Doctor Who

Cidden mi? Hadi ya. Umarım Eccleston gibi olmaz, en azından 3 sene kalıp gitsin. Yoksa rejenerasyon hakları da boşa harcanmış oluyor. :confused:

Haberler doğru mu bilmiyorum ama bir kaç yerde gördüm. Hepsi de dedikodu diye veriyor. Chibnall başından beri showrunner olmayı istememiş sözde ve perde arkasında bbc’den memnun değilmiş. O sebeple 2 sezonun sonunda yani 2019 sonu ayrılacakmış. Whittaker’da Chibnall yoksa ben de yokum demiş sözde. Bu durum sanki Chibnall’i sezondan mutlu olmayan bbc yöneticileri postalamaya çalışıyormuş gibi geldi. Chibnall kendi isteğiyle ayrılacaksa neden Whittaker rest çeksin ki. Tabi başka ortak proje planları yoksa.

Rejerenasyon haklarını ben dert etmiyorum açıkçası. 12. de sonuncuydu sözde. Galifreyin geçmişine gider. Bir 12 hak daha verirler. Gider bir yerden 8 posta rejenerasyon enerjisi emer. Açıklayacakları bir bölüme bakar.

2 Beğeni

Yav şu Whittaker’a ısınamayan bi ben miyim arkadaş? Şimdiye kadar sadece 8.bölümde birazcık ısınabildim o da sadece Kral James ile yaptığı konuşmalarda Doktor’u biraz yansıtabildiği için.
Whovian olmayanlar Doktor olmasın bir zahmet.

1 Beğeni

Ben bunu yazara bağlıyorum. Çünkü doktorla beraber gelen karakter enflasyonu var bu sezon. Doktor aynı 3 kişiyle bir iki istisna haricinde uzun süre seyahat etmiyor. Ama bu sezon birden 3 kişi aldı yanına ve bunlara sahne ayırmak zorunda oldukları için de biraz doktor biraz geri planda kalıyor. Bu yazar tercihi de olabilir. Çünkü modern seriyi tekrar izlemeye başladım. 3. sezonda 42 adlı bölüm Chris Chibnall tarafından yazılmış ve doktor burada da geri planda kalıyor ve işin çoğunu Martha yapıyor. 11. sezonda işin kötü tarafı karakter enflasyonuna değecek kimse de yok. Graham dışındakiler çok boş karakter olmuş. Tek özelliği zenci ve hintli olmak bu karakterlerin.

1 Beğeni

Yazarın hatalı olduğu doğru fakat oyunculuk sadece yazılanı oynamak mıdır? Bence Whittaker’ın sorunu karakteri tanıyamaması. Bu yüzden sürekli normal bir karakteri oynuyor havası seziliyor. Karakteri yansıtacak ufak jestler ve mimiklerle harikalar yaratabilir Whittaker ama bu da yeteneğe bağlı sanırım.

1 Beğeni

BBC: Ingiliz olmayanlar Doktor olmasın bir zahmet. :smiley:

Haklı olabilirsin. Aslında bazen seziyorum onu yaptığını ama tam oturmuş değil. Tekrar izliyorum seriyi de 9. Doktor başından beri doktor gibi zaten 10 ise Christmas bölümünde çok kötü oynuyor aslında sezonun 3 bölümü olan yarasalı bölümde tam oturuyor gibi hissettirdi bana. 11 i çok hatırlamıyorum açıkçası ama bir asaptasyon süreci var ve bu biraz yazarlık biraz da oyuncunun etkisiyle 3 bölüm yerine 1 sezon sürecek muhtemelen. Whittaker a sasece 10. Doktorun bölümlerini izletmişler gibi biraz da gerçi.

2 Beğeni

Bunu da buraya bırakayom :slight_smile:

2 Beğeni

Bu savaş başlamadan önce ben bir baba ve büyükbabaydım. Şimdi hiçbiri değilim. Ama hala doctorum.

2 Beğeni

En az 1 sezon savaş doktorunu izleyebilsek keşke.

3 Beğeni

Keşke hayali bile güzel. Ama John Hurt dışında kim canlandırabilir ki.

2 Beğeni

Ben öldüğünü bilmiyordum, siz yazınca google bakıp öğrendim.

2 Beğeni

Bu üzücü bilgiyi verdiğim için özür dilerim.:((

2 Beğeni

John Hurt efsanesinin resmen son dakika da DW’ye gelmesi muhteşem oldu ama aynı zamanda üzücü. Keşke Savaş Doktor’u ile daha fazla zaman geçirebilseydik. En azından bir filmi olsaydı. Geç geldi, erken gitti.

1 Beğeni

Serinin en sevdiğim doktorudur. Bir de David Tennant var. :slight_smile:

3 Beğeni

Çünkü bu ikisi doktoru oynamadı, Doktor gibi yaşadı.:heart_eyes: Kadın doktor gördük ama kızıl doktor görmedik acaba kızıl doktoru görmeye yetişecek miyiz bunu çok merak ediyorum.

2 Beğeni

Bu ikisinden sonrakileri hiç sevemedim. Özellikle son doktor tam bir rezaletti. Cinsiyet ayrımı yapmıyorum kesinlikle. Oyunculuğu o kadar kötüydü ki yeni bölümleri merak bile etmedim.

1 Beğeni

Açıkçası yeni doktoru o kadar sevmedim ki kayıp bölümler hariç 63’den beri yayınlanan bütün bölümleri izlemiş biri olmama rağmen son sezonu izleyemedim. Oynadığı diğer dizilerde harikalar yaratan bir oyuncuydu, galiba doktor olmayı benimseyemedi. Broadchurc dizisinde David Tennant ile oynadığı için sevinmiştim kadın doktora ama hayal kırıklığı yaşattı. Belki eski doktorlardan biri geri gelir, genel bir memnuniyetsizlik var çünkü.

4 Beğeni

Ben eski bölümleri izlemedim pek. 2005 sonrasını izleyen birisi olarak size sormak istiyorum. İzlenilir mi? :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Zaten bölümler şimdiki dizi süreleri gibi uzun değil kısa sürede bitirirsiniz.
Yeni seriden pek çok bölümü daha iyi anlamıştım eski seriyi izledikten sonra. Bir de Doctor malum aynı kişi sırf onu tam anlamıyla tanımak için bile izlemek gerek.

2 Beğeni