Delta Özel Serisi (Yapı Kredi Yayınları)

Yapı Kredi Yayınları tarafından özel olarak ciltli şekilde basımı yapılan Delta serisinin kitaplarını artık bu başlık altından takip edebileceksiniz. Parantez içindekiler kitabın ilk baskı tarihidir.

1. Toplu Şiirler - İlhan Berk
  2. İngiliz Edebiyatı Tarihi - Mîna Urgan
  3. Toplu Öyküler - Füruzan
  4. Bütün Romanları - Sabahattin Ali
  5. Binbir Gece Masalları - Anonim
  6. Öyküler, Şiirler ve Oyun - Sabahattin Ali
  7. Bütün Şiirleri - Nâzım Hikmet
  8. Bütün Şiirleri 1 - Fazıl Hüsnü Dağlarca
  9. Bütün Eserleri - Sait Faik Abasıyanık
  10. Toplu Öyküler / Toplu Romanlar - Füruzan
  11. Bütün Şiirleri 2 - Fazıl Hüsnü Dağlarca
  12. Kayıp Zamanın İzinde - Marcel Proust
  13. Bütün Hikâyeleri - Ömer Seyfettin
  14. Nutuk - Gazi Mustafa Kemal Atatürk
  15. Bütün Şiirleri 3 - Fazıl Hüsnü Dağlarca
  16. Günümüz Türkçesiyle Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi - Seyit Ali Kahraman / Yücel Dağlı
  17. Bütün Eserleri - Eleştirel Basım - Sabahattin Ali
  18. Bütün Eserleri - Behçet Necatigil -1
  19. İnce Memed 1-2-3-4 - Yaşar Kemal
  20. Bütün Öyküleri - Tomris Uyar
  21. Bütün Eserleri - I - Nermi Uygur
  22. Bütün Yazıları - Tomris Uyar
  23. Bütün Eserleri II - Nermi Uygur
  24. Babalar, Analar ve Oğullar - Cevdet Bey ve Oğulları - Sessiz Ev - Kırmızı Saçlı Kadın - Orhan Pamuk
  25. Bütün Eserleri 1 - Gülten Akın
  26. Bütün Eserleri – Özdemir Asaf
  27. Üç İstanbul Romanı – Kara Kitap – Masumiyet Müzesi – Kafamda Bir Tuhaflık - Orhan Pamuk
  28. Bütün Eserleri - Eleştirel Basım – Tevfik Fikret

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24 25

26 27

EN SON ÇIKAN

28

Açılan Tüm Konular

17 Beğeni

Eline sağlık @fortknoxt. Bu serileri düzenli şekilde atman çok hoş oluyor, emek gerektiren iş, teşekkürler.

2 Beğeni

Ben teşekkür ederim @Nemo kardeşim. Elimden geldiğince bu tür özel serileri eklemeye devam edeceğim.

1 Beğeni

Bu serimizden uzun süredir kitap çıkmıyordu. Yapı Kredi yeni kitabımızı duyurdu. Kitabımız Orhan Pamuk’un kitaplarından Babalar, Analar ve Oğullar, Cevdet Bey ve Oğulları, Sessiz Ev ve Kırmızı Saçlı Kadın kitaplarının ciltli halinden oluşmaktadır.

Kitap şuan ön siparişte

Babalar, Analar ve Oğullar Cevdet Bey ve Oğulları - Sessiz Ev - Kırmızı Saçlı Kadın Ön Sipariş

2 Beğeni

Siparişi dün verdim, Delta serisi en beğendiğim serilerden birisi… Bunun benzerlerini keşke diğer yayınevleri de yapabilse,…

Severek ve genelde almak isteyip alamadığım kitaplar barındıran seri. Sabahattin Ali’nin tüm eserleri kitabını zaman zaman okuyorum. Bu şekilde olması gayet güzel. Baskı kalitesi ve devasa büyüklükte olmaması bir avantaj.

Eleştirim ise son çıkardıkları Orhan Pamuk kitabı. Yani 3 kitabını tek bir ciltte birleştirmek bana pek serinin ruhuna uygun gelmedi. Kitaplarını ayrı ayrı bulundurmayı tercih ederim. Orhan Pamuk gözümde en nitelikli Türk yazarı olsa da serideki diğer yazarların yanında sırıtıyor. Bu seri hakkında düşüncem yabancı tabirle ”oldies but goldies”
Şu an hayatta olması ve hala eser üretiyor olmasından mütevellit belki bir 50 sene sonra basılsa bu seride daha makul görünürdü.

2 Beğeni

Güzel ve her kitaplıkta olması gereken bir seri fakat bizim ülkedeki basım maliyet, bandrol vs düşünülünce kolay kolay tamamlanamayacak bir seri. Çok sevdiğim için şimdilik elimde Nazım Hikmet Bütün Şiirleri var.

Bu seriden Proust ve Yaşar Kemal’e bakıyorum elinde olan varsa alabilirim.

Herkes övmüş ama Tomris Uyar’ı kütüphaneden edinip alıp okumaya çalıştım ve okuyamadım. Kitapların çok fazla sayfası var ve küçükler; bu yüzden okumak ancak iki elinizle iki yandan tuttuğunuzda mümkün oluyor ki bu da rahatsız edici. Şahsen kolay açılabilir ama büyük bir edisyonu ya da tek tek kitapları tercih ederim. :confused:

2 Beğeni
3 Beğeni

Kazım taşkent serisinin de konusu açılabilir mi zahmet olmazsa?

1 Beğeni

Hazırlığını yapıyorum. Kitapları numaralandırmasındayım. Yakında açılır merak etme

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim mm

1 Beğeni

Bu seri çok güzel ama boyutu bana hitap etmiyor. Keşke biraz daha büyük olsaydı :confused:

Buraya da not düşeyim Ömer Seyfettin Toplu Öyküler yeni baskı için bandrol alındı,

5 Beğeni

Bak bu güzel haber, çok bekledik ama neyse ki yeni baskı için bandrol alınmış.

4 Beğeni

Cemal Süreya için de bu seride özel bir basım düşünürler mi acaba, bilgisi olan var mı?

1 Beğeni

Yapı Kredi Yayınları’nın bilgiyi tek kaynaktan sunmayı hedefleyen Delta dizisinde…

Umarım YKY Cemal Süreya’nın şiir ve yazılarını da tek kaynaktan Delta serisi içerisinde sunar bizlere.

1 Beğeni

Sorduğumda şöyle bir yanıt verdiler. Umarım basarlar Delta’da.

3 Beğeni

Sahaflar Delta İnce Memed’i en ucuz 450’den satıyordu. Şimdi farklı amaçla kullanabilirler (ne olduğunu yazmayacağım)

5 Beğeni