Delta Özel Serisi (Yapı Kredi Yayınları)

(Serhat) #1

Yapı Kredi Yayınları tarafından özel olarak ciltli şekilde basımı yapılan Delta serisinin kitaplarını artık bu başlık altından takip edebileceksiniz. Parantez içindekiler kitabın ilk baskı tarihidir.

1. Toplu Şiirler - İlhan Berk (Mart 2003)
  2. İngiliz Edebiyatı Tarihi - Mîna Urgan (Ekim 2003)
  3. Toplu Öyküler - Füruzan (Ocak 2004)
  4. Bütün Romanları - Sabahattin Ali (Ocak 2004)
  5. Binbir Gece Masalları - Anonim (Ekim 2004)
  6. Öyküler, Şiirler ve Oyun - Sabahattin Ali (Ocak 2005)
  7. Bütün Şiirleri - Nâzım Hikmet (Nisan 2007)
  8. Bütün Şiirleri 1 - Fazıl Hüsnü Dağlarca (Aralık 2008)
  9. Bütün Eserleri - Sait Faik Abasıyanık (Ekim 2009)
  10. Toplu Öyküler / Toplu Romanlar - Füruzan (Kasım 2009)
  11. Bütün Şiirleri 2 - Fazıl Hüsnü Dağlarca (Nisan 2010)
  12. Kayıp Zamanın İzinde - Marcel Proust (Temmuz 2010)
  13. Bütün Hikâyeleri - Ömer Seyfettin (Şubat 2011)
  14. Nutuk - Gazi Mustafa Kemal Atatürk (Mayıs 2011)
  15. Bütün Şiirleri 3 - Fazıl Hüsnü Dağlarca (Ocak 2012)
  16. Günümüz Türkçesiyle Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi - Seyit Ali Kahraman / Yücel Dağlı (Şubat 2013)
  17. Bütün Eserleri - Eleştirel Basım - Sabahattin Ali (Şubat 2013)
  18. Bütün Eserleri - Behçet Necatigil (Şubat 2013)
  19. İnce Memed 1-2-3-4 - Yaşar Kemal (Nisan 2013)
  20. Bütün Öyküleri - Tomris Uyar (Kasım 2014)
  21. Bütün Eserleri - I - Nermi Uygur (Ağustos 2016)
  22. Bütün Yazıları - Tomris Uyar (Eylül 2016)
  23. Bütün Eserleri II - Nermi Uygur (Ekim 2017)
  24. Babalar, Analar ve Oğullar - Cevdet Bey ve Oğulları - Sessiz Ev - Kırmızı Saçlı Kadın - Orhan Pamuk (Haziran 2018)
  25. Bütün Eserleri 1 - Gülten Akın (Temmuz 2019)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24

EN SON ÇIKAN

25

Açılan Tüm Konular

Rıhtım Kamarası
Okuma Rehberi kategorisi hakkında
Orhan Pamuk Kitaplığı (Yapı Kredi Yayınları)
Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar
(Cem) #2

Eline sağlık @fortknoxt. Bu serileri düzenli şekilde atman çok hoş oluyor, emek gerektiren iş, teşekkürler.

(Serhat) #3

Ben teşekkür ederim @Nemo kardeşim. Elimden geldiğince bu tür özel serileri eklemeye devam edeceğim.

(Serhat) #4

Bu serimizden uzun süredir kitap çıkmıyordu. Yapı Kredi yeni kitabımızı duyurdu. Kitabımız Orhan Pamuk’un kitaplarından Babalar, Analar ve Oğullar, Cevdet Bey ve Oğulları, Sessiz Ev ve Kırmızı Saçlı Kadın kitaplarının ciltli halinden oluşmaktadır.

Kitap şuan ön siparişte

Babalar, Analar ve Oğullar Cevdet Bey ve Oğulları - Sessiz Ev - Kırmızı Saçlı Kadın Ön Sipariş

Siparişi dün verdim, Delta serisi en beğendiğim serilerden birisi… Bunun benzerlerini keşke diğer yayınevleri de yapabilse,…

Severek ve genelde almak isteyip alamadığım kitaplar barındıran seri. Sabahattin Ali’nin tüm eserleri kitabını zaman zaman okuyorum. Bu şekilde olması gayet güzel. Baskı kalitesi ve devasa büyüklükte olmaması bir avantaj.

Eleştirim ise son çıkardıkları Orhan Pamuk kitabı. Yani 3 kitabını tek bir ciltte birleştirmek bana pek serinin ruhuna uygun gelmedi. Kitaplarını ayrı ayrı bulundurmayı tercih ederim. Orhan Pamuk gözümde en nitelikli Türk yazarı olsa da serideki diğer yazarların yanında sırıtıyor. Bu seri hakkında düşüncem yabancı tabirle ”oldies but goldies”
Şu an hayatta olması ve hala eser üretiyor olmasından mütevellit belki bir 50 sene sonra basılsa bu seride daha makul görünürdü.

Güzel ve her kitaplıkta olması gereken bir seri fakat bizim ülkedeki basım maliyet, bandrol vs düşünülünce kolay kolay tamamlanamayacak bir seri. Çok sevdiğim için şimdilik elimde Nazım Hikmet Bütün Şiirleri var.

(Burak Kuşcu) #8

Bu seriden Proust ve Yaşar Kemal’e bakıyorum elinde olan varsa alabilirim.

(Emre Can Doğan) #9

Herkes övmüş ama Tomris Uyar’ı kütüphaneden edinip alıp okumaya çalıştım ve okuyamadım. Kitapların çok fazla sayfası var ve küçükler; bu yüzden okumak ancak iki elinizle iki yandan tuttuğunuzda mümkün oluyor ki bu da rahatsız edici. Şahsen kolay açılabilir ama büyük bir edisyonu ya da tek tek kitapları tercih ederim. :confused:

Kazım taşkent serisinin de konusu açılabilir mi zahmet olmazsa?

(Serhat) #12

Hazırlığını yapıyorum. Kitapları numaralandırmasındayım. Yakında açılır merak etme

Çok teşekkür ederim mm

Bu seri çok güzel ama boyutu bana hitap etmiyor. Keşke biraz daha büyük olsaydı :confused:

Buraya da not düşeyim Ömer Seyfettin Toplu Öyküler yeni baskı için bandrol alındı,

Bak bu güzel haber, çok bekledik ama neyse ki yeni baskı için bandrol alınmış.