Bugün Ben Şunu Öğrendim

Bir şeyi söylemek için ne kadar çok düşünürsem o kadar çok uzaklaşıyorum söylemek istediklerimden.
Bir şeyi söylemek için ne kadar çok acele edersem o kadar çok pişman oluyorum söylediklerimden.
Şarkı sözü çok anlamlı şu an;
“Sussam olmuyor, susmasam olmaz!”

4 Beğeni

Emin misin?

5 Beğeni

Harika…:neutral_face:

1 Beğeni

Yuh :open_mouth: (20 karaktere daha neler yazılırda ayıp olur)

Çiş yapmayı öğrenmiş ama diğer yandan yerleri batırmış.

Katı atıkların gülümsüyor oluşu size de ironik gelmiyor mu? :joy:

1 Beğeni

Neden bu kadar mutlular bilmek istemiyorum :confused:

Evet tekrar keşiş olmaya karar verdim. Oyun oynamayı ikinci kez bırakıyorum. :smiley: buraya da yazıyorum ki sözümde durayım. Bu tür şeylerin ve sevilen alışkanlıkları bırakmanın hiç ama hiç kolay olmadığını öğrenmiş bulunuyorum. Ama bırakacağım. Yerini harika şeylerle dolduracağım. Söz. :smiley:
Ayrıca şuan hatırlamıyorum ama bir youtuber’ın zinciri kırma diye videosu var. O harika bir fikir. Çok tavsiye ederim.
Tam şu dakikadan sonra zamanımı öyle güzel yöneteceğim ki. Her akşam kendime ne yaptım diye sorduğum zaman üzüntü duymayacağım.

Barış Özcan’a ait o proje.

1 Beğeni

:smiley: Evet çok sağolun, harika bir şey. Çok Faydalı. Hatta şöyle paylaşayım da belki faydası olur.

1 Beğeni

Kızınız olduğuna sevindim. En azından başında sünnet diye saçmasapan bir bela olmayacak. Tuzlama da hâlâ anlamsız, açıklanamayan bir gelenek gerçi.

Aklıma bir anda bir söz geldi.

Tuzlayım da kokmasın, sözünün bu konuyla bir alakası var mı acaba?

1 Beğeni

Öyle diye biliyorum. Bal falan sürülen adetler de var.

O niye? :rofl::thinking:

Açıkcası hiçbir fikrim yok :confused: Arkadaşa sen ondan böyle tatlısın diye takılıyorduk arada.

1 Beğeni

Tehlikeli bir gelenek bebek tuzlamak ama herkes işe yaradığını söylüyor :thinking: Kokmamak için (doğruysa tabii) bu riske değmez bence :smiley:

2 Beğeni

Daha iyi olur böyle gelenekleri sorgulamadan yapan ailelere müstehak.

1 Beğeni

Konuşmayı böleceğim ama:

Tek oturuşta 300 sayfadan fazla okuyabildiğimi öğrendim. Mola vermeden okuma denemelerim işe yaramış, direncim artmış.

Bitirdiğim kitap Gösteri Peygamberi bu arada. Kimisi için olmasa da benim için büyük bir adım ve deneyim oldu.

6 Beğeni

Tebrikler… Sadece tebrikler yazınca olmamış. :slight_smile: Umarım ileride de bu odaklanmayı kaybetmeden keyifle okuyabilirsiniz kitapları. Gerçekten bi oturuşta 300 sayfa okuyabilecek kadar kitaba dalmak bir harika.

@NyxNyxNyx Çok yanlış bir yaklaşım. İnsanlar bazen eşlerini kırmamak, huzursuzluk yaratmamak vb. gibi durunlarda kalıp göz yumabiliyor. Çocuk olunca her kafadan bi ses çıkıyor çünkü.

2 Beğeni

Ben, o kısa zamanda erişilen yüksek sayfa sayısına ancak uzun yolculuklarda ulaşabiliyorum. Eh, yolculuk esnasında dikkatimi vermek isteyeceğim başka şey olmayınca, dikkatimi kitaba vermesi çok daha kolay oluyor.

2 Beğeni