Dök İçini Rahatla

15 posts were merged into an existing topic: Rıhtım Kamarası

23 posts were merged into an existing topic: Rıhtım Kamarası

A post was merged into an existing topic: Rıhtım Kamarası

Ne zaman şort giysem üstüme bir kikboksçu tribi çöker. Hemen dizimi ve yumruklarımı kaldırıp bir kikboks hareketi yaparım. Ve bütün suç Sagat ve Jean Claude Van Damme’ ındır. HİAAA! :smiley: :smiley:

sfv-sagat-critical-art

9 Beğeni

Özellikle son bir aydır günde otuz iki kere damat halayının abuk bir versiyonunu dinlemek durumunda bırakılıyorum. Seçim zamanı yapılan bu ses kirliliğinden bıktım artık. Çok şükür bir gün daha bu çileyi çekeceğim ve bitecek. Siz siz olun asla ama asla caddede oturmayın. Üstelik binanın altında dükkan olan bir yerde de oturmayın çünkü bu insanlar aşağıdaki dükkanlardan birisine gelip tüm gün size mantıksız seçim şarkısını binlerce defa dinletip “Allah topunuzu kahretsin,” diye lanetler okumanıza sebep veriyorlar. Şiştim artık…

10 Beğeni

Nedir bu erkeklerin çektiği…

6 Beğeni

Arkadaşlar bu kuşları ve arkasındaki doğayı ve bir de NETFLİX yazısını görünce bir araştırma yaptım. Tam olarak bu belgeseldeki görüntülerin aynısı olmasa da içinde bu görüntülerin de kısa geçişlerinin olduğu harika bir belgesel izledim az önce. Hayatımda izlediğim en güzel belgesellerden birisiydi açık ara. Ayrıca içindeki kaynakçalar ve programı sunan adamın aslında bir kaynakça olması da ayrıca beni büyüledi. Kendi çektiği görüntülerin ve yolculuklarının da içinde olması çok güzeldi. Hatta bazı kitaplar da dikkatimi çekti. Müsait bir zamanda eğer Türkçeleştirilmişler ise kesinlikle almayı planlıyorum.

Herkese tavsiye ederim. Belgesel sevmeyenlerin bile hayranlıkla izleyeceğini düşünüyorum. “Attenborough ile Cennet Kuşları” belgeselin adı. O kadar etkilendim ve nefes almadan izledim ki yemeği bile geciktirdim. Resmen büyüsüne kapıldım. Bütün kalbimle tavsiye ediyorum.

Sanırım kendime yeni bir ilgi alanı bulmuş olabilirim. Geçen tatilde adlarını bilmesem de kuşları yerimden nefes bile almaya korkarak uzun saatler boyunca izlemiş ve büyük keyif almıştım. Artık bu konuya daha çok eğileceğimi düşünüyorum. Özellikle tepeden ve yandan çekilmiş dans eden kuş beni benden aldı. Hayatımda hiç bu kadar nazik bir canlı gördüğümü sanmıyorum.:heart_eyes:

@Ishamael Senin sayende eşsiz bir saat geçirdim. Ayrıca bu belgeseli izlersen bunun bir hiç olduğunu kuş gibi davranan kabilelerin olduğunu da göreceksin. :smiley: Gerçekten enteresan bir belgesel ve ben senin de çok seveceğini düşünüyorum. İçerisindeki kaşiflerin bundan yüzlerce sene evvel tuttuğu günlüklere dair alıntılar da var. :hugs::hugs::hugs:

Neredeyse yeniden açıp izleyeceğim. :smiley: (Muhtemelen not tutarak yeniden izleyeceğim. İlkinde büyüsünden ötürü bir şey yazamadım.) :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::heart_eyes::hugs:

İzleyin, izletin…

12 Beğeni

Attenborough belgesel sevenlerin ve evrim araştırması yapanların kürkçü dükkanı. Dönüp dolaşıp onun o tatlı Ingiliz aksanında huzur bulmaya gelirsin. (Normalde Ingiliz aksanı rahatsız eder beni.)

Yalnız belgeseli söyleyen benim beni 2 kişi beğenmiş seni 4 kişi beğenmiş. Şu mit boş mesaj atsa beğenen bi tayfa var onları mı tuttun naptın parası neyse ben de vereyim. :smiley:

6 Beğeni

Ahahaha. Ya alemsin.

Ben İngiliz aksanı seviyorum. Şu an ikinci defa izledim. :smiley: Notlarımı da aldım. Harikaydı yine aynı şekilde izledim. :smiley:

Düzenleme: Kitabın çevirisi yokmuş. :sob::sob::sob::sob:

2 Beğeni

O adamın en sevdiğim belgesellerinden bir liste yapıp göndereceğim sana. En yakın zamanda yapacağım. (2019 yok veya 2020 hmm neyse en geç 2021 söz)

Bu adamın evrim belgesellerini izle de bilgilen biraz sonra bana tekrar “niye şimdiki maymunlar Homo Erectus olmuyor” deme. :smiley:

Düzenleme: 7 kişi olmuş. Diğerleri neyse de @cankutpotter @darrow2111 kınıyorum sizi arkadaşlar.

4 Beğeni

Ben tam olarak neden kınandığımı anlamadığım için şaşkınlık yaşıyorum şu an. :joy:

6 Beğeni

Ya bu Agape isimli peri görünümlü cadıya her şeyi ben söylüyorum sonra size satıp takdirinizi alıyor. Gelmeyiniz bu oyuna. Bu üye Zaman Çarkına Su Çarkı demiş biri… :smiley:

9 Beğeni

Valla kendisi araştırıp öğrendiğini çok güzel satıyor biliyor musun? :joy: Hani böyle bazı insanlar vardır, bir yemek anlatır o an canın çeker ya, @Agape de o şekilde bir anlatım yapıyor.
Not: Cadıları severim, en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi cadı diye tabir edilebilecek muzur bir insan.

5 Beğeni

İşte hepsini benden çalı(y)or. :smiley:

3 Beğeni

İçimden geçenleri yazıyorum: Ban kokusu alıyorum arkadaşlar. Bu forumda çok fazla iftiraya uğradığımı gözlemliyorum. Bir iki kişiyi sallandıram da herkes kendisine gelsin. :buyucu:

-SON-

@Ishamael Vallahi ben onları izlerim izlemesine de sana homo neraklus neydi diye sorarım muhtemelen. Bu ve bunun gibi binlerce soru da soracağımı sen daha iyi biliyorsun. :smiley:

9 Beğeni

Birkaç aydır kendimi kaybettim, varoluşumu sorguluyorum, evreni sorguluyorum. Sanki çok fazla boş vaktim var da İyonya’da ki refah seviyesi yüksek, yapacak bir şey bulamayan insanlar gibi her şeyi sorgulama gereği duyuyorum. Gereksiz şeylerle beynimi yoruyorum. Neredeyse her gün yorgun, bitkin bir biçimde yaşamımı sürüyorum. İnsanlarla iletişime geçmeyi bıraktım, arkadaşlarımdan kendimi soyutladım, onları üzdüm ve hepsini farkında olmadan yaptım. Ara sıra bu durumuma üzülüp ağladığım oluyor, kendime daha da üzülüyorum. Belki de Anka Kuşu misali küllerimden tekrar doğarım bilemiyorum.
Çok fazla kişiye hata yaptım. En yakınım dediğim insanlar. Artık hayatımda yoklar gibi ya da olsalar dahi ben onların hayatında değilim. Öfke sınırım her geçen gün daha da düşüyor, daha çabuk sinirlenip çevremdekilere ağza alınmayacak laflar ediyorum. Özür diliyorum, diliyorum, diliyorum… Ama nereye kadar? Gerektiğinden fazla kullandığında yitiyor kelimelerin anlamları. Korktuğum yalnızlığımla baş başayım artık. En büyük korkum tek dostum olma yolunda ilerliyor. Kendimi tekrar bulmam gerektiğinin farkındayım. Bu uçsuz bucaksız karanlık yolumda kendime ışık olmalıyım. Çekmeliyim kendimi o yoldan. Çok yoruldum artık yapamayabilirim. Belki önümde yaşanacak uzun yıllar olabilir lakin hiç istemiyorum o yılları. Belki yok olurum ani bir kararla bilemiyorum.

7 Beğeni

ELi sopalı denetmen geldi, kaçın! :joy:

2 Beğeni

Sağlam bir dayak yersen kendine gelebilirsin.

2 Beğeni

Birçok ölçüde sizinle aynı duyguları paylaşıyorum. Yalnızlık felaket bir şey. Yalnızlaştıkça beynimiz gardını alıyor, etraftaki her şeyi bir tehtid olarak algılıyor. Evrimsel bir durum, nasıl yüz otuz bin yıl önce sürüden ayrılmış bir insanın şansı azalır, etrafındaki her şeyi bir tehtid olarak algılarsa, bu da öyle… Bazı şeyler hiç değişmiyor.

Yalnızlık beyne ve vücuda biyolojik olarak zarar veriyor. İyi niyetli yaklaşan yakınlarımızı bile yanlış anlamamız bu yüzden. Halsiz, yorgun, kötü hissetmemiz bu yüzden. Vücudumuz her an tetikte ve bunun nedenini bilmiyor.

Mutlaka birileri ile konuşun. Çekinmeyin, profesyonel yardım alın. Ailenizle bol bol konuşun. Eğer gerçekten konuşup anlaşacağınız kimse yoksa beraber konuşalım, sohbet edelim. İnanın benim de sizin gibi kaybolduğumu hissettiğim zamanlar oluyor. Tek başına bu işin içinden çıkması zor.

7 Beğeni

Yüzlerce yıldır sorgulanıyor bu ve kimse kesin cevabı bulamadı. Varoluşun bir anlamı yoktur bence. Sadece amaçlarımız için yaşarız. Bir şeyler değiştirmek, dünyaya bir iz bırakmak isteriz. Bunlar için yaşarız. Anlamı amaçlarımız doğrultusunda kendimiz yaratırız. Şu güne kadar dinler ve bazı felsefeciler de bunu yapmıştır.

Hemen hemen herkes bahsettiğin duruma düşebiliyor. Önemli olan çıkabilmek. Yerinde olsam hemen bir uğraş bulur ve yarına bunu gerçekleştirmek için uyanırdım. Piyano çal ya da gitarla uğraş, koşuya başla veya bir spora kaydol, haritalardan bir yer keşfet ve oraya seyahat et.
Kötü hissetmenin en önemli sebebinin hiçbir şey yapmıyor olmak olduğunu düşünüyorum. Sabit alanda kalmak, evin gibi konfor alanlarından çıkmamak; bunlar insanı karamsarlaştırıyor. Dünyanın bundan ibaret olduğunu düşündürüyor. Nietzsche ne diyor: Sabit, yerleşik hayat kutsal ruha karşı işlenen bir günahtır; sadece yürürken düşünülen fikirler değerlidir.

10 Beğeni