Dök İçini Rahatla

Söyle görünüyor;

En altta yoksay seçeneği mevcut mobil kullanıcılar için.

Fark etmemiştim teşekkür ederim.:slightly_smiling_face:

İnsanları gözlemliyorum. Bakıyorum, konuşuyorlar, gülüyorlar yani araları çok iyi. Başka bir gün bu konuşan iki kişiden biri yokken diğeri onun hakkında öyle bir şey diyor ki şaşıp kalıyorum… Hani iyi anlaşan insanlardı bunlar? Tüm o gülümsemeler sahte miydi? Herkes çıkarcı mı oldu? Bu durum sadece iki kişi arasında değil üstelik… Bu tabloyu daha önce de görmüştüm. Çok tanıdık geldi ve tekrar görmek hiç sevindirici olmadı…

12 Beğeni

Çok yakın bir zamanda bir arkadaşımla yakındığımız bir konudur. Her yerde her ortamda var bu. Kan bağın olsun olmasın fark etmiyor. Herkes birbirinin arkasından konuşur durumda cidden.

2 Beğeni

Büyüklerime saygı duyamıyorum. Siz belki bu konuda daha şanslısınızdır; ben çocukluğumdan beridir saygı duyacağım bir yetişkin ile iki elin parmağından fazla karşılaşmamışımdır. Bunun en büyük sebebi de, çocuklara yapma dedikleri şeyleri durdurak bilmeden yapmaları. Bilgisayar başında durmaya laf edip saatlerce televizyon izlemek olsun, akrabalara saygı deyip tüm sülalenin arkasından konuşup iş çevirmek olsun, tanımadığı insanlara saygısızca konuşup “bağırdım çağırdım istediğimi aldım,” diye övünmesi olsun, büyükler saygı deyip kendi ebeveynlerine saygı duymamaları olsun daha birçok örnek var. Elbette sevilmeyi ve saygı görmeyi hak eden yetişkinler de var ama “şimdiki gençler böyle böyle,” diyen ve bu saydıklarıma sahip olan insanlara nasıl bakmam gerektiğini hala bilmiyorum.

11 Beğeni

3 gündür sabahlıyorum. Cuma gecesi hiç uyumadım cumartesi gününü komple uyanık geçirdim. Pazar gecesi de saat 04.00’da uyudum sabah 10.00’da uyandım. Bugün sabah 06.00’da uyudum saat 08.00’da uyandım. Hiç uykum gelmiyor ve enerjik hissediyorum.
Acaba bu duruma ne kadar katlanabileceğim merak ettim. :joy:

5 Beğeni

Kardeşimde de bu uyku düzeni mevcut. Ne yaptığını da bilmiyordu. :joy: Şimdi çalıştığından düzgün bir uyku düzenine sahip. Uyku düzeni çok önemli gerçekten de.

2 Beğeni

Benim uyku düzenim gerçekten çok bozuk durumda. Hiç düzeltemiyorum. En fazla 1 hafta normal şekilde geçirebiliyorum. Sonra bu hâle geri dönüyorum.
Bazen eğlenceli olsa da uykusuzluktan konuşamamaya başlayınca uyumam gerektiğini anlıyorum.:sweat_smile:

5 Beğeni

Spor tavsiyesinde bulunabilirim. Ama öyle hafif egzersiz filan değil. Özellikle 15km -21 km arası bir koşu akşama nefis bir uyku demek oluyor benim için.

1 Beğeni

Çok sinirliyim bu duruma vergiler gerçekten çok yüksek.

Bugün bir şeylerden vazgeçmenin benim için ne kadar basit olduğunu öğrendim. Dün ingilizce çalışıp İngiliz dili ve edebiyatı okumak isterken ( küçüklük hayalim) bugün tümüyle vazgeçtim. Gerçekten bunu bir anda yaptım. Şu an tüm o hazırlığı ve çalışma sistemini bıraktım. Ve bunun tek bir hayalle sınırlı kalmadığını da fark ettim. Eşyalar veya arkadaş ilişkileri olsun bir anda vazgeçebiliyorum her şeyden.

Minik bir boşluk hissi var ama büyük ihtimalle yarın geçer.

6 Beğeni

Pandemi öncesi 2 gram sosyal hayatım vardı artık o da yok.

8 Beğeni

Önceden yanlış duyuyordum ya da sağır olup duymuyordum şimdi yanlış okuyorum. Yanlış da duyuyorum tabii.

‘Yeni bir başlangıç yapmak lazım’ yazısını haşlama yapmak diye okudum.
Kendimi geliştirerek yaşlanıyorum harika.

4 Beğeni

Taşınmaktan nefret ediyorum.

5 Beğeni

Sadece taşınacağımız evin badanasını yapmayı seviyorum eğer yapmak isterlese o da. Onun dışında taşınmak gerçekten bir eziyet. :confused:

1 Beğeni

Sevmediğin ot burnunun dibinde biter hesabı sürekli taşınıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Acaba, sevdiğim şeyi sevmiyormuş gibi yapıp burnumun dibinde bitmesini sağlayabilir miyim? :thinking: Kuantum bilmem ne Secret’çılar muhakkak bu konuda da büyük sırlarını, o yüce gönüllülükleriyle, halka arz etmişlerdir. Kesin! :sweat_smile:

2 Beğeni

Bir ara karikatür çevirip paylaştığım bir sitem vardı.İki kişiydik günlük 10 tane falan çıkıyordu.Beraber çevirdiğimiz arkadaşı özlüyorum öldü mü kaldı mı onu bile bilmiyorum. :frowning:

1 Beğeni

Bence evren bunu yemez ama denemenin zararı yok :slight_smile:

2 Beğeni

2 defa şehir değişikliği yaptık. Toplamda 10 defa taşındık ve taşınmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Şu an oturduğumuz ev depreme dayanıksız olduğundan belediyeye bildirmişler. Ne zaman gelirler bilemem ama yıkmak isterlerse yine taşınacağız. :sweat_smile:

1 Beğeni