Çalıpınar Köyü kitap desteği

Merhaba herkese,

Bir öğretmen arkadaşımızın ricasıyla, görev yaptığı köy okulunun (Çalıpınar Köyü, Gazipaşa, Antalya) 1. sınıf öğrenci kitaplığına destek olmak istiyoruz. Daha önce başka bir web sitesinde ana sınıfı kitaplığını toplamıştık, 1. sınıf kitapları eksik kalınca isteklerini buraya taşımayı önerdim. @Firtinakiran Hazalcığımla da konuştuk, Kayıp Rıhtım okurlarının bu işe katkıda bulunmaktan mutlu olacaklarını düşündük.

Öğretmenimiz şöyle diyor:

Merhaba,
Bize 1 Kitap Hediye Eder Misiniz?

Daha önce anasınıfı kitaplığımıza kitap edindirme çalışmamız, tüm kitapların satın alınmasıyla başarıya ulaşmıştı. Şimdi de Okulumuzun 1. Sınıfı adına aynı kampanyanın ikinci adımı için çalışıyoruz. Maddi bir yardım beklemiyoruz. İçerik konusuna dikkat ettiğimiz için ve yayınlara dikkat etmek zorunda olduğumuzdan alınabilecek kitapları liste yaparak kendimiz belirledik.

Kitap listesini buraya ekliyorum. Yardımcı olmak isteyenler aldıkları/alacakları kitapların isimlerini yazarlarsa listeyi güncellerim, böylece mükerrer alımları da mümkün olduğunca engellemiş oluruz.

İlgilenecek herkese şimdiden kocaman teşekkürler!

Kitap listesi:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bLWFVlX3FqBimNBFbUmCljRtPAiMqRgARMev_NG_bU0/edit?usp=sharing

Kargo için alıcı:
İletişim bilgileri öğretmenin ricası üzerine kaldırılmıştır.

Ek: Öğretmenden haber geldi, şöyle bir oluşum da varmış: okuyancocukprojesi - #75665374 - ekşi sözlük

7 Beğeni

Düşünce Okuyan Kız Noona
Hiç Hata Yapmayan Kız
Sevgi Canavarı ve Son Çikolata
Üç Akıllı Keçi & Julia Donaldson’dan Dramalar
Nokta
Dişi Düşen Ejderha

Bu kitapların siparişini tamamladım az önce. Kargoya verildiğinde size bilgi verebilirim.

Ayrıca;
Forumda böyle bir paylaşım görmek hoşuma gitti. Bunu bir öneri olarak sunmayı düşünmüştüm daha önce. Ama farklı anlaşılmak istememiştim. Teşekkürler :krs:

8 Beğeni

Çok teşekkürler, ne kadar hızlı geldi desteğiniz. :kalp:

Bazı kitapları temin edebilir miyiz diye konuşurken Hazal önerdi Rıhtım’da paylaşmayı, kendim karar versem ben de öneremezdim ama Hazal’a ve Rıhtım okuruna güvenim tam. :cherry_blossom:

3 Beğeni

Merhabalar,

Çilli Begonya,
Çörek Macerası,
Utangaç Ayı Monti,
Uzun Yeleli Kedi Çocuk ve
Zogi kitaplarının kargosunu belirtilen adres ve kişiye yönlendirdim.

Dikkat Et Doruk ile İlk Okuma Kitaplarım Pasaklı ve Diğer Yaramazlar’ın ise baskısı tükenmiş olarak gözüküyordu.

Çocuklara ve sizlere selamlar.

7 Beğeni

Merhaba ve çok teşekkürler :slight_smile:

Tükenmiş gözüktüğünü söylediğiniz kitapları ben de kontrol ettim, listenin en sonundaki “tükenmişler” kısmına aktardım. Uyardığınız için de ayrıca teşekkürler. :cherry_blossom:

2 Beğeni

Merhaba,

Arkadaşlık nedir?
Başkalarına İhtiyacım Var Mı?
Ben Mutlu muyum?
Ben neyim?
Hayal Gücü Ne İşe Yarar?
Hepimiz Eşit miyiz?
İstediğim Her Şeyi Yapabilir miyim?
Mutlu olmak için neye ihtiyacım var?
Nasıl Davranmalıyım?
Neden istediğimi Yapamıyorum?
Neden Okula Gitmek Zorundayım?
Söyle Baba Beni Neden Seviyorsun?

Bu kitapların siparişini vermiş bulunmaktayım. Kargoya verilince takip kodunu paylaşabilirim.
Düzenleme: Söyle Anne Ben Neden Varım? Tükenmiş görünmekte. Dikkatimden kaçmış.

6 Beğeni

Minik Tohum
Seslerin Perisi Işık
Kaplanı sakın gıdıklama
Elmer
Nohutçuk

Bunları sipariş ettim, umarım yanlışlık yapmamışımdır. 07900 Posta kodu oluyor değil mi?

6 Beğeni

Feridun Oral kitaplarını sipariş edeceğim:

Ay Ne Zaman Gelecek
Böğürtlen Cini ve Sarı Gaga
Kırmızı Elma
Meyveleri Kim Yemiş?
Yağmurlu Bir Gün

5 Beğeni

Rengini Arayan Pudra
Bilmiş Fare Tuna
Bay Kaplan Yabana Çıkıyor
Ormanın En Sıradan Ağacı
Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

Ben de bu kitapları sipariş ederek katkıda bulunmaya çalıştım. Kargoya verildiğinde tekrar bilgilendiririm. İyi günler :slight_smile:

6 Beğeni

İnternettekiyle aynı kod. Ben de o kodu kullandım.

NOT: BKM’nin sistemi ne gıcık arkadaş. Bir türlü fatura adresiyle kargo adresini ayrı gösteremedim :sweat:

1 Beğeni

Harikasınız, teşekkürler. Tükenmiş gözüken kitabı listenin altına aktardım. :cherry_blossom:

3 Beğeni

@Voldemort Evet 07900 posta kodu, siparişlerinizi listede güncelledim. Çocuklar Lord Voldemort’tan hediye aldıklarını duyunca sevineceklerdir eminim, çok teşekkürler :cherry_blossom:

@Bay_Karamsar Çok teşekkürler, yazdığınız kitapları listede adınıza ayırdım, sipariş ettiğiniz zaman haber verebilirseniz yine güncelleyeceğim. :white_flower:

@celikecem Çok teşekkürler, sizin kitaplarınızı da güncelledim listede. :cherry_blossom:

5 Beğeni

Tamamdır. Az önce siparişi verdim. Ara ara kontrol edip, siparişin durumdan sizi haberdar ederim.

2 Beğeni

Selam :buyucu:

Bay Tavşan’ın Bir Fikri Var
Bremen Mızıkacıları
Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan?
Piraye’nin Bir Günü

kitaplarını da ben alayım.

4 Beğeni

Sipariş tamamdır. Bremen Mızıkacıları’nın temini iki gün sürer diyor Kitapyurdu. Ama haftabaşında ulaşır muhtemelen. :krs:

2 Beğeni

Çook teşekkürler Damlacım. Bitti bitiyor liste :kalp:

3 Beğeni

Merhaba,

Kitaplar kargoya verilmiş. Kargo kodu: 176261292409 :slight_smile:

3 Beğeni

Harika! Hangi kargo şirketi acaba? Tuğbanur Hanım’a ileteyim takip numarasını.

1 Beğeni

Pardon onları yazmayı unutmuşum kusura bakmayın :frowning: Yurtiçi Kargo, siparişi idefixten vermiştim, tahmini teslim tarihi de 6 nisan olarak gözüküyor şu an :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba

Sabırsız Sinek Feza
Tombik Ayı Hastalanınca
Dilek Ağacı
Masal Battaniyesi

Kitaplarının siparişini verdim.Sipariş onayını bekliyorum ,gelişmeleri buradan ileteceğim.

İyi okumalar

3 Beğeni