Bugün Ben Şunu Öğrendim

Kardeşimin tercih dönemi bu yüzden aramızda Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Dokuz Eylül Üniversitesi veya Marmarada İngilizce Öğretmenliği okumuş veya okuyan birileri varsa ve bilgi anlamında yardımcı olmak isterse bana özelden ulaşabilir mi lütfen sormak istediğimiz birkaç soru var.

(Diğer başlıklar yoğundu kalabalığa karışır diye yazmadım bu başlık da doğrudur herhalde çünkü sonuçta bugün bir şey öğrenmedim ama öğrenmeye geldim.)

4 Beğeni

Bu konu için ayrı başlık bile açılabilir, zira her yıl yaşanan bir süreç. İnsanlar kendi okudukları bölümler hakkında bilgi verebilir.

4 Beğeni

Vazgeçmeyi :sleepy:

Bu sabah, üç dakika öncesinde kendisiyle konuştuğum yaşlı bir amca üç dakika sonra karşıdan karşıya geçerken arabanın çarpmasıyla öldüğünü görmem bana ölümün nerede ve ne zaman olacağını bilmediğimi hatırlattı.

7 Beğeni

Toni Morrison geçtiğimiz 5 Ağustosta vefat etmiş.

Sanal ortamalarda bilginin depolanması ve muhafaza edilmesinin ne kadar onemli olduğunu öğrendim.

“Çocuk” kelimesinin köken karşılığının “her şeyin küçüğü” anlamında da kullanılan “domuz yavrusu” olduğunu öğrendim. Bu Türkçeye de özel bir durum değilmiş. İngilizcede çocuk anlamına gelen "kid"in köken karşılığı "keçi yavrusu"ymuş.

6 Beğeni

Stefan Zweig’in psikolog olduğunu, “Satranç” kitabını da intihar etmeden kısa bir süre önce yazdığını öğrendim.

8 Beğeni

Bu gün başarılamaz sandığım şeyin başarılabilir olduğunu öğrendim. İyi denk geldi bu başlık :blush:

1 Beğeni

Yunan mitolojisine göre ölüm(Thanatos) uykunun(Hypnos) ikiz kardeşiymiş. Bunu öğrendim.

11 Beğeni

Pantai biber sosunun bağımlısı oldum sanırım. :smile:
Acı ve tatlının uyumu bu kadar mükemmel olabilirdi. Tavuk, makarna, kızartma, börek her şeyin yanında yenebilir. Pirinç pilavıyla bile yemişliğim var. Keşke her yerde bulunabilse.

Basit aslında:

1 Beğeni

Benzer tarifleri görmüştüm. Yapmayı deneyeceğim bir gün.

7 Beğeni

Ben bunu hep tonlamaya göre yapıyordum. Sesli bir şekilde okurken hangi ki nin ayrı yazılması gerektiğini hissediyorum gibi oluyor. Ama bu da çok pratikmiş.

1 Beğeni

Yeni bir şey öğrenmenin sonu yok🤷🏻‍♂️

1 Beğeni

Can Öz, Can Yayınları’nın sahibi.

11 Beğeni

Sifiliz hastalığına “Frenk Hastalığı” anlamına gelen frengi demişiz.
Ayrıca Osmanlı zamanında Avrupa’ya Frengistan da denirmiş. Frenk + İstan…

3 Beğeni

PTT Kitap kampanyasına zam gelmiş; fiyat 3 TL’den 3,5 TL’ye çıkmış. 50 kuruş küçük gözükse de, zam oranı yaklaşık %17.

9 Beğeni