Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Hangi palace’tasın? Benim ki 97. saatte bitmişti de. :sweat_smile:

Persona 3 ve Persona 4’ü bir ara oynayacağım umarım.

1 Beğeni

Gemi bölgesindeyim.

Seriye alışkanlığım olduğu için hızlı ilerlemişimdir. Tavsiye ederim açıkçası. Mümkünse 4’ü Vita’da oynayın. Golden versiyonunun yeniliklerini bitirene kadar fark etmemiştim ama orada burada konuşurken “Şu karakteri nasıl görmedin?” , “Bunu yapmadın mı?” şeklinde şaşırarak sorular sorduktan sonra 4’ün mutlaka Golden versiyonunun oynanmasına karar verdim.

1 Beğeni

Bu yaz sadece far cry 3 ü bitirebildim. Muhteşem bir şeymiş. Yani 6 senedir niye oynamamisim ben bunu ya :thinking: 20 liraya almistim her kurusuna degdi

2 Beğeni

tramsis

‘‘They took your voice, i couldn’t stop them.’’

Transistor. Müzikal bir şaheser.

6 Beğeni

God Of War 4’ü iki kere bitirdim, şimdi God Of War 4 NG+ oynuyorum. Çünkü oyunu bir kere bitirmek hem herşeyi keşfetmiş ve almış olduğunuz anlamına gelmiyor, hem de bir kere bitirmek kesinlikle kesmiyor :slight_smile:

Far Cry 3 o ada varya mükemmel.oynanış çok iyi silahlar,araçlar,gece baskınları adadaki manzaralar.çok zevkli bir oyundu.Far Cry 4 de almama rağmen 3teki eğlenceyi pek bulamamıştım.

1 Beğeni

Shadow of Tomb Raider oynuyorum.

Oyun mekanikleri açısından çok değişiklik getirmiyor. Ilk oyunda geliştirilen mekanikler korunarak üzerine bir kaç yenilik getirmişler ama çok da büyük yenilikler değil.

Görüntüler açısından ise her zaman olduğu gibi enfes bir resim var ortada. PC’de GeForce 1070 ekran kartı ile maksimum ayarlarda oynuyorum. FPS oranları gayet tatmin edici. Eğer iyi bir monitör ile birleştirirseniz, film izler gibi oynayabilirsiniz. Güney Amerika balta girmemiş ormanları çok gerçekçi bir şekilde oyuna aktarılmış.

Birinci oyun ile başlayan hikaye Shadow of Tomb Raider ile tamamlanıyor. Konu ve tarz bütünlüğü açısından oyuna çok fazla yenilik getirmeden üçlemeyi tamamlamak istemiş olabilirler diye düşünüyorum. Eğer seriye devam edilecekse yeni hikayenin yanısıra mekanikler ve içinde geçtiği dünya için çok fazla değişiklik/ yenilik getirilmesi gerekiyor.

Yarı açık dünya tarzında olması zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Witcher, AC: Origins gibi oyunlar sonrası oynandığında sınırlanmış hissedebilirsiniz. Kanaatim açık dünya hâline getirilirse oynanış ve hikaye zenginliği açısından büyük katkı getirir.

2 Beğeni

Bitirdin mi bilmiyorum ama;

şu 7 dakikalık kısım, credits’in bitişine kadar, muazzam. Acayip etkilenmiştim. Hele çalan o şarkı. Öff.

3 Beğeni

Henüz yeni başladım ama hikayeyi ortaladım sanırım. Bu gönderiye bitince geri döneceğim :slight_smile:

1 Beğeni

Marvel’s Spider-Man oynuyorum

Açılışından, ana hikayeye girişe kadar Insomniac’ın bu evreni sevip hakim olduğunu anlıyorsun. Peter’ın ilk sahnesinden MJ ile tekrar karşılaşmasına olan sürece kadar. Yeni karakterleri tanıtıp, onları geliştirmesiyle vesaire sanki Animated Series’den bir bölüm izliyormuşsun hissi verebiliyor oyun.

New York içerisinde web-swing yapabilmek en büyük hayalidir çoğumuzun diye düşünüyorum. Oynanışa o kadar güzel entegre edilmiş ki bu özellik, keyfi iki üç kat artıyor oynarken. Binalardan aşağı inerken bir anda R2’ya asılıp momentum ile yükselmek vesaire (yazarın şuan bile oynayası geliyor .dd).

Atmosferi ve şehir düzeni zaten harika, apartman dairelerinin içlerine kadar çoğu bina modellenmiş, içi döşenmiş ve sırıtmadan duruyor. Karakter tasarımları ve açık dünyada gördüğünüz yüzlerin çoğunluğu farklı ve dünya gerçekten yaşanmış hissettiriyor. Otantik olduğu için ve her yerde gönderme dolu olduğu için ise fast travel kullanmadan bitirmeye teşvik ediyor sizi oyun.

Tek görebildiğim sıkıntı, oyunun zayıf kaldığı alan yan görevler ve genel arayüz. Bazı yan görevler zevkli olmasına karşın aşırı mânasız olanlar ile de karşılaşabiliyorsunuz.

Hikaye ve müzikler ise en vurucu kısımları olmuş, oynarken sonuna kadar bu şehrin koruyucusu olduğunu verebiliyor oyun, bunu hissedebiliyorsun.

Bitirmeye can atıyorum.

1 Beğeni

“İndirimi bekleyeyim öyle alırım” derken gelen %50 artış ile hevesimi kursağımda bıraktırdı bu oyun.

Zam gelmese muhtemelen daha fazla dayanamayıp alacaktım ama şu an işi inada bindirdim. Bakalım sonu nereye varacak.

1 Beğeni

Pubg Mobile’a fena halde sarmış bulunuyorum :smiley:

Ben biraz geriden geliyorum ama Assassin’s Creed 2’yi bitirip Brotherhood’a başladım. Hikaye bayağı keyifli :grinning:

2 Beğeni

3den sonra oynamamanı tavsiye ederim. Hikaye sona eriyor desmonla ve abuk sabuk bir oyuna dönüyor A. C

Blag Flag’e kadar var elimde. Steam, Uplay ve bir yerlerden hediye olarak gelmişti. Ben oynayayım dedim. 4’e kadar şans veririm muhtemelen :smiley:

1 Beğeni

Black Flag hikaye olarak olmasada oynanış bakımından serinin en iyi oyunu bence, hele biraz da korsanlığa ilgin varsa tadından yenmez.

1 Beğeni

Dues Ex Game Of The Year

Ne zamandır bu seriye başlamak istiyordum, bütün oyunları mevcut. İlk oyundan başlayalım bakalım.

1 Beğeni

Mobil oyun severler varsa samarost serisini öneririm. Çok zevkli oyunlar

3’ten sonra grafikler, mekanikler pek fazla gelişmiyor. Günümüz hikayesi saçma sapan bir hal alıyor ancak avrupa tarihine ilginiz varsa ben devamı için bir şans vermenizi tavsiye ederim. Çünkü tarihin ilgili dönemindeki şehir hayatını ve dönemin politik olaylarını çok güzel yansıttıklarını düşünüyorum ben. Animus meselesini tamamen unutup bir tarih oyunu gibi devam etmekte fayda var bence.

Tarihsel gerçekler olduğu için çok spoiler olmasa da yine önlem olsun. :smile:
Mesela 3. oyunda bir yandan kolonizasyon meselesi, kızılderili mücadelesi, kolonilerin ticaret zorlukları, boston tea party hadisesi, loyalist-patriot gerilimlerinin çok güzel işlendiğini düşünüyorum ben. Aynı şekilde black flag’de ingiliz-ispanyol devletlerinin korsanlık karşıtlıkları, plantasyon köleliği. Unity’de ihtilalciler kilise çatışması, syndicate’te buharın egemen olduğu bir dünya, sokaklarda gezerken bile o hava kirliliğini hissediyorsunuz, sokaktaki konuşmaları dinlerseniz halkın memnuniyetsizliği, sendikalaşma çabaları.

Bizim assassin olarak yaptıklarımız kurgu da olsa zaman atlamaları yaparak gerçekten o dönemki tarihsel değişime tanıklık ediyorsunuz. Üstelik bir de bunu dönemin önemli karakterlerini içine katarak yapıyorlar ki orası şahsen en sevdiğim yanlarından biri.

@Zack Bu arada grafikler çok hoşunuza gitmezse steamda ücretsiz deus ex: revision modu var, bir bakmanızı tavsiye ederim.

3 Beğeni

bu sene sırayla şu oyunları oynamışım;

Bloodborne (2), The Last Guardian, Kingdom Hearts, Persona 5*, Resident Evil 7, Uncharted Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thives, Uncharted 3: Drake’s Deception, Dark Souls: Remastered(2).

Şu an Uncharted 4: A Thief’s End’i oynuyorum fakat Persona 5 de halen bitmedi, ara verip geri dönüyorum nayslı oluyor.