Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Ben de AssassinÔÇÖs Creed Chronicles: ChinaÔÇÖya ba┼člad─▒m. 10 liraya oyun bulunca insan mutlu oluyor.

2 Be─čeni

D├╝n itibariyle 8 -9 ay ├Ânce ald─▒─č─▒m The Witcher 3 oyununa ba┼člad─▒m.

Bu arada kitap serisi ile ilgili (son kitap da ├Â─črenilen) s├╝rpriz bozan varm─▒┼č daha oyunun ilk b├Âl├╝mlerinde. Hen├╝z oynamam─▒┼člar varsa, kitaplar─▒ okumadan oynamay─▒n bence.

4 Be─čeni

image

Witcher 3 isimli ├ž├Âp tenekesinden hallice (!) oyunu oynamaya devam ediyorum. 150 saatlik maceran─▒n sonunda ana hikaye bitti. Ek paketlere ba┼člamadan ├Ânce yan g├Ârevleri temizlemeye devam ediyorum. Herhalde bir 100 saat daha gider bu oyun.

Bir tane yan g├Ârev beni epey etkiledi. Haz─▒r Ek┼čiÔÇÖde ÔÇťWitcher 3ÔÇÖ├╝n senaryosu t─▒rtÔÇŁ adl─▒ bir tart─▒┼čma ├ž─▒km─▒┼čken bu yan g├Ârevde ya┼čad─▒klar─▒m─▒ d├╝n ak┼čam bir entryÔÇÖde anlatt─▒m. Bu sabah bir bakt─▒m entry debeÔÇÖye girmi┼č. Merak edenler ┼čuradan okuyabilir:

https://eksisozluk.com/entry/108951009

7 Be─čeni

Bir YouTuber dan oyunu seyretmi┼čtim. Hikayesi, m├╝zikleri falan g├╝zeldi. Ben duygusal ┼čeyleri seviyorum ama tabi tad─▒nda olsun her┼čeyÔÇŽ

1 Be─čeni

Bu g├Ârevi hat─▒rl─▒yorum. Skellige adalar─▒nda bir g├Ârevdi. Ormandaki yarat─▒─č─▒n kadim d├╝nyadan gelen bir leshen oldu─čunu anlay─▒nca balrog g├Âren gandalf gibi bu d├╝┼čman beni a┼čar diyip ka├žmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Ya┼čl─▒n─▒n dediklerini yap─▒p k├Âye d├Ând├╝m. Ama sonra gen├žler geldi ortal─▒k kar─▒┼čt─▒. Sonra bi bakt─▒m ben hari├ž herkes ├Âl├╝. Ne oldu da ortal─▒k kar─▒┼čt─▒ anlamam─▒┼čt─▒m. Cidden ├ž├Âp! bir oyun.

2 Be─čeni

Basit bir yan g├Ârevi bile en az d├Ârt farkl─▒ sonla bitirebildi─činiz ├ž├Âp o─člu ├ž├Âp oyuna Witcher 3 denir.

Bunlar bir de Cyberpunk oyunu yapmaya ├žal─▒┼č─▒yorlar. Kim bilir ondaki g├Ârevlerde ka├ž son vard─▒r. B├Âyle oyun yaparsan─▒z sekiz y─▒lda bile bitiremezsiniz tabi. Zaten sizde az─▒c─▒k ak─▒l olsa oyunu Cyberpunk 2077 olarak de(y)il, Cyberpunk 2020 olarak ├ž─▒kart─▒r, bir sene sonra da az─▒c─▒k de─či┼čtirip Cyberpunk 2021 diye salard─▒n─▒z piyasaya. Loot box falan da hak getire bu oyunda zaten. Hi├ž basm─▒yor kafalar─▒. Nerede sizde o ak─▒l? Sizin neyinize oyun yapmak? Basit bir yan g├Ârevin sonunu bile ba─člayamay─▒p d├Ârt farkl─▒ son yazm─▒┼čs─▒n─▒z. Beceriksiz CD Projekt Red! witcher 3 o kadar k├Ât├╝ ki, 150 saattir oynuyorum bir tane bile olumlu ┼čey g├Âremedim. Herhalde bir 100 saat daha arar─▒m en fazla. Sonra da ne halleri varsa g├Ârs├╝nler. Tam bir re-za-let!

Efendim, ├ž─▒k─▒p bir hava m─▒ alay─▒m? Ama Geralt bensiz yapamaz ki. Ya bir anda ya─čmur bast─▒r─▒rsa, ya da bir yarat─▒k uykuda yakalarsaÔÇŽ Yan─▒nda olmam laz─▒m. :frowning:

├ç├Â├Â├Â├Âp!

3 Be─čeni

Minecraft Dungeons. ├çok g├╝zel yapmam─▒┼člar m─▒ oyunu? ─░nsan─▒ hi├ž sinir etmiyor. Tatl─▒ tatl─▒ oynuyorsunuz.

Karantina d├Âneminde home office ├žal─▒┼č─▒nca ve soka─ča ├ž─▒kma yasaklar─▒ da eklenince, ├╝niversiteden arkada┼člarla saatlerce LoL oynamaya ba┼člad─▒k. Hala devam ediyoruz :confused:

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam bu g├Ârev bedava dlc ile gelmi┼čti. Ba┼čar─▒m─▒nda da sorun vard─▒. Mesela ben g├Ârevi yapt─▒─č─▒m halde ba┼čar─▒m─▒ vermemi┼čti bana.

─░lk turu bitirmek ├žok kolayd─▒(golemler hari├ž)ÔÇŽ O ┼č─▒mar─▒kl─▒kla ikinci tura da zorlu─ču k├Âkleyerek girince a─čz─▒m─▒ y├╝z├╝m├╝ k─▒rd─▒lar :rofl:

Ben daha batakl─▒─č─▒n ortas─▒nda bir kazan vard─▒ onu yeni ge├žtim. Golemli b├Âl├╝me daha var herhalde ama s├Âyledi─činiz iyi oldu g├Âr├╝nce ka├žar─▒m :smiley:

DLC konusunu bilmiyorum a├ž─▒k├žas─▒. San─▒r─▒m leshenÔÇÖi ├Âld├╝rmeden g├Ârevi tamamlarsan─▒z achievementÔÇÖ─▒ alam─▒yorsunuz. Onu belirten baz─▒ yorumlar g├Ârm├╝┼čt├╝m. Fakat wiki sayfas─▒nda g├Ârevde sorun oldu─čunu belirten yorumlar da g├Âze ├žarp─▒yor. Bilemedim valla. :slight_smile: Ne olursa olsun unutulmaz bir g├Ârevdi.

1 Be─čeni

Geralt bildi─čin ya─čmac─▒ ├ž─▒kt─▒, hazine av─▒, korsanlar, haydutlar tamam ama fakir fukaran─▒n evinden de ya─čma yap─▒yoruz. :slight_smile:

6 Be─čeni

O muameleyi sonuna kadar hak ediyorlar adamlar bizi g├Ârd├╝─č├╝nde t├╝k├╝r├╝yor.Efsunger oldu─čumuz i├žin bizi hor g├Âr├╝yorlar :smiley:

1 Be─čeni

amv9r2y_460s

19 Be─čeni

Oyunda yobaz cahil k├Âyl├╝ler kadar sinir eden ba┼čka bir canl─▒ yok. Elimde olsa yarat─▒klar─▒ b─▒rak─▒p tek tek onlar─▒ keserdim.

1 Be─čeni

Oyun esnas─▒nda gezinirken k├Âyl├╝lerin, ├žocuklar─▒n muhabbetlerini ben de dinliyorum.

1-2 g├╝nd├╝r ana g├Ârev, ikincil g├Ârev b─▒rakt─▒m, korsan, haydut, asker ka├ža─č─▒ ve d├Ânek pe┼činde ko┼čturuyorum. :slight_smile: Ger├ži bu d├Ânekler kim bilemedim.

1 Be─čeni

Ben de uzun bir s├╝re haydut ve asker ka├žaklar─▒n─▒ kovalam─▒┼čt─▒m, g├╝zel ┼čeyler d├╝┼č├╝yordu.

Sadece bir ara gaza gelip kuzeyde bulunan asker ka├žaklar─▒na dalay─▒m dedi─čimde arkama bakmadan ka├žt─▒─č─▒m─▒ hat─▒rl─▒yorum :slight_smile:

K├Âyl├╝lerin yan─▒ndan ge├žerken hakk─▒m─▒zda m─▒r─▒ldanmalar─▒ insan─▒ delirtiyor. ─░┼či yapt─▒rana kadar a─čam pa┼čam i┼č bittikten sonra lanet Witcher.

2 Be─čeni

Ben WitcherÔÇÖa d├╝nyas─▒na uygun oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m iki prensip ile ba┼člam─▒┼čt─▒m. Birincisi ya─čmalayabildi─čin her ┼čeyi ya─čmala. Kimsenin g├Âz├╝n├╝n ya┼č─▒na bakmam. ─░kincisi ise her ├ži├žekten bal almak. :sweat_smile: Geralt az ├žapk─▒n de─čil ├ž├╝nk├╝.

2 Be─čeni

Ben CD Projekt RedÔÇÖin yerinde olsam bir bas─▒n toplant─▒s─▒ d├╝zenlerim.

Toplant─▒ ba┼člar ba┼člamaz ┼čakkadanak derim ki: Cyberpunk 2077ÔÇÖyi herkesin tecr├╝be etmesi i├žin ├╝cretsiz ├ž─▒kartaca─č─▒z.

Herkes ┼čok tabi. Nas─▒l olur, nas─▒l bedava yapar?

Ama orada durmam ┼čakkadanak eklerim: Oyun ├ž─▒kar ├ž─▒kmaz herkes indirebilir ve oynayabilir olacak. Ama 24 saatin ard─▒ndan devam etmek isterseniz ├╝cretini vermeniz laz─▒m.

24 saat i├žinde oyunda ancak iki tane ana g├Ârev yapabilecekleri i├žin herkesi kendime ba─člam─▒┼č olurum.

Ard─▒ndan orada da durmam ┼čakkadanak ilk DLCÔÇÖyi de bedava yapt─▒m derim. Sonra bak nas─▒l ├žil yavurusu gibi da─č─▒l─▒p c├╝zdanlar─▒n─▒ kafama at─▒yorlar.

Bu i┼č bu kadar basitÔÇŽ

+Bir dakika, bir dakika. Hocam siz s├Âyleyin, olur mu b├Âyle?

-Olmaz.

image

9 Be─čeni