Dök İçini Rahatla

Ben de bilgisayarımın ekranına vişne suyu dökmüştüm, sonra ekranı söküp kolonya ile temizlemiştim. Sonra bilgisayarımın ekranında boylamasına biz çizgi oluştu, sonra bu çizgiler her gün birer birer arttı :rofl:

(Halil Oğulcan Karamağara) #225

:smiley: Aynen başta rafa kaldırdım, zaten klavyem var kullanırım diye ama şimdi o kadar da kötü olmadığını düşünüyorum. Sadece tuşları birbirine çok yapışık gibi ama sanırım zamanla alışır parmaklarım, bu klavye tipiyle alakalı bence, dandik olmasıyla değil. :smiley: Hoşuma gitti, çok da ucuz bir klavye gibi değil, ışıkları da gümbür gümbür. :smiley:

@gozdenur19 Ekrana da geldi, birazdan kolonyalı mendille silecektim, iyi ki yapmamışım ehehehe. Yedek bir ekranım yok. :smiley: Klavyenin tuşlarını çıkardım ama teker teker temizlemek için zamanım yok, başka bir gün bakacağım artık. Şekerli yapış yapış olmuş. :smiley:

(Mustafa Erdem) #226

Webtekno sitesinde incelemesi vardı baya zorladılar klavyeyi hala bana mısın demedi. Takdir ettim. Oyun oynarken ister istemez sert basıyorum tuşlara harici klavye alacağım zaman bimden düşünüyorum.

(Mustafa Erdem) #227

Pixel bozulması başladıysa yavaştan gidici sanırım.

Erkek için eyleme dönüşmediği sürece ihanet sayılmaz mantığınız maalesef kadın için geçerli değildir, kaldı ki erkek için de geçerli sayılamaz.

Her neyse çok da uzatmaya gerek yok, ne söylemeye çalıştığımız az çok anlaşılmıştır diye tahmin ediyorum. İyi forumlar.

(Mustafa Erdem) #229

Kadınlar bu konuda erkeklere göre daha mı zayıf diyorsunuz?

Zayıftır demiyorum, kadın beyni farklı işler yani duygusallık hissettiği erkek kimse, önemli olan odur. Başka birinden hoşlanmaya başladığı an, diğer erkeği beyninden atar, hal böyle olunca yanınızda dursa bile ilk fırsatta sizinle ilişkisini bitirecektir, o erkeğe ulaşmasına gerek yoktur.

(Mustafa Erdem) #231

Böyle bir durumda kadını duygusal olarak boşlukta bırakan erkek mi suçlu yoksa erkek ne yaparsan yapsın kadın zaten başla erkeğe yönelir mi?

Erkeklerin aldatması daha çok fiziksel beğeniye mi bağlı sizce?

Kadınların çoğu aldatmaya meyilli değildir fakat ihanet eden erkeği hissederse genellikle intikam için aldatabilir ve erkeğin ruhu bile duymaz. İlgi görmezse tabii ki gördüğü erkeği tercih edecektir. Kadınlar çok eşliliğe meraklı değildir aslında yani sizden gerekli ilgi, saygı ve sevgiyi görüyorsa beş kuruş paranız olmasa bile ömür boyu yanınızdan ayrılmayabilir. Kadını yoran genel olarak erkeğin kaba ve ilgisiz tavırlarıdır. Sorumsuz erkekler özellikle kadına güven vermezler.

Erkek ise sevse de aldatabilir çünkü onu ihanet kabul etmez hatta bu biraz biyolojik bir sorundur aslında. Aşık erkek ise kolay kolay aldatamaz yani istese de yapamaz. Erkeğin aldatması çoğu zaman fiziksel çekimle alakalı olsa da tek sebep bu değildir. Kadın huzursuzluk verecek kadar dırdırcı bir yapıda ise erkek genelde o kadından kaçmaya çalışır.

Genellemek mümkün değil çünkü koşullar-genler-hormonlar derken iş çok karmaşıklaşıyor.

Dikkatimi öyle bir dağıttın ki benim de beynimde ışıklar çakıyor sayende.:slight_smile:

Tek eşlilik, çok eşlilik, sadakat aldatma vb konularda bilimin, evrimsel biyolojinin penceresinden bakmak isteyen arkadaşlara Jared Diamond Üçüncü Şempanze kitabını öneririm.

Gerçekten çok direndi. O haliyle bile ne ödevlere, ne filmlere kurtarıcı oldu. Gördüğüm en dayanıklı şeylerden biriydi.
Sonra emekliye ayrırdık :nerd_face::nerd_face::nerd_face:

(Hiçliğin bekçisi…) #236

İçimdeki benlerin gevezelikleri yüzünden aynı anda üç kitap okur oldum bir anda… :joy: Bugün kargodan gelecekle birlikte beş olması an meselesi… :expressionless:

Aynı tür olmamasına dikkat ederek ben hep öyle yapıyorum :slight_smile:

(Cemalettin Sipahioğlu) #238

Efendim, ben de izniniz olursa ek yapayım:

Louann Brizendine’den iki kitap, Kadın Beyni, Erkek Beyni. İkisi de Say Yayınları’ndan çıkmıştır.

Bir de bulabilirseniz, Helen E. Fisher’dan Cinsel Aşkın Anatomisi kitabını da öneririm. Farklı toplumlar üzerinden kadın-erkek ilişkileri üzerine antropolojik değerlendirmeler içeriyor.

Her 3 kitabı da yakın gelecekte edinip, okumak için alışveriş listeme ekledim…

(Cemalettin Sipahioğlu) #240

Üçüncü kitabı bulmak zor olabilir. Bulamazsanız, çok zorlamayın :sweat:

Kitabı Nadir’de buldum, fiyatı da oldukça uygunmuş

(Hiçliğin bekçisi…) #242

Aslında olay şöyle gelişti:

Ne güzel oturabilmiş ve Notos’un baskısı olan Saki’nin öykülerini okuyordum. Sonra içimdeki diğer sesler konuşmaya başladı.

(Ya Kırmızıkedi yayınları Lady Anne Susuyor kitabı da aynıysa?
Bence kalkıp bak.
Bence hiç kalkmasın yeni oturdu.
Of, kim kalkacak şimdi?)

Ben yan gözle kitaplığa baktım. Bir süre bakıştıktan sonra o kadar üşendim ki bir öykü daha okudum. İçimdeki sesler gittikçe çileden çıkartınca beni dedim “Lanet olsun, tamam be gidip bakacağım!”

Bu vesile ile kalktım Babil Kitaplığı olanı aldım. Baktım ki çevirmen aynı. Eh, dedim iyi bari. Fakat kitabın yarısı aynı olmakla beraber yarısı değişikti. Bi ondan bi şundan derken Saki’nin alaycılığı aklıma Diskdünya’yı getirdi. Vay sen misin efendin bunu düşünen! İçimdekiler delirdi. :joy: Ama nasıl üşeniyorum… Kalkacak gücüm de yok. Bitmişim ve yığılmışım bir kez. Dedim “Bir Diskdünya filmini izleyeyim de geçsin bu istek.” Geçer mi? Geçmedi…

Homurdana homurdana kalktım Fantastik Işık kitabını aldım. “On sayfa filan bakayım da içim geçsin,” dedim. 55 sayfa okumuşum. :joy:

E, şimdi kargodan da Kitap Kulübü’nün bu ay seçilen kitabı gelecek. Ona da başlamam lazım. Bir de iki tane daha Saki var. Onları da kontrol etmesem olmaz. Bir yandan da bir tanesi ısrarla “Malloryan” diyip duruyor.

Yazık bana… :sob::exploding_head:

(Cemalettin Sipahioğlu) #243

Güzel, güzel :blush: :+1: