Bugün Ben Şunu Öğrendim

Hepimiz duvarlara çarpıyoruz çünkü elimizde olmayan koşullara çoğu zaman yenik düşüyoruz. Tek değilsiniz, böyle bir süreç yaşayan çok insan var.
Bugün ne öğrendiğime gelirsek; Kararsız birisi olmadığım halde bazı şeyleri aşamadığım için dengesiz davranmaya başladığımı görüyor ve üzülüyorum. Başka insanlara da zarar veriyor bu tavrım, farkındayım. Bazen geri durmak ve şartları zorlamamak herkes için en doğrusu olabilir, kısmetten ötesi yok diyorum…

3 Beğeni

Ne kadar güçlü, bilgili ya da cesur olursanız olun bazı durumlar karşında çaresizsinizdir.

1 Beğeni

kitap almak için yeterli param olduğunu sanıyordum ama bugün olmadığını öğrendim …

3 Beğeni

Çok düşünen ve sorgulayan insanların ortak kaderi, bir olayı her açıdan düşünmek zorunda olmaktır. Mantıklı karar verip kimseyi zora sokmamak gerekiyor, kolay olmasa da…

4 Beğeni

Hayvanları seve seve evcilleştirirsen sorumluluklarına da katlanmayı kabul etmelisin. Mesela sabahın altısında salondan odana kadar gelip yüzüne sıçrayıp yemek isteyen, verdiğinde bu sefer elinde durmak sevilmek isteyen bir kuşunuz vardır.

7 Beğeni

Benim kuş da çok yaramaz ve istediğini yapmazsak ortalığı ayağa kaldırabiliyor. :sweat_smile: Bir de akıllı ki, küçük bir çocuk gibi davranıyor. Mesela bazı hareketlerine kızıyorum ya ben odada değilken o hareketi yapıyor ve ben görürsem de nasıl kaçıyor bu kızacak diye. :smile:
Su istediğini bile anlatabiliyor. Boş bardağın üstüne konuyor ve içine doğru eğiliyor. Sonra ben içine su doldururken kımıldamadan bekleyip içiyor. :slight_smile:

6 Beğeni

Ay ya çok tatlılar gerçekteeen :d oyuncu olmalarına bayılıyorum ama sabah gelmesin uyandırmasın shdkdjdk (özelden fotoğraflarını istiyiciğim şimdi bird person olarak shjdjs)

2 Beğeni

Dünya Tuvaletler Birliği diye bir bir birlik varmış 5 dakka önce öğrendim.İki ilişkiler açısından tuvalet önemli :poop::poop::poop::poop::poop::poop::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6:

1 Beğeni

İzlediğim Aşka Yolculuk (Moon Lovers) dizisinin ardından…

Prens de olsanız hayat hiç istediğiniz gibi yürümez. Hatta sıradan bir insan olmak daha kolay. :smiley:

Dizinin yarısı bitti ben daha 2.prens kim diye onu düşünüyorum. Bir şey mi kaçırdım acaba? :slight_smile: 14 prensin arasında kimin kimin oğlu olduğunu, hangi sırada olduğunu akılda tutmak kolay değil.

Neyse ki bu tablo biraz olsun kafamdaki taşları yerine oturttu. :smile:

3 Beğeni

Maket bıçaklarının arkasındaki boşluğun körelen bıçağı kırmaya yaradığını öğrendim. :slight_smile: Çok ilginç dedim kendi kendime. Nedense bir ben bilmiyormuşum gibi geldi bana.

Diğer yandan da öğrenemediğim ve cevabını halen bulamadığım bir durum var. Kuş sesi, köpek sesi ve cırcır böceğinin sesini sağ kulağımın üstüne yattığımda duyuyorum fakat aol kulağımın üstüne yattığımda duymuyorum. Nedeni ne ola ki acaba? Var mı benimle aynı durumda olan?

2 Beğeni

Bugün sadece bir çubuk 2 aynalı numarasız gözlük camı ve bazı ağız sesleriyle metroda hayran bakışlara maruz kalınacak kadar iyi müzik yapılabildiğini öğrendim.

Dil alışkanlığına dönüşmüş olan ‘karşı cins’ tabirini yanlış kullandığımı fark ettim, ‘karşı cinsiyet’ diye ifade etmek gerekiyormuş ve bugüne kadar bilinçsizce kullanmışım hep.

3 Beğeni

Bak bunu ben de bilmiyordum . Teşekkürler !

1 Beğeni

Rüya tabirleri konusuna fazla saplantılı olduğumu fark ettim. Hani bazen sıradan rüyalardan biraz farklı şeyler görünce anlamını merak ederiz ya. İşte bugün de nedense kötü bir anlamı olduğunu sezdiğim rüyamdan ötürü içim sıkıldı. Sonra meraktan duramayıp baktım ve düşündüğüm şey olmayınca rahatladım.

1 Beğeni

Karakteri olmayan insanlar her kalıba uyum sağlar ve şekilden şekile girer.

1 Beğeni

Slowly isimli uygulamanın harika ötesi bir şey olduğunu öğrendim. 4 gün önce bi appstore reklamı ile yüklediğim uygulama bir mektuplaşma uygulaması.

Ben bugün her zaman hayalleri kovalamak gerektiğini öğrendim. Çoğu şeyi akışına bırakarak yaşamak gerektiğini öğrendim. Ve en önemlisi bazı şeyleri zorlamanın çok da iyi olmadığını öğrendim. Bir şekilde hayat size daha iyi planlar sunarmış.

2 Beğeni

Normal ülkeler de normal insanların kitap yazdıktan sonra ünlendiğini, anormal ülkelerde anormal insanların ünlendikten sonra kitap yazdığını öğrendim değil de fark ettim diyelim.

6 Beğeni

Michael Moorcock’un Ayrıntı Yayınlarından çıkan kitabının adı Modern Zamanlar değil Modem Zamanlarmış.

2 Beğeni

Deney filminde olduğu gibi kendini güçlü hisseden ilk fırsatta zayıfı ezmeye çalıyor ne yazık ki…