Bugün Ne Ürettiniz?

Bugün Arizona Timsahı ürettim…

26 Beğeni

Öykümü seslendirip yükledim, Esperanto çevirisini. :slight_smile:

Bu da Türkçesi: Sabah Güneşi Bok Böceği

Forum sakinlerinin yorumları beni çok mutlu eder. :melting_face:

3 Beğeni

Kısmen spoiler içerir diyebilrim tartışılması ve kitabın okunmasına vesile olması dileğiyle

3 Beğeni
5 Beğeni

Bir öykü: Geç Gün Doğumu Kırmızısı

Bir video: Esperanto Sesli Öykü: “Nigra Franĝo” (Kara Saçak) - Yazan & Seslendiren: Gizem Çetin - YouTube

6 Beğeni

60 Yıllık kitap olduğundan sayfalar kelebek kanadı gibi olmuş. Biraz zorladı ama büyük oranda düzelttim sayılır. Kopuk yerleri eski çalışmalardan kalan sayfalar ile yamamayı denedim, oldu :slight_smile: Akrilik boya ile sayfaların rengini tutturup o parçaları boyamaya çalışacağım. Eğer bir problem çıkmazsa yama olduğu çok belli olmayacak :slight_smile:

23 Beğeni

Çizim tableti için kılıf arıyordum, istediğim ölçülerde bulamadım. Bulduklarım da feci pahalıydı, annemin dikiş makinesini aşırıp youtubedan baka baka kılıf yaptım :slight_smile: Güzel oldu ama beğendim :laughing:

36 Beğeni

Müthiş olmuş gerçekten. Doya doya kullanmak nasip olsun :slight_smile:

2 Beğeni

Çeşitli dijital yayın platformlarına sunacağımız proje için Midjourney’le birkaç maket görsel.

21 Beğeni

Videosu gelir mi? :rofl: 20 krktr

2 Beğeni

Ben de tablet için benzer bir şey yapmayı düşünmüştüm ama sonra üşenip fikrimi değiştirmiştim.

Astar olarak mousepad kullanmayı düşünebilirsiniz. İnceliği ve yoğunluğu dikişe (en azından elle dikişe) uygun. Darbe emici ve su geçirmez olması artı noktaları.

70x40 ölçülerde 50 lira civarında bulunabiliyor.

2 Beğeni

Grafik tasarımcılar beyaz bayrak gösterebilir artık. Gidişat onlar için zorlaşıyor.

1 Beğeni

Dijital çizime yeni başlayacak biri olan ben için şu sıralar bu tür görselleri hazırlayabilen yapay zekâlar içime kurt düşürecek kadar gelişmiş bir seviyedeler. Zira belki şu an yine de ufak eksikleri, gedikleri olan bir halde olsalar da ileride daha spesifik, imgesel betimlemeleri kendince birçok farklı tarzda bile illüstrasyona döküp bambaşka bir boyuta ulaşabilecek gibi görünüyorlar. Eğer böyle giderse grafik tasarımcılara ve dijital sektörün belli başlı alanlarında çalışan illüstratörlere gerek kalmayacak. Kafandaki şeyi metne döktüğün an sana yüzlerce belki de binlerce farklı illüstrasyon sunabilecek bir şey varken ve onu kullanması bir insan tutup ona çizim yaptırmaktan katbekat daha kullanışlı ve kolaysa insanların tercihi ekseriyetle bu yapay zekâlar olur diye düşünüyorum. Kariyerimi yönlendirmek istediğim alanı tekrar kara kara düşünmeme sebep oluyor bu durum :')

3 Beğeni

Çok daha özel bir istek olursa işiniz devam edecektir onun dışında binlerce fotoğraf üretiliyor sadece bir cümle ile. Ben bu durumdan da sıkılmaya başladım. İnsanlığın her yerine teknoloji giriyor ve herkesin elinden bir şey almaya meraklı. Ama gelişmeden de insanlığımızın ne anlamı kalır diye düşünüyorum. Umarım insani duygularımızı kaybetmeden teknolojiyle birlikte yaşayabiliriz.

2 Beğeni

Bayıldım, çok iyi. Güle güle kullan :slight_smile:

1 Beğeni

Hattatların başına gelen onların da başına gelecek gibi… Hatta yazarların da. Metin üreten yapay zekalar gittikçe gelişiyor.

Yok hayır. Karmaşık bir tasarım peşindeyseniz programa istediğini çizdirebilmekşu anda imkansız. Çeviri için de tasarım içinde algoritmanın aşamayacağı bir seviye olması kuvvetle muhtemel.

Fırından taze çıktı :slight_smile: Dikkat! Yazar ve eserleri soğuk duş etkisi bırakabilir…

Edit: Wannart’ta onaylı kullanıcı olmuşum bu arada. Motive oldum fena :slight_smile: Neyse beni mutlu ettiği için sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkürler. :smiling_face:

6 Beğeni

Oğuz Kağan destanının ilk kısmına, İt-Barak seferine ve bu kişilerin kimlikleriyle ilgili iddialara değindim :slight_smile:

8 Beğeni

Şamanik Toprak Vazo ürettim :purple_heart:

19 Beğeni