Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Metro Exodus’ a başladım yakın zamanda. Gerçekten beni içine çeken bir atmosfer yaratılmış. Bana Half Life 2’ yi anımsattı ya da o oyunu oynarken ki benzer deneyimleri hatırlattı. Bitirince bir kaç bir şey daha yazarım. Ayrıca oyunu oynamayı düşünenler qnoops nickli bir arkadaş Türkçe yamasını hazırlayıp sitesinde paylaşmış. :+1:

3 Beğeni

İlk God of War oyununu yakın zamanda bitirmiştim. Aksiyon oyunları türünde yeni bir çağ başlatan oyun olarak görüyorum kendisini. Türe kattığı heyecan gerçekten inanılmaz. O yenilikler sayesinde bugün dahi severek oynadığımız bir oyun haline geldi God of War.

Büyük keyif alarak oynadım ve üzerine bir şeyler karaladım.

3 Beğeni

Çok fena Genshin Impact oynuyorum… Ücretsiz bir oyun, tavsiye ederim. PC, PS4 ve mobilde var, üç platformda da çok güzel(aynı)…

1 Beğeni

Crysis Remastered’ e başladım. Dağa taşa ateş ediyorum, adam ölüyor mu belli değil, ağaçlara ateş edince yıkılıyor falan filan.
Steam’ da 139 TL bu oyun.

Almayı düşünüyordum, arkadaşta oynadım biraz, vazgeçtim param cebimde kaldı çok şükür.

Tavsiye etmiyorum. Bana da bir arkadaş hediye etmişti boş zamanım var diye indirdim 2 saat kadar oynadım. Gerçekten kötü bir oynanışı var. Korelilerin seslendirmeleri hep aynı. Karakterlerin yüzleri orijinal oyuna göre daha da kötü. Yakın dövüş berbat. Düşman arkamda ama tepki vermiyor. Gibi gibi saçma sapan şeyler var.

1 Beğeni

Hades oynuyorum %100 yapmaya çalışıyorum. Umarım yapabilirim son achievementler çok zorlayıcı…

3 Beğeni

Pillars of Eternity’de 70 saati devirdim. Ana hikayeye ara verip DLC’lere başladım. Uzun süredir bir oyundan bu kadar keyif almamıştım, başaramayıp tekrar tekrar deneten bir oyun oynamamıştım.

3 Beğeni

Bir yandan da Bioshock Remastered’e başlayacağım. Hiç değilse hikayesi için oynarım :slight_smile:

1 Beğeni

AC REVELATIONS

Neden bu kadar geç oynadığımı anlatmak istemiyorum ama geç olsun güç olmasın diyelim. Gerçekten önceki 2 oyunla birlikte çok etkileyici bir hikayeye sahip bir seri bu Ezio Üçlemesi. Altair’e dair soruların da cevaplandığı, kısacası bütün hikayenin tamamlandığı oyun oldu. Ben çok keyif aldım.

Kapadokya’ya koskoca galyonla ulaşmamızı sağlayan ulaştırma vezirimize saygılar.

5 Beğeni

Hollow Knight oynadım. Kesinlikle oynadığım en iyi metroidvania oldu Hollow Knight. Atmosferi, boss’ları, zor anlaşılan ama çok güzel hikayesi, olağanüstü müzikleri… Team Cherry’i buradan tebrik edelim. Müziklerin sahibi Christopher Larkin’i de. Oyunu bu ay Psn Plus vermişti. Kedi olalı bir fare tuttular hakikaten. İyi ki vermişler bu oyunu. Oyunun tek eksisi şu: Zor. Çok zor. Önceden bilseydim böyle zor olduğunu üşenirdim oynamaya belki de. Deli işi bazı bölümler. Oynarken bu dediğimi hatırlarsınız. Oynayın. Öneriyorum.

2 Beğeni

Yanlış anlamayın ama Fallout New Vegas’ın Lonesome
Road dlcsi oyunun kendisinden daha güzel olmuş. Bir kere dlc open world değil linner yapıda ilerliyor(galiba ben open world oyunları sevmiyorum Fallout NV gibi kaliteli rpg olsa bile). Bu bile yeterli. Bunun dışında keşfettiğin yerden güzel loot çıkmasıda çabası. Ana oyunda keşif yaptığın yerden hiç güzel loot çıkmıyordu.

Bunların yanına birde ilgi çekici bir hikaye+ ed-e olunca dlc çok zevkli oluyor.

Honest Hearts = çok sıradandı
Old World Blues = çok suluydu(Bordeelands mı oynuyoruz?)
Lonesome Road = Tam kararında ve tadında olmuş
Dead Money ise henüz oynamadım.

1 Beğeni

New Vegas’ın DLC’leri hep kutuplaştırıcı olmuştur zaten hocam, bunların arasında en kutuplaştırıcısı da Dead Money, onu da oynayın bence.
Benim Sıralamam: Dead Money>Old World Blues>Honest Hearts> Lonesome Road
Ben de Lonesome Road’ın ilk oyuna benzer atmosferini ve ‘‘diyalog isteyen ana oyuna gitsin…’’ tavrını beğensem de DM ve OWB ile hype’lanan Ulysses’i bayağı zayıf buldum.

1 Beğeni

Sırada Dead Money var. Bilerek sona bıraktım. Çok klostrofobik bir alanda geçiyor, sevmiyorum böyle yerleri. OWB ise hakkını yiyorum biraz aslında, Fallout NV oynamaktan sıkıldığı bir dönemde oynadım. Artık yeni oyunlara geçmek istiyordum. Şu an steam kütüphanemde en uzun süre oynadığım oyun Fallout NV. Neredeyse 90 saate yakın oynamışım.

Neyse bakalım Dead Money nasıl olmuş, güzel olmuş mu…

1 Beğeni

Ben de devamlı dönüp yeniden başlıyorum, ama hala bir Legion playthough yapamadım. Ufak bir tavsiye: Dead Money’e başlamadan Melee’yi arttırmakta fayda var. İyi oyunlar dilerim.

1 Beğeni

Tavsiye için teşekkürler. Dead Money oynayacağım diye Sneak puanımı artırdım. Melee ise en yetersiz olduğum alan.

Ben aslında oyunun kendisine biraz nötrüm oynarken çok sıkıldığım ve sinirlendiğim yerler oldu. Açık dünyada başı boş gezmekten çabuk sıkılıyorum.

1 Beğeni

‘‘Fetch Quest’’ dediğimiz getir götür işlerinden olabilir. Ama yeniden oynanabilitesi bayağı yüksek aynı sebeplerden. Tabi open-world herkese hitap etmeyebiliyor. Lonesome Road’u beğendiyseniz Spec Ops: the Line’ı öneririm. Umutsuzluk, kum fırtınaları, lineerlik ikisinin de ortak özellikleri :slight_smile:.

Bu yaz oynadım Spec ops’u Bioshock ile birlikte bu yıl oyandığım en iyi hikayeye sahiplerdi.

Ben çok fazla Rpg bilen birisi değilim ama ister istemez Fallout ve Skyrim mi karışılstiriyorum sanki Skyrim Open World konusunda daha iyi. Hem pusula sayesinde keşif yapmak daha kolay hem de içerik açısında. Canın sıkılınca gir bir zindan temizle keyfin yerine gelsin :grinning:

Neyse siz benim bu kadar uzattığıma bakmayın. Bunlar henüz oyun dünyasına yeni adım atmış birisinin oyunlari aklında konumlandırma çabaları… :grinning::smiley:

1 Beğeni

Ben de uzattım galiba, sistem uyarmaya başladı no diyalog diye(!). Tekrardan iyi oyunlar.

1 Beğeni

Wild Rift, oynayan varsa özelden oyundaki rumuzunu göndersin birlikte oynayalım.