Doctor Who

https://forum.kayiprihtim.com/t/doctor-who-11-sezon-ilk-bolum-incelemesi-yeni-doctor-yeni-senarist-yeni-heyecanlar/6055

Ben burayı aslında Şubat ayında açtım, tarih belli oldu, bölüm yayınlandı ama sitede bölümle alakalı inceleme yayınlanınca ilgi oraya kaydı. :slight_smile: Genel konuları burada konuşuruz tabii, konu ilk bölüm için.

İngilizler de o gece Twitter’da Smith ve Tennant’ın Doktor’una benzettiler. Ama bölümün atmosferinden ben anladım ki Capaldi’nin karanlık havası da diziye eşlik edecek. Yani son 3 Doktor’un karışık bir halini izleyebiliriz.

Jodie’nin elbise detayları ilk açıklandığında fanlar atkı dışında Smith’in elbise askılarına benzetmişlerdi. Trençkotu(tam olarak adı bu olmasa da) 10 numaranın trençkotu’ndan alınma diyorlardı. (Tarz olarak)

Karakterlerin oyunculuklarını ben de tasvip etmiyorum maalesef birincil kriter İngiliz olmaları. Sonra oyunculuk geliyor. Tennant çok iyiydi, Capaldi zaten Oscar almış biriydi. Rejenerasyon tiradı Tennant etkisi yapmıştı. Yan karakterler ise hep aynı. Kötü değiller ama yani Tennant kadar da bir oyunculukları da yok.

Nedense Jodie iki bölümdür, bölüm sonunda uzay’a düşüyor :cry: Oradan nasıl kurtulacaklar merak ediyorum, Jodie bölümün başında tren’e düşünce yüzü gözü dağılmadı çünkü yeni rejenerasyon geçirmişti. Ama bu bölüm yine bir yerden düşerse kesin yeniden canlanır.

Benim 11.sezon hakkında en sevdiğim şey ise müzikler. 80’li yılların orijinal Doctor Who müziğini kullanmışlardı. Ki modern haliyle gerçekten pas siliyordu. Velhasılı kelam Doctor Who konusunda çenem düşüktür, bütün bunları yukarıda verdiğim konuya yazdıktan sonra bir de buraya yazdım :smiley: Bıkmadan :smiley:

1 Beğeni