Bugün Ben Şunu Öğrendim

Ben de hâlâ 1832’den itibaren Aksaraylı olduğumuza inanmıyorum. Bir İran, Arap ya da Doğu kökenli olduğuma şartlamıştım kendimi. Gel gör ki bayağı bildiğin bu toprakların insanıyım :’)

3 Beğeni

Arnavut olduğumu biliyordum ve bununla ilgili bir sorunum yoktu ama şimdi soyumun Pirzevik’ten geldiğini öğrendim. Ama Pirzevik neresidir Google’ın bile bir bilgisi yok. Tüm iş arkadaşlarım Pirzevik araştırıyor şuan. Soyumu öğreneceğim zannederken şu an nerden geldiğimi bilmiyorum :smiley: Teşekkürler Türkiye…

6 Beğeni

Yerimi ve yersizliği. Hayır bu kez umurumda değil ve bu beni şaşırtıyor.

Talep edilen Düzeltme: Yerim belliymiş sadece dengesiz ve öfkeli mizacım ile her şeyi yokuşa sürüyormuşum. Maalesef bunu inkar edemeyeceğim, öyleyim. Umarım bu sefer olmuştur.

1 Beğeni

Yeni kimlik çıkartmak için Nüfus müdürlüğüne gittim. Hiçbir parmağımın izi çıkmıyor. En son avuç içimi kullandılar. Cihaz mı sorunlu, parmak izlerim mi anlamadım. :roll_eyes:

2 Beğeni

10 Beğeni

Ben de bugün bir kez daha öğrendim ki; yaşadıkça yalnızca gelecek günleri değil geçmişi de öğreniyoruz. Tarihin karanlık sayfalarının teknolojinin ışığında aydınlanmasından bahsetmiyorum. İnsanın kendi bireysel tarihindeki olayları mevcut bilgilerle yeniden yorumlayarak ‘heeeeee şimdi anladıımmm’ durumundan bahsediyorum. Çok şey değil ama…

6 Beğeni

İstifam kabul edilmiş, çok mutluyum, yavaştan eşyalarımı toplamaya başlayabilirim. Eve dönüp kuşumla doya doya vakit geçirmek istiyorum. :slight_smile: :slight_smile:

12 Beğeni

Üzerinde buz tabakası bulunan suyun üzerindeki son buz parçası da eriyene kadar ne kadar ısıtırsanız ısıtın sıcaklığı sıfır dereceden yukarı çıkmıyormuş. Andy Weir’in yalancısıyım.

5 Beğeni

Termodinamik alanların lanet ettiği olay. İşlem yaparken gözünüzden kaçar ve gizli ısıyı dahil etmediğiniz gerekçesiyle 2 sayfalık çözümünüz hiç çözüm yapmayan ile aynı muameleyi görür. : (

5 Beğeni

Bugün şirketten bir arkadaşımız tutturdu öleceğim de öleceğim. Dur yahu dedim o iş o kadar kolay değil. Ne demekmiş dedim ölmek. Daha 23 yaşındasın ayol, daha önünde ne sürprizler ne sürprizler. Yok istemiyorum dedi. Sürpriz istemiyorum, hiç bir şey istemiyorum, artık yaşamak bana çok ağır geliyor ve ben yaşamak için tek neden bulamıyorum. Gel dedim sana azıcık izin verelim sen bas annenin yanına git (annesi bir sahil kasabasında yaşıyor ve bana çok harika bir fikir gibi görünüyor), yok gitmem annemin çok işi var, bir de benle uğraşamaz dedi. E dedim babanın yanına gönderelim seni, biraz kafan dağılsın ( babası da başka bir sahil kasabasında yaşıyor) yok dedi gitmem, o senin neyini eksik ettik demekten başka bişey demez dedi.
E canım söyle ne istersen onu yapalım dedim. İzin verelim evinde otur, yaptığın işi değiştirelim, akşam içmeye gidelim, gel benim çocuklara bak :blush: ne yapalım söyle?
İçimde bir boşluk var dolmuyor dedi. Deniyorum, ilaç içmekten organlarım zarar görmeye başladı, ilaç işe yaramıyor, terapi işe yaramıyor. Hiç bir şey işe yaramıyor, bu boşluk büyüyor, büyüdükçe beni de içine çekiyor. Geceleri uyuyamıyorum, sabahları zor kazıyorum kendimi yataktan. Ve birden her şey çok saçma geliyor, neden yüzümü yıkayayım? Neden işe gideyim? Neden yaşayayım? Tek bir anlamlı cevabım yok. Bazen içimde korkunç bir neşe duyuyorum, nedensiz, biraz sonra ondan daha korkunç bir üzüntü, o da nedensiz. Taşıyamıyorum.

Arkadaşım iyileşecek, bir şekilde, henüz nasıl olduğunu bilemiyorum ama kendisini rasyonel bir zemine çekecek, belki bağrına taş basacak ama iyileşecek.

Ama ben bir kez daha öğrendim ki; bazı boşluklar var zamanında doldurulmazsa dolmuyor. Yerine hiç bir şey konmuyor. Ve anne - baba olmak dünyanın en zor işi ve kesinlikle bunun profesyonel bir eğitimi yok. Herkes el yordamı ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Tablo ortada. Cuma cuma iç baydım. Halbuki bizim alemde cuma en sevilen gündür. Sanki iki gün sonra Pazartesi kazulet gibi gelip oturmayacakmış gibi tepemize…olsun yine de…:metal:

8 Beğeni

Yeminle Okurken içim gitti .

Bende bunu yapmak istiyorum

2 Beğeni

Darısı işinden memnun olmayanların başına. :slight_smile: Gerçekten üstümden bir yük kalkmış gibi hissediyorum.

3 Beğeni

HOW TO GET SMARTER: A GUIDE TO CRITICAL THINKING, COGNITIVE BIASES, AND LOGICAL FALLACIES

Meraklıların işine yarayabilir güzel bilgiler içeriyor.

3 Beğeni

Bu arada bugün yaralı bir kedi gördük, ama arabayla geçtik yanından durulacak yer değildi. 153’ü aradım. Orası 449 55 55’e yönlendirdi, orası başka bir numaraya ( Adrese göre yönlendirme yapıyorlar). Neyse sonunda ilgili yeri buldum ama bu defa ilgili kişiler namazdalarmış. Namazları bitince gittiler. Sonra aradılar beni kedi ölmüş ablacım dediler. Peki dedim. Sonra 153 aradı beni, memnuniyet anketimize katılır mısınız dedi :neutral_face:

Öyle bir günde yazdınız ki bunu…

Birkaç haftadır iş yerimizin bahçesine gelen yavru bir köpek vardı. İş arkadaşımla besliyorduk her gün. Bugün gözümüzün önünde bir adam arabayla ezdi. Üstelik köpeğin ağlamasına bizim bağırışlarımıza rağmen durmadı bile, aksine hızlanarak geçti üzerinden. Neyse ki ilçe tarımda çalışıyorum ve veteriner hekimlerimiz de var hemen seslendik. Sağolsun bir veteriner hekim arkadaş baya müdahale etti. Dişlerinin yarısı kırılmış ağzı kanlar içinde, bir de bacağında kırık var sanırım. Ona da yarın müdahele edecek. Ben bunun etkisinden kurtulamamışken eve dönüşte yol kenarında boylu boyunca yatan bir kedi gördüm. Biraz seveyim dedim yaklaştım, meğerse ölmüş :cry: şimdi de bu anlattığınız…
Bir sokak kedisi sahiplendim minik bir yavru, yarın almaya gideceğim geçici olarak evine almış olan bayandan. Bunun heyecanıyla gün boyu uçarken günü ağlayarak bitirdim :cry:

5 Beğeni

Öncelikle doğal yazımın çok hoşuma gitti. “Ayol” kısmında uzun süre sessizce gülüp etrafimdakilerin garipsemis bakislarina maruz kaldim.
Arkadaşının ruh hali oldukça ilginç, asosyallesmis ve özgüveni konuşunda sorunları olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadarıyla ailesi ayrılmış ve kendine belli engeller koyarak, kendini açığa çıkarmayı hep başka zamanlara bırakmış. Büyük olasılıkla sorunu yalnızlık ve bir yere ait hisedememe duygusu. Arkadaş ne salladin dersen alınmam.
Benim de bu tür bir durumum vardi. Kafamda bir yaş vardi ve bu yaşı asla geçemeyeceğim diyordum. Hızlı yaşa genç öl mantığı. Ya ben zaten ölecem sorun yok, ne gereği var zaten 3 yılım kaldı, aldım gitti ya 2 yılım kaldi, boşver onu ya 1 yılım kaldi, aylar günler geçiyor hala turp gibiyim. Arkadaşlarım bile birseyler bekliyor. O kadar geyik yaptım ki, bu konuda öyle güldüm ki zaman yaklaştıkça stres başladı. Sonuçta ölmedim ve kısa dönem boşluk hissi bile yaşadım.
İnsanlarin belli dönemlerinde böyle garipsedigimiz olaylar oluyor. Önemli olan sabretmek sanırım.

2 Beğeni

:grinning:
Aynen öyle sorun yalnızlık. Ama neden yalnız kalıyor neden kalabalık olamıyor meselesi de uzun mesele sanırım, kökleri kendi içinde çok derinlerde.
İnsanın kendine gün belirlemesi çok heyecanlıymış hakkaten :slight_smile:
Ben de 27 lilerden etkilenip ben de 27 yaşında yok şöyle olacağım yok böyle olacağım demiştim ama aynı tas aynı hamam :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Yazmasaydım keşke :slightly_frowning_face:Köpeğinize geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir :pray:

Kendinizi kötü hissetmeyin, asla bunun için anlatmadım. Sadece üst üste gelince paylaşmak istedim :slight_smile: Teşekkürler güzel dilekleriniz için :pray:t2:

1 Beğeni

Haddim olmayarak insanlarn yalnızlaşmasının kendi içlerine dönmelerinin ve yaşama isteklerinin kaybedilmesinin cogunlukla özgüven sorunlarına bağlanmasını komik buluyorum. Ya da bilmeden geçmişi hakkında şöyle böyle olmuş olabilir diye spekülasyonlarda bulunulmasını. Bunun temel sebebi bana göre normal tanımının sokaktaki insanlara yani çoğunluğa bağlı yapılması. Yalnız olmak veya mutlu olmamak herkes için bir sorun değildir. Asosyallik de yalnızlık değildir. Haddim olmasa da bu benim görüşümdür. Arkadaşınız için de üzülmedim. Böyle bir hayatta çok mutlu olabilseydi, bahsettiğiniz gibi sorular sormasaydı işte bence o zaman bir sorun var demektir. Kendisini görürseniz sizi biraz olsun anladığını düşünen biri varmış diyebilirsiniz. Bazı anlarda Camus gelsin aklına. Yaşamak ile ilgili düşünceleri. Bilmiyorsa okusun. Ben de işe yarıyor. Çoğu zaman.

6 Beğeni