye girmiş. Merak edenler şuradan okuyabilir:

7 Beğeni

Bir YouTuber dan oyunu seyretmiştim. Hikayesi, müzikleri falan güzeldi. Ben duygusal şeyleri seviyorum ama tabi tadında olsun herşey…

1 Beğeni

Bu görevi hatırlıyorum. Skellige adalarında bir görevdi. Ormandaki yaratığın kadim dünyadan gelen bir leshen olduğunu anlayınca balrog gören gandalf gibi bu düşman beni aşar diyip kaçmaya çalıştım. Yaşlının dediklerini yapıp köye döndüm. Ama sonra gençler geldi ortalık karıştı. Sonra bi baktım ben hariç herkes ölü. Ne oldu da ortalık karıştı anlamamıştım. Cidden çöp! bir oyun.

2 Beğeni

Basit bir yan görevi bile en az dört farklı sonla bitirebildiğiniz çöp oğlu çöp oyuna Witcher 3 denir.

Bunlar bir de Cyberpunk oyunu yapmaya çalışıyorlar. Kim bilir ondaki görevlerde kaç son vardır. Böyle oyun yaparsanız sekiz yılda bile bitiremezsiniz tabi. Zaten sizde azıcık akıl olsa oyunu Cyberpunk 2077 olarak de(y)il, Cyberpunk 2020 olarak çıkartır, bir sene sonra da azıcık değiştirip Cyberpunk 2021 diye salardınız piyasaya. Loot box falan da hak getire bu oyunda zaten. Hiç basmıyor kafaları. Nerede sizde o akıl? Sizin neyinize oyun yapmak? Basit bir yan görevin sonunu bile bağlayamayıp dört farklı son yazmışsınız. Beceriksiz CD Projekt Red! witcher 3 o kadar kötü ki, 150 saattir oynuyorum bir tane bile olumlu şey göremedim. Herhalde bir 100 saat daha ararım en fazla. Sonra da ne halleri varsa görsünler. Tam bir re-za-let!

Efendim, çıkıp bir hava mı alayım? Ama Geralt bensiz yapamaz ki. Ya bir anda yağmur bastırırsa, ya da bir yaratık uykuda yakalarsa… Yanında olmam lazım. :frowning:

Çööööp!

3 Beğeni

Minecraft Dungeons. Çok güzel yapmamışlar mı oyunu? İnsanı hiç sinir etmiyor. Tatlı tatlı oynuyorsunuz.

Karantina döneminde home office çalışınca ve sokağa çıkma yasakları da eklenince, üniversiteden arkadaşlarla saatlerce LoL oynamaya başladık. Hala devam ediyoruz :confused:

Yanlış hatırlamıyorsam bu görev bedava dlc ile gelmişti. Başarımında da sorun vardı. Mesela ben görevi yaptığım halde başarımı vermemişti bana.

İlk turu bitirmek çok kolaydı(golemler hariç)… O şımarıklıkla ikinci tura da zorluğu kökleyerek girince ağzımı yüzümü kırdılar :rofl:

Ben daha bataklığın ortasında bir kazan vardı onu yeni geçtim. Golemli bölüme daha var herhalde ama söylediğiniz iyi oldu görünce kaçarım :smiley:

DLC konusunu bilmiyorum açıkçası. Sanırım leshen’i öldürmeden görevi tamamlarsanız achievement’ı alamıyorsunuz. Onu belirten bazı yorumlar görmüştüm. Fakat wiki sayfasında görevde sorun olduğunu belirten yorumlar da göze çarpıyor. Bilemedim valla. :slight_smile: Ne olursa olsun unutulmaz bir görevdi.

1 Beğeni

Geralt bildiğin yağmacı çıktı, hazine avı, korsanlar, haydutlar tamam ama fakir fukaranın evinden de yağma yapıyoruz. :slight_smile:

6 Beğeni

O muameleyi sonuna kadar hak ediyorlar adamlar bizi gördüğünde tükürüyor.Efsunger olduğumuz için bizi hor görüyorlar :smiley:

1 Beğeni

amv9r2y_460s

19 Beğeni

Oyunda yobaz cahil köylüler kadar sinir eden başka bir canlı yok. Elimde olsa yaratıkları bırakıp tek tek onları keserdim.

1 Beğeni

Oyun esnasında gezinirken köylülerin, çocukların muhabbetlerini ben de dinliyorum.

1-2 gündür ana görev, ikincil görev bıraktım, korsan, haydut, asker kaçağı ve dönek peşinde koşturuyorum. :slight_smile: Gerçi bu dönekler kim bilemedim.

1 Beğeni

Ben de uzun bir süre haydut ve asker kaçaklarını kovalamıştım, güzel şeyler düşüyordu.

Sadece bir ara gaza gelip kuzeyde bulunan asker kaçaklarına dalayım dediğimde arkama bakmadan kaçtığımı hatırlıyorum :slight_smile:

Köylülerin yanından geçerken hakkımızda mırıldanmaları insanı delirtiyor. İşi yaptırana kadar ağam paşam iş bittikten sonra lanet Witcher.

2 Beğeni

Ben Witcher’a dünyasına uygun olduğunu düşündüğüm iki prensip ile başlamıştım. Birincisi yağmalayabildiğin her şeyi yağmala. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. İkincisi ise her çiçekten bal almak. :sweat_smile: Geralt az çapkın değil çünkü.

2 Beğeni

Ben CD Projekt Red’in yerinde olsam bir basın toplantısı düzenlerim.

Toplantı başlar başlamaz şakkadanak derim ki: Cyberpunk 2077’yi herkesin tecrübe etmesi için ücretsiz çıkartacağız.

Herkes şok tabi. Nasıl olur, nasıl bedava yapar?

Ama orada durmam şakkadanak eklerim: Oyun çıkar çıkmaz herkes indirebilir ve oynayabilir olacak. Ama 24 saatin ardından devam etmek isterseniz ücretini vermeniz lazım.

24 saat içinde oyunda ancak iki tane ana görev yapabilecekleri için herkesi kendime bağlamış olurum.

Ardından orada da durmam şakkadanak ilk DLC’yi de bedava yaptım derim. Sonra bak nasıl çil yavurusu gibi dağılıp cüzdanlarını kafama atıyorlar.

Bu iş bu kadar basit…

+Bir dakika, bir dakika. Hocam siz söyleyin, olur mu böyle?

-Olmaz.

image

9 Beğeni