Bugün Ne Ürettiniz?

Ya birisi kitaplara basmak için özel tasarım kaşe linki paylaşmıştı bir türlü bulamıyorum ya hatırlayan varsa gençler… :frowning:

1 Beğeni
1 Beğeni

Polisiye başka, Japon polisiyesi ise daha başka :slight_smile: Bu tuhaf dünyaya girince çıkası gelmiyor insanın.

3 Beğeni

Çürümeye başlamış portakal fotoğrafı çektim :slight_smile:

14 Beğeni

Teşekkürler howl. 20 krkt

1 Beğeni

Harika görünüyor. Özelden teleskop & fotoğraf makinesi modelini alırım. :relaxed:

1 Beğeni

Teşekkürler. Canon 80d makine 70x200 lens ile çektim.canon 6d makinemde var ama 80d croplu makine oldugu için 1,6 çarpanıyla 200mm lens 320 mm ye denk geliyor.

1 Beğeni

Kitabın puanı 1000kitap’ta çok düşük geldi bana. Pek beğenen olmamış, ama ben sevdim baya. Değişik :slight_smile: Çok çok çok güzeldi bence.

3 Beğeni

Bir süredir üzerinde çalıştığım, haber siteleri için olan bir medya takip web uygulamasının tasarımını tamamladım. Yakında üye kayıtları başlayacak.

Ardından yeni bir oyun geliştirme çalışmalarıma başladım. Tamamen kendine özgü fantastik bir dünyada geçecek olan seçim tabanlı bir oyunun üzerinde çalışmaya başladım. Oyunun içindeki dünya çok geniş kapsamlı olacak ve oyunda bol miktarda seçenek ve farklı türde sonlar olacak. Fakat düz metinler olmayacak, bunu zarif grafiklerle sunacak.

Ben algoritmasını ve kodlamasını yazmaya başladım. Oyunun dünyasındaki her bir ülke, kültür, karakter, coğrafyası, tarihi, yaratıkları ve bitki türlerine kadar tasarlamaya başladım. Daha sonra oyunun grafiklerini düşüneceğim.

Çok zor ve uzun süreli bir işe girdim. Ama güzel olacak.

8 Beğeni

Çalışmanızda başarılar dilerim hocam ama sizce o kadar zorlu bir projeye tek başınıza girişmek yerine bir ekip kurmak gerekmez mi? Çok bu işleri bildiğimi söyleyemem o yüzden belki biraz yersiz konuşuyor olabilirim ama bence bir ekip ile çalışmanız sizin için daha çekilir kılacaktır oyunu e tabi güvendiğiniz bir ekibi bulmak ne kadar kolay olur onu bilemem. Birde bence tek ve direkt olarak oyunu çıkarmak yerine mesela 3 küçük oyun ile bir tam seri çıkarmaya çalışabilirsiniz de hem bir sonraki oyunlar için tecrübe sağlar hem de oyunculardan gelen geri bildirimler ile oyununuzu daha sevilebilir kılabilirsiniz. Ama tabi belki de ilgiyi düşüren bir etki de gösterebilir bu seçenek bu yüzden buradaki artı eksi değerlendirmesini size bırakmak zorundayım. Yine de hangi yolları seçerseniz seçin sizlere bu süreçte tekrardan başarılar dilerim yolunuz açık olsun.

2 Beğeni

Tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için için teşekkür ederim. Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.

Bir ekibim var. İşin çekirdeğinin önemli bir kısmını ben oluştursam da ekip de beni bu işte yalnız bırakmayacak ve ekip gerektikçe genişletilecek.

1 Beğeni

Amanita design hep hoşuma gitmiştir bu yüzden

2 Beğeni

RedBubble ve Tisho’ya (tişört tasarım siteleri, biri yerli biri yabancı) çok uzun süredir üye olmama karşın, eklediğim üç beş tasarımı hiçbir yerde duyurmadığım için satış da olmamıştı ben de pes etmiştim.

Bugün uzun süre sonra yeni bir tasarım ekledim. İşte bu Redbubble linki. Tisho’da da onay sürecinde.

Pek ahım şahım değil ama zamanla gelişeceğiz. :sweat_smile: Niyet ettim gün aşırı çizim yapmaya.

Yazdıklarıma bağlı çizimler yapıyorum genede. Buradaki “Adımı bul benim. Öykümü bul benim.” yazısı da İzinsiz’den.

2 Beğeni

Kodlama ile ilgili şeyler, web site, oyun, uygulama…

1 Beğeni

Hangi programlama dilini kullanıyorsunuz?

Hocam web tasarım için html, css(programlama dili değil)
Mobil projeler için java, pc projeleri için c++

2 Beğeni

Ben de web tasarım için HTML ve CSS kullanıyorum. Sizin de dediğiniz gibi onlar programlama dili değil. Aslında onlar biçimlendirme dili.

Web tasarımın programlama ayağında JavaScript kullanıyorum. Fakat JavaScript de artık web tasarımın sınırlarını aştı. Mobil uygulamalar ve PC projelerinde de kullanılabilir hâle geldi.

Mobil projelerde Java kullanımı eskide kaldı sanıyordum. Android tarafında eskiden Java kullanımı yaygındı. Şimdiyse iOS tarafında Swift, Android tarafında ise Kotlin ve son zamanlarda bir JavaScript arayüzü olan React da kullanılıyor diye biliyorum. Elbette bunları yanlış biliyor olabilirim. Mobil uygulama geliştiriciliği alanım değil çünkü.

2 Beğeni

Doğru hocam ben mobil oyun tasarladığım için java kullanıyorum :slight_smile: uygulama geliştirmenin daha kolay yolları da var tabi ki sizin dedikleriniz gibi yeni diller daha çok yaygınlaşıyor

2 Beğeni
4 Beğeni

Son okuduğum kitap hakkında kısa bir inceleme yazmaya çalıştım. Merak edenler için faydalı olur umarım. :slight_smile: Spoiler yok diyebiliriz.

8 Beğeni