Bugün Ben Şunu Öğrendim

Bayağı şaşırdım, bir o kadar da etkilendim … :clap:

1 Beğeni

Şehir efsanesi sanmıştım ama doğruymuş. Cidden etkileyici.

5 Beğeni

Bilginin altını iyice sağlamlaştırdığınız için teşekkürler :smiley:

1 Beğeni

Türkiye de önemli olan başarı , emek değil aksine çevredir . Namı diğer amcaları olanlar . Bu hayatta kimler başarılı olurlar ? Tabi ki babası zengin olanlar .

4 Beğeni

Sağ tarafta bulunan, konuya kaç mesaj gönderildiği ve şu an kaçıncısını okuduğunuzu gösteren sayılar var ya. Onu aşağı yukarı çekerek konu içinde dolaşabiliyormuşuz. Forumun en enteresan ve güzel özelliğini keşfettim.

3 Beğeni

Pink floydun animals albümünün george orwell in hayvan çiftliği kitabından esinlendiğini öğrendim albümdeki 3 hayvan sırasıyla şunları temsil ediyor:

5 Beğeni

Ev tadilatında çalışan ustalar içerisinde “yardımcı” rolü kimse, en çok onun adının anıldığından emin oldum.

Bu, usta tek başınayken bile değişmiyor. Kimi mi yardıma çağırıyor peki? Tabii ki sizi. Başka kimi olacak. Zaten ihtiyacı veya sorusu olur diye ustanın başında durmak şart. Eh, bir de kendi yeriniz sonuçta. Yardım etmeyipte ne yapacaksınız?

1 Beğeni

Bir insanın benden çok korkularına değer verdiğini fark edip, geri çekilmem gerektiğini öğrendim.

2 Beğeni

Yetişkinlerin hepsinin değiştirilemez olduğunu öğrendim. Hepsinin diyerek genelliyorum evet, aşşşşşşırı istisna olmadığı sürece hepsi öyle. En azından temel konularda. Bu değişmemezliklerinin çoğunun da, iyi konularda olmadığını öğrendim, fark ettim. Ya sabır! Onlardan biri olmamak dileğiyle.

4 Beğeni

Metal gear solid oyunun tarihinin 1980 li yıllara dayandığını öğrendim . Ve dünya üzerinde ilk kez bir oyunda (1. Oyununda) asansöre binme ve duvara vurma kullanılmış 2. oyunda ise yere yatama ve bir yerle sakalanma ilk kez bir oyunda kullanılmış . Bunları dışında c4 ile duvar patlatma ve helikopter takibi de ilk kez bir oyunda kullanılmıştır.

1 Beğeni

Çok sevdiğim bir arkadaşımın hala hayatta olduğunu öğrendim. Mutluyum.

2 Beğeni

Yetişkinler bazen sabit fikirli gibi algılansa da aslında tecrübelerin yarattığı yorgunlukla, risk almamak adına değişime biraz kapalı oluyorlar. Kuşak çatışması da işin içine girince, yeni ile eskiyi değiştirmek zorlaşıyor. Her geçen gün kavramların içi boşaltılıyor, değer yargıları sürekli değişiyor ve kalitesiz yaşamlar; özgürlük gibi sunulmaya çalışılıyor. Yapay zeka ile her şey daha da farklılaşacak ve kuşaklar arası uçurumlar artmaya devam edecek, bunlar iyi günlerimiz bence…

5 Beğeni

Yapmaktan çok, baktığımızı tekrardan fark ettim. ‘Sosyal medya’ öbeğini kullanmak bana artık kaşıntı da verse, yine de payını göz ardı edemiyorum. Çoğu şeyi görsünler diye yapan insanların isteklerini tatmin ederek izliyoruz sadece. İnsan ne kadar çok izlerse, o kadar kendisi yapmaktan uzaklaşıyor. Bir yerden sonra o kadar alışıyor ki, önüne gelen fırsatları bile göz ardı ediyor farkında olmadan.

@Bono , cevabınızı yeni gördüm. Çok doğru söylemişsiniz. Hatta kendi yazdıklarımı okuyunca, o günkü uğraşmak zorunda olduğum ve hepsi üst üste gelen insanların beni yormasıyla gözüm dönmüş bir topluluğu haşlamışım.

4 Beğeni

hqdefault
ahlat-agaci-2018-fragman_10289586-7800_640x360

Pilavlı sohbete davet eden mübarekin Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminde başrol oynadığını öğrendim. Bu ne kariyerdir yarabbim. Şu videodan, Cannes’ın kırmızı halısına…

6 Beğeni

Hoşgörünün en çok da hoşgörü dersi vermekle yanıp tutuşan insanlar tarafından ayaklar altına alındığını maalesef bir kez daha anladım.
Ama ancak bunun niye her seferinde beni bu kadar şaşırttığını anlamış değilim…

5 Beğeni

Bence burada günlük keşif de paylaşılabilir. Bugün, ünlülerin az görülen ( çoğu doksanlı yıllar olup o zamanlar instagram olmadığı için :smile: ) fotoğraflarının, videolarının paylaşıldığı bir instagram sayfası buldum ve içinden çıkamadım! @velvetcoke ismi, şurda Bruno Mars’lı şirin videosuyla ulaşabilirsiniz.
https://instagram.com/p/BiyQd0zAXAA/

Ne kadar iyi niyetli olursanız olun karşınızdaki insanlar kendini havaya sokup, ortamı geriyorsa sizde de heves bırakmazlar. Bu tip durumlarda bir daha asla adım atmamak gerekiyor ki, iyi niyetiniz suistimal edilmesin ve art niyet kazanmasın.

3 Beğeni

Yaşam çoğu zaman gizem, merak, tesadüf ve kaostan oluşan çözülmesi zor bir denklemdir.

hiçbir şey öğrenmedim. öğrensem her seferinde aynı şekilde aynı duvarlara toslamam sanırım. akıllanmam için ne gerektiğini çok merak ediyorum.

4 Beğeni

Aslında bugün öğrenmedim ama bu sıcak yaz günlerinde mümkün olduğu kadar çok kişiyi bilgilendirmeye çalışıyorum bu konuda.

“Çay harareti alır.” sözündeki çay, içilen çay değil. Dere anlamındaki çay. Yani bu nedenle çay içeyim de hararetimi alsın diyerek sıcak sıcak yakmayın kendinizi. Dondurma yiyin onun yerine.

Doğru bilgi mi emin değilim ama doğru olmasını umut ediyorum ve soranlara kesinlikle doğru olduğunu söylüyorum. Çay harareti alırcılara karşı olan mücadelem asla sona ermeyecek.

4 Beğeni