Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Jeff Gunhus’un Jack Templar, Monster Hunter serisi. Azerbaycanca çevirisi var, ama çoğu diğerleri gibi pek sevemedim, çok soğuk geldi bana. Zateb çeviri yüzünden bu yıl Harry Potter dışında hiç Azerbaycanca kitap okumadım. Serinin Türkçeye çevrilmesini çok isterim.

3 Beğeni

Keanu Reeves geçen seneki bir soru-cevap videosunda bu kitabı okuduğunu söyleyince merak ettim. Sanırım yazarın hiçbir kitabı dilimizde yok. Halbuki pek çok roman yazmış.

3 Beğeni

İthaki Walter Tevis - The Queen’s Gambit’i basmayı nasıl atladı anlamadım. Bakalım ne zaman basılır.

4 Beğeni

Steven Hall muhteşem bir roman yazmıştı: Köpekbalığı Metinleri
Okumaya doyamamıştım.
Yeni bir roman yazmış: Maxwell’s Demon
Yine Aylin Ülçer çevirirse tadından yenmez.

Ve lütfen daha çok daha çok daha çok Christopher Moore kitabı.

3 Beğeni

images.jpeg-20

İçindekiler

51V1-zb7gOL

İçindekiler

Bir gün alfa şunlara el atsa da biraz derleme şovu görsek. Adamlar neler toplamışlar…

14 Beğeni

Bak gece gece moralim bozuldu. Yaklaşık 3 yıldır bu derlemelere bakıp bakıp iç geçiriyorum. Özellikle The Weird derlemesini birkaç kez Alfa’ya sordum ama olumsuz yanıt aldım. Keşke bassalar. Hem de ciltli. Keşke!

images (1)

9 Beğeni

The Weird ve Steampunk derlemelerinin yazarları çok iyiymiş. Umarım yakında bununla ilgili güzel haberler gelir.

2 Beğeni

14-45-40-images

Filmini yeni seyrettim. Acaba gözden mi kaçtı film ile birlikte çıkartabilirlerdi.

1 Beğeni

Bana hep Locke Lomara tadında bir kitap gibi geliyor. Hırsızları konu alan low fantasty kitabı. Umarım bir gün dilimizde görürüz.

Çok fazla bir beklentim yok. Hızlı okunan aksonu bol olan bir kitap olsa yeter. Dünya inşası da Sanderson’a benziyormuş. Merakla bekliyorum.

images (33)

Mark Lawrench’ın 2016 yılında yaptığı yarışmada birinci olmuş. Kitab cinsiyetçiligin ve orckların domuzlara bindiği bir evrende geçiyor. Eğer çevrilirse güzel bir grimdark eseri bizimle olmuş olur.

Ee anlatmama gerek yoktur herhalde…

indir (1)

Haşhaşın büyü olarak kullanıldığı bir tarihi fantastik kitap serisi. Umarım bir gün dilimizde görürüz.

15 Beğeni

Zor ama…

6 Beğeni

Şu adamlar Margaret Weis’in kitaplarının Türkiyede baskısı olmaması komik geliyor bana.Yayınevleri saçma sapan kitapları çevirmekle uğraşıp az satış rakamları ile uğraşçağına şu yazarların kitaplarını adam akıllı bir reklamla çıkarsalar çok satacağını düşünüyorum ben çünkü herkese hitap edecek kitaplar yazıyorlar bence.

2 Beğeni

Hem Margaret Weis’ın hem de Salvatore’nin tüm kitaplarının basılması harika olurdu. Bence basılması gerekiyor. Hele fantastiğe ilginin olduğu şu dönemde.

2 Beğeni

Size katılıyorum. Hiç duyulmamış saçma sapan kitaplarla uğraşıp bu güzellikleri es geçiyorlar. Keşke ilk yazılandan başlayıp en yenisine kadar bassalar.:disappointed:

2 Beğeni

Klasik fantastik kitapları artık satmıyor, o yüzden basmıyorlar. İnsanlar artık elf, cüce yerine daha yeni dünyalar görmek istiyorlar.

5 Beğeni

Öyle de olsa bence reklamını ve tanıtımı güzel yapsalar çok tutulur. Yeni okuyucu az olsa bile eski okuyucular tarafından ilgi görür.

Eh, orası doğru. Fahrenheit 451’in bu kadar çok satmasının sebebi tamamen reklam. Kaldı ki bence o kadar da iyi bir kitap değil.

Ha bir de sanırım bu Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar’ın baskıları matbaa sorunu yüzünden gelmiyor. Hasbro lisanslı matbaa istiyordu sanırım.

3 Beğeni

Eğer ki yayınevleri vampirli aşk romanlarının reklamını bırakıp gerçekten böyle kitaplara yönelseler Türkiye’de de tutulur bence.

Haklısınız. Matbaa sorunu var maalesef. Ama ben gene de bu serilerin peşine çok düştüklerini zannetmiyorum.

2 Beğeni

Yeri burası olmayabilir olsa da bir sorum var.

John Scalzi’nin henüz çevrilmemiş olan kitapları çevrilecek mi? Yoksa bıraktılar mı?

Fahrenheit 451 çok başarılı bir kitap. Ama çok başarısız bir çeviriye sahip. @Ozgur’nin en sevdiği çevirmen Dost Körpe çevirmiş diyemiyorum çevirememiş. Türkçesinde bazı cümleleri anlaması imkansız. 10 defa okuduğum cümleler falan olmuştu.

3 Beğeni

:joy: (20 karakter…)

2 Beğeni