Dinliyorum | Sesli Kitap

Tam Kayıp Rıhtım’ın seveceği bir karakter. Antikacı ve eski kitap koleksiyoneri ve uzmanı ama aynı zamanda yeterince kirli işe de bulaşabilen kahramanımız bir sergide tarihi bir kitap çalınıp yerine sahtesi konulunca çağrılır.

7 Beğeni

Zorba’dan sıkılınca ara verdim. Uzun zamandır merak ettiğim bu kitabı görünce hemen başladım.

8 Beğeni

@Tobizume beğenince ben de dinleyeyim dedim. :slight_smile:

9 Beğeni

6 Beğeni

1.9x yavaş olmamış mı biraz? :smiley:

1 Beğeni

Ara ara 2x’e de çıkıyorum. Genellikle 1.7x ile dinliyorum. Bizim bir hocanın derslerini 3.2x ile dinliyordum, yorulunca 3x yapıyordum.

2 Beğeni

Garip bir şekilde bir şeyi olduğundan daha hızlı dinlersem acayip midem bulanıyor (İlber Ortaylı dinlerken 1.25x e alıyorum ama öyle normal oluyor çünkü :grin:). Arkadaşlarım biraz dinle alışırsın dedi ama alışacağım yok anlaşılan, sizde böyle bir sorun olmuş muydu başlarda?

6 Beğeni

Ben ilk defa İlber Ortaylı dinlerken hız artırmaya başlamıştım. YouTube’un sınırı olan 2x yapıyordum, konuşma sunucuya geçince bazen hızı düşürüyordum.

Bazı kişileri gereğinden fazla hızlı yapınca başım dönebiliyor, o zaman da doğru hızı bulana kadar deneme yapıyorum. Mide bulantısı hiç olmadı bende.

Benim hız artırmanın en önemli sebebi bazen odaklanmakta problem yaşamamdan kaynaklanıyor. Diğer sebebi de zaman tasarrufu.

2 Beğeni

Ben hızı arttırıp izlediğimde başım dönüyor. Siz izleyerek mi dinliyorsunuz? Sadece dinliyorsam çok rahat oluyor, artık YouTube’da hızı arttırmadığım nadir videolar kaldı.

2 Beğeni

2x’te konuşulanları ben kaçırıyorum maalesef. Youtube’ta artık varsayılan hızım 1.5. :slight_smile: Storytel’de ise anlatanın hızına göre 1.3 ile 1.5 arasında dinliyorum.

İşin ilginci, 1.5 olan hızı 1’e aldığımda, konuşanlar sarhoşmuş gibi geliyor. :slight_smile:

6 Beğeni

1.5x normal hız gibi geliyor artık bana. 2x’i kurgu kitaplarında fazla kullanmıyorum zaten, ben de kaçırabiliyorum. Genelde 1.7x, diyalog olan yerlerde 1.5x yapıyorum. Betimleme kısımlarında 2x yapıyorum. YouTube’da görüntü de olduğu için önemli olan ve sevdiğim kişilerin konuşmalarında normal hızında izliyorum, diğer videolarda 1.5x veya 1.25x yapıyorum duruma göre.

İşin kötü yanı normal hayatta yavaş konuşanlara sinir olmaya başladım artık.

3 Beğeni

Kitabın ilk bölümünde karakterleri, mekanı vs tanıttığı kısımda x1-x1.2 hızında dinliyorum sonrasında x2e çekiyorum bende. Uygulamadaki kitap süreside hıza göre ayarlanıyor ilk başta anlamamıştım. :grinning:

3 Beğeni

İçindekiler kısmı da hıza göre değişiyor. E-kitaplarında ise yazı boyutu değişince sayfa sayısı değişiyor, ama kitaptan çıkıp tekrar açınca işliyor bu özellik. Sesli kitaptaki süre değişimi daha stabil.

4 Beğeni

9 Beğeni

10 Beğeni

@alper @nilherself ve @BiblofilYouTube önerisiyle ilk Livaneli kitabım.

10 Beğeni

Hocam yorumuna göre ben de bu kitapla başlayacağım.

2 Beğeni

Hocam kitabı yorumladım, fena değildi, beğendim ama eksikleri vardı kitabın. Detayı şurada.

50 Soruda serisinden ikinci kitapla devam ediyorum. Yine görece bilgimin olduğu bir kitabı seçtim ki daha net yorumlayabileyim. Bu seriye devam edip etmeyeceğime bu kitapla karar vereceğim.

5 Beğeni

Teşekkürler hocam. Yorumunuzu okudum. Seslendirmeyi beğenmediğiniz için kitabı ya okurum ya da başka bir kitabı dinlerim.

1 Beğeni

Seslendirme kötü değil de Murat Eken, Erdem Akakçe gibi harika seslendirmeleri dinleyince biraz geride kalıyor. Sample’ı dinleyip karar verebilirsiniz. Yine de bu kitabın okunursa daha etkili olacağını düşünüyorum.

2 Beğeni