Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

3 Beğeni

@Gelu’nun da paylaştığı başlıkta @Yuso4656 çoğu siteyi değerlendirdi, bir de d&r gibi sitelerde bulunuyor çizgi romanlar ama biz çizgi roman dükkanlarından almanızı tavsiye ederiz. Yayınevlerinin sitelerinde de kendi yayınlarında büyük indirimler olabiliyor zaman zaman.

2 Beğeni

Marvel Unlimited eskidem 6 ay geriden geliyordu şimdi 3 ay geriden geliyor yeni yayınlarda. Eski bütün marvel çizgi romanları da yok. Zaten olsa siteye yeni eser girişi çok yavaş olur o yüzden böyle bence. Bunun dışında yetişkinlere yönelik olan MAX veya Icon imprintleri altında basılan eserler ve Conan yok. Fasikül veya cilt biriktirmek biraz da koleksiyonerlik işi olduğundan ülkemizde Marvel Unlimited’ın piyasayı çok etkilediğini sanmıyorum. Tabi Marvel Unlimited yaklaşık 10 yıllık bir uygulama. DC universe açılınca DC satışlarına etkisinden daha net bir sonuç elde edilir bence.

DC Universe Infinite hakkında pek bilgi bulamadım. Önceki hali biraz daha medya platformu gibiydi. DC universe dizileri vesaire de vardı fakat sanıyorum dizileri filmleri HBO Max’a geçirdiler ve bu uygulamayı direkt çizgi roman okuma uygulamasına çevirdiler. Önceki halinde 12 ay geriden geliyordu güncele göre ve bildiğim kadarıyla rotasyon oluyordu, yani atıyorum 6 ay sonra kalkıyordu fasiküller. Şu anki hali biraz daha Marvel Unlimited gibi sanıyorum. Bir de fiyatı 8 dolar Amerika’da. Orada da çok eksik varmış özellikle bazı seriler tam değil ve boşluklar var deniyor. Marvel’dan farklı olarak Vertigo çizgi romanları da zamanla girilecek sanırım. Yaza doğru uluslararası kullanıma açılacak açılınca üyelik alıp bakacağım.

Biraz da kendi deneyimimden bahsedeyim. Sadece Marvel/DC okumuyorsanız (ki çoğu çizgi roman okuyucusu böyle yapmıyor) zaten bu hobiye harcayacağınız bütçeyi yine harcıyorsunuz. Aldığınız çizgi roman Marvel olmuyor da Image oluyor Dark Horse oluyor. Ben Marvel Unlimited aldığımdan beri Türkçe/İngilizce Marvel çizgi romanı almıyorum basılı olarak ama yine çizgi roman alıyorum. Tek istisna Silver Surfer Black Treasury Edition oldu. Bunu almamın sebebi de SSB’nin müthiş görselliği olan bir çizgi roman olması ve Marvel’ın Treasury Editionlarının büyük boy olması. Tabletten okuyunca o etkiyi vermez diye düşünüp almıştım. Demek istediğim her şeyi tabletten okuyabilseniz bile özel veya büyük boy edisyonlarla, varyant kapaklarla, exclusive kapaklarla basılı ürüne ilgiyi çekmeyi biliyor yayıncılar.

4 Beğeni

Harleen serisinin fiyatına yeni bakabildim.64 sayfa için 31.50 tl biraz fazla olmamış mı? :confused: 3 cilt 94.50 tl yapıyor…Tek cilt makul bir fiyat olsa daha iyi olurmuş.Fiyatın bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum.Almayı uzun bir süre erteledim…:sweat:

7 Beğeni

Orijinal Boy ( Prestige ) olduğu için normallerden biraz daha yüksek. Cilt olsaydı daha ucuz olmayacaktı muhtemelen.

Sevgiler

1 Beğeni

Arka Bahçe %50 indirimi hala devam ediyor. Green Lantern, Doktor Strange ve Flash klasik seri 1 almayı düşünüyorum. Green Lantern basmaya ara vermişti yayınevi. Acaba olmadık bir yerde mi bıraktılar yoksa bu haliyle de okunabilir mi? Diğer 2 çizgi romanın devam ciltleri var mı? Cevaplayan arkadaşa peşinen teşekkürler.

1 Beğeni

Bana sorarsan olmadık yerde bıraktılar ve ara verilmedi iptal edildi seri, ben almanızı tavsiye etmem yarım bir seri çünkü.

4 Beğeni

Green Lantern En Karanlık Gece serisi ile bitti. Buraya kadar okunabilir sıkıntısız. Toplam 12 cilt basıldı. Normalde En Aydınlık Gün’e geçiş yapıyor oradan sonra ama bu haliyle yeterli.
Doktor Stange 3 cilt basıldı. Normalde devam ediyor o seri de. 5 yada 6 cilt olması lazım ama o da bu şekilde okunabilir.
Flash Klasik mevcut bende ama henüz okumadım. Devamı var mı bilmiyorum.

2 Beğeni

Flash klasik seri daha var basılması gereken onlara sorduğumuzda 1-2 senede 1 cilt gelecek dediler ama ilk cilt üzerinden daha uzun bir zaman geçti diye biliyorum yani devamının geleceğini sanmıyorum. Doktor Strange yeni film geleceği zaman belki basarlar anca onu da sanmıyorum.

2 Beğeni

Daredevil da arada kaynadı galiba :pensive:

Son zamanlarda havalar iyice soğuduğundan doğalgaz kullanımım arttı, bünyem gereği fazla sıcağa gelemiyorum, ellerim hemen terliyor.Bu yüzden özellikle çizgi roman okurken parmaklarım sayfalara zarar verebiliyor, çareyi eldivenle okumakta buldum…:grinning_face_with_smiling_eyes:
Böyle bir problemi olan varsa tavsiye ederim.:grin:

6 Beğeni

Uzun süreli takıyorsanız şiddetli cilt problemleri yaşayabilirsiniz haberiniz olsun. Mecburen takanlar bilir, paramparça oluyor eller bir süre sonra ve genelde hiçbir krem düzeltemiyor. Her bünye aynı değil bazılarında sıkıntı olmuyor ama bence çok ihtiyacınız yoksa kullanmayın, lateks alerjisi kazandırmayın kendinize durduk yere :smile:

1 Beğeni

Teşekkür ederim uyarı için, ama zaten fazla kullanmıyorum sadece çizgi roman okurken kısa süreli olarak kullanıyorum bu yüzden sorun olmuyor. :slightly_smiling_face:

İşte tam bir koleksiyonere yakışır pratik zeka ve önlem :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Satılık ilanlarında ‘parmak izi bırakmadan okunmuştur’ ibaresi görürsek sahibi belli artık. :grin:

1 Beğeni

Eliniz terliyorsa şu ürünü kullanabilirsiniz.
https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/parmak-eldiven-tek-kullanimlik-kaucuk-lateks-karyolasi-kas-uzatma-eldivenleri-pratik-virus-eldiv100x_pdp_662950761

1 Beğeni

Şu el terleme sorunundan nefret ediyorum, ellerim yaz kış demeden terliyor ki kışı Erzurum’da geçiriyorum. Eldiven giyince daha da terliyor ve en fazla 10 dakika takabiliyorum bunun bir çözümünü bulmam lazım, özellikle çizgi romanların siyah kısımlarında parmak izi görmek beni çıldırtıyor.

2 Beğeni

Teşekkür ederi, tam aradığım ürün. :astonished:

@Jaehaerys Yorumun aynen katılıyorum, çizgi roman okurken çok sinir bozucu olabiliyor. :sweat_smile:

2 Beğeni

"ÇİZGİ DÜŞLER yayınevinin ricası üzerine, 100 Çeviri blogu olarak yayınladığımız Star Wars çizgi romanlarını kaldırıyoruz ve maceramıza devam edemeyeceğimizi üzülerek belirtiyoruz. Güzel bir yolculuktu. Bu nedenlerden ötürü lütfen yayınevinin üzerine asla gitmeyin. Yasal yayın hak sahipleri olarak tatlı bir dille uyardılar. Daha fazla Star Wars ciltlerini raflarımızda görmek üzere.

Güç sizinle olsun.

Asla özelden ya da başka yerden link istemeyiniz. Kesinlikle paylaşılmayacaktır."

Açıkçası baya üzüldüm, elbette yayınevinin yasal hakkı ama Star Wars konusunda aşırı bir yavanlık var çevrilen eser konusunda, çok uzun sürelerde bir elin parmağını geçmeyecek kadar SW kitabını ancak basıyorlar…Türkçe şekilde okumak çok güzel oluyordu, yazık oldu.

5 Beğeni

Daha önce Fullmetal Alchemist başlığı altında bu soruyu sormuştum ama cevap gelmemişti belki burada bilen vardır diye tekrar sorayım dedim. Akılçelenden çıkan baskıların kalitesi ne düzeyde acaba? Eğer mümkünse sayfalardan ve kapaktan birkaç fotoğraf atabilir misiniz? Ayrıca Akılçelen seriyi bitirdi mi yoksa başka ciltler de çıkacak mı?