Bugün Ne Ürettiniz?

3 boyutlu scatterplot çizimi konusunda güzel bir tool bulamıyordum bir türlü. 3 boyutlu datadan scatterplot yapıp evirip çevirmek, döndürmek, büyültüp küçültmek istiyordum; ama bunu yaptırtan düzgün bir şey bulamıyordum.

Bugün öeh dedim oturdum Unity’de kendim yaptım. Çok dandik, çok boş ama aynı klasöre konan csv dosyasındaki koordinatlarda küre yaratıyor, counter strike’daki serbest kamera gibi gezip evirip çevirip dataya bakabiliyoruz. Baby’s first unity project gibi görünüyor ama benim işimi görür 3d dataya bakılacağı zaman açar bakarım :roll_eyes:

Tembel birisi olmasaydım top büyüklüğü ve rengi de girdiden alır, topların üstüne etiket basardım ama heyhat.

9 Beğeni

Hocam eline sağlık, güzel görünüyor. Peki neden Unity de Python değil?

1 Beğeni

Hocam bunlar iyi hoş ama ben interaktif bir şey istiyordum. Evirip çevireyim yaklaşayım uzaklaşayım istiyordum. Plotly ve Matlab bunu yapmaya olanak sağlıyor diye biliyorum. Matlab çok güzel, (yüksek lisansta öğrenciyken kullanırdım) ama çok pahalı. Lisanssız işte güçte kullanıp başıma bela açmak istemedim. Plotly de lisans gerektiriyor, onu aldırabilirim de ama bu konuda daha dandik geliyor bana (projeksiyon falan felaket). O yüzden iş başa düştü dedim :roll_eyes:

1 Beğeni

Bugün kendime böyle bir telefon askısı yaptım. :slightly_smiling_face:

21 Beğeni

Lale

5 Beğeni

Kitaplığımı renklendirmek için önce büyük bi köpük yumurta alıp raptiyeyle ejderha yumurtası yapmaya heveslendim. Daha sonra evdeki mumluğa yakışacağını düşündüğüm için bir de normal boyutlarda yumurta alıp yaptım. Küçük yumurtanın şu anki halinden memnunum ama büyük yumurtayı ejderha yumurtası gibi olması için boyamayı düşünüyorum. Altın rengi de hoşuma gitti ama bilemiyorum muallaktayım. Önerilere açığım.

26 Beğeni

Hayallerdeki ev tasarlanır, halı kenarlarına overlok atılır xd

15 Beğeni

Harika olmuş bence. Elinize sağlık. Ben de içinden oyuncak çıkan plastik yumurtalardan almıştım. Üzerine silikonla şekil yapıp boyayarak Daenerys’in ejderha yumurtalarını yapmıştım ama sizin yönteminiz daha pratik ve temiz görünüyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Havuzu yok. Olsa iyi olurmuş :roll_eyes:

3 Beğeni

Senin yaptığın Ovomorph. Birbirimizi kandırmayalım. :smiley: Başka bir tane daha yaptıysan mesajı silerim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ne güzel işte, çok yönlü olmuş yumurtalar. :joy:

2 Beğeni

Evet, evet bilerek öyle yaptığından eminim. :smiley: Yalnız bir gün hayat bulursa dünyayı felakete sürükleyen insan olarak tarihe geçersin. :joy:

2 Beğeni

Revizeler ekstra ödemeye giriyor; sen yabancı değilsin sana beş kitaba havuz, on kitaba hamam, yüz kitaba da şelale eklerim xd

4 Beğeni

Belki ben o niyetle yaptığım için kendini ejderha sanar, bir şey olmaz o zaman. :joy:

5 Beğeni

Hayal bile paralı olmuş :laughing:

2 Beğeni

Yumurtan altın kaplama diye mutlusun sanarlar ama neler çektiğini kimse bilmez.

images-10

Sabah kendim de başlığa paylaşım yapmak için gelmiştim üst üste yorum yapamadım, çok hoş olmuş emeğinize sağlık.

@MelihAntepli dün gece yaptım bunu, sabah aldığım render gözüme bi hoş göründü sizle paylaşayım dedim xd Bahçeye giremedim daha. Bitince son halini atarım sana bedeveye xd

5 Beğeni

Aklımda direk 77 model Yoda geldi niyeyse. :joy:

2 Beğeni

İçteki köpüğe üzüldüm resimleri görünce :sweat_smile:

Ooo silikonla verdiğiniz desen çok hoş durmuş. Kutu da yakışmış, ben hala neye koyabilirim diye düşünüyorum büyük yumurtayı. :smile: Kilden bi stand tarzı bişey yapmak var aklımda.

3 Beğeni

İlk kez böyle bir yorum aldım. :joy:

Teşekkürler, ama silikon pis iş maalesef ya da ben düzgün yapamadım. Kutuyu da tesadüfen buldum. Mumluğa koyduğunuz efsane durmuş. Buna da güzel bir şeyler uydurursanız paylaşın mutlaka. Elinize sağlık tekrardan. :slight_smile:

2 Beğeni

8 adet gönderi şu konuya taşındı: Malazan Book of the Fallen