Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

O daha iyiymiş. :slight_smile: Gerçi 4.bölüm için 1 seneden fazladır bekliyormuş oyuncular.

1 Beğeni

Evet bir öncekini de çok bekledik :slight_smile:

1 Beğeni

Bugün Ryse: Son of Rome’a başladım. Çok da bir şey vaat etmeyen, tek düze oynanışa sahip olsa da grafikleriyle etkileyen bir yapım. Henüz ilk bölümünü oynadım ve epik sahnelere tanık oldum. Hikaye anlatımı şu an fena değil, merakla devam ediyorum.

Not: Tanrıça’nın yol gösterdiği kısım çok güzel.

Özet

!

1 Beğeni

Astrid ile madenlerden çıktık ve çok iyi bir yerde oyun bitti. The Long Dark hikaye bölümleri yeni bölümlerin yayınlanmasını bekleyenler kervanına ben de katıldım. Kitap serilerinin devam kitaplarını beklerken üstüne bir de oyun beklemeye başladım. :slight_smile:

Genel anlamda oyuna başlarken çok sevmemiştim ama oynadıkça oyunu sevdim ve hikayesine bağlandım. Oynanış olarak biraz eksik bulsam da oyunun hikayesinin güzelliği oyuna devam etmemin temel neden oldu. Tüm yan görevleri yaptım ve galiba bölümlerde ayrı ayrı tüm haritayı dolaştım. Hikayeyi merak ettiğim için yeni bölüm ve bölümleri de merakla bekliyorum.

Bu kısım oyunu oynayanlar için:

Oyun sadece 1-2 yerde bana kararı vermeyi bıraktı. Bunlardan birisi Mackenzi bıçakla yaralanmış bir firari mahkumdan ya bıçağı çekip çıkaracaktı ya da bıçağı daha derine itecekti. Bu karar oyunun hikayesinde bir değişiklik yapıyor mu onu bilemiyorum, Bilen varsa yazabilir mi?

Şimdi değil ama yeni hikaye bölümlerini beklerken oyunun “Hayatta Kalma” modunu oynama düşüncem var.

Epic Games’in kuponları sağolsun sonunda Red Dead Redemption 2 alıp oynamaya başlayabildim. Oyunun görselliği o kadar güzel ki oyun oynamaktan çok fotoğraf çekmeye sardım.

12 Beğeni

Bayağıdır Ac: Odyssey oynuyorum. Mükemmel. Geride bıraktığımız yaz Witcher 3’ü bitirmiştim. Ondan sonra bir boşluk oluşmuştu. Odyseey o boşluğu doldurdu diyebilirim. Tabii ki aynı değiller. Ana hikaye ve Lost Tales quest’leri bitti. Fate of Atlantis’e başladım. O da ayrı güzel. Mekanlar gerçekten olağanüstü olmuş. Maláka! Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bundan sonra Hollow Knight düşünebilirim. Ps Plus verdi bu ay malumunuz.

4 Beğeni

Bana AC serisini sevdiren oyun Odyssey. Odyssey sonrası AC serisindeki diğer oyunlar tekrar ilgimi çekti. Valhalla önsiparişledim, salı gününü bekliyorum. O atmosferi iple çekiyorum.

1 Beğeni

Geçtiğimiz aylarda FF XV’i bitirdim, biraz hayal kırıklığı oldu :’)

Şu an DMC 5’i oynuyorum güzel ilerliyor.

Aralık başında da ön sipariş ile (PlayStation Store’da 179 lira, şaşkınım) aldığım DRAGON QUEST XI S: Echoes of an Elusive Age’i oynayacağım.

Ek bir not, oyunun demosu konsol ve pc için yayınlanmış durumda ve ilk 10 saati oynamanıza imkan tanıyor. Eğer satın almaya karar verirseniz kayıt dosyasını tam sürüme aktarabiliyorsunuz.

2 Beğeni

DMC 5’i ben de oynamak istiyorum fakat önceki oyunları oynamadım. Sizce önceki oyunları oynamalı mıyım yoksa direkt olarak beşinci oyunu oynasam anlar mıyım ?

Ben de yalnızca DmC: Devil May Cry’ı oynamıştım ki ana seri ile ilgisi yok onun. Bir kaç video izlemem yetti hikayeyi kavramam için. Bunun yanında oyun başladığında da aynı şekilde bir video sunuluyor olan biteni hatırlamak için. Sonuç olarak direkt olarak bunla başlamada elbette bir sorun yok :raising_hand_man:

İlk Far Cry oyununu bitirdim. İncelemesini de blog adresimde yayınladım. Merak edenler göz atabilir.

Şimdi de Baldur’s Gate Enhanced Edition’ı oynuyorum. Ne varsa eskilerde var… :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

“Devil May Cry” serisinin hikâyesini oyunu oynamadan da öğrenebilirsiniz. Ama ben en azından 3. oyunu - Dante’s Awakening - oynamanızı öneririm… serinin en iyi oyunu.

2 Beğeni

Yaklaşık bir haftadır RDR2 oynuyorum.Oyun ile ilgili tek bir şey söyleyeceğim: Kemiksiz 60 saat Django Unchained ve The Hateful Eight tadı almak istiyorsanız kesin oynayın.

1 Beğeni

I have a plan Arthur. Oyunun en güzel arkaplan hikayesi.

2 Beğeni

We need money Arthur. xD

1 Beğeni

images (2)

Bu adam ne zaman bunu dese has…tr yine mi diyordum.

1 Beğeni

Dutch’a olan inancınızı kaybetmiyorsunuzdur umarım.

3 Beğeni

RDR2 oynadığım en iyi oyunlardan biri olabilir. Şansıma bilgisayarımı yeniledikten hemen sonra karşıma çıktı. Güçlü bir ekran kartı ile hikayesi ve oynanışı kadar göze de güzel hitap ediyor.

Oyunun sonunda bile Dutch’a olan sinirim tam anlamıyla çıkmamıştı. Daha kötü bir son olsun isterdim Dutch için :imp:

Arthur’un şu sahnesini de şuraya bırakayım.

2 Beğeni

EA Play’e eklenmesiyle geçen hafta Star Wars Jedi: Fallen Order’a başladım. Çok iyi bir deneyim oldu benim için. Farklı oyunları ve sistemlerini güzel birleştirmiş. Sekiro tarzı parry tabanlı dövüş mekanikleri baya hoşuma gitti. Zaten ışın kılıcı başlı başına oyunu iyi yapmaya yetebilir. Bunun yanında bir de force kullanıyoruz yani. Kıyıdan köşeden düşman ite ite ilerlediğim zamanlar oldu oyunda. Savaş kısımları dışında oyunda keşif de önemli bir yer tutuyor ve keyifli ama tek sıkıntısı görevi yaptıktan ve yerin bilmem kaç kat altına indikten sonra gemine geri dön diyor ve hadi bakalım bul bulabilirsen yolunu.
Neyse efendim çok iyi bir oyunmuş Fallen Order. Fiyatı pahalı ama EA Play edinirseniz uygun fiyata oynayabilirsiniz.

1 Beğeni

Mass Effect 3’e başladım. İlk oyunun hikayesine bayılmıştım. 2. oyun hakkında görüşüm ise ilk oyunun iyi yaptığı şeyleri kötü, kötü yaptığı şeyleri ise iyi yapan bir oyun olduğu yönündeydi. 3. oyun için ise henüz bir şey söylemek için çok erken. Bitirdiğim zaman yazarım.

Galiba şu an için en sevdiğim oyun serisi Mass Effect. En yakın zamanda Dragon Age serisine de başlamak istiyorum.

3 Beğeni